Komentarze Komentarze

Szymon Hołownia: nie dziwię się ludziom, którzy widząc takie herezje, rezygnują z uczęszczania do kościoła

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-07-11 14:41:52
"Polityk to zawsze sprzedawca. I w kościele nie głosi kerygmatu, a przemawia do elektoratu. Głosi nie Zmartwychwstałego, a swoją partię, jej ideologię i siebie. (...) Idąc do kościoła nie chcę się zastanawiać, czy akurat dziś spotkam tam politycznego domokrążcę" - pisze Szymon Hołownia.
więcej
Ilość wiadomości: 138
2018-07-11 14:41:53
Cenię Mateusza Morawieckiego, jednak trudno się nie zgodzić z Szymonem Hołownią. Jedno tylko, może zdarzyć się tak, że w kościele będzie przemawiał polityk, ale jako świadek wiary, jako ten, dla którego Jezus Chrystus jest ważniejszy niż polityka. Sam słyszałem, a więc jednak nie "zawsze" panie Szymonie. 
Ilość wiadomości: 21
2018-07-11 15:47:30
Dla mnie temat nie jest jednoznaczny. Pielgrzymka Radia Maryja to "impreza", organizator według mnie ma prawo zapraszać kogo chce. Tak jak się organizuje festiwale i zaprasza się "gwiazdy", tak samo Pielgrzymka Radia Maryja. Wszystko co "lewi" robią jest dozwolone i wolno, a co "prawi" albo Kościół, to źle. Niestety mimo dobrych intencji P. Szymon się wpisuje w tę krytykę. W Kościele jest miejsce dla każdego kto chce w nim być.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1170
2018-07-11 17:35:02
Za te polityczne parady przyjdzie Kościołowi zapłacić. To są pozory dobra, a diabeł wspaniale potrafi rozgrywać takie karty. Bo to się wszystko wydaje dobre dla Kościoła i narodu. Żaden polityk nie powinien przemawiać z tego miejsca czy przed czy po liturgii. 

Cóż pozostaje, smutek i cierpienie, kiedy trzeba będzie patrzeć na skutki tego kościelno- politycznego "małżeństwa". I tak jeśli się człowiek odezwie, to zostanie uznany za wroga nie tyle Kościoła, co narodu. I niestety niektórzy biskupi to popierają, że takie czy inne partie się przymilają. O. Tadeusz ma z tego korzyści, niestety.
Ilość wiadomości: 43
Odpowiedź do: darpiorko | 2018-07-11 19:40:29
Bardzo dziękuję księdzu za ten komentarz! Nam wiernym bardzo potrzeba kapłanów, którzy tak myślą i nie boja się wyrażać publicznie swojego zdania. Nawet jeśli pod tym komentarzem zbiorę tysiąc negatywnych opinii to niech mi ksiądz wierzy jest spora grupa ludzi, których znam, którzy potrzebują usłyszeć takie słowa właśnie od kapłanów. Dziękuję!
Ilość wiadomości: 93
2018-07-12 09:35:28
Budujące jest to, że autor sam przyznaje, że nie wszystko rozumie.
Ilość wiadomości: 402
2018-07-12 11:06:15
Panie Szymonie Hołownio może już dość tej nienawiści do obecnego rządu!
Przecież to wspaniałe, że premier rządu, chrześcijanin mówi tak pięknie o wartościach Polskiej Rodziny!
https://www.youtube.com/watch?v=gAZteIOjWR4
Ilość wiadomości: 1330
2018-07-12 11:37:34
Polityk występujący przed potencjalnym elektoratem to sprzedawca, często cyniczny, a kościół to nie salon sprzedaży, ani nie targowisko, tylko dom Boży - zgadzam się z Szymonem Hołownią i uważam, że w artykule trafił w sedno.
Kościół traci na wiarygodności pozwalając na wystapienia polityków przed czy po liturgii. Bardzo to jest smutne.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook