Archiwum

We wtorek próba odtworzenia rejestratorów z samochodu premier

PAP / pk
Wtorek, 28 lutego 2017, godz. 13:20
We wtorek biegli podejmą próbę odtworzenia zawartości rejestratorów z samochodu, którym podróżowała 10 lutego premier Beata Szydło - powiedział dziennikarzom Włodzimierz Krzywicki z Prokuratury Regionalnej w Krakowie.
więcej

Kaczyński: mam pretensje do poprzednich rządów

PAP / pk
Wtorek, 28 lutego 2017, godz. 12:25
Mam pretensje do poprzednich rządów, że w innej sytuacji politycznej nie podjęły sprawy sprowadzenia wraku Tupolewa z Rosji do Polski; te pretensje są bardzo poważne - podkreślił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
więcej

500 lat Reformacji na znaczku Poczty Polskiej

Poniedziałek, 27 lutego 2017, godz. 16:25
Poczta Polska wprowadzi 28 lutego do obiegu znaczki i koperty upamiętniające jubileusz 500 lat Reformacji. Wartość jednego znaczka wynosi 3,20 zł. Autorem projektu jest Andrzej Gosik.
więcej

"Niezwykle ważne utrzymanie ładu konstytucyjnego"

PAP / kw
Poniedziałek, 27 lutego 2017, godz. 12:23
Niezwykle ważne jest utrzymanie ładu konstytucyjnego; chciałbym, aby w zakresie rozpatrywania skarg zgłaszanych przez obywateli Trybunału Konstytucyjnego działał sprawniej niż do tej pory - powiedział prezydent Andrzej Duda po przyjęciu ślubowania od sędziego TK Grzegorza Jędrejka.
więcej

Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

PAP / jp
Niedziela, 26 lutego 2017, godz. 21:30
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", msze św., składanie kwiatów w miejscach pamięci, a także koncerty i prelekcje historyczne złożyły się na sposoby, w jaki Polacy upamiętniali w niedzielę Żołnierzy Wyklętych. Święto Niezłomnych przypada 1 marca.
więcej

Warmińsko-mazurskie: na granicy zatrzymano Rosjanina z bronią

PAP / jp
Niedziela, 26 lutego 2017, godz. 15:28
Na przejściu granicznym w Grzechotkach zatrzymano Rosjanina próbującego przemycić do Polski pistolet pneumatyczny przerobiony na ostrą amunicję - podała w niedzielę Izba Celna. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
więcej

Wsparcie unijne na rozbudowę hospicjów

PAP / jp
Niedziela, 26 lutego 2017, godz. 14:03
Hospicja w Koszalinie, Tanowie oraz Darłowie otrzymały 9,3 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki funduszom siedziby ośrodków zostaną rozbudowane i zwiększy się ilość łóżek dla pacjentów.
więcej

V Bieg Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych

PAP / jp
Niedziela, 26 lutego 2017, godz. 12:40
Biegi - honorowy na dystansie 1963 m - nawiązujący do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak "Lalek" oraz na dystansach 5 i 10 km odbędą się w ramach stołecznego V Biegu Tropem Wilczym, który rozpoczął się w niedzielę w Parku Skaryszewskim.
więcej

We wtorek wielkopolskie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

PAP / jp
Niedziela, 26 lutego 2017, godz. 09:50
Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy we wtorek 28 lutego w Rawiczu (Wielkopolskie) będzie głównym punktem wielkopolskich obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Prezydent odda hołd żołnierzom, ofiarom terroru stalinowskiego i spotka się z mieszkańcami miasta.
więcej

Schetyna: rozpoczynamy wielki marsz po samorząd

PAP / ml
Sobota, 25 lutego 2017, godz. 15:13
PiS organizuje zamach na samorząd lokalny, a my jako Platforma Obywatelska organizujemy obywatelski opór przeciwko takiej filozofii działania PiS - powiedział w sobotę we Wrocławiu szef PO Grzegorz Schetyna i ogłosił rozpoczęcie wielkiego marszu po samorząd.
więcej

Kosiniak-Kamysz: PSL partią, która stawia na młodość

PAP / ml
Sobota, 25 lutego 2017, godz. 14:13
PSL jest partią, która stawia na młodość, ale pamięta o swojej tradycji i historii - powiedział w sobotę Władysław Kosiniak-Kamysz, przed VI Krajowym Zjazdem Delegatów Forum Młodych Ludowców. Zmiana pokoleniowa w Stronnictwie następuje, mamy godnych następców - podkreślił szef PSL.
więcej

PSP: 3 osoby ranne; prawie 1,4 tys. interwencji

PAP / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 17:37
Trzy osoby zostały ranne w wyniku wichur, które przechodzą nad Polską; od czwartku strażacy interweniowali już blisko 1400 razy - wynika z informacji przedstawionej w piątek po południu szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi podczas wideokonferencji w PSP.
więcej

Grzegorz Jędrejek został nowym sędzią TK

PAP / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 12:04
Dr. hab. nauk prawnych Grzegorz Jędrejek został wybrany w piątek przez Sejm na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego - w miejsce sędziego Andrzeja Wróbla, któremu na początku lutego Zgromadzenie Ogólne Trybunału wygasiło mandat sędziego TK.
więcej

Sejm uchwalił tzw. konfiskatę rozszerzoną

PAP / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 11:49
Sejm uchwalił w piątek rządowy projekt ws. przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa, w tym m.in. przedsiębiorstwa, które służyło jego popełnieniu. Ciężar dowodu w odniesieniu do korzyści majątkowej pochodzącej z przestępstwa przejdzie na oskarżonego.
więcej

Sejm odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu ministrowi rolnictwa

PAP / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 10:47
Sejm odrzucił w piątek wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego ministrowi rolnictwa Krzysztofowi Jurgielowi. Sprawa dotyczy pozwu, który przeciwko ministrowi złożył były szef stadniny koni w Janowie Podlaskim Marek Trela.
więcej

Po wichurach setki interwencji strażaków

PAP / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 09:02
Ponad 21 tys. odbiorców w kraju, głównie w woj. małopolskim, pozbawionych jest prądu w wyniku silnego wiatru; w ciągu ostatniej doby strażacy wyjeżdżali ponad 640 razy do usuwania powalonych konarów drzew i wypompowywania wody z zalanych budynków - poinformował w piątek PAP rzecznik Państwowe Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
więcej

Radziwiłł: nie planujemy rewolucji, tylko dobrą zmianę

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 18:19
Nie planujemy rewolucji, planujemy tylko dobrą zmianę - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł na konferencji o sieci szpitali. Oceniał, że projektowane przepisy zapewnią szpitalom odpowiedni poziom finansowania i poprawią dostęp do świadczeń.
więcej

Warszawa: księga kondolencyjna poświęcona D. Szaflarskiej

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 16:30
Przygotowana przez m.st. Warszawę księga kondolencyjna poświęcona pamięci Danuty Szaflarskiej wyłożona zostanie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wpisów będzie można dokonywać w poniedziałek i wtorek. We wtorek odbędzie się także pogrzeb artystki.
więcej

Kraków: premier Szydło zostanie przesłuchana

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 14:36
W budynku krakowskiej Prokuratury Okręgowej trwają w czwartek przygotowania do przesłuchania w charakterze świadka premier Beaty Szydło. Premier zeznawać będzie w śledztwie dotyczącym wypadku kolumny rządowej z jej udziałem 10 lutego w Oświęcimiu. Początek przesłuchania zaplanowano na godz. 15.
więcej

"Wniosek o moje odwołanie był niepotrzebny"

PAP / pk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 20:08
Wniosek PO o moje odwołanie był niepotrzebny; argumenty postawione przez opozycję były bezzasadne - ocenił w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Dodał, że słuchał z uwagą wszystkich wystąpień posłów i doszedł do wniosku, że warto działać na rzecz naprawy państwa, a PiS wybrał słuszną drogę.
więcej

MON: liczniejsza armia, szeroka wymiana kadr

PAP / pk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 19:22
W 2016 roku wzrosła liczba żołnierzy, jednocześnie minister obrony Antoni Macierewicz przeprowadził szeroką wymianę najwyższych kadr, która np. w Sztabie Generalnym objęła 90 proc. stanowisk - oświadczyło w środę MON.
więcej

Danuta Szaflarska spocznie na Powązkach 28 lutego

PAP / pk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 17:20
Pogrzeb Danuty Szaflarskiej odbędzie się 28 lutego na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Zmarła 19 lutego w wieku 102 lat aktorka, jeden z symboli polskiej powojennej kinematografii, gwiazda "Zakazanych piosenek", spocznie w Alei Zasłużonych.
więcej

Jest śledztwo w sprawie spektaklu "Klątwa"

PAP / kk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 12:58
Wszczęto z urzędu śledztwo w sprawie obrażania uczuć religijnych i "publicznego nawoływania do popełniania zabójstwa" w trakcie spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Łukasz Łapczyński.
więcej

Zalewska: wszystkie podręczniki będą darmowe

PAP / kk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 11:20
Podręczniki będą darmowe od klasy I do ostatniej przekształconego gimnazjum - zapewniła w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
więcej

Sejm: debata nad wnioskiem o odwołanie marszałka Kuchcińskiego

PAP / kk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 09:57
W środę rano w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem PO o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego. Kandydatem Platformy na marszałka jest Rafał Grupiński. Na godz. 10.30 zaplanowano głosowanie nad wnioskiem.
więcej
Lista najnowszych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook