Komentarze Komentarze

Czy uchodźcy zniszczą naszą cywilizację?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-01-15 10:54:34
Czasy spokoju definitywnie minęły. "Trzecia wojna światowa w kawałkach" - tak bardzo często papież Franciszek określa stan rzeczy na świecie. Czy jako chrześcijanie możemy coś zrobić? Czy będziemy tylko bezczynnie patrzeć?
więcej
Ilość wiadomości: 669
2017-01-15 10:54:34
1) Tytuł niezgodny z treścią artykułu
2) Problem obecności przybyszów z Bliskiego Wschodu w Polsce nie pojawił się w zwiazku z wojną w Syrii, ale był znacznie wcześniej, np. obecność w Krakowie Kurdów, kwestia wybudowania specjalnego osiedla żydowskiego na Nowym Bieżanowie w Krakowie. Syryjczycy masowo zaczęli osiedlać się w Polsce w latach 90. prowadząc przede wszystkim firmy handlowe.Dla nich przecież uruchomiono dwa razy w tygodniu połączenia lotnicze z Bejrutem z lotniska Okęcie w Warszawie. Łaczenie więc problemu integracji z kwestią uchodźczą jest nadużyciem
3) Problem przyjmowania lub nieprzyjmowania migrantów ekonomicznych w danym kraju jest elementem polityki populacyjnej danego państwa. My nie mamy jej zdefiniowanej skąd np. wciąż wybuchające dyskusje wokół abocji czy in vitro. Są byłe państwa kolonialne, które już w latach 60. podjęły decyzję o prowadzeniu polityki populacyjnej w oparciu o rezerwy siły roboczej z dawnych kolonii np. Francja, Holandia, również państwa takie jak Niemcy czy Skandynawia, które z uwagi na postępującą industrializację z uwagi na brak rąk do pracy zaczęły na drodze prawnej i propagandowej ściągać  rzesze gastarbeiterów do siebie. Zapominamy, że lata 70. charakteryzowały się dużymi wrzeniami społecznymi w tym względzie z racji oporu społecznego wobec planów rządów. Wtedy właśnie narodziła się dla uspokojenia nastrojów polityka socjalnego wsparcia dla rzesz coraz bardziej marginalizowanego proletariatu - patrz zwycięstwa socjaldemokracji w Szwecji i Niemczech.
Ilość wiadomości: 15
2017-01-15 11:03:46
TRAAAAAALAAALAAA.
" Uchodźcy" z Oławy juz pracują, no prawda- dwie osoby z licznej gromadki. Ale- czy to nie dla nich zbierano osttanio pieniądze w Krakowie.??? Otwarli kebab, no pieknie, bardzo pożyteczna działaność...
KOlejna mdał propaganda sukcesu. Proponuje wycieczkę do Paryża, Marsylii czy Berlina, tam dopiero się dzieje, czy chcemy,żeby Polska tak wygladała?  U nas w miare czysto i bezpiecznie jest, niech tak zostanie.
Ilość wiadomości: 669
2017-01-15 11:09:05
4) Dyskurs wokół problemu obecności migrantów w Polsce nie moze opierać się na kwestiach filantropijnych, ale powinien wynikać z przyjętego  modelu gospodarczego i polityki populacyjnej. Przykład: Gierek wycofał się z wielu punktów ustawy aborcyjnej z 1956 roku w 1973 roku po rozmowach z kard. Wyszyńskim, który go przekonał, iż dla rozwoju przemysłu stoczniowego (rozbudowa stoczni w Gdańsku i Szczecinie) i hutniczego (słynna Huta Katowice) trzeba rąk do pracy, nowych obywateli. Zaczęły powstawać nowe osiedla mieszkaniowe np. słynna gdanska Zaspa, łódzki Widzew, mieliśmy boom urodzeniowy ze słynnymi gdanskimi pięcioraczkami, pojawiły się nowe szpitale ginekologiczne - słynne łodzkie Centrum Matki Polki i warszawskie Centrum Dziecka, itp. Jeśli Kamil chcesz coś ugrać w kwestii uchodźczej to lobbuj w parlamencie, u premiera Morawieckiego, bo to są realni adresaci Twoich apeli, a nie forumowicze chodzący na kebaba do wrocławskiej knajpy "Homs". Restauracjami nie rozwiążemy problemu, który jest moim zdaniem sztuczny. Polska nie ma wobec napływu już i tak dużych fal Ukraińców problemu z brakiem siły roboczej, nie ma sensu tworzyć osiedli uchodźczych ani animować za masowym napływem bliskowschodnich migrantów do Polski. To wyjałowienie Syrii z ludzi młodych moze spowodować, ze ten kraj nigdy nie stanie na nogi i zawsze będzie zarzewiem nowych konfliktów. Jestem jedynie za pomocą humanitarną tam na miejscu, tak samo prowadzoną kompleksowo jak ją np. prowadziła Szwecja wobec Polski po 1945 roku. A odwołania do miłosierdzia chrześcijańskiego uznaję za nadużycie - nie używajmy wielkich kwantyfikatorów dla spraw, które tego nie wymagają, bo dla rzeczywiscie wielkich ich zabraknie.
stos
Gość
2017-01-15 11:19:27
Wszystkie te katolewicowe bzdety wychodzą z założenia,że Pan Bóg stworzył uchodźców po to aby chrześcijanie mieli się czym wykazać.
Zapomina się,iż Europa już dawno przestała być chrześcijańska a muślimy walą tu właśnie dlatego,że nie spodziewają się spotkać większego oporu przy wprowadzaniu na koszt Europejczyków swojego "stylu życia" (pozostaje jeszcze opcja dania gardeł, ale póki co Franciszek jeszcze do tegpo bezpośrednio nie wzywa).
Dlatego kwestią honoru pozostaje dla tych,którzy nie wyrzekli się chrześcijańskiego dziedzictwa bronić się przed tym cywilizacyjno-ekonomiczno-religijnym armagedonem.
Ta cała pseudohumanitarna hucpa poparta jest ideologią obrony godności,która to godność z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego (godność to mają ochrzczeni i wierzący)  a jest używana jako słowo wytrych od czasu SV2 by uzasadniać min. bezbożne prawo do wolności religijnej.

P.S.
Proponuję red.Wilczyńskiemu sprowadzenie sobie Araba -uchodźcy.Będzie to bez wątpienia nieoceniona pomoc w napisaniu pracy doktorskiej

 
Ilość wiadomości: 5490
2017-01-15 12:31:45
Czy cywilizacja francuska, belgijska, holenderska,  zmieniła się w ciągu ostatnich  dwudziestu, czy trzydziestu lat? Jeśli tak, to czy oprócz plag które sama stworzyła - globalizacji, laicyzacji indywidualizmu, relatywizmu jest to również wpływ milionów imigrantów i czy jest to zmiana na lepsze? Jeśli tak to na czym polega?
Jesteśmy zobowiązani do pomocy innym, ale rozsądnie, do pomocy TAM. Pomocy humanitarnej dla cierpiących, pomocy w tworzeniu TAM miejsc pracy. I co najważniejsze do nacisku na polityków aby likwidowali przyczyny, wojen nędzy, migracji. Mogę pomagać rodzinie uchodźców jeśli osiedlą się w mojej okolicy. I tak może zrobić kilkadziesiąt  tysięcy Polaków. Rozwiążę to problemy pewnie 3% migrantów, a następni zachęceni tym i promocją ze strony gangów przemytniczych przybędą tu milionami. To wyczerpywanie oceanu łyżeczką, a cała pomoc wszystkich krajów Europy zamieni jedynie łyżeczkę na wiaderko   Mogę rozdać wszystko co mam ubogim i sam ustawię się w kolejce po zupę w MOPS, czy najbliższej parafii.
Cnota miłoszierdzia bez cnót madrości i roztropności jest nieskuteczna i może zamienić sie w swoje przeciwieństwo.
31646303.jpg
Ilość wiadomości: 518
2017-01-15 12:45:35
Artykuł zupełnie oderwany od rzeczywistości.

Cytaty z Pisma mają za zadanie usprawiedliwić i pozytywnie zakończyć ostatni etap wędrówki ludów - przyjęcie obcych kulturowo mas przybyszów czy jak kto woli nachodźców bo Bóg tak kazał. Ani red Wilczyński ani nawet sam papież ani słowem się nie zająknie na temat przyczyn owej wędrówki czyli destablizacji krajów ogarniętych wojną. Ani słowo nie padnie pod adresem Amerykanów i żydowskiego grandziarza. Ani słówko. Jest manipulacja mająca na celu wywołanie poczucia winy za zaistniałą sytuację u zwykłych ludzi nie mających ani wpływu na to co się dzieje ani możliwości złagodzenia kryzysu.

Nie widziałem do tej pory na deonie żadnego wpisu krytykującego ośrodki władzy stojące za owym kryzysem humanitarnym i apele by zaprzestać temu szaleństwu. Jest apel by przyjmować imigrantów. Wpisuje się to w scenariusz zbrodniczego działania elit i jako taki jest nie mniej zbrodniczy.
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2017-01-15 12:47:02).
CzarnySzymon
Gość
2017-01-15 15:22:24
"chowanie się za murami i udawanie, że problem nie istnieje" to właśnie to co robi Deon. Mieszacie ludzi wymagających pomocy z nastawionymi na socjal intruzami. Całkowicie olewacie obawy ludzi, nazywacie je ksenofobią i rasizmem. Pomijacie nauczanie JPII o zagrożeniu wynikającym z odcięcia się Europy od chrześcijańskich korzeni (boicie się nacjonalizmu?). Nie szukacie rozwiązań, które by nie tworzyły nowych problemów, tylko szantażujecie ludzi obawiających się o bezpieczeństwo swoje i bliskich, mówiąc że nie są chrześcijanami. Kolejny propagandowy artykuł nic nowego nie wnoszący.
570530599.jpg
Ilość wiadomości: 933
2017-01-15 19:08:31
Podobał mi się pomysł Franciszka, żeby każda parafia przyjęła przynajmniej jedną rodzinę. Nic z tego nie wyszło. Dobrze, że rośnie mimo to zakres pomocy Polaków potrzebującym w tamtym regionie.

Zmartwiło mnie, że niemalże wszystkie rodziny syryjskie ściągnięte przez fundację Estera czmychnęły na Zachód. A miały tu zapewnione naprawdę dobre warunki (no może oprócz socjalu niemieckiego…). Czego ci uchodźcy tak naprawdę potrzebowali? Na siłę, wbrew woli ściągać ludzi? Czy oni na pewno chcą akurat do Polski??? Pytam zupełnie poważnie.

W tym zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Jest wiele rzeczy, za które Jezus groził wiecznym potępieniem. Tu i wśród liberalniejszych osób spotykam się z opinią, że Bóg jest miłosierny, że nie ma grzechu, którego nie może wybaczyć. A tak w ogóle to, żeby nie straszyć piekłem innych ludzi. Akurat sam jestem za opcją Boga bardziej miłosiernego, niż surowego Sędziego wtrącającego w wieczne czeluści. O dziwo, jedynie w przypadku kwestii uchodźców jest po raz już któryś wyciągana ta armata piekła, jak bodajże w żadnym innym temacie w tym środowisku. Co się stało? Piekło jednak istnieje? Będą tam tylko ci, którzy nie przyjęli teraz uchodźców? To diabełkowi będzie chyba smutno, nie szkoda gościa trochę? ;)
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2017-01-15 19:14:15).
Ilość wiadomości: 5490
Odpowiedź do: Rafal7 | 2017-01-15 19:59:38
Interpretacje kim jest Bóg zależą trochę od aktualnego stanu kultury.Pamiętam, z dzieciństwa Katechizm ks.Filochowskiego w którym pierwsze zdanie głosilo "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, za złe uczynki karze, za dobre nagradza". Dziś podkreśla się przede wszystkim Jego dobroć i miłosierdzie. Poglądy, że pieklo jest puste, myślę idą za daleko.  Pewnie wzystko to jest prawdą choć staram się pamiętać jakie są warunki Jego miłosierdzia.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?