Komentarze Komentarze

Jezuita o paleniu kukły Judasza: to jest nie na miejscu

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-04-23 13:09:02
"Propagowanie tego zwyczaju przy dzisiejszym rozumieniu Ewangelii i odkrywaniu miłosierdzia Boga jest już nie na miejscu" - pisze jezuita.
więcej
Ilość wiadomości: 253
2019-04-23 13:09:03
To Kościół chyba niedługo zmieni nauczanie. WJC będzie ustalał doktrynę.
Ilość wiadomości: 53
2019-04-23 15:11:12
Ten jezuita ma racje,   takie cyrki to nic innego jak tylko   osmieszanie wizerunku Polski I polakow
Ilość wiadomości: 198
2019-04-23 15:29:05
Strasznym jest też zwyczaj topienia Marzanny. Zwłaszcza dziś, w dobie globalnego ocieplenia, zadawanie śmierci symbolowi zimy wydaje się całkowicie niepoprawne politycznie. A jednak są ośrodki, które nie tylko milczą, ale kultywują ten barbarzyński zwyczaj. Także tu przydałaby się ostra reakcja episkopatu, albo chociaż światlejszych duchownych.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1224
Odpowiedź do: wiktorkowal | 2019-04-23 15:37:34
Zabawne jest to ciągłe widzenie wszystkiego w kluczu jakichś poprawności i niepoprawności politycznych. Najwidoczniej dla niektórych nie istnieje ani zdrowy rozsądek, ani Ewangelia. Jeśli człowiek powołuje się na Ewangelię, to na pewno, myślą wyznawcy teorii "poprawności politycznej", w tle jednak jest polityka. Mówi o Ewangelii, ale on tylko udaje. Jak to się nazywa? Podejrzliwość i cynizm. Było wiele takich panów i pań w historii, którzy tak podchodzili do wszystkiego. Nic dziwnego. Jezus wyrzucał złe duchy mocą Bożą, a niektórzy i tak mówili, że to od diabła. Czegóż więc może oczekiwać zwykły śmiertelnik i zwykły chrześcijanin? 

Jest wiele zwyczajów, które są tylko zwyczajami albo tradycjami. I z czasem muszą zaniknąć, a powstają nowe. To jasne jak słońce. 
1636818622.jpg
Odpowiedź do: krzysiekniepieklo | 2019-04-23 15:41:31
A poza tym kocham Żydów, bo mam wśród nich sprawdzonych przyjaciół: Pan Jezus, Matka Boża, Piotr i Jan, Mateusz, Paweł a z później żyjących Edyta Stein, Abraham Heschel, Etty Hillesum. Pewnie więcej, ale nie sposób ich tak naprędce zliczyć. Co ja bym bez nich w życiu zrobił? 
1636818622.jpg
Odpowiedź do: wiktorkowal | 2019-04-23 16:03:11
A propos zwyczajów. Wczoraj w polskiej parafii w Stanach, gdzie obecnie jestem, dwóch panów nalegało, abym w czasie mszy świętej zrobił "śmigus-dyngus", bo to nasza polska tradycja i trzeba ją podtrzymywać. Odpowiedziałem, nie ma sprawy, ale to trzeba robić poza kościolem, a nie podczas liturgii. Pytam, jak miałoby to wyglądać podczas mszy świętej? Odpowiadają, że tak samo jak kropiłem ludzi w Wigilię Paschalną albo na początku mszy czasem. A ja mówię: ale przecież to było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a na początku mszy to jest aktu pokutny. I usłyszałem: przecież to jest to samo. Też się wodą kropi. Jeden to się obraził, że się na coś takiego nie zgodziłem.

Tak się dzieje jeśli zwyczaj i "polskość" stawia się na pierwszym miejscu w kościele. 
Ilość wiadomości: 168
2019-04-23 18:44:20
A może jezuita napisze coś o święcie purim.
Co rok zydzi świętują wymordowanie przez siebie 75 tys ludzi, jednym tchem wykrzykują imiona powieszonych 10 synów Hamana.

Czy świętowanie dokonania małego holokaustu przez żydow nie razi jezuity ? 
Wieszanie kukły Hamana też nikomu nie przeszkadza ?
1636818622.jpg
Odpowiedź do: mrf771 | 2019-04-23 20:51:38
Razi. Ale ja nie piszę do Żydów, tylko do chrześcijan. Po drugie, argument, że Żydzi też tak robią, albo gorzej, nie jest dla mnie chrześcijanina żadnym argumentem. Podobnie, muzułmanie ośmieszają chrześcijan, to my nie możemy być gorsi. Jezus mówił, aby nie oddawać złem za zło w jakikolwiek sposób. I to jest dla mnie argument. Fakt, nie potrafię tego tak jak Jezus, ale bardzo chcę kiedyś móc chociaż w części podchodzić do zła, grzeszników i nieprzyjaciół jak Jezus. 
1636818622.jpg
Odpowiedź do: darpiorko | 2019-04-23 20:53:07
Ciekawe, że na katolickim portalu tylu ludziom nie podoba się to, że ktoś wyraża miłość do Żydów. 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?