Dlaczego Kościół nie lubi nacjonalizmu?

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Niedziela, 30 kwietnia 2017, godz. 09:00
Polscy biskupi dali wyraźnie do zrozumienia: nacjonalizm jest przeciwieństwem patriotyzmu. To nie pierwszy przypadek, kiedy Kościół w Polsce tak wyraźnie reaguje na ten problem.
więcej

Egipt a Rzeczpospolita wielu narodów

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 09:00
W Egipcie papież spotyka się z politykami i przedstawicielami muzułmanów, Koptów i prawosławia. Po co? Wielu uważa, by nie tylko zadeklarować, ale także skoordynować wspólne działania przeciw terroryzmowi.
więcej

Czym pachnie biskup?

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Piątek, 28 kwietnia 2017, godz. 09:00
Kilka dni temu do bramy jednego z klasztorów w Boliwii zapukał mężczyzna, który chciał pożyczyć parę groszy na bilet autobusowy. Niby nic nadzwyczajnego. Tyle, że w tym przypadku proszącym był biskup.
więcej

Polityka, panie dzieju

Piotr Nowina-Konopka
Piotr Nowina-Konopka

Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 09:00
O polityce rozmawiają wszyscy: mądrzy i głupi, szczęśliwi i nieszczęśliwi, ważni i zupełnie nieważni. Częściej mówi się o niej źle niż dobrze, a większość ludzi kojarzy ją z władzą. Jak i kiedy papież Bergoglio posługuje się tym słowem i co przez nie rozumie?
więcej

Tajemnicza modlitwa papieża Franciszka

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński

Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 09:00
Papież Franciszek swoje ostatnie spotkanie ze wspólnotą Sant'Egidio zakończył modlitwą, której większość mediów nie podała do wiadomości. Być może miała swoje powody.
więcej

To jest nowy rodzaj przestępstwa

s. Małgorzata Chmielewska
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 09:28
Pewien radny z Krakowa oburza się na Zupę na Plantach. Że nędze ludzką widać i krajobraz psuje. Ano, zgoda, psuje. Bo ludzkie cierpienie psuje nam błogostan egoizmu i spokojnej konsumpcji.
więcej

Katolicka sztuka, której katolicy potrzebują (ale mogą nie chcieć)

America Magazine
Nick Ripatrazone
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 07:34
"Młody papież" prawdopodobnie z różnych powodów spodoba się wielu różnym frakcjom religijnej publiczności i powinien zostać dobrze przyjęty. W czasach, kiedy duchowni są przedstawiani w telewizji jako skrępowani seksualnie i autorytarni, serial "Młody papież" stanowi nowy, bardziej wyważony głos.
więcej

Benedykt XVI na wojnie z fake news

Karol Kleczka
Karol Kleczka

Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 09:00
Żyjemy w trudnych czasach dla prawdy. Jak inaczej nazwać sytuację, w której zaskakującą popularnością cieszą się tak zwane "fake news", a niektórzy ludzie bez mrugnięcia okiem sprzedają jawne kłamstwa jako "alternatywne fakty"?
więcej

Fatima wykorzystana w politycznej grze

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 09:00
Nie dziwią protesty wobec uchwały fatimskiej, również protesty ze strony części hierarchów Kościoła, bo jest ona przejawem "Putinowskiego" (czy azjatyckiego) sposobu patrzenia na miejsce chrześcijaństwa w systemie politycznym.
więcej

#JanTakChciał

Piotr Żyłka
Piątek, 21 kwietnia 2017, godz. 09:00
To było ostatnie nagranie wideo, jakie z nim zrealizowaliśmy. Jest krótkie, ale zawiera wiadomość, którą chciał wszystkim przekazać po tym, jak już go z nami tutaj nie będzie. Oto testament ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook