Śląsk i Ruch na remis. Polonia wygrywa z Arką.

Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Ruchem Chorzów, a Polonia Bytom pokonała Arkę Gdynia w meczach kończących 8 kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu Poloniści awansowali na trzecią pozycję, a strata punktów chorzowian zepchnęła ich na 4 miejsce w tabeli.

Poloniści chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się za kompromitację w meczu Pucharu Polski z rezerwami Bytovii Bytów i sztuka ta im się udała. Szybko strzelona przez Tomasza Nowaka bramka ustawiła spotkanie. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. W 44 minucie gracze Arki czekali już chyba na gwizdek kończący pierwszą część spotkania, gdy na ich bramkę popędził Marcin Radzewicz. Próbę dośrodkowania gracza Polonii na gola wślizgiem zamienił... obrońca Arki Maciej Szmatiuk. Oczywiście trafił do własnej bramki.

Nadzieje gdynian na korzystny wynik podtrzymał tuż po przerwie Marcin Wachowicz. Arka rzuciła się do ataku i szybko została skarcona. Po kontrze na 3:1 podwyższył Miroslav Barcik. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów  0:0

Polonia Bytom - Arka Gdynia 3:1 (2:0) mecz trwa

1:0 Tomasz Nowak (15')

2:0 Maciej Szmatiuk (44' - br. samobójcza)

2:1 Marcin Wachowicz (47')