Zbierzmy to, co pozostało (J 6, 1-15)

Jakub Kołacz SJ
Piątek, 16 kwietnia 2010, godz. 18:13
Zbierzmy to, co pozostało: żal, ból, wszystkie doświadczenia. Zbierzmy je ze czcią. Zbierzmy je, żeby nic, co w tych dniach się wydarzyło, nie zmarnowało się.
więcej

Jezus nie chce władzy - J 6, 1-15

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 16 kwietnia 2010, godz. 07:03
Jezus udał się za Jezioro Galilejskie, czyli Tyberiadzkie. Szedł za Nim wielki tłum, bo widziano znaki, jakie czynił na tych, którzy chorowali.
więcej

Warto wierzyć Jezusowi - J 3, 31-36

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 15 kwietnia 2010, godz. 07:03
Jezus powiedział do Nikodema: "Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny.
więcej

Czy piekło będzie zaludnione? - J 3, 16-21

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 14 kwietnia 2010, godz. 07:00
Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.
więcej

Co to jest „zmartwychwstanie”? - J 3, 7-15

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 13 kwietnia 2010, godz. 07:04
Jezus powiedział do Nikodema: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha". W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: "Jakżeż to się może stać?"
więcej

Zmartwychwstańmy już dziś - J 3, 1-8

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, godz. 08:00
Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Jezusa nocą i powiedział Mu: "Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z nim".
więcej

Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś - J 20,19-31

Stanisław Biel SJ
Niedziela, 11 kwietnia 2010, godz. 09:02
Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
więcej

Sposób na wzmacnianie wiary - Mk 16, 9-15

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 10 kwietnia 2010, godz. 07:03
Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzucił siedem złych duchów. Ona poszła i oznajmiła to tym, którzy byli z Nim, pogrążonym w smutku i płaczącym. Oni jednak słysząc, że żyje i że ona Go widziała, nie chcieli wierzyć.
więcej

„Od nowa” nie oznacza „od początku”-J 21,1-14

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 9 kwietnia 2010, godz. 07:03
Jezus znowu ukazał się nad Morzem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: "Idę łowić ryby". Odpowiedzieli mu: "Idziemy i my z tobą". Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili.
więcej

Pomagajmy sobie żyć, a Bogu działać - Łk 24...

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 8 kwietnia 2010, godz. 07:05
Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: "Pokój wam".
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook