Komentarze Komentarze

Odpowiedzialność za słowa

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-08-08 10:16:56
Niezrozumiała jest dla mnie postawa niektórych hierarchów kościelnych. Od nas, którzy używamy słów do głoszenia Miłości Boga, wymaga się szczególnej odpowiedzialności za wypowiadane słowa - pisze biskup Jerzy Samiec.
więcej
1984024734.jpg
Ilość wiadomości: 590
2019-08-08 10:16:58
wiktorkowal1
Gość
2019-08-08 10:54:28
Wyjątkowo prymitywna agitka polityczna, sugerująca eskalowanie nastrojów w celu wybrania "jedynego mocnego przywódcy", za którym pójdą zmanipulowane tłumy i uczynią zło tym najsłabszym. Głos idealnie wpisujący się w mainstreamowy chór wieszczący narodziny faszyzmu w Polsce.  Jedyną oryginalną nutą jest tu ponadprzeciętne wycieranie sobie gęby Panem Jezusem i Ewangelią.
Ilość wiadomości: 101
2019-08-08 11:51:47
Wspaniały tekst, który życzyłabym sobie usłyszeć w moim kościele. Będąc uczniami Jezusa mamy łączyć, a nie dzielić; przebaczać, a nie odpowiadać na prowokacje czy złe słowa jeszcze gorszymi słowami. Tutaj nie ma żadnego "ale", żadnej polemiki. Każdy, kto uważa inaczej, powinien zastanowić się, do kogo przynależy i za kim idzie.
Ilość wiadomości: 204
2019-08-08 16:23:56
No dobrze, wiele pięknych i prawdziwych słów, ale...
Czytając jednak między słowami, obawiam się, czy Jan Chrzciciel nie był czasem satanistą. Wielu świętych, księży i biskupów wzywających ludzi do nawrócenia, do opamiętania, nazywających rzeczy po imieniu, być może zapłacą za to potępieniem.
"Plemię żmijowe!..." To powiedział Jezus... Czy to są słowa głoszące Miłość Boga? Tak, bo liczy się kontekst. Miłość okazuje ten kto prowadzi ku dobremu, ale i ten kto ostrzega przed złem.

"Jeszcze bardziej niezrozumiała jest dla mnie postawa niektórych hierarchów kościelnych" - żeby było wszystko jasne, prosiłbym o konkret, ale z uzasadnieniem.
Ilość wiadomości: 140
Odpowiedź do: RobRoy | 2019-08-08 16:47:27
Bardzo słusznie, ale czy kontekst i moment kiedy i do kogo woła się Plemię żmijowe nie jest tu kluczowy?
Odnosząc ten tekst do abp Jędraszewskiego, czy nie powinien on raczej wołać "Plemię żmijowe", gdy abp Paetz, jego przełożony, molestował kleryków z seminarium w którym uczył prof.Jędraszewski albo gdy już po odwołaniu z funkcji ordynariusza uczestniczył (abp Paetz) w publicznych mszach mimo zakazu? 
Ilość wiadomości: 204
Odpowiedź do: poziom | 2019-08-08 17:01:15
Nie wiem co robił abp. Jędraszewski kilkanaście lat temu, może wołał gdzie trzeba? Nie jestem w stanie tego wiarygodnie sprawdzić.
Nie jestem jego sędzią i nie zamierzam nim być.
Mogę się odnosić do tego co tu i teraz. I zamierzam z tego korzystać.
120096966.jpg
Ilość wiadomości: 72
2019-08-08 17:15:52
Niezrozumiała jest dla mnie postawa niektórych hierarchów kościelnych. Od nas, którzy używamy słów do głoszenia Miłości Boga, wymaga się szczególnej odpowiedzialności za wypowiadane słowa

jakich nas? Wy sobie pasterzujecie swoim owieczkom...

Nektórzy nasi nie chcą brać na siebie odpowiedizalności za NIEwypoiwedziane słowa. Stąd czasami padają słowa prawdy.
..........
Ilość wiadomości: 37
2019-08-08 20:17:14
Wy protestanci, to tak głośicie Boga, że wasze kościoły są puste, a wasi kapłani są na utrzymaniu lewackich rządów: Szwecji, Niemiec czy Norwegii i muszą głosić propagaandę tych rządów (co Pan Samiec potwierdza, powtarzając typowo niemiecką agitkę dotyczącą Gdańska). W Szwecji doszło do tego, że protestancka biskup Sztokcholmu (lesbijka wychowująca dziecko z in vitro ze swoją partnerką) kazała w zeszłym roku zdjąć krzyże w samym kościele (!!!!!!!!) żeby nie drażnić muzłumanów i ateistów. Taki właśnie sukces ewangeliczny odnieśliście koledzy protestanci. No, ale cóż, skoro waszym idolem jest sfrustrowany i obrażony na cały Świat były zakonnik Marcin L., których dla zaspokojenia własnej pychy, żądzy sławy, kobiet i bogactwa dał się kupić niemieckim elitom, które chciały rozwalić kościół rzymski, to taki właśnie jest efekt.

Ale o jedno was proszę. Trzymajcie się z daleka ze swoją hedonistyczną teologią od Katolików, bo nie chcemy w polskim kościele scen takich jak w Sztokcholmie.
1836783445.png
Ilość wiadomości: 269
2019-08-08 22:39:05
no patrz! nagle biskup protestancki "przynaglony miłością" do katolickich biskupów postawnowił pouczyć ich słowami samego Jezusa o żmijowym pleminiu.

Biskupie czyżbyś zobaczył jakąś drzazgę !?

Protestancki biskupie nie rozumiesz postawy katolickich biskupów?

Ja nie rozumiem całego protestnatyzmu - sola sc<x>riptura, ale na końcy lesbijki są biskupami, o co chosi? kwa!?

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?