Komentarze Komentarze

Jak walczyć z pokusą? Te 8 biblijnych wskazówek może pomóc

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-04-14 11:55:28
To nieodłączny element życia każdego człowieka. Pamiętaj, że zawsze masz wyjście.
więcej
1245924311.jpg
Ilość wiadomości: 1222
2018-04-14 11:55:29
I tu wchodzi Manes jako prezes plejady manichejczyków usytuowanych w Kościele rzymskokatolickim. Nienawidzi jak któryś się mu wychyla i coś mu się zaczyna sypać. Na razie jednak może spać spokojnie (jest dobrze asekurowany przez swoich synów).
Edytowany 5 razy (Ostatnio: 2018-04-14 20:32:51).
Czystość jest formą bycia. Jest sztuką, delikatną i mądrą. Charakterystyczną dla ludzi wielkich. Potrafi oprzeć się licznym niebezpieczeństwom i dewiacjom w procesie kształtowania się osobowości. W Kościele katolickim zanieczyszczana ideologią manicheistyczną. W brewiarzu można przeczytać taki oto tekst:
"Nie żenili się albowiem chcieli zachować czystość". Kościół katolicki od trzeciego wieku n.e. nie może sobie poradzić z wpływami manicheistycznymi. Nawet niniejszy portal mieniący się być katolickim, jest silnie z manicheizowany, gdy pisze na tematy etyki seksualnej. Smutna to prawda, bardzo smutna.
Tymczasem życie w czystości, tej która płynie z nauki Chrystusa ( z nauki czystej) jest wielką egzystencjalną siłą niezbędną w zjednoczeniu eucharystycznym z Chrystusem.
1221760730.png
Ilość wiadomości: 26
2018-04-15 13:18:32
"4. By pokonać Szatana i pokusy zwróć się w stronę Biblii."
Tylko do wybranych fragmentów bym polecał się zwracać. Bo zwrócenie się do całej Biblii to prosta droga do ateizmu.

"2. Gdy podążasz za Bogiem, spodziewaj się pokus."
Siłą rzeczy, boskie standardy "moralne" są ustalone w sposób taki, by zastanawiać się nad każdym potencjalnym zachowaniem w kontekście grzechu, kary, winy itp. W drodze bez Boga to nie istnieje, a ludzie nadal żyją porządnie. Hmmm

"6. Módl się, by nie być kuszonym."
I karuzela się kręci. Osoby niewierzące nie mają tego typu dylematu i doskonale radzą sobie z wieloma pokusami. Sama modlitwa i stawianie się w sytuacji życia mistycznego umacnia naszą wiarę w równym stopniu w Boga co w szatana. Dlatego to osoby wierzące potrzebują modlitwy, bo same wikłają się w ten mistyczny krąg życzeń i zażaleń do niewidocznych istot.
Ilość wiadomości: 162
2018-04-16 08:23:08
Jak się ma pkt 4 do 7?
Czytam ten mini poradnik, do pkt 6 wydaje się wszytsko w miarę OK, aż tu nagle pkt 7. I odrobina zakwasu całe ciasto zakwasza ... wszytsko co napisane wcześniej staje się BEZWARTOŚCIOWE 
Macie oczy, a nie widzicie.
Macie uszy, a nie słyszycie.

Nawróćcie się, bo koniec jest bliski.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?