Komentarze Komentarze

"Nie jest skandalem, gdy kleryk ma skłon­ności homoseksualne"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-04-13 16:58:37
"Skandalem może być niewłaściwa reakcja przełożonych (...) Znam podobne przypadki. Jeżeli jednak wiernie dochowują czystości, po­zostają Chrystusowymi kapłanami" - mówi abp Wojciech Polak.
więcej
photo.jpg
Ilość wiadomości: 12
2018-04-13 16:58:38
Fragment ze Starego Testamentu oddaje stan duchownych współczesnych :
"Jahwe przemówił do mnie w te słowa: Synu człowieczy, prorokuj przeciw pasterzom Izraela. Prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan, Jahwe: Biada pasterzom Izraela, którzy są pasterzami samych siebie. Czyż pasterze nie powinni paść trzody? Mleko spożywacie, wełną się okrywacie, tłuste sztuki zabijacie, trzody nie pasiecie. Tych, które były słabe, nie wzmocniliście, chorej nie leczyliście, mającej złamanie nie obwiązaliście, tej, która się odłączyła, nie zawróciliście, a zagubionej nie szukaliście. Władaliście siłą i surowością. Rozproszyły się [owce], bo nie było pasterza, i stały się pastwą wszystkich dzikich zwierząt. Rozpierzchły się. Błąka się moja trzoda po wszystkich górach, po wszystkich wysokich pagórkach. Po całej krainie rozpierzchła się moja trzoda. Nie ma, kto by się troszczył, nie ma, kto by [jej] szukał. Dlatego, pasterze, słuchajcie słowa Jahwe. [Jak prawdą jest, że] Ja żyję - wyrocznia Pana, Jahwe - ponieważ moja trzoda jest łupem, moja trzoda stała się pastwą wszystkich dzikich zwierząt - nie ma pasterza, bo moi pasterze nie troszczą się o moją trzodę, pasterze pasą siebie samych, a mojej trzody nie pasą”
photo.jpg
Ilość wiadomości: 12
2018-04-13 17:05:34
Musimy to tutaj bardzo wyraźnie podkreślić. Dzisiaj wiele owiec odchodzi ze swoich stad, bo są słabe, wycieńczone, nie wzmacniane, nie leczone, nie szukane. Wiele silnych owiec traktowane jest surowo i okrutnie. A pasterze nadal dobrze się mają. Uczą się jak zarządzać zasobami ludzkimi, jak manipulować trzodą by przyniosła jak największe zyski. Są apodyktyczni i aroganccy. Ważny jest ich wizja, ich autorytet, siła i moc. Są zintegrowani, poklepują się po plecach, uśmiechnięci lubią pozować do zdjęć, są gwiazdami telewizyjnymi. Tworzą instytuty przywództwa i alianse. Panuje wśród nich solidarność zawodowa, zmowa milczenia. Oni nigdy niczemu nie są winni. Winne są owce…
1245924311.jpg
Ilość wiadomości: 1223
2018-04-13 19:05:51
Nauka jest tym elementem w życiu jednostki jak i całych społeczeństw co moglibyśmy nazwać podścieliskiem funkcjonowania osoby ludzkiej.

Kler jest odseparowany od nauki a chce być grupą znaczącą w  społeczeństwie w jakim żyje. I dobrze że chce, ponieważ głoszenie Ewangelii jest konieczne dla rozwoju i zbawienia świata.

Odseparowanie się kleru od nauki jest jego aktem przestępczym, gdyż nauka  stanowi narzędzie ludzkiego rozumu dla  ludzkiego poznania.

Wszystkie sprawy związane z manicheizmem ukształtowanym w Kościele katolickim należą zapewne do  elementów patologii kleru.

Istota zatem tkwi nie w dewiacjach seksualnych poszczególnych osób  (te zawsze będą miały miejsce) lecz w strukturze Kościoła katolickiego.
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2018-04-13 19:10:04).
Czystość jest formą bycia. Jest sztuką, delikatną i mądrą. Charakterystyczną dla ludzi wielkich. Potrafi oprzeć się licznym niebezpieczeństwom i dewiacjom w procesie kształtowania się osobowości. W Kościele katolickim zanieczyszczana ideologią manicheistyczną. W brewiarzu można przeczytać taki oto tekst:
"Nie żenili się albowiem chcieli zachować czystość". Kościół katolicki od trzeciego wieku n.e. nie może sobie poradzić z wpływami manicheistycznymi. Nawet niniejszy portal mieniący się być katolickim, jest silnie z manicheizowany, gdy pisze na tematy etyki seksualnej. Smutna to prawda, bardzo smutna.
Tymczasem życie w czystości, tej która płynie z nauki Chrystusa ( z nauki czystej) jest wielką egzystencjalną siłą niezbędną w zjednoczeniu eucharystycznym z Chrystusem.
Ilość wiadomości: 1
2018-04-13 21:31:15
Robert Wójtowicz
Ilość wiadomości: 283
Odpowiedź do: chojnackidariusz | 2018-04-13 22:17:15
Jak doskonale widać - nie tylko współczesnych. Przecież to Stary Testament. Jak widać, człowiek zawsze jest tylko człowiekiem, a i pokusy sa te same...
Odpowiedź do: chojnackidariusz | 2018-04-13 22:18:37
Bycie na świeczniku zawsze jest ogromną pokusą. Nie tylko dla kapłanów. Dlatego my - owieczki - musimy się za nich modlić. Solidnie. Inaczej nie mamy prawa narzekać...
Odpowiedź do: mieta.chochla | 2018-04-13 22:19:22
???
Ilość wiadomości: 11
Odpowiedź do: mieta.chochla | 2018-04-13 23:31:59
Tu też przyszedłes trollować? Ciekawe tylko dlaczego ograniczyłeś sie wyłacznie do podania imienia i nazwiska?
Ilość wiadomości: 11
Odpowiedź do: Noe.D | 2018-04-14 06:51:30
Nie udawaj. Nie wkleiłeś całej treści, bo byś wyleciał tak jak z forum.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook