Komentarze Komentarze

Czas kościelnej emancypacji

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 3
2018-11-06 22:19:50
Bardzo interesujący artykuł i trafne spostrzeżenia autora, niesłusznie i chyba "schematycznie" krytykowanego. Czy "normalna kobieta" to ta, która myje gary w domu - jak twierdzi jeden z krytykantów? U mnie w rodzinie od kilku pokoleń obowiązki te dzielono między kobietami i mężczyznami. Jestem bardzo autorowi wdzięczna już za któryś z kolei artykuł tak naprawdę dotyczący wykluczenia. Wierzę, że autor ceni wielu księży i zakonników i słowa w artykule nie wynikają z zawiści, lecz raczej z  cennej wnikliwości.
Ilość wiadomości: 157
Odpowiedź do: Cogito | 2018-11-07 07:39:38
Jeśli Cogito to onus probandi, a nie argumentum ad ignorantiam (oraz nieudolny ad vercundiam).

Ja dla przykładu znam pisaninę na Deonie i komcie zwolenników owej pisaniny na tyle, żeby stwierdzić, że to banda napompowanych lewackim bełkotem ignorantów.
Skoro Pan się na swoje "znawstwo" powołuje, to i mi wolno, a skoro Pan się uznania na mocy znawstwa słuszności swojego stanowiska domaga, to i mojemu stanowisku się ono na mocy Pańskich domagań należy.
Ilość wiadomości: 157
2018-11-07 07:46:49
Leninowi marzyły się kucharki rządzące państwem.
Katopostępakom marza się kucharki rządzące Kościołem.
Ilość wiadomości: 107
2018-11-07 09:35:52
Dziękuję za miły artykuł. Też byłam kiedyś siostrą zakonną, której całe dnie upływały na pracach domowych - gotowanie, zmywanie, sprzątanie, ogród itd. Wiem, jak to jest. Nie wiedziałam, że siostry to 80% osób konsekrowanych. To skandal, że nie mają głosu w Kościele (zob. ostatni synod). Najwyższy czas to zmienić. Mnóstwo sióstr ma wyższe wykształcenie, i to lepsze niż większość księży (absolwentów tylko teologii), a muszą skakać wokół nich jak sługi uniżone. Cóż za marnotrawstwo ich potencjału. A zakony męskie stać na zmywarki.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?