Niemcy: strzały w berlińskim szpitalu. Policja na miejscu

PAP / ml
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 17:44
Przed szpitalem w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg policja użyła w czwartek broni przeciwko mężczyźnie, raniąc go w nogę.
więcej

Niemcy: mordercą z Monachium kierowała osobista zemsta

PAP / ml
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 15:33
David S., który w lipcu 2016 roku zastrzelił w Monachium dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo, chciał zemścić się za zniewagi ze strony szkolnych kolegów - wynika z raportu bawarskiego MSW. Zdaniem policji 18-latek miał skrajnie prawicowe poglądy.
więcej

Coraz więcej Brytyjczyków żałuje Brexitu

PAP / kk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 13:58
W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od referendum z czerwca ub. roku w sondażu opinii publicznej przewagę zdobyli Brytyjczycy żałujący decyzji o wyjściu ich kraju z Unii Europejskiej. Wyniki sodażu ośrodka YouGov opublikował w czwartek dziennik "The Times".
więcej

Ziobro: rozszerzymy granice obrony koniecznej

PAP / kk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 12:56
Rozszerzenie granic obrony koniecznej m.in. w sytuacjach odpierania zamachu związanego z wdarciem się napastnika do domu osoby broniącej się - zapowiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
więcej

Merkel: naszym celem zachowanie jedności UE

PAP / kk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 11:55
Kanclerz Angela Merkel powiedziała w czwartek w Bundestagu, że celem rządu Niemiec podczas negocjacji z Wielką Brytanią jest zachowanie jedności i zwartości Unii Europejskiej oraz uchronienie Wspólnoty 27 krajów przed negatywnymi skutkami Brexitu.
więcej

Polska i Indie: umowa o współpracy w rolnictwie

PAP / kk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 11:18
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i jego odpowiednik z Indii podpisali w czwartek umowę o współpracy w dziedzinie rolnictwa. Celem umowy jest m.in. rozwój i koordynacja dwustronnej współpracy w sektorze rolnym.
więcej

Amerykański gaz przypłynie do Świnoujścia

PAP / kk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 10:25
W połowie czerwca do terminala LNG w Świnoujściu przypłynie gazowiec z amerykańskim LNG - poinformował w czwartek na konferencji wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak. To pierwsza dostawa skroplonego gazu z USA nie tylko do Polski, ale Europy Północnej.
więcej

USA zaostrzą sankcje wobec Korei Płn.

PAP / kk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 09:46
USA zaostrzą sankcje gospodarcze i nasilą dyplomatyczne naciski wobec Korei Północnej, by skłonić reżim do zakończenia programu atomowego i rakietowego.
więcej

"Tusk jest przywódcą opozycji, a nie bezstronnym liderem"

PAP / kk
Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 08:39
Donald Tusk będąc w Polsce potwierdził, że jest przywódcą opozycji a nie bezstronnym przywódcą europejskim - powiedział premier Beata Szydło. Zaznaczyła, że gdyby jeszcze raz przyszło jej głosować przeciw kandydaturze Tuska na szefa Rady Europejskiej, zrobiłaby to.
więcej

Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN

PAP / psd
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 21:46
16 maja odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, poświęcone sytuacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce - poinformował w środę rzecznik prasowy SN sędzia Michał Laskowski.
więcej

Trump: sprawa miast azylowych do Sądu Najwyższego

PAP / psd
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 21:24
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w środę na Twitterze, że jego administracja odwoła się do Sądu Najwyższego w sprawie decyzji sądu federalnego w San Francisco blokującej jego dyrektywę dotyczącą wstrzymywania finansowania miast azylowych.
więcej

Francja: duża manifestacja policjantów

PAP / psd
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 21:19
Ulicami Paryża przeszła w środę wielotysięczna manifestacja policjantów żądających lepszej ochrony i poprawy warunków pracy. Zakończyła się na Polach Elizejskich, gdzie 20 kwietnia zabity przez islamistę został funkcjonariusz policji Xavier Jugele.
więcej

Orban w PE odrzuca oskarżenia europosłów i KE

PAP / psd
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 19:42
Premier Węgier Viktor Orban odrzucał w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli oskarżenia ze strony większości europosłów i Komisji Europejskiej pod adresem swojego rządu, przekonując, że zarzuty dotyczące Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego są absurdalne.
więcej

Rzecznik rządu: to nie czas na rekonstrukcję

PAP / psd
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 18:15
Dzisiaj nie jest czas na rekonstrukcję rządu, jest czas na dyscyplinę; premier Beata Szydło przypomniała o tym swoim ministrom na spotkaniu - powiedział w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek.
więcej

Wystawa rysunków wykonanych przez dzieci z Aleppo

PAP / psd
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 17:19
Wystawę rysunków wykonanych przez dzieci z Aleppo otwarto w środę we Wrocławiu. To element rozpoczętej w marcu ekumenicznej akcji charytatywnej "Dar dla Aleppo". Zebrane pieniądze zasilą odbudowę i wyposażenie w sprzęt medyczny szpitala Św. Ludwika w Aleppo.
więcej

KE wszczyna procedurę wobec Węgier

PAP / psd
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 15:36
Komisja Europejska poinformowała w środę, że wszczęła procedurę o naruszenie prawa UE przez Węgry w związku z wprowadzeniem w tym miesiącu przez ten kraj prawa ograniczającego działalność uczelni wyższych.
więcej

Ambasadorowie UE poparli zniesienie wiz dla Ukraińców

PAP / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 13:00
Ambasadorowie państw unijnych poparli w środę zniesienie przez UE wiz dla obywateli Ukrainy - poinformowały źródła unijne. Aby decyzja weszła w życie potrzeba już tylko formalnej zgody państw członkowskich.
więcej

Zaognia się sytuacja wokół Półwyspu Koreańskiego

PAP / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 12:44
Amerykańskie wojska rozpoczęły w środę instalację systemu obrony antyrakietowej THAAD na terenie Korei Płd. Chińskie MSZ protestuje i mówi o naruszeniu "strategicznej równowagi w regionie".
więcej

Premier spotka się ministrami i wiceministrami

PAP / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 12:22
Premier Beata Szydło na środę na godz. 16 zwołała spotkanie z ministrami i wiceministrami, w czwartek szefowa rządu spotka się z wojewodami. Premier zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.
więcej

Polscy lekarze niosą pomoc ofiarom powodzi w Peru

Informacja prasowa / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 11:49
Najtrudniejsze jest leczenie dzieci. Brakuje sprzętu i leków, a warunki, które lekarze zastali na miejscu są polowe. W Huarmey, gdzie stacjonuje sześciu członków Zespołu Ratunkowego PCPM jest duże zagrożenie epidemią dengi, malarii, a także przypadki cholery. Dlatego do Peru z pomocą jadą kolejni lekarze.
więcej

Ukraina: sytuacja w Donbasie uległa zaostrzeniu

PAP / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 10:33
Zaostrzyła się sytuacja w konflikcie między siłami rządowymi Ukrainy a prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie kraju. Ostatniej doby zginęło tam trzech, a rannych zostało czterech ukraińskich żołnierzy - poinformował w środę sztab armii w Kijowie.
więcej

Trump przedstawi plan reformy systemu podatkowego

PAP / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 09:29
Prezydent USA Donald Trump przedstawi w środę założenia planu reformy krajowego systemu podatkowego. Plan ten zakłada przede wszystkim zmniejszenie ciężaru opodatkowania amerykańskiego biznesu i przyspieszanie w ten sposób dynamiki wzrostu gospodarki.
więcej

"Polska chce świata zbudowanego na współpracy"

PAP / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 07:39
Polska chce świata zbudowanego na współpracy i bezpieczeństwie; jestem przekonany, że Meksyk jest dla nas ważnym partnerem w dziele budowy takiego świata - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek w Mieście Meksyk na uroczystej sesji meksykańskiego Senatu.
więcej

Hotspoty działają, ośrodki dla uchodźców nadal przepełnione

PAP/ ed
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 21:40
Tzw. hotspoty usprawniły procedury przyjmowania i rejestrowania imigrantów we Włoszech i Grecji, jednak procedury trwają zbyt długo - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO), kontrolnego organu Unii Europejskiej.
więcej

1,1 mld dol. na pomoc humanitarną dla Jemenu

PAP/ ed
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 18:42
Organizacja Narodów Zjednoczonych zdołała zebrać 1,1 mld dol., aby zapobiec głodowi w Jemenie, jest to jednak zaledwie połowa środków, które należy przeznaczyć na ten cel - poinformował we wtorek sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook