Polscy skoczkowie znowu na podium

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 14:58
Polscy skoczkowie narciarscy zajęli w Planicy trzecie miejsce w ostatnim w sezonie drużynowym konkursie Pucharu Świata. Triumfowali Norwegowie, przed Niemcami. Biało-czerwoni są już niemal pewni zwycięstwa w klasyfikacji Pucharu Narodów.
więcej

Waszczykowski: wzywamy Europę do jedności

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 20:44
Szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie dla najnowszego wydania niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" zaapelował do pozostałych krajów Unii Europejskiej o zachowanie jedności Europy i zapobieżenie tym samym jej rozbiciu w wyniku koncepcji "wielu prędkości".
więcej

Polska i Węgry patrzą z optymizmem w przyszłość Europy

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 19:39
Polska i Węgry patrzą z optymizmem w przyszłość Europy; chcemy, aby Unia Europejska istniała i aby jak najlepiej się rozwijała - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek podczas obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbywają się w Piotrkowie Trybunalskim.
więcej

Duda: walka z terroryzmem wymaga współdziałania

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 18:54
Terroryzm jest elementem sytuacji kryzysowej w Europie, wymaga współdziałania na całym szeregu płaszczyzn; konieczne są korekty polityki działania w związku z imigrantami, którzy do Europy cały czas przybywają - powiedział w piątek w Piotrkowie Trybunalskim prezydent Andrzej Duda.
więcej

Kilka osób rozebrało się przy bramie byłego obozu Auschwitz

PAP / rmf24.pl / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 16:23
Kilka osób rozebrało się w piątek popołudniu do naga i skuło wzajemnie łańcuchem przy bramie z napisem "Arbeit macht frei" w byłym niemieckim obozie Auschwitz.
więcej

"Mimo sporów Polska jest w pełni zaangażowana w UE"

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 15:45
Prezydent Andrzej Duda powiedział w opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji Reutera, że mimo serii sporów z Brukselą Polska pozostaje w pełni zaangażowana w UE. Podkreślił, że polscy wyborcy odrzuciliby ugrupowanie popierające wyjście kraju ze Wspólnoty.
więcej

"W Deklaracji Rzymskiej polskie postulaty są bezpieczne"

PAP / pk
Piątek, 24 marca 2017, godz. 12:36
Premier Beata Szydło powiedziała w piątek, że zdecydowała o poparciu polskiego rządu dla Deklaracji Rzymskiej, gdy była pewna, że zostaną w niej zawarte polskie postulaty. - Te postulaty są w tej deklaracji i bezpieczne - podkreśliła.
więcej

Będą surowsze kary za brak prawa jazdy

PAP / pk
Piątek, 24 marca 2017, godz. 09:36
Zaostrzono kary za przestępstwa w ruchu drogowym. Za zmianami głosowało 239 posłów, przeciw było 39, zaś 161 osób wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.
więcej

Duży wzrost urodzeń dzieci w styczniu - efekt 500+

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 13:18
Z czwartkowych danych GUS wynika, że nastąpił duży wzrost liczby urodzeń dzieci w styczniu - powiedziała PAP minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. "Taki wynik cieszy, prawdopodobnie jest to m.in. efekt programu 500 plus" - mówiła minister.
więcej

96% firm w Polsce było celem cyberataków

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 12:02
W 96 proc. średnich i dużych firm w Polsce doszło w ostatnim roku do ponad 50 cyberataków - wynika z przedstawionego w czwartek raportu firmy doradczej PwC. Najczęściej był to tzw. phishing polegający na podszywaniu się pod użytkownika.
więcej

16 tys. osób zapisało się do Obrony Terytorialnej

Czwartek, 23 marca 2017, godz. 11:23
16 tys. osób zapisało się do Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Tłumaczył też, że odejścia wojskowych z armii były w pewniej mierze związane z kwestiami lustracyjnymi.
więcej

"Nie odnotowujemy w Polsce zwiększonego zagrożenia"

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 10:35
Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Nie odnotowujemy w Polsce zwiększonego zagrożenia; jesteśmy bezpiecznym krajem - zapewnił.
więcej

"Postulaty do Deklaracji Rzymskiej konsultowałam z prezesem PiS"

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 08:42
Jeżeli w Deklaracji Rzymskiej nie będą zawarte postulaty, które dla Polski są priorytetowe, to nie przyjmiemy tej deklaracji - zadeklarowała premier Beata Szydło w czwartek w TVN24.
więcej

"Spotkanie May-Kaczyński być może w czwartek"

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 19:21
Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w Londynie być może odbędzie się w czwartek; lider PiS zostaje w Londynie - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
więcej

Kaczmarski "upominał się o fundamentalne prawa człowieka"

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 14:35
Posługiwał się alegorią (...) by, unikając reperkusji ze strony komunistycznej cenzury, upomnieć się o fundamentalne prawa człowieka - napisał prezydent RP Andrzej Duda w 60. rocznicę urodzin poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego.
więcej

Gliński o Axel Springer i zmianach w prawie prasowym

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 13:59
Działania prezesa koncernu Ringier Axel Springer były zgodne z obecnym, peerelowskim prawem prasowym; pracujemy nad zmianą tych przepisów - mówił w środę wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
więcej

PO apeluje do prezydenta Dudy ws. szefa MON

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 12:13
Zwracam się do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby wezwał szefa MON Antoniego Macierewicza do zakończenia "tych szaleństw": do zaprzestania demolowania armii i usunięcia z MON "Misiewiczów" - oświadczył w środę poseł PO Tomasz Siemoniak.
więcej

60 lat temu urodził się Jacek Kaczmarski

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 08:56
22 marca 1957 r. urodził się w Warszawie Jacek Kaczmarski, poeta i autor tekstów, pieśniarz, bard. Wykonawca "Murów", "Obławy", "Naszej klasy" i kilku setek innych ważnych dla kilku pokoleń Polaków piosenek.
więcej

"Prezydent nie ma przekonania, że szef MON powinien odejść"

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 06:46
Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.
więcej

"Nie ma kierunku na 'Polexit' w sensie ścisłym"

PAP / ml
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 12:13
Nie ma kierunku na Polexit w sensie wniosku o opuszczenie UE, natomiast, możemy znaleźć się w stanie pogłębionej izolacji i stałego konfliktu; możemy wylądować w pozycji kraju, który się we wszystkim wykłóca, a nic nie ma - uważa europoseł Kazimierz M. Ujazdowski.
więcej

Gliński: pracujemy nad ustawą dot. zmiany godła i flagi

PAP / ml
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 09:51
Mniej więcej od roku trwają prace nad ustawą dotyczącą zmiany godła i flagi - powiedział w poniedziałek wicepremier Piotr Gliński w RMF FM. Według niego chodzi głównie o dostosowanie obecnego graficznego zapisu symboli narodowych, by mogły być wykorzystywane przez nowe technologie.
więcej

Prawie 1000 interwencji strażaków po wichurach

PAP / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 10:15
Uszkodzone i zerwane dachy, setki połamanych drzew, uszkodzone linie energetyczne, to skutki silnego wiatru; w całym kraju strażacy interweniowali prawie 1000 razy w ciągu ostatniej doby - poinformował w niedzielę PAP rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.
więcej

W polskich miastach protesty przeciw rasizmowi

PAP / jp
Sobota, 18 marca 2017, godz. 20:11
W sobotę na ulicach stolicy i innych miast odbyły się protesty antyrasistowskie organizowane przez koalicję "Zjednoczeni przeciw rasizmowi". Domagano się m.in. przyjmowania uchodźców i przeciwdziałania dyskryminacji obcokrajowców.
więcej

Olsztyn: kilkuset płetwonurków w nurtach Łyny powitało wiosnę

PAP / jp
Sobota, 18 marca 2017, godz. 16:51
Mimo deszczu i przenikliwego chłodu kilkuset płetwonurków wzięło udział w sobotę w Olsztynie w spływie rzeką Łyną. Przywitali w ten sposób wiosnę. Śmiałkom przyglądali się licznie mieszkańcy Olsztyna.
więcej

W sobotę demonstracje przeciw rasizmowi

PAP / jp
Sobota, 18 marca 2017, godz. 11:25
W sobotę w różnych miastach w Polsce odbyć się mają marsze przeciwników rasizmu. Towarzyszyć ma im hasło "Solidarni przeciw rasizmowi. Nie damy się podzielić". Okazją jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook