Komentarze Komentarze

Biskupi przyjęli "Wytyczne pastoralne do adhortacji «Amoris laetitia»"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-06-08 21:29:18
"Nowe impulsy duszpasterskie" dla narzeczonych, małżonków i dla osób, które znalazły się w sytuacjach trudnych i nieregularnych - zawierają "Wytyczne pastoralne do adhortacji «Amoris laetitia»", przyjęte w piątek przez biskupów na 379. zebraniu plenarnym KEP w Janowie Podlaskim.
więcej
2047270.png
Ilość wiadomości: 64
2018-06-08 21:29:19
OK, a gdzie link do wytycznych?
Ksen
Ilość wiadomości: 373
2018-06-08 22:47:07
ks. Marek Dziewiecki - Miłość małżeńska jest ważniejsza od miłości rodzicielskiej, gdyż wynika z Bożego porządku miłości, który podaje św. Tomasz z Akwinu i z nauki Kościoła katolickiego o sakramentach św. Jaki wzorzec miłości, wiary i wychowania dają swoim dzieciom cudzołożący rodzice, łamiący swoją sakramentalną przysięgę, zdradzający swojego sakramentalnego współmałżonka – jaki dają im wzorzec miłości, wiary i wychowania? Jak mają wychować dziecko do wierności i miłości rodzice, którzy sami nie są wierni i żyją w cudzołóstwie? Jeśli rodzice swoim życiem zaprzeczają wartościom, jako nauczyciele wartości są niewiarygodni. Co możemy w tym zakresie dać dziecku, jeśli na co dzień w jego obecności łamiemy przykazania? Czy możemy usprawiedliwiać życie w grzesznym związku ze względu na dzieci, gdy je tym swoim grzesznym życiem de facto gorszymy i krzywdzimy?
https://www.youtube.com/watch?v=shEnNnhbtmk&feature=youtu.be
Ilość wiadomości: 72
Odpowiedź do: asyz | 2018-06-09 10:37:27
Ksiądz Dziewiecki urasta w pewnych środowiskach do roli przywódcy ruchu antypapieskiego...W wielu wystąpieniach neguje nauki papieża i efekty pracy całego synodu biskupów.
Staje się usprawiedliwieniem dla wspólczesnych faryzeuszy - obrońców prawdziwego Prawa...
I biedni, "pokrzywdzeni" "dobrzy synowie" - jak przed wiekami-  gniewają się na miłosiernego Ojca, że nie pognał "cudzołożników" w diabły.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook