#Ewangelia: Dotykajmy Boga!

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
06.07.2015 07:04
To znamienne, że dla wielu ludzi momentem uzdrowienia, a nawet powrotu do życia, było dotknięcie Jezusa. Dlaczego tak było? Wiele razy Jezus uzdrawiał na odległość.

#Ewangelia: Bóg jest w tym, co zwykłe

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
05.07.2015 08:06
Zwykli ludzie, którzy nas otaczają i zwykłe wydarzenia naszego codziennego życia, mogą być znakiem obecności i działania Boga w naszym życiu.

Nikt porządny nie wychodzi z lasu...

więcej
Boska Telewizja / youtube.com / pk
05.07.2015 07:02
Bardzo dobrze wyobrażamy sobie jak powinien wyglądać i zachowywać się porządny człowiek, prorok, apostoł. I dlatego czasem bardzo jesteśmy zdziwieni i zaskoczeni.

#Ewangelia: Ukierunkowani na nowość

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
04.07.2015 08:10
Uczniowie Jana podeszli do Jezusa i zapytali: "Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?"

#Ewangelia: Największe atrybuty Jezusa

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
03.07.2015 07:24
To znamienne, że Tomasz gotów był uwierzyć w zmartwychwstanie Jezusa tylko wtedy, gdy dotknie śladów Jego męki i śmierci. Dlaczego nie wystarczyło mu po prostu dotknięcie żywego Jezusa? Być może dlatego, że rozpoznał w Jezusie Boga dopiero w chwili Jego męki i śmierci?

#Ewangelia: Tu nie ma samoobsługi…

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
02.07.2015 07:13
Dzisiejsza Ewangelia opisuje tylko jedną z bardzo wielu rzeczy, które Pan Jezus zrobił, abyśmy uwierzyli, że On ma moc odpuścić nam grzechy.

#Ewangelia: Jezusowy pokaz siły

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
01.07.2015 07:27
Gdy Jezus przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wybiegli Mu naprzeciw dwaj opętani, którzy wyszli z grobów, bardzo dzicy, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. Zaczęli krzyczeć: "Czego chcesz od nas, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?"

#Ewangelia: Oto faktyczne zagrożenie

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
30.06.2015 07:11
Nagle zerwała się gwałtowna burza na jeziorze, tak że fale zalewały łódź; On zaś spał. Wtedy przystąpili do Niego i obudzili Go, mówiąc: "Panie, ratuj, giniemy!"

#Ewangelia: Nie zrozumiesz siebie bez Chrystusa

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
29.06.2015 07:37
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". Jezus zapytał ich: "A wy, za kogo Mnie uważacie?"

#Ewangelia: Czy dotykasz Jezusa?

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
28.06.2015 08:03
Gdy Jezus przeprawił się z powrotem łodzią na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie: "Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła". Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd Go ściskali.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?