Komentarze Komentarze

Dlaczego antysemityzm budowano na kulcie maryjnym?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-02-13 06:33:18
"Ponieważ Maryja jest Żydówką, Królowa Polski nie może być nie-Żydówką. Nie może więc być tak, jak w znanym polskim dowcipie: Jezus Żyd? Od biedy niech będzie. [Ale] Maryja Żydówka? Broń Boże"!
więcej
Ilość wiadomości: 92
2019-02-13 06:33:19
Tytuł może mylić i tworzyć nieprawdziwą tezę,że tam, gdzie rozwinięty jest kult maryjny, tam antysemityzm jest największy. Na tej zresztą tezie do dzisiaj niektórzy budują przekonanie,że Polacy są antysemitami,bo kochają Maryję. Oczywiście w pismach endeckich nawet po wojnie czytamy, że tragiczne dzieje narodu są skutkiem tego,że Żydówka z Jasnej Góry jest Królową Polski, ale to margines. Istotniejsze jest to co mentalnie zapisała tradycja ludowa, zwłaszcza w obrzędach chrzcielnych, gdzie jest rytuał przekazania dziecka rodzicom chrzcielnym - "zabierzcie tego Żyda, przynieście chrześcijanina". Rozumiano,że człowieczeństwo zawdzieczamy Żydom (słynne powiedzenie: nie jesteś bydlątkiem,ale Żydziątkiem), ale "synostwo" daje nam Chrystus i to jest boskie wyniesienie człowieka.Na wsi polskiej rozumiano-Żydzi nie są od nas gorsi,ale nie są wyniesieni,nie mają królowania.Matka Boska jest "nasza", bo się "przechrzciła" i z żydostwa do królestwa ją powołano jak biblijną Esterę- na wsi mówiono i śpiewano "Ester lilijo,Panno Maryjo,coś z łona swego Pana przedniego nam dała".
Ilość wiadomości: 463
Odpowiedź do: lecuk | 2019-02-13 09:35:34
Nie żartuj, nikt nie mówi że Polacy to antysemici przez Maryję (świadczą o tym incydenty choćby na stadionach, kiepskie żarty etc).

Zresztą ta nasza maryjność jest taka sama jak umiłowanie dziedzictwa JP2. Kremówka tak, reszt be czyli jakiś święty obrazek, coś tam na pokaz i tyle. Widać to choćby po małym szacunku do kobiet niejednego przedstawiciela kleru. 
Ilość wiadomości: 448
Odpowiedź do: lecuk | 2019-02-13 11:00:44
Święta Maryjo; miej nas w opiece swojej
Najmiłosierniejsza Maryjo; miej nas w opiece swojej
Ojca Przedwiecznego najukochańsza Córko; miej nas w opiece swojej
Syna Boskiego najzacniejsza Matko; miej nas w opiece swojej
Ducha Świętego najmilsza Oblubienico; miej nas w opiece swojej
Trójcy Przenajświętszej jedyne kochanie; miej nas w opiece swojej
Pani całego świata; miej nas w opiece swojej
Matko zbawienia naszego; miej nas w opiece swojej
Matko pełna miłosierdzia; miej nas w opiece swojej
Dobrodziejko we wszystkich potrzebach nas ratująca; miej nas w opiece swojej
Opiekunko wszystkich sierot; miej nas w opiece swojej
Pociecho utrapionych; miej nas w opiece swojej
Źródło wszelkiego pocieszenia; miej nas w opiece swojej
Nadziejo rozpaczających; miej nas w opiece swojej
Wodzu błądzących; miej nas w opiece swojej
Ratująca ginących; miej nas w opiece swojej
Obrono wszystkich do Ciebie się uciekających; miej nas w opiece swojej
Uzdrowienie chorych; miej nas w opiece swojej
Tarczo grzeszników od gniewu Boskiego; miej nas w opiece swojej
Światło w ciemnościach grzechu zostających; miej nas w opiece swojej
Przyjmująca ducha konających; miej nas w opiece swojej
Pogromie nieprzyjaciół duszy; miej nas w opiece swojej
Pośredniczko nasza; miej nas w opiece swojej
Radości smutnych; miej nas w opiece swojej

Odkupicielko więźniów; miej nas w opiece swojej

Morze dobroci Boskiej; miej nas w opiece swojej
Porcie we łzach tonących; miej nas w opiece swojej
Opiekunko jedyna; miej nas w opiece swojej
Opiekunko najpotężniejsza; miej nas w opiece swojej
Opiekunko nieustająca; miej nas w opiece swojej..................

DOPRAWDY I PANI MA DOKTORAT!!!
712404731.jpg
Ilość wiadomości: 151
2019-02-13 11:44:47
Dzisiaj niechęć do Żydów nazywa się już "antysemityzmem" zapominająć, że semitami są także cierpiący okupacje Palestyńczycy. Nie morduj, nie pluj, nie żłorzecz tylko trzymaj dystans i bądź podejrzeliwy, tyle wystarczy. Nie chęć może wynikać z rozsądku. Zdrowa podejrzeliwość do Żydów wynika z historii, ich nadreprezentacji w globalnym przemyśle rozrywkowym i finansowym. Nie potrzeba tutaj odwołań religijnych, wystarczą kulturowe, cywilizacyjne, historyczne, etniczne, ekonomiczne.
Nie minusuję komentarzy, z którymi wchodzę w dyskusję.
Ilość wiadomości: 448
Odpowiedź do: lecuk | 2019-02-13 15:18:05
i jeszcze jedno Pani Katarzyno, napisałe Pani:
''Rozumiano,że człowieczeństwo zawdzieczamy Żydom (słynne powiedzenie: nie jesteś bydlątkiem,ale Żydziątkiem), ale "synostwo" daje nam Chrystus i to jest boskie wyniesienie człowieka''

a czy Pani jest wiadomo, że:
1. Religia żydowska nie jest, jak się mylnie sądzi, oparta na Starym Testamencie mozaizm. Żydzi odrzucili mozaizm, który był religią objawioną, a zamiast niego wymyślili sobie własnym rozumem religię zwaną “judaizmem”.

Judaizm jest oparty na Talmudzie i praktycznie rzecz biorąc nie zajmuje się relacjami Bóg – człowiek, tylko ma na celu zdobycie dla Żydów absolutnej władzy nad światem. Żydzi będą panami, a cała reszta gojów będzie im służyć jako niewolnicy.

To nie są wymysły antysemitów – Talmud jest pełen takich stwierdzeń, co łatwo jest stwierdzić u samego źródła.

2. W judaizmie Bóg jest Bogiem tylko dla Żydów, a przed podjęciem decyzji zasięga rady rabinów (sic!). Wszystko, co istnieje na Ziemi, należy do Żydów, a w rękach gojów jest tylko przejściowo.

Obowiązkiem Żyda jest odbieranie gojom swej własności przy użyciu dowolnych sposobów, włącznie z zabójstwem. Goja można również okłamać, oszukać, wykorzystać i nie jest to żadnym grzechem, gdyż goje to tylko odrażające zwierzęta z ludzka twarzą.

3. Talmud pełen jest obelżywych słów przeciwko Panu Jezusowi i Jego Matce. Chrześcijaństwo to według Talmudu jakaś żydowska sekta, którą należy zniszczyć wszelkimi sposobami.
Ilość wiadomości: 448
Odpowiedź do: asdf12 | 2019-02-13 15:22:24
Zacznijmy pisać wreszcie PRAWDĘ. Przecież PRAWDA WYZWALA
Ilość wiadomości: 98
2019-02-13 15:25:57
Patrzę na obrazek zamieszczony do tego artykułu i ze smutkiem przypomina mi się pewien fragment z Dziejów Apostolskich (Dz. 19,24-28) - za BT.
"Pewien złotnik, imieniem Demetriusz, dawał niemały zarobek rzemieślnikom przy wyrobie srebrnych świątyniek Artemidy.Zebrał ich razem z innymi pracownikami tego rzemiosła i powiedział: «Mężowie, wiecie, że nasz dobrobyt płynie z tego rzemiosła. Widzicie też i słyszycie, że nie tylko w Efezie, ale prawie w całej Azji ten Paweł przekonał i uwiódł wielką liczbę ludzi gadaniem, że ci, którzy są ręką uczynieni, nie są bogami. Grozi niebezpieczeństwo, że nie tylko rzemiosło nasze upadnie, ale i świątynia wielkiej bogini Artemidy będzie za nic miana, a ona sama, której cześć oddaje cała Azja i świat cały, zostanie odarta z majestatu». Gdy to usłyszeli, ogarnął ich gniew i zaczęli krzyczeć: «Wielka Artemida Efeska!» " ...

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook