Emocje w Kielcach, nudno w Sosnowcu, bez bramek w Białymstoku, a Odra bez trenera.

W sobotnich spotkaniach piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław uległa drużynie GKS Bełchatów, a emocjonujące spotkanie kibice obejrzeli w Kielcach, gdzie Korona przegrywała już 0:2, by w 24 minuty odwrócić losy meczu i ostatecznie pokonać Piasta Gliwice. Po słabym meczu Wisła Kraków pokonała Polonię Warszawa. Bez bramek w rywalizacji Jagiellonii z Cracovią.

Tuż po przegranym meczu w Wodzisławiu zdymisjonowany został trener Odry Ryszard Wieczorek.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu Wisła podejmowała w Sosnowcu Polonię Warszawa. Krakowianie szybko objęli prowadzenie, a celnym strzałem do bramki - po prostopadłym podaniu Tomasa Jirsaka - popisał się Patryk Małecki. Gdy w 7 minut później prowadzenie Wisły podwyższył Paweł Brożek wydawało się, że krakowianie będą spokojnie kontrolować mecz. Wystarczyła jednak doskonała akcja Łukasza Trałki, by Mariusz Pawełek wbił sobie piłkę do bramki i wynik znów był sprawą otwartą. Od tej chwili spadło tempo meczu, który zrobił się najzwyczajniej w świecie nudny. Wisła grała chaotycznie w ataku, natomiast Polonia nie miała najmniejszego pomysłu na sforsowanie obrony rywala. Po słabym spotkaniu Wisła Kraków pokonała warszawską Polonię, ale styl w jakim to uczyniła pokazuje, że Biała Gwiazda traci impet z początku sezonu.

Odra Wodzisław - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
0:1 Mateusz Cetnarski (13')

Korona Kielce - Piast Gliwice  3:2 (0:1)

0:1 Sebastian Olszar (19')
0:2 Mariusz Muszalik (50')
1:2 Edi Carlo Andradina (54')

2:2 Aleksandar Vuković (73')

3:2 Cezary Wilk (78')

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 2:1 (2:1)