Komentarze Komentarze

#Ewangelia: jeśli trafisz do piekła, to przede wszystkim z tego powodu

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-09-14 08:39:13
Prawda o potępieniu jest trudna. Wiedza o tym, czego tak naprawdę chce diabeł, może uratować ci życie.
więcej
Ilość wiadomości: 226
2018-09-14 08:39:14
No, niemożliwe... To potępienie wieczne istnieje... czy tylko czasowe? A może tylko tu i teraz się męczymy? No, AL 297 jasno wyraża, że potępienia nie ma nawet własnego, co do wieczności a jak mówi AL 311 to i tak miłosierdzie jest pełnią sprawiedliwości. Ba właściwie po co sprawiedliwość skoro samo miłosierdzie wystarczy... Teraz powinna być zmiana jednej z głównych prawd wiary i powinna ona brzemić tak:
Bóg jest miłosierny i nie sprawuje żadnego sądu, potępienie nie istnieje.
Ha, ha, ha... jak Wy Państwo (Redakcja) w ogóle możecie publikować coś o potępieniu. W końcu wszyscy jesteśmy zbawieni. I to jest ta najważniejsza <i>"nowość Ducha Świętego"</i> ("papież Franciszek").
Ilość wiadomości: 89
Odpowiedź do: lomen | 2018-09-14 11:28:22
Napisałeś
''Bóg jest miłosierny i nie sprawuje żadnego sądu, potępienie nie istnieje.
Ha, ha, ha...''

CZYTAJ I WIĘCEJ NIE KŁAM!!!

''46 Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.

''‘’ 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.''8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga».''

''24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.''
Ilość wiadomości: 226
2018-09-14 11:43:10
@WYROCZNIA
"Niektórzy myślą, że przez wzgląd na swe wielomóstwo zostaną wysłuchani" (por. Mt 6:7)

Cytat z "koleżanki"
"Nie dajcie się nabrać na szatańskie słowa takich ludzi jak ‘’ lomen’’
Jest on bowiem typową istotą żyjącą w mocy diabła przeklętego.
Dlaczego?
Dlatego, że nie dość, że kłamie w zakresie istnienia piekła to jeszcze zupełnie nie rozumie słow Pana Jezusa Chrystusa, KTÓRY POWIEDZIAŁ ŻE NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO I JEGO OJCIEC TAKŻE."

A "koleżanka"/"kolega" w ogóle czytał/a Pismo Święte?
I czy w ogóle rozumie co niżej napisałem?

A przypomnę to:
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia." (Ap 20:10-15; BT)
Ilość wiadomości: 226
Odpowiedź do: lomen | 2018-09-14 11:46:02
Cd. (bo nie poszła całość)
Cd. (wszystko nie "weszło")
"Dalej powiedział do mnie: Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi, bo chwila jest bliska. Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci.  Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze Mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta. Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje." (Ap 22:10-15; BT)

Nie cytowałem więcej bo by strony nie starczyło, ale w Ewangeliach jest dość o sądzie. Było coś o kozłach i owcach czyż nie (por. Mt 25:31)?
Nie robią na mnie wrażenia te "anatemy", skoro rzucają je wyznawcy herezji powszechnego zbawienia (ks. Piotr Glas, Narodowy Dzień Pokuty, Jasna Góra). Co więcej poczytuję sobie za zaszczyt, że jestem obiektem takiego czegoś. To świadczy, że idę dobrą drogą.
Maciek Arczyński.
Ilość wiadomości: 226
Odpowiedź do: baba86 | 2018-09-14 12:34:34
Trollu. Portal duży to se znajdź miejsce co Ci już pisałem. To po pierwsze.
Po drugie. Kompromitujesz się, bo czytania prostych tekstów ze zrozumieniem uczą w szkole podstawowej.

Dla wyjaśnienia: wyciągam konsekwencje z tego co inni mówią i to co jest napisane w AL, do fragmentów której to Adhortacji się odwołałem.
Ilość wiadomości: 226
Odpowiedź do: lomen | 2018-09-14 12:42:39
Ps
Swoje uwagi skieruj do osoby o nicku: "@WYROCZNIA". Ta osoba stwierdziła pod moim adresem po przeczytaniu mojego postu do którego i Ty się odwołałaś:
"Dlatego, że nie dość, że kłamie w zakresie istnienia piekła to jeszcze zupełnie nie rozumie słow Pana Jezusa Chrystusa, KTÓRY POWIEDZIAŁ ŻE NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO I JEGO OJCIEC TAKŻE."

To może "geniusze" zdecydujecie się w końcu czy mi chodzi o to, że piekła nie ma czy, że piekło jest? Bo atakujecie mnie za ten sam wpis pisząc co innego. Słabo płacą, że nie dogadaliście się co do treści?
Ilość wiadomości: 226
2018-09-14 13:08:45
@WYROCZNIA
Jak ja "lubię" takich "specjalistów" od Pisma Świętego... Zupełnie się "koleżankę" czyta jak jak Świadków Jehowy. No to cytacik bo szkoda czasu na elaboraty:
"Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga." (Ap 21:7-8; BT)

A tak dla ciekawości, Ty co: WYROCZNIA Pana? Z takimi herezjami jakie walisz? Ciekawy ten "pan"... Taki chyba bliżej piekła cooo?
Ilość wiadomości: 226
Odpowiedź do: lomen | 2018-09-14 13:14:24
Ps
W samym terminie "wyrocznia" zawarta była perspektywa sądu. @WYROCZNIA chyba nie czytała Proroków Starego Testamentu czy co?
Ilość wiadomości: 226
2018-09-14 14:20:55
@WYROCZNIA (13:42:53 | 2018-09-14)

Jesteś zwykłym manipulatorem, oszustem bo złożyłaś w jedno:
'WYROCZNIA lomen

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook