Papieska "dobra nowina o rodzinie"

Radio Watykańskie

Po Światowym Spotkaniu Rodzin watykański rzecznik prasowy wskazuje na niezwykle pozytywny ton przesłania z Mediolanu. "Papież głosił nam dobrą nowinę o rodzinie" - mówi ks. Federico Lombardi.


"Przeżywał wizytę z radością i wielkim entuzjazmem - powiedział włoski jezuita. - Papież czuł się w Mediolanie bardzo dobrze przyjęty. Przede wszystkim jednak znalazł tam ludzi chcących wsłuchać się w słowa tego, co nazwałbym «Ewangelią rodziny dzisiaj». Ukazał nam chrześcijańską wizję rodziny, jako dobrą nowinę, jako coś pięknego, pociągającego. A więc coś odwrotnego, niż to często ma miejsce, gdy rodzina to temat wywołujący polemiki czy wręcz będący wyrzutem dla współczesnego społeczeństwa, które, co niestety też jest prawdą, kładzie coraz słabsze fundamenty pod rodzinę. Jako wartość dla całego społeczeństwa Benedykt XVI pokazał piękno wzajemnej miłości, przebaczenia, wyrozumiałości, solidarności. To wszystko było głoszone zarówno w czasie świadectw rodzin, jak i w nauczaniu Papieża. Jest wiele treści, które trzeba głęboko przemedytować".

 

Ks. Lombardi poinformował, że łącznie we wszystkich wydarzeniach Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie wzięło udział od 1,5 do 2 mln osób. Najwięcej, bo ponad milion, przybyło na niedzielną Mszę wieńczącą spotkanie.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?