Głośne "Milczenie"

Zygmunt Kwiatkowski SJ
Zygmunt Kwiatkowski SJ

Niedziela, 26 marca 2017, godz. 09:00
Głośne, bo oczekiwane, a oczekiwane, ponieważ Martin Scorsese pół, jeśli nie całe swoje reżyserskie życie nosił się z zamiarem zrealizowania tego filmu.
więcej

Kim tak naprawdę są sodomici?

Dawid Gospodarek
Dawid Gospodarek

Sobota, 25 marca 2017, godz. 09:00
Niektórzy twierdzą, że grzech sodomski to zoofilia lub homoseksualizm. Inni twierdzą, że to po prostu określenie dla wszystkich aktów seksualnych pozamałżeńskich. Jednak Biblia i tradycja Kościoła mówi na ten temat coś zupełnie zaskakującego.
więcej

Co Kościołowi dała reformacja?

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Piątek, 24 marca 2017, godz. 09:00
Okrągła, jakkolwiek by było to już 500 lat, rocznica reformacji skłania do zadania sobie kilku pytań. Oprócz wspominania wzajemnych krzywd, rozlanej krwi, zerwanych więzów warto spytać, co nam te pół tysiąclecia dało i co możemy sobie jeszcze wzajemnie dać.
więcej

Niebieski wieloryb, czyli bez paniki i lekceważenia

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Czwartek, 23 marca 2017, godz. 09:44
Myślę, że sprawę "niebieskiego wieloryba" trzeba potraktować poważnie. Stanowi ona okazję, aby uczulić rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów na problem odpowiedzialności i prawdy w globalnej sieci. Dzieci i młodzież trzeba do korzystania z sieci przygotowywać.
więcej

Filmy o prawdziwych mężczyznach

Karol Kleczka
Karol Kleczka

Środa, 22 marca 2017, godz. 09:00
Łatwo zbagatelizować oscarowe zwycięstwo "Moonlight" mówiąc, że wygrał, bo to film o czarnoskórych gejach. Tymczasem dzieło Barry'ego Jenkinsa ma w sobie bardzo uniwersalny przekaz.
więcej

Bóg, który przychodzi znienacka

Katarzyna Olubińska
Wtorek, 21 marca 2017, godz. 09:00
Pamiętam kilka takich spotkań w życiu, do których przygotowywałam się niczym panna młoda do ślubu. Scenariusz dokładnie opracowany z wyprzedzeniem. Każdy detal przestudiowany w głowie kilka razy. Wszystko miało być wielkie i ważne. Nie pamiętam, żeby którekolwiek z tych spotkań zmieniło moje życie.
więcej

Życie to nie jednorazówka

s. Małgorzata Chmielewska
s. Małgorzata Chmielewska

Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 09:00
Ta kobieta była wykończona, głodna i …..szczęśliwa. Jej szczęście miało źródło w radości setek upośledzonych, niezgrabnych, często zdeformowanych przez chorobę i kalectwo twarzy. To szczęście buduje cierpliwie od lat.
więcej

Bóg jest wielką, uśmiechniętą Murzynką?

Piotr Kosiarski
Piotr Kosiarski

Niedziela, 19 marca 2017, godz. 09:00
Autor tej historii był molestowany w dzieciństwie, a napisana przez niego książka miała się nigdy nie ukazać. Dziś jest światowym bestsellerem, a na ekrany kin weszła jej długo oczekiwana ekranizacja.
więcej

Ostrzeżenie od chrześcijan z Syrii

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński

Sobota, 18 marca 2017, godz. 09:00
Mija szósty rok, od kiedy trwa konflikt w Syrii. W kraju wielokulturowym, pełnym wyznawców różnych religii. W wyniku wojny odsetek chrześcijan spadł jednak do kilku procent. Czy to samo grozi wyznawcom Chrystusa w Europie? Syryjczycy mają nam na ten temat coś do powiedzenia.
więcej

Wyzwania, które stoją przed Franciszkiem

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Piątek, 17 marca 2017, godz. 09:00
Z okazji czwartej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową próbowano lepiej lub gorzej podsumować dotychczasowe dokonania pontyfikatu papieża Franciszka. Warto przy tej okazji zastanowić się nad wyzwaniami, jakie jeszcze czekają na tego papieża "prawie z końca świata".
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook