Komentarze Komentarze

Sakrament chrześcijańskiej (nie)dojrzałości

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-06-26 16:29:22
"Współcześnie droga do przyjęcia sakramentu przypomina czasem grę, w której lepiej lub gorzej trzeba odbębnić kilka zadań, zdobyć stosowną liczbę punktów, a wtedy łaskawie jest się nagradzanym".
więcej
Ilość wiadomości: 197
2018-06-26 16:29:23
Artykuł wypływa niewśtpliwie z troski autora o poziom przygotowań do bierzmownia - i bardzo dobrze. Z pewnością potrzebne są różne formy pracy skierowane do różnych osobowości, do osób na różnym poziomie rozwoju religijnego. 
Nie zgadzam się jednak z opiniamii dyskredytujacymi koncerty uwielbieniowe i działalność grup charyzmatycznych.
Pisze Pan: "koncerty wielbieniowe", które angażują głównie ich wykonawców, w wielu postronnych gapiach wywołując raczej dezorientację, o ile nie drwinę." - czy przeprowadził Pan jakieś badania w tym zakresie, czy to tylko subiektywna opinia? Jest wiele osób, którym właśnie takie koncerty pozwoliły na nawrócenie. Nazywanie tego "religijnym kiczem", a mówienie o  zaangażowanej młodzieży jako o  "tylko śpiewających przy gitarze ekspresywnych lekkoduchach" jest bardzo krzywdzące. 
821432919.png
Ilość wiadomości: 37
2018-06-27 11:24:55
 Wiary nie nauczymy się czytając książkę czy słuchając prelekcji na jej temat. Wiary uczymy się przede wszystkim wypełniając Boże przykazania i wprowadzając Biblie w życie.
Rzeczywiscie to co przedmówcy pisali w tym temacie można być zdezorientowanym kiedy ktoś mówi np.  że teraz Duch Świety wpływa do Twojego wnętrza. Pytam a jak to zobaczyć ? Stąd niektore grupy modlitewne dając takie wskazówki tym samym stawiają na uczucia, odczucia itp. A to nie jest fundamentalne, bo Bóg jest skałą na której budujemy dom naszego życia, tą skałą jest Słowo i działanie w Duchu Świetym w konkretnych owocach o których mówi dzisiejsza Ewangelia.
821432919.png
Ilość wiadomości: 37
2018-06-27 11:44:30
Moje doświadczenie w Bożych owocach, pokazało  że będąc "ortodoksem" wiary, mogłam doświadczyć obecności w Mszy Świętej, sprawowanej w  Odnowie w Duchu Świętym w Łodzi , choć akurat posługiwał o. Józef Kozłowski z kaplanami w innym miejscu niż Łódź. Ciekawe było to, że doświadczając dwukrotnie uzdrowienia ,byłam na modlitwie osobistej w swoim domu. Tak, będąc chora. Owoce tej modlitwy w Panu, zostały właśnie poprzez charyzmatyków wypowiedziane a w dalszym już ponad 14 letnim czasie utwierdzone:)  Przyjmuję to doświadczenie jako wielki dar dla mnie od Boga w postaci tych osób , które dzięki Bogu modlą się w Kościele Powszechnym. 
Wniosek dla mnie jest jeden. Duch Święty łączy nas ludzi w sobie wiadomy sposób i my nie jesteśmy w stanie przewidzieć Jego działania. Jedynie poprzez trwałe dobre owoce uwolnienia, uzdrowienia, przebaczenia, w naszym życiu. 
Dlatego wciąż zwracam uwagę na fundament naszej wiary , tam stoimy pewnie na dwóch nogach. Co będzie dalej po naszej modlitwie? To zobaczymy później a wierność Bogu jest wymagająca i niezbywalna mimo wszystko i wbrew wszystkiemu.
1326748078.jpg
Ilość wiadomości: 17
2019-01-18 16:01:04
>>Poza chwalebnymi wyjątkami - jak na przykład dominikańskie duszpasterstwa młodzieży - próżno szukać miejsc, gdzie opracowano i wdrożono spójne, pogłębione i konsekwentne programy przygotowania do bierzmowania.

Oj tam, oj tam: "Szkoła życia z Bogiem - przygotowanie do bierzmowania".
Ilość wiadomości: 2
2019-02-15 09:25:43
Onoszę wrażenie, że krytyka w Kościele wychodzi nam zwykle genialnie. Natomiast pokuszenie się o konkretne propozycje i pomysły, w jaki sposób wyjść z formalizmu - już nieco gorzej. Proszę wybaczyć, ale mam wrażenie, że rzesze czytających i piszących w tej kwestii nie zdaje sobie sprawy, co to znaczy powiedzieć młodemu człowiekowi (i jego matce), że słabo wychodzi mu przygotowanie i dojrzewanie do wiary. Dla wielu młodych i ich rodziców (niestety) liczy się wyłącznie ilość zebranych podpisów i uczęszczanie na katechezy... Niestety.
650373086.jpg
Ilość wiadomości: 28
2019-05-10 12:45:55
Ale tradsowskie jęczenie xd Ale je rozumiem, bo mnie też odrzucają takie ekspresywne formy religijności, a do tego zostałem bardzo chłodno potraktowany przez "młodzieżową wspólnotę", która okazała się być kółkiem wzajemnej adoracji, nie zaś grupą chrześcijan otwartych na nowych członków.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook