Moskwa: na demonstracji zatrzymano setki osób

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 20:56
Ponad 500 osób zatrzymała w niedzielę policja w Moskwie na antykorupcyjnej demonstracji zwołanej przez rosyjskiego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego - podała agencja TASS.
więcej

"Z rozczarowaniem przyjąłem postępowanie białoruskich władz"

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 19:54
Z dużym rozczarowaniem przyjąłem to, w jaki sposób władze białoruskie, pan prezydent Łukaszenka postępują wobec opozycji - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Słowenii.
więcej

Prezydent przyleciał z wizytą do Słowenii

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 18:52
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przylecieli w niedzielę z wizytą oficjalną do Słowenii. Duda spotka się m.in. z prezydentem Borutem Pahorem i premierem Miro Cerarem.
więcej

Białoruś: kolejne zatrzymania w Mińsku

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 17:32
W stolicy Białorusi doszło w niedzielę do kolejnych zatrzymań uczestników spontanicznego protestu solidarności z osobami zatrzymanymi dzień wcześniej podczas akcji z okazji Dnia Wolności.
więcej

Policja: zamachowiec z Londynu działał sam

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 16:07
Policja badająca środowy zamach w Londynie uważa, że napastnik dział sam. Jednocześnie służby podkreślają, że na razie nie ma informacji wskazujących na to, że planowane są dalsze akty terroru.
więcej

Bułgaria: trwają wybory parlamentarne

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 14:53
W niedzielę rano w ponad 12 tys. lokali wyborczych w kraju i za granicą rozpoczęły się wybory do bułgarskiego parlamentu. Są to już trzecie w ciągu ostatnich czterech lat przedterminowe wybory do 240-osobowego Zgromadzenia Narodowego.
więcej

"Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd"

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 13:10
Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd; to byłoby wywieszenie białej flagi, to oznaczałoby utratę wiarygodności - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla tygodnika "wSieci", odnosząc się do sprawy wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.
więcej

USA: strzelanina w klubie nocnym w Cincinnati

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 11:27
Jedna osoba zginęła, a co najmniej 14 zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w niedzielę w klubie nocnym w mieście Cincinnati w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych - podała telewizja CNN.
więcej

USA: zlikwidowaliśmy przywódcę Al-Kaidy

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 10:11
Źródła wojskowe USA potwierdziły w sobotę, że 19 marca podczas nalotu lotniczego w afgańskiej prowincji Paktika udało się zlikwidować Kwari Muhammada Yasina, jednego z przywódców Al-Kaidy. Wywodzący się z Pakistanu terrorysta miał na koncie liczne zamachy.
więcej

Prezydent Duda o "problemie Misiewicza" i wakatach w armii

PAP / kw
Niedziela, 26 marca 2017, godz. 08:39
- Nie ma problemu wakatów w polskiej armii - stanowiska, które są zwalniane, są natychmiast obsadzane - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
więcej

Wysłannik ONZ apeluje o rozejm w Syrii

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 21:25
Specjalny wysłannik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura zaapelował w sobotę do władz Rosji, Turcji i Iranu, by ratowały załamujący się rozejm w Syrii, co pomogłoby też kontynuować rozmowy pokojowe; w Genewie trwa kolejna tura tych rozmów pod egidą ONZ.
więcej

UE obiecuje jedność mimo wyzwań

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 19:43
Przywódcy 27 państw UE, bez Wielkiej Brytanii, podkreślili w sobotę na uroczystszym szczycie w Rzymie osiągnięcia 60 lat integracji europejskiej.
więcej

Tysiące ludzi demonstrowały przeciw Brexitowi

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 18:58
Tysiące ludzi zebrały się w sobotę w centrum Londynu, by protestować przeciwko zapowiedzianemu wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - na zaledwie kilka dni przed oficjalnym uruchomieniem przez premier Theresę May procedury Brexitu.
więcej

Szydło: Deklaracja to krok, aby odnowić jedność UE

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 16:08
Deklaracja Rzymska jest pierwszym krokiem do tego, aby odnowić jedność UE; sobotnie uroczystości są w cieniu decyzji Wielkiej Brytanii - podkreśliła premier Beata Szydło podczas sobotniej konferencji w Rzymie.
więcej

Polscy skoczkowie znowu na podium

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 14:58
Polscy skoczkowie narciarscy zajęli w Planicy trzecie miejsce w ostatnim w sezonie drużynowym konkursie Pucharu Świata. Triumfowali Norwegowie, przed Niemcami. Biało-czerwoni są już niemal pewni zwycięstwa w klasyfikacji Pucharu Narodów.
więcej

Przywódcy państw UE przyjęli deklarację ws. przyszłości

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 14:17
Będziemy działać wspólnie, w zależności od potrzeb w różnym tempie i z różnym nasileniem, podążając jednocześnie w tym samym kierunku - głosi Deklaracja Rzymska, przyjęta w sobotę przez przywódców 27 państw i instytucji UE.
więcej

Syria: ofiary śmiertelne nalotu na więzienie

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 11:19
Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku nalotu na więzienie w syryjskiej prowincji Idlib, która jest kontrolowana przez rebeliantów - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W ataku zginęli zarówno więźniowie jak i strażnicy.
więcej

Korea Płd.: ćwiczenia z zakresu bombardowania

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 10:41
Grupa amerykańskich myśliwców nowej generacji F-35 przeprowadziła w tym tygodniu w Korei Południowej ćwiczenia z zakresu precyzyjnego bombardowania - poinformowali w sobotę przedstawiciele armii USA, na których powołała się agencja Yonhap.
więcej

"Europa musi znaleźć rozwiązanie kryzysu uchodźczego"

PAP/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 09:10
W przeddzień uroczystych obchodów 60-lecia podpisania Traktatów Rzymskich kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała do wszystkich państw członkowskich UE, by zaangażowały się w wypracowanie wspólnego rozwiązania kryzysu uchodźczego.
więcej

Waszczykowski: wzywamy Europę do jedności

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 20:44
Szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie dla najnowszego wydania niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" zaapelował do pozostałych krajów Unii Europejskiej o zachowanie jedności Europy i zapobieżenie tym samym jej rozbiciu w wyniku koncepcji "wielu prędkości".
więcej

Polska i Węgry patrzą z optymizmem w przyszłość Europy

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 19:39
Polska i Węgry patrzą z optymizmem w przyszłość Europy; chcemy, aby Unia Europejska istniała i aby jak najlepiej się rozwijała - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek podczas obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbywają się w Piotrkowie Trybunalskim.
więcej

Duda: walka z terroryzmem wymaga współdziałania

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 18:54
Terroryzm jest elementem sytuacji kryzysowej w Europie, wymaga współdziałania na całym szeregu płaszczyzn; konieczne są korekty polityki działania w związku z imigrantami, którzy do Europy cały czas przybywają - powiedział w piątek w Piotrkowie Trybunalskim prezydent Andrzej Duda.
więcej

Bułgaria: policja usunęła blokujących przejście z Turcją

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 18:17
Policja siłą usunęła w piątek zwolenników nacjonalistycznych ugrupowań, którzy ponad 5 godzin blokowali przejście graniczne z Turcją Kapitan Andreewo. Do akcji policji doszło po naradzie premiera z szefami MSW, kontrwywiadu i prokuratorem naczelnym.
więcej

Kilka osób rozebrało się przy bramie byłego obozu Auschwitz

PAP / rmf24.pl / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 16:23
Kilka osób rozebrało się w piątek popołudniu do naga i skuło wzajemnie łańcuchem przy bramie z napisem "Arbeit macht frei" w byłym niemieckim obozie Auschwitz.
więcej

"Mimo sporów Polska jest w pełni zaangażowana w UE"

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 15:45
Prezydent Andrzej Duda powiedział w opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji Reutera, że mimo serii sporów z Brukselą Polska pozostaje w pełni zaangażowana w UE. Podkreślił, że polscy wyborcy odrzuciliby ugrupowanie popierające wyjście kraju ze Wspólnoty.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook