Komentarze Komentarze

Zabójstwo w Mrowinach podpaliło Internet

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-22 20:55:30
Przekroczona została pewna granica i nie ma już odwrotu. Internetowa społeczność działa w myśl zasady, że "idzie się tylko do przodu". Pytanie, jaką kolejną granicę przekroczymy i czy będzie to może samosąd transmitowany live? Sprawa zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin pokazała to dobitnie.
więcej
688306549.jfif
Ilość wiadomości: 283
2019-06-22 20:55:31
Panie Szymku, szanuję za wyzwanie jakie sobie stawiasz - czytanie druków, a nie internetów. Ale określając siebie jako dziennikarza, zaprowadzi to Pana tam gdzie są nasi politycy, którzy wiedzę o świecie czerpią... Tak, z prasy, a nie z fachowych raportów, które powinny być szykowane przez ich ludzi.
Masz rację, że trzeba umiejętnie korzystać z sieci, a ma ona jedną podstawową zaletę - szybkość zdobycia informacji i jej zweryfikowania. I to jest klucz do sukcesu, właśnie umiejętność weryfikacji, tak by nie "łykać" i nie powielać fake newsów.
Ilość wiadomości: 1150
2019-06-22 22:33:52
"nagonki, jaka trwa obecnie na Rzecznika Praw Obywatelskich, który zwrócił uwagę, że sposób zatrzymania Jakuba A. mógł naruszyć jego godność. Tak, zatrzymany też ma godność i prawa" - jedno pytanie: w jaki sposób została naruszone godnbość Jakuba A.? Jaka nagonka? Mówi bzdury, wykazuje się brakiem podstawowej wiedzy, reaguje politycznie a nie w obronie obywateli, więc czemu się dziwić takiej reakcji i tworzyć do tego teorię spiskową?
Panie Szymonie pana politpoprawność prowadzi do totalnej ignorancji. Zna pan procedury policyjne? Nie! A do tego wciska pan ciemnotę ludziom! Czy RPO nie znał dotąd procedur policyjnych? Jeśli nie, to kto takiego ignoranta bez umiejętności uczenia się wsadził na to stanowisko? Dlaczego RPO nie reagował na sposób zatrzymania człowieka, który rzucił tortem w sędziego? A to chyba różnica rzucić tortem a zadać tyle ran kłutych. Nie widzi pan różnicy? To bardzo współczuję panu. A rzecznik o takiej postawie jest dla mnie osobą niegodną stanowiska. I jeszcze jedno pytanie: kiedy RPO zareaguje na naruszanie godności ludzi wierzących??? Jakoś mu zupełnie nie spieszno...
1208823474.jpg
Ilość wiadomości: 2820
2019-06-22 23:43:10
 "To może uspokoić ich własne sumienie, ale nie naprawi tego, co się wydarzyło. Przekroczona została pewna granica i nie ma już odwrotu."

Dopiero teraz?

Widocznie nie zna Pan tego przypadku, bo w tym okresie sięgał tylko po media drukowane, ale po tym jak asystent Lecha Wałęsy na jego koncie na FB, ogłosił że autorem jednego z profili w Internecie jest radny z Gliwic, rozpętało się piekło (lincz) jakiego nie pamiętam (brali w nim udział także znani dziennikarze) np. radny jest przy kości i powiem Panu, że określenia gruba, spasiona świnia to były bardzo łagodne określenia, które spotkały Bogu ducha winnego człowieka. Oczywiście rodzina też już była rozpracowana...
1264366173.jpg
Ilość wiadomości: 1246
2019-06-23 17:22:38
Jeśli sprawca został ujęty, a badania chyba bezspornie wskazują iż tak jest, to cena popełnionych błędów jest mniejsza niż korzyść, którą jest ocalenie kolejnych dzieci.

W wielu krajach na świecie społeczeństwo wspomaga policję w ich pracy.
W naszym kraju policja więcej prześladuje społeczeństwo niż mu pomaga. Tutaj synchronizacja prac postępowała we wspólnym kierunku.
Kto wie czy gdyby nie internetowy udział społeczeństwa w tym śledztwie, to sprawca by nie uciekł, a ciała dzieci wciąż by trapiły umysły śledczych.

Nie ukrywajmy iż służby naszej Policji wywodzą się wprost z systemu terroru i ludobójstwa jakim był KOMUNIZM (drugi obok NAZIZMU) najgorszy system władzy totalitarnej, jaki dotknął Polskę w ubiegłym wieku.
Widać to już po przekroczeniu dawnej zachodniej granicy, gdzie Policja kontroluje ale też pomaga, a u nas jedynie nęka mandatami i choni przestępców w białych rękawiczkach.

Dlatego sądzę, iż jako społeczeństwo potknęliśmy się wierząc we wszystkie doniesiania medialne, jednak błyskawiczny przepływ informacji pomóg zapobiec śmierci kolejnego dziecka.

Uczmy się samodzielnie myśleć, pogłębiać wiedzę z różnych dziedzin i weryfikować informacje w oparciu o fakty.
Ilość wiadomości: 1150
Odpowiedź do: andrzej_a | 2019-06-23 22:46:49
Panie Andrzeju, muszę zaburzyć pana sielankową wypowiedź na temat zachodniej policji. Przede wszystkim dzisiejsze relacje z usuwania ekologów przez policję niemiecką (nie po raz pierwszy), nie wspomnę o francuskiej - protestujący w Polsce np. w Warszawie byli dużo delikatniej traktowani. Po drugie kilka razy doświadczyłem autentycznej i cennej pomocy ze strony policji polskiej, a także doświadczyłem totalnego braku pomocy ze strony policji niemieckiej. Proponuję zrobić test: ubrać żółtą kamizelkę i przy francuskim policjancie w Paryżu zatrąbić zuzelą lub druga wersja z ekologami (dla mnie ekoterrorystami) w Niemczech połozyć się i tupać nogami w policyjną barierkę. Założę się że w obu przypadkach szybko nie wróci pan do ojczyzny.
Ilość wiadomości: 5552
2019-06-25 11:58:35
Dzicz
Ilość wiadomości: 1
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2019-06-25 21:14:53
To ostatnie pytanie "gdzie on był" robi ogromną furorę od jakiegoś czasu. Ale czy RPO jest od ścigania przestępstw obywateli przeciwko obywatelom, czy jego zadania są inne?

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?