Ksiądz został zamordowany po Mszy świętej. Krytykował rząd i prezydenta

(fot. shutterstock.com)

Zabójcy zamordowali proboszcza po Mszy we wschodnim regionie DR Konga. Ks. Etienne Sengiyumva został zabity w Masisi w trakcie spożywania posiłku po Mszy świętej.

 

Ks. Etienne był proboszczem w Kitchanga w ogarniętym przemocą regionie Kivu. Miał 38 lat. Agencja AFP twierdzi, że został zamordowany przez grupę bojowników Mai Mai, która operuje na południe od stolicy Północnego Kivu, Gomy. Tereny te nie są kontrolowane przez siły rządowe i siły ONZ.

 

Świadkiem śmierci był ks. Emmanuel Kapitula. Ks. Kapitula wezwał władze do podjęcia wysiłków celem ochrony ludzi i zbadania zabójstwa ks. Ettiene.

 

Biskup z DR Konga ostrzega: ten konflikt może przerodzić się w ludobójstwo >>

 

Jak podaje the Washington Post, zabójstwo miało miejsce tydzień po porwaniu innego kapłana w Wielkanoc, który został zwolniony w ostatni czwartek.

 

Rzymsko-katolickie kościoły prowadziły w ubiegłym tygodniu ogólnokrajowe demonstracje przeciwko władzy kongijskiego prezydenta Josepha Kabila. O sytuacji politycznej kraju przeczytasz tutaj.

 

 

Jak czytamy na portalu mediacongo.net, w lutym br. na terenie regionu Kivu doszło do 106 zabójstw, 80 porwań oraz 52 potyczek między grupami zbrojnymi.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook