#Ewangelia: Nie zginiemy. Nigdy!

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
31.01.2015 08:30
Przez cały dzień Jezus nauczał w przypowieściach. Gdy zapadł wieczór owego dnia, rzekł do uczniów: "Przeprawmy się na drugą stronę". Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.

#Ewangelia: Ziarno cudownej rośliny

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
30.01.2015 07:27
Jezus mówił do tłumów: "Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo".

#Ewangelia: Prawda to bogactwo

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
29.01.2015 07:15
Jezus mówił ludowi: "Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha".

#Ewangelia: Jak uprawiać "glebę" duszy?

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
28.01.2015 07:16
Jezus znowu zaczął nauczać nad jeziorem i bardzo wielki tłum ludzi zebrał się przy Nim. Dlatego wszedł do łodzi i usiadł w niej na jeziorze, a cały lud stał na brzegu jeziora.

#Ewangelia: Nowe więzy rodzinne

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
27.01.2015 07:26
Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: "Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie".

#Ewangelia: Oni nie tracą pokoju

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
26.01.2015 07:14
Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.

#Ewangelia: Jaka jest najlepsza treść życia

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
25.01.2015 08:05
Gdy Jan został uwięziony, przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Chwila pełna Boga

więcej
bp Grzegorz Ryś
24.01.2015 09:01
Wypełnił się czas - ta chwila jest pełna. Pytanie: "Czego jest pełna ta chwila? Antoni z Padwy pięknie mówił, że chwila jest pełna, bo jest pełna Boga. Czas bez Boga jest pusty, nic nie warty, nie ma znaczenia.

#Ewangelia: Zwariować z Miłości

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
24.01.2015 08:12
Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: "Odszedł od zmysłów".

#Ewangelia: Najważniejsza misja

więcej
Mieczysław Łusiak SJ
23.01.2015 07:04
I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy.

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?