Parafie

Strona wybranej parafii nie posiada głównego administratora.
Jeżeli chcesz zostać jej głównym administratorem, zapraszamy do formularza.
W chwili obecnej nie dysponujemy aktualnościami
zgłoś błąd lub nadużycie

Najnowsze tematy:

Indie: jest nadzieja dla mniejszości religijnych

więcej
"Dla bezpieczeństwa i przyszłości mniejszości religijnych w Indiach zajaśniał promyk nadziei" - oświadczył sekretarz Komisji Sprawiedliwości, Pokoju i Rozwoju przy Konferencji Episkopatu Indii. Ks. Charles Irudayam skomentował w ten sposób niedawną publikację wybitnego prawnika Faliego Sama Narimana, zatytułowaną "Mniejszości na rozdrożu". Autor porównuje obecną sytuację chrześcijan w Indiach do rozdroża, ponieważ z jednej strony istnieje ochrona konstytucyjna wyznań religijnych, ale z drugiej państwo nie stosuje skutecznych środków w celu faktycznego zapewnienia bezpieczeństwa mniejszościom.

Watykan na forum Światowej Organizacji Handlu

więcej
Wszyscy powinni korzystać z dobrodziejstw wolnego rynku. Powinna o to zadbać Światowa Organizacja Handlu, zapewniając sprawiedliwsze normy międzynarodowej wymiany handlowej. Zwrócił na to uwagę przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax" w przesłaniu do uczestników forum tej organizacji, które rozpoczęło się dziś w Genewie. Słowa przedstawiciela Watykanu zostały odczytane zaraz po wystąpieniu sekretarza generalnego ONZ.

Kapłan-charyzmatyk był śledzony przez Watykan

więcej
Prawie 10 lat Kongregacja Nauki Wiary śledziła brazylijskiego kapłana ks. Marcelo Rossiego, znanego w swym kraju członka katolickiego ruchu charyzmatycznego. Ujawnił to ukazujący się w São Salvador da Bahia dziennik "Correio", powołując się na anonimowego miejscowego duchownego. Oskarżył on bardzo popularnego w tym kraju kapłana o "kult własnej osoby" i odchylenia w praktykach katolickich, zmieniające liturgię mszalną "w cyrk". "Śledztwo" zakończyło się w 2009 oczyszczeniem księdza z wszystkich zarzutów.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?