Meksyk dopuszcza zerwanie współpracy z USA ws. bezpieczeństwa

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 21:02
W razie gdyby USA wycofały się z Północnoamerykańskiego Układu Wolnego Handlu (NAFTA), Meksyk mógłby zerwać współpracę z nimi w dziedzinie bezpieczeństwa i migracji - oświadczył w opublikowanym we wtorek wywiadzie meksykański minister gospodarki.
więcej

UNICEF: 1,4 mln dzieci umrze z głodu

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 20:24
UNICEF ostrzegł we wtorek, że "bezpośrednio zagrożonych śmiercią" z głodu jest niemal 1,4 mln dzieci w niektórych rejonach Sudanu Płd., Nigerii, Somalii i Jemenu. Dzień wcześniej klęskę głodu ogłoszono w stanie Unity w Sudanie Płd., gdzie od 2013 r. trwa wojna domowa.
więcej

Trump potępia pogróżki pod adresem społeczności żydowskiej

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 17:59
Prezydent USA Donald Trump potępił we wtorek jako "straszne i bolesne" pogróżki pod adresem społeczności żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Ich celem stała się w poniedziałek część ośrodków żydowskich w całym kraju; sprofanowano jeden żydowski cmentarz.
więcej

Kradzież ciężarówki w Barcelonie: to nie zamach

PAP / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 16:52
Szef MSW Hiszpanii Juan Ignacio Zoido oświadczył we wtorek, że w Barcelonie, gdzie przy użyciu broni policja zatrzymała jadący pod prąd samochód ciężarowy wypełniony butlami gazowymi kierowany przez obywatela Szwecji, nie doszło do próby zamachu.
więcej

"Kluczowy projekt w reformowaniu służby zdrowia"

PAP / psd
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 11:19
Propozycja dotycząca utworzenia tzw. sieci szpitali jest jednym z kluczowych projektów jeśli chodzi o reformę służby zdrowia - przekonywał we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Ta ustawa, to jeden z wielu elementów; przy każdej dużej reformie nie widać rezultatów z dnia na dzień - wskazał.
więcej

Kreml rozważa scenariusz ostatnich wyborów Putina

PAP / psd
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 09:32
Podczas wyborów prezydenckich w 2018 roku Kreml postawi na frekwencję i wyższy niż kiedykolwiek wynik Władimira Putina przy wyborze na kolejną kadencję, która tym razem będzie ostatnia - piszą we wtorek, powołując się na źródła na Kremlu, rosyjskie dzienniki.
więcej

USA: Pence i Mattis uspokajają sojuszników

PAP / psd
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 07:52
Zdaniem większości komentatorów wizyta wiceprezydenta Mike’a Pence’a i ministra obrony Jima Mattisa w Europie przyczyniła się do uspokojenia sojuszników, że USA pod rządami Donalda Trumpa uważają NATO za podstawową instytucję bezpieczeństwa Zachodu.
więcej

Prezydent Zimbabwe chwali "nacjonalizm" Donalda Trumpa

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 21:21
Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe z uznaniem wypowiedział się o "nacjonalizmie" Donalda Trumpa oraz wyraził nadzieję, że nowa administracja USA zniesie sankcje nałożone na jego kraj.
więcej

Strefa euro odchodzi od nacisku wobec Grecji

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 20:40
Ministrowie finansów strefy euro zgodzili się w poniedziałek w Brukseli na zmianę podejścia wobec Grecji, aby mogła skupić się na przeprowadzaniu reform strukturalnych, a nie tylko na poprawiających sytuację budżetową, lecz bolesnych społecznie cięciach.
więcej

"Przepisy dot. wycinki drzew będą zmienione"

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 19:45
Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii.
więcej

Coca-Cola i Red Bull chcą ograniczyć cukier w swoich produktach

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 19:04
Najwięksi w Europie producenci napojów gazowanych, jak Coca-Cola, Red Bull i Pepsi, zobowiązali się zmniejszyć ilość cukru w swoich produktach o 10 proc. do 2020 r. Ma to być odpowiedź sektora na politykę UE dotyczącą redukcji cukru w żywności, zwłaszcza przeznaczonej dla dzieci.
więcej

Martin Schulz kwestionuje kluczową reformę SPD

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 17:50
W walce o nowych wyborców kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz zapowiedział w poniedziałek korektę kluczowej reformy przeprowadzonej w poprzedniej dekadzie przez rząd kierowany przez socjaldemokratów - Agendę 2010, będącą głęboką reformą rynku pracy.
więcej

Sąd: Merkel musi ujawnić poufne rozmowy z dziennikarzami

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 16:24
Kanclerz Angela Merkel musi udzielić mediom informacji o swoich poufnych kontaktach z wybranymi dziennikarzami oraz o tematach tych rozmów - orzekł sąd administracyjny w Berlinie, przychylając się do wniosku redaktora berlińskiej gazety "Tagesspiegel".
więcej

MON: producenci śmigłowców zaproszeni do składania ofert

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 16:04
Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami, którzy złożyli wstępne oferty na dostawy 16 śmigłowców dla wojska. W poniedziałek przekazano producentom zaproszenia do składania ofert - poinformowało MON.
więcej

Pence: chcemy partnerstwa i współpracy z UE

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 14:19
Stany Zjednoczone chcą kontynuować współpracę i partnerstwo z Unią Europejską - przekonywał w poniedziałek w Brukseli amerykański wiceprezydent Mike Pence. Zdaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska słowa Pence'a były "obiecujące na przyszłość".
więcej

Turcja: proces ws. próby zabójstwa Erdogana

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 14:12
Proces 47 osób oskarżonych o próbę zabójstwa tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana rozpoczął się w poniedziałek w Mugli, na zachodzie Turcji.
więcej

Egipt: kary śmierci dla 10 kibiców

PAP/ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 12:49
Sąd apelacyjny utrzymał w poniedziałek w mocy wyroki śmierci dla 10 skazanych za udział w zamieszkach, które wybuchły w 2012 roku po meczu piłkarskim w mieście Port Said na północnym wschodzie Egiptu. Zginęło w nich ponad 70 osób. Wyrok jest prawomocny.
więcej

Nie ma warunków do rozejmu w Donbasie

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 11:43
Działania prorosyjskich separatystów w Donbasie na wschodzie Ukrainy sprawiają, że nie ma tam na razie warunków do ogłoszenia rozejmu - oświadczył w poniedziałek przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego Leonid Matiuchin.
więcej

Sudan Płd.: ogłoszono klęskę głodu

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 11:12
W dwóch okręgach południowosudańskiego stanu Unity ogłoszono klęskę głodu - pisze w poniedziałek Associated Press.
więcej

Juncker jest gotowy ustąpić ze stanowiska

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 09:55
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jest gotów ustąpić ze stanowiska w ciągu najbliższych czterech tygodni - pisze w poniedziałek "La Repubblica".
więcej

Ukraina: przepychanki nacjonalistów z policją

PAP/ ed
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 08:41
Dwóch policjantów ucierpiało w wyniku przepychanek z nacjonalistami, do których doszło w niedzielę wieczorem w centrum stolicy Ukrainy, Kijowa, na obchodach trzeciej rocznicy krwawych starć podczas rewolucji godności na Majdanie.
więcej

Łukaszewicz: darem była obecność Danuty Szaflarskiej

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 21:30
Uczyła nas fachu i rzemiosła, jej obecność wśród nas była darem - powiedział PAP prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłą w niedzielę aktorkę Danutę Szaflarską.
więcej

Szef MSZ w poniedziałek z wizytą na Malcie

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 19:45
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w poniedziałek złoży wizytę na Malcie - poinformowała PAP rzecznik MSZ Joanna Wajda. Rozmowy będą dotyczyły m.in. kwestii przyszłości Unii Europejskiej. Malta obecnie sprawuje przewodnictwo w Radzie UE.
więcej

W wieku 102 lat zmarła aktorka Danuta Szaflarska

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 18:30
Zmarła w niedzielę Danuta Szaflarska, była jedną z pierwszych powojennych gwiazd filmowych, nazywaną też "pierwszą amantką powojennej kinematografii". Sławę zyskała m.in. dzięki filmom "Zakazane piosenki", "Skarb", "Pora umierać", biograficznego "Inny świat".
więcej

Somalia: co najmniej 35 zabitych i 40 rannych w zamachu w Mogadiszu

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 17:02
Co najmniej 35 osób zginęło, a około 40 zostało rannych w niedzielę na skutek wybuchu samochodu pułapki na placu targowym w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowała agencja dpa, powołując się na oficjalne dane.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook