Komentarze Komentarze

Dominikanin w Gietrzwałdzie: naród wewnętrznie skłócony zmierza do własnego grobu

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-06-30 12:35:25
Czy nasz wkład w życie społeczne polega na ciągłym narzekaniu, wykluczaniu innych, dzieleniu czy wręcz nienawiści? Naród wewnętrznie skłócony, nieumiejący rozwiązywać swoich problemów w twórczych i mądrych rozmowach jego obywateli, zmierza do własnego grobu - mówił dominikanin o. Stanisław Przepierski w rozważaniach do Drogi Krzyżowej podczas Dnia Pokutnego, który odbywa się w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
więcej
Ilość wiadomości: 1
2018-06-30 12:35:26
Bardzo mądre słowa oby takich jak najwięcej :).
Ilość wiadomości: 11
2018-06-30 15:29:43
Niech Kościół zacznie od siebie. Niech politycznego jątrzenia zaprzestaną panowie Pieronek, Wiśniewski, czy Kramer.
1984024734.jpg
Ilość wiadomości: 487
2018-06-30 17:39:31
Mądre i dobre słowa. Bardzo mądre. Warto by każdy szukając winnego, zaczął od siebie. Ważne słowa padły w Gietrzwałdzie. 
Ilość wiadomości: 331
2018-06-30 18:37:04
Droga Krzyżowa i rozważania dominikanina. Ale potem msza św. jako centralna uroczystość i homilia bp. Zawitkowskiego. Ale to już Deon nie interesuje. Dlaczego? Może akcent położony nie tam gdzie "trzeba" i nie pasuję do narracji "dołożyć rządowi", nie mówić o patriotyzmie, polskości (Maryja mówiła po polsku w Gietrzwałdzie!), itp. Ot, rzetelność i obiektywność katolickiego potralu, który przy każdej okazji tak się "upomina" o rzetelność u innych. Gratuluje obiektywizmu i uczciwości dziennikarskiej. 
Ilość wiadomości: 1
2018-07-01 07:25:17
Obecna nagonka i narracja wypowiedzi niektórych kleryków jest bardzo niepokojąca...... Moja Mama jest osobą bardzo wierzącą od zawsze jak sięgam pamięcią a mam 55 lat. Od kilku lat moja Mama się strasznie zradykalizowała w swoich poglądach do tego stopnia że już czasami nie można z nią normalnie rozmawiać. Ok 3 lat temu kupiliśmy Mamie nowy telewizor i jakimś cudem znalazła TV Trwam i w zasadzie nic innego nie ogląda, a w ciągu dnia słucha tylko radio Maryja. Staramy się Mamę odwiedzać dość często jak tylko pozwala nam na to czas. Zauważyliśmy u Mamy bardzo niepokojące zjawisko nienawiści do innych grup społecznych, do imigrantów, liberałów, socjalistów, myślących inaczej i wyglądających inaczej.
Bardzo nas to niepokoi 
Ilość wiadomości: 292
Odpowiedź do: Zbynek | 2018-07-01 13:48:11
Mam radę, przestań zmyślać i idź na spacer.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook