Kardynał, bliski współpracownik papieża, skrytykował politykę migracyjną Polski i Węgier

(fot. UNCTAD / flickr.com)

Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka kard. Peter Turkson, podczas Dni Teologii w Madrycie odniósł się negatywnie do prowadzonej przez Polskę i Węgry polityki migracyjnej.

 

W ramach piętnastej edycji imprezy, organizowanej przez Papieski Uniwersytet Comillas, stwierdził, że w obu tych krajach źle się rozumie słowa Jana Pawła II o “chrześcijańskich korzeniach Europy," a także widoczny jest lęk przed napływem cudzoziemców, szczególnie wyznawców islamu.

 

Imigracja. Tak Polska "pogrzebała" Jana Pawła II >>

 

Pochodzący z Ghany purpurat kurialny przyznał, że obecny kryzys migracyjny stanowi też wyzwanie dla całego Kościoła, który powinien unikać sytuacji, gdy przekonania religijne mogą podlegać politycznej manipulacji. Wskazał, że także w krajach zamieszkanych przez większość arabską czy buddyjską nie brak przykładów lęków czy wrogich zachowań wobec osób innych wyznań.

 

Podczas spotkania z mediami kard. Turkson skrytykował też kraje Unii Europejskiej za udział w handlu bronią. Zwrócił uwagę, że paradoksalnie państwa utworzonej w celach pokojowych Unii Europejskiej wysyłają dziś uzbrojenie do innych części świata.

 

Według katolickiego dziennika “Alfa y Omega" wypowiedź gościa z Watykanu jest nawiązaniem do ogłoszonej we wrześniu przez rząd Hiszpanii sprzedaży bomb dla zaangażowanej w wojnę w Jemenie Arabii Saudyjskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.16

Liczba głosów:

100

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

1Jacenty 11:01:36 | 2018-09-21
Jaka jest polityka imigracyjna UE?
Mam takie wrażenie iż nie ma polityki UE odnośnie imigrantów, jest tylko przepychanka odnośnie wymuszania relokacji, opłat, polityczne narzędzie czy wprowadzania zamętu w społeczeństwie.

Czy w polityce UE odnośnie emigrantów jest cos:
- o nauczeniu języka i kultury emigrantów,
- czy o obowiązkach emigrantów np. odnośnie noszenia dokumentu tożsamości,
- czy o respektowaniu prawa kraju w którym przebywa lub chce przebywać (wielożeństwo, małzeństwa z przymuszenia, malżeństwa w młodym wieku - p...).  
- pomaganiu (z tamtąd skąd uciekają ponieważ tam najepiej pomagać)
- kar za nad użycia w swojej ojczyźnie (jesli ofiara jest w EU).
- obowiązku edukacyjnego dzieci
- obowiązku pracy
- korytarzy pomocy (narazie jest dobry biznes dla przemytnikow, którzy zarabiają i lobbują aby coś z tymi luzmi zrobić dalej w UE).

Trudno się zgodzić z polityka UE ponieważ jej nie ma. Jest bełkot polityczny i przepychanka. Otworzyć granice, rozdać socjal i co dalej????

Nie rozumiem co krytukuje Kardynał? Co jego zdaniem jest lepiej zrobić?  tego brakuje w artykule.

Oceń 32 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook