Komentarze Komentarze

Jakimowicz o wyznaniu Misiaka: zobaczyłem człowieka, który bardzo się pogubił

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-25 15:22:49
"Zapłaciłeś ogromną cenę, ale w ciemności wykonałeś niezrozumiały manewr" - pisze Marcin Jakimowicz.
więcej
Ilość wiadomości: 3
2019-06-25 15:22:50
" Wiem (...) , że indywidualne rozeznanie postawiłeś ponad rozeznanie Kościoła". Drogi Redaktorze, proszę się wsłuchać w to co mówi Ks. Michał: " sześć lat temu zacząłem pisać listy do Papieża po hiszpańsku, po włosku, po angielsku i co roku wysyłałem list, bo nigdy nie było odpowiedzi".
Istotnie Kościół "pomógł" w tym rozeznaniu Ks. Michałowi, zresztą wielu innym kapłanom podobnie!
Proszę Drogi Redaktorze stawać w obronie prawdy, niezależnie czy jest ona po stronie Kościoła czy po za Nim. To misja, którą wszyscy mamy do spełnienia !
Ilość wiadomości: 72
Odpowiedź do: Konrado | 2019-06-25 18:07:21
Znasz rzeczywistą treść tych listów, czy opierasz się wyłącznie na wypowiedzi jednej strony? Jeśli wymagasz od innych poszanowania obiektywności, to sam ją proszę zachowaj.
Odpowiedź do: kiwix | 2019-06-25 18:16:46
Opieram się na na wypowiedzi obu stron własnie po to, by było to obiektywne. Dlatego załączyłem cytaty obu stron.
Rzeczywistość jest taka, że ktoś pisze sześć lat, a odzewu nie ma żadnego i żadnej pomocy w rozeznaniu problemu ze strony Kościoła,a potem ktoś inny pisze o nim, że nie skorzystał z rozeznaia Kościoła. Jak można skorzystać z czegoś, czego nie ma?!
995239980.jpg
Ilość wiadomości: 511
2019-06-25 18:54:17
Czas wrócić do Tradycji!! Skończmy w końcu z ruchami charyzmatycznymi. To źle sie skończy(Ameryka Południowa już jest tego przykładem gdzie katolików co raz mniej) 
Ilość wiadomości: 1156
Odpowiedź do: Konrado | 2019-06-26 00:09:24
Powtórzę pytanie kiwix'a, bo widzę, że nie kumasz: znasz treść listów ks. Misiaka do papieża? Na pewno nie, a więc argument braku odpowiedzi papieża upada. Po drugie listu do papieża nie wysyła się bezpośrednio pocztą, tylko przekazuje przez nuncjaturę lub własnego biskupa, a rzeczony kapłan nigdzie nie wspomina by to zrobił. Papież codziennie dostaje tysiące listów z całego świata. Trzeba szczęśliwego przypadku, by taki list dotarł do niego i miał szansę odpowiedzi.
Ilość wiadomości: 1156
Odpowiedź do: Konrado | 2019-06-26 00:12:44
Doczytaj słowa Misiaka - sprawa jest jasna chodzi mu o kobietę. I to nie teraz zatęsknił za kobietą, ale już kombinował wcześniej jak tu zostać księdzem i mieć kobietę. Ale jak mówią "rypsło", bo to się po prostu nie da i nie ma co udawać niewiniątko oraz powoływać się na "objawienia".
Ilość wiadomości: 1
2019-06-26 10:04:52
Całe szczęście, że Bóg jest ponad każdą denominację i wyznanie wiary :)
Wspiera i kieruje naszymi losami, niezależnie od Kościoła, w którym decydujemy się być.
Trudno jest bronić utartej tradycji dla samej tradycji i mówić jak ktoś ma żyć, siedząc z boku.
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2019-06-27 00:32:19
Umiejętność czytania ze zrozumieniem, to ważna umiejętność! Ja się odniosłem tylko do jednego problemu - pomocy Kościoła( hierarhii) kapłanom, którzy jej potrzebują. Ty zaś wyciągasz wątki dostarczania listów, kobiety, rzekomego kombinatorstwa Księdza Michała.
Jeśli zaś chodzi o sprawę, którą ja poruszyłem, to nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Wystarczy popatrzeć na samobójcze śmierci kapłanów w ostatnim czasie i będziesz miał odpowiedź jak Kościół pomaga w rozeznaniu i radzeniu sobie z problemami przez kapłanów.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?