Nasz najlepszy Nauczyciel - Mt 23, 1-12

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 21 sierpnia 2010, godz. 07:09
Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów tymi słowami: "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie.
więcej

Przestrzegajmy jedno przykazanie, ale dobrze

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 20 sierpnia 2010, godz. 07:11
Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że Jezus zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?"
więcej

Źli też będą w Niebie - Mt 22, 1-14

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 19 sierpnia 2010, godz. 07:10
Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: "Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawi ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: «Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę». Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy ich, pozabijali.
więcej

Bóg nie jest ekonomistą - Mt 20, 1-16a

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 18 sierpnia 2010, godz. 07:08
Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy.
więcej

Bądźmy podobni do wielbłąda - Mt 19, 23-30

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 17 sierpnia 2010, godz. 07:13
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Zaprawdę powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego".
więcej

Miłość to więcej niż dobroć - Mt 19, 16-22

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, godz. 08:01
Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i zapytał: "Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?" Odpowiedział mu: "Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania". Zapytał Go: "Które?"
więcej

Wielbi dusza moja Pana - Łk 1,39-56

Radio Watykańskie / Tadeusz Wojda SAC
Sobota, 14 sierpnia 2010, godz. 20:31
W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.
więcej

Dobrze jest być dzieckiem - Mt 19, 13-15

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 14 sierpnia 2010, godz. 06:12
Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: "Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie". Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.
więcej

Wierność jest niezbędna dla rozwoju - Mt 19...

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 13 sierpnia 2010, godz. 07:13
Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: "Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?"
więcej

Szczęśliwy, kto przebacza - Mt 18, 21 - 19, 1

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 12 sierpnia 2010, godz. 07:07
Piotr zbliżył się do Jezusa i zapytał: "Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?"
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook