Komentarze Komentarze

Czy chrześcijanie powinni zwalczać islam?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-01-26 19:01:41
Na czym ma polegać nasza relacja z islamem? Mamy go zwalczać, uprawiać prozelityzm, czy też uznawać duchowe i moralne wartości reprezentowane przez muzułmanów? - pisze Mariusz Maciak.
więcej
photo.jpg
Ilość wiadomości: 262
2017-01-26 19:01:42
Nie wiem, czy powinniśmy zwalczać islam, ale na pewno nie powinniśmy go propagować, ulegać mu, ani uważać za coś dobrego, jak czyni to Franciszek i wielu liberalnych biskupów. Islam stanowi zagrożenie dla chrześcijaństwa i już u samych podstaw jest nie do pogodzenia z naszą wiarą (i Jan Paweł II również o tym pisał).
Ilość wiadomości: 1578
2017-01-26 19:04:04
Islam jest fałszywą religią,dlatego też muzułmanów winno się nawracać na chrześcijaństwo.Taka postawa zgodna jest z przykazaniem miłości Boga(w Trójcy Świętej Jedynego) jak i człowieka (troska o zbawienie duszy bliźniego)
1245924311.jpg
Ilość wiadomości: 1222
2017-01-26 20:00:38
Islam jest dziełem człowieka, który posiada na sumieniu wiele istnień ludzkich (prawo dżihadu). Nowy Testament jest  dziełem Boga, który przyszedł na Ziemię i dokonał znaku Zmartwychpowstania. Islam jest przedstawicielem cywilizacji śmierci, chrześcijaństwo cywilizacji życia.

Dzieło ludzkie jakim jest Islam nim upadnie przyniesie jeszcze dużo zbrodni. Dzieło Boga niesie wysoką kulturę godną istnienia człowieka na ziemi, niesie życie i szacunek do życia. Prawdziwy Bóg chrześcijan i wszystkich ludzi na ziemi, zakazuje zabijania. Fałszywy bożek Islamu nakazuje zabijanie ludzi (zabijanie niewiernych).

Św. Jan Paweł II pocałował Koran z przyczyn politycznych i ekumenicznych, a nie dlatego, że szanuje zbrodnię głoszoną w Koranie i wykonywaną w praktyce Islamu.

Wszelkie pomysły religijne mające na celu deprecjonowanie życia człowieka winny być ścigane prawem, gdyż naruszają kodeks karny.
Są zagrożeniem dla ludzkiego życie i zagrożeniem dla pokoju człowieka na ziemi.
Edytowany 7 razy (Ostatnio: 2017-01-26 21:03:07).
Czystość jest formą bycia. Jest sztuką, delikatną i mądrą. Charakterystyczną dla ludzi wielkich. Potrafi oprzeć się licznym niebezpieczeństwom i dewiacjom w procesie kształtowania się osobowości. W Kościele katolickim zanieczyszczana ideologią manicheistyczną. W brewiarzu można przeczytać taki oto tekst:
"Nie żenili się albowiem chcieli zachować czystość". Kościół katolicki od trzeciego wieku n.e. nie może sobie poradzić z wpływami manicheistycznymi. Nawet niniejszy portal mieniący się być katolickim, jest silnie z manicheizowany, gdy pisze na tematy etyki seksualnej. Smutna to prawda, bardzo smutna.
Tymczasem życie w czystości, tej która płynie z nauki Chrystusa ( z nauki czystej) jest wielką egzystencjalną siłą niezbędną w zjednoczeniu eucharystycznym z Chrystusem.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?