Komentarze Komentarze

Proboszcz nie chciał odprawić Mszy za zmarłego nastolatka. Przeprosić rodzinę przyjechał... biskup

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-02-12 19:10:28
Kapłan oświadczył wiernym, że nie powinno być mszy świętej, ponieważ nastolatek nie chodził na religię, "czym doprowadził do publicznego zgorszenia". Mszę musiał dokończyć wikary.
więcej
Ilość wiadomości: 499
2018-02-12 19:10:28
Jakkolwiek sam jestem przeciw udzielania katolickich pogrzebów wrogom Kościoła to tutaj proboszcz- mówiąc kolokwianie - przegiął.
Niechodzenie na lekcje religii nie jest równoznaczne z apostazją- przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem.
Proboszcz powinien wziąć pod uwagę także  młody wiek zmarłego ( to było w zasadzie dziecko) a także jego tragiczną śmierć.
Nie wiem co temu proboszczowi strzeliło do głowy...zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecny papież przymuje na salonach i z honorami aborcjonistki, które nigdy nie wyraziły skruchy.
Być może ten chłopak przeżywał młodzieńczy bunt a pijany kierowca odebrał mu szansę na nawrócenie.
Ilość wiadomości: 11
2018-02-13 10:24:49
Proboszcz miał rację - nie powinno być pogrzebu katolickiego, natomiast mówienie o tym w trakcie odprawianego pogrzebu jest niewłaściwe.
Ilość wiadomości: 226
2018-02-13 10:29:42
Ekskomunika to procedura uregulowana. Na pewno nie jest to w kompetencjach proboszcza, jeżeli nie odebrał aktu apostacji od chłopaca przy 2 świadkach. Wszedł w nie swoje buty. Obraził rodzinę i pamięć człowieka. A Msza Św. potrzebna jest duszy grzesznej nie świętemu.
Ilość wiadomości: 46
2018-02-13 11:57:58
Pytanie -jaką wiedzę miał kapłan o zmarłym?
Jeśli miał dowody na herezję bądź apostazję i odnotował to w księgach parafialnych zmarły nie miał prawa do pogrzebu katolickiego.
Jeśli zaś była jedynie wiedza o odmowie uczestniczenia w lekcjach religii pogrzeb katolicki winien się odbyc, ksiądz jednak miał prawo do wyrażenia dezaprobaty dla poczynań zmarłego podczas mszy św.
Wydaje się ,że w przedmiotowym przypadku nie "zagrała" forma wypowiedzi księdza.
Nie może być jednak tak,że Kościół ma przymykać oczy na fakt,iż niektórzy jego członkowie do tego członkowstwa ewidentnie się nie poczuwają.
Ilość wiadomości: 499
Odpowiedź do: cristiada | 2018-02-13 12:44:04
Jak czytałem w innych mediach ksiądz zaczął od tego, że to nie jest msza pogrzebowa.
 Od siebie dodam, że jeśli brak uczestnictwa w lekcjach religii jest powodem do odmowy katolickiego pochówku to jak powinniśmy potraktować setki tysięcy Polaków, którzy nie uczestniczą w coniedzielnej mszy świętej ? 
Ilość wiadomości: 2
Odpowiedź do: marek.piotrowski | 2018-02-13 13:27:38
Dlaczego mówienie o wyrzeczeniu się wiary jest niewłaściwe??? Tym bardziej trzeba się za tę rodzinę modlić! Proboszcz miał rację
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 3991
2018-02-13 13:55:37
To było 15 letnie dziecko!!!

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook