Komentarze Komentarze

Tomasz Terlikowski: nasza hierarchia wciąż nie umie wyciągać wniosków z tego, co wydarzyło się w innych krajach

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-18 16:07:58
"Istotą zarzutu wobec Kościoła nie jest to, że zdarzali się księża łamiący szóste przykazanie, ale to, że istniał system, który chronił przestępców, przenosił ich z parafii na parafię, że skupiano się na dobru sprawców (bo byli księżmi), a nie na dobru ofiar (...) i tego nie rozwiąże «promowanie kultury czystości»" - komentuje słowa Przewodniczącego KEP Tomasz Terlikowski.
więcej
Ilość wiadomości: 107
2019-06-18 16:07:59
Myślę, że bp Gądecki doskonale wie, co robi - robi wszystko, żeby przerzucić odpowiedzialność za skandale seksualne kleru i ich tuszowanie z biskupów na społeczeństwo, na urojonych "wrogów Kościoła". Dla większości polskich biskupów nie liczy się Ewangelia, czystość ani transparentność, tylko dobry wizerunek, od którego zależą ich majątki. Nieważne, że pod spodem wszystko gnije, rozkłada się. To są prawdziwe "groby pobielane", pełne obrzydliwości. Przyjdzie na nich kara Boża, niekoniecznie z Watykanu, który jest Sodomą. Pokazała to wizyta bpa Scicluny. Jak mógł obejrzeć film Sekielskiego, a potem pochwalić polskich biskupów? Bo jest taki sam jak oni, martwy i wypalony, pozbawiony serca i sumienia.
Ilość wiadomości: 1404
2019-06-18 19:47:56
Tomasz Terlikowski słusznie pisze, że zarzut wobec Kościoła polega na tym, że "istniał system, który chronił przestępców, przenosił ich z parafii na parafię, że skupiano się na dobru sprawców (bo byli księżmi), a nie na dobru ofiar"
Odpowiadają za to biskupi, bo w strukturze hierarchicznej Kościoła oni mają władzę absolutną nad księżmi, a sami podlegają tylko papieżowi. To biskupi są twórcami tego systemu krycia przestępców, bo liczył się dla nich tylko wizerunek instytucji, którą zarządzali, nie liczyli się ludzie, ofiary, którymi były dzieci, nie obchodziło ich, że tym ludziom zmarnowano życie. Trzeba być bardzo bezdusznym, żeby tak postępować. Trzeba być bardzo zakłamanym, żeby głosić Ewangelię, a postępować niezgodnie z tym, co się głosi. Do tego widzimy wielką manipulację polegającą na szukaniu winnych poza Kościołem.
Ilość wiadomości: 1147
2019-06-19 00:20:10
O ludzie, koniec świata! DEON, Oriana, efka47 i Terlikowski mówią jednym głosem!
1208823474.jpg
Ilość wiadomości: 2819
2019-06-19 03:17:36
"Najlepszym lekarstwem na zarzut hipokryzji jest więc zerwanie z nią, transparentność (...) a nie biadolenie, że jesteśmy atakowani."

Dokładnie. To samo mówiłem przy lustracji. Usłyszałem w odpowiedzi, że nie ma we mnie miłosierdzia.
1208823474.jpg
Ilość wiadomości: 2819
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2019-06-19 03:23:38
To złudzenie.
Ognik
Gość
2019-06-21 15:06:36
Jeśli TT pisze prawdę, to z tego wynika, że wystapienie dublinizmu nad Wisłą coraz realniejsze. 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?