Sposób na najpiękniejszy ślub [ŚWIADECTWO]

(fot. shutterstock.com)

Wymarzony ślub to nie tylko wesele. Tak naprawdę zbyt często zapominamy, co sprawia, że ten dzień jest naprawdę wyjątkowy. To sprawdzony sposób, choć to żadna tajemnica. Poznajcie go.

 

Skupiamy się na przygotowaniach, gorączce przedślubnej, zaproszeniach... A zapominamy, że istotą tego dnia jest samo zawarcie sakramentu oraz towarzysząca mu Msza święta. Choć pary młode często zwracają uwagę na np. oprawę muzyczną czy to, co najbardziej widoczne (kwiaty pod ambonką), to w trakcie przygotowań nie pamiętają o tym, by zadbać o wybór czytań czy homilię. 

 

Przygotowaliśmy dla was 3 wskazówki, nad czym warto popracować w czasie przygotowań do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu:

 

1. Czytania + psalm

 

Przed ceremonią warto wspólnie wybrać odpowiednie czytania. Być może jest taki fragment Pisma świętego, który porusza Was oboje? Może macie jakiś ulubiony psalm? Jeśli tak, powiedzcie księdzu, czy to właśnie te teksty mogą pojawić się w czasie Liturgii Słowa.

 

2. Przysięga małżeńska

 

Niektórzy wprowadzają w momencie przysięgi wyjątkowe elementy, np. zapraszają całą rodzinę, by stanęła wokół pary młodej. Warto też nauczyć się jej na pamięć, by wypowiadać ją patrząc w oczy współmałżonka, a nie na kartkę.

 

3. Taca / zbiórka na cel charytatywny

 

O tym napiszemy niebawem nieco więcej, ale pamiętajcie, że warto zorganizować jakąś zbiórkę w czasie ślubu. Jest mnóstwo organizacji, które możecie wesprzeć wraz z gośćmi. Trzeba tylko pamiętać, by napisać na zaproszeniu, że np. prosicie, by "zamiast kwiatków wesprzeć zbiórkę na..., która odbędzie się po Mszy / w czasie Mszy" (to trzeba ustalić z księdzem).

 

*  *  *

 

Czy macie inne pomysły, by sprawić, by dzień Waszego ślubu był wyjątkowy? By uświetnić Mszę świętą lub obrzędy towarzyszące zawarciu sakramentu? 

 

Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to chcemy Was zaprosić do złożenia świadectwa. Dlaczego? Bo świadectwo jest najskuteczniejszą i najbardziej inspirującą metodą do wzajemnego budowania i inspirowania się w wierze. Dlatego jeśli czujesz, że w czasie twojego ślubu wydarzyło się coś wyjątkowego, że zrobiliście coś, czego nie powinniście zachować tylko dla siebie, ale się tym z innymi podzielić, to… nie zastanawiaj się dłużej, tylko po prostu siadaj i pisz.

 

#ZróbmyŚlub razem. Podzielcie się Waszymi sposobami na piękny początek małżeństwa!

 

 

Kliknij w baner:

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

Dodaj świadectwo »

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook