w Singapurze

14.03.2017 09:08
dodał: Oriana
poprzednie zdjęcie pierwsze zdjęcie
następne zdjęcie ostatnie zdjęcie
Ogrody nie z tego świata
galeria

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.05

Liczba głosów:

164

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 11:46:57 | 2017-03-14
Niefrasobliwa wycinka drzew w naszym kraju przypomniała mi sztuczne super drzewa z imponujących, futurystyznych ogrodów " Gardens by the Bay" w Singapurze. Czy w Polse zbuduje się również sztuczne drzewa zamiast naturalnych? ;-)
Ogrody Gardens by the Bay, w których przyroda miesza się z olbrzymimi konstrukcjami ze stali i betonu, zostały wybrane najlepszym budynkiem świata w 2012r, bo jest to piękny park, położony nad Zatoką Marina, o powierzchni 101 ha.
50-metrowe Supertrees to konstrukcje przypominające drzewa porośnięte różnorodnymi roślinami z całego świata. Tworzą nie tylko pionowe ogrody, ale mają ekologiczne zadanie - dostarczają deszczówkę do całego parku, a także pobierają i przetwarzają energię słoneczną, która wykorzystywana jest na potrzeby parku, w tym do iluminacji świetlnych.
Lubię piękną architekturę, ale cenię ogromnie przyrodę, a nasza Puszcza Białowieska mogła wygrywać w wielu konkursach - jest jedynym w Polsce obiektem przyrodniczym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Oceń 12 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook