Komentarze Komentarze

Kobiecość, męskość, miłość

Autor Wiadomość
deon
Gość
2015-02-13 12:54:30
Małżeństwo ma wielbić Boga Mszą św. przynajmniej w niedzielę, różańcem, ale też tańcem. Kobieta - makijażem. Mężczyzna - pracą, czy samochodem - ks. Piotr Pawlukiewicz
więcej
czterdziestka
Gość
2015-02-13 12:54:30
Ks.Pawlukiewicz zbudował sobie prosty model świata płci i zapewne  weń szczerze wierzy. Pogratulować dobrego samopoczucia, zwłaszcza w kwestii motywów bycia kobiet w Kościele i kościele.
1
Gość
Odpowiedź do: czterdziestka | 2015-02-13 14:25:19
Bo życie jest proste tylko ludzie je komplikują. Bóg daje nam receptę na dobre życie i wskazówki ja postępować, ale to od nas samy zależy czy je przymiemy..
Ks. Pawlukiewicz to wspaniały kapłan, który prosto i dobrze mówi.
Udana
Gość
Odpowiedź do: czterdziestka | 2015-02-13 14:33:59
Prosty świat płci, to stworzył Pan Bóg, a nie ks. Pawlukiewicz. A ludzie to zepsuli, wmawiając nam kobietom kłamstwo, że będziemy szczęśliwe jeśli będziemy jak mężczyźni. To co napisał o motywach pójścia do kościoła…to oczywiście była przenośnia. Ale czyż nie jest tak, że najładniejsze rzeczy kobieta ubiera do kościoła i do teatru. :) 
czterdziestka
Gość
Odpowiedź do: Udana | 2015-02-13 15:48:44
Ależ nie chodzi o to, byśmy były mężczyznami, ale o to, byśmy były sobą jako kobiety. Bez wtłaczania nas w schematy pod linijkę. Dotyczy to zresztą też mężczyzn. I nie jest to żadne gender, ale prawo do indywidualnego przeżywania własnej kobiecości czy męskości.

"W kościele są kwiaty, słowa o miłości, pieśni o miłości, dzieci przy ołtarzu, no i ksiądz się nieraz trafi przystojny. Natomiast dla panów nie ma żadnej z tych atrakcji." To wszystko to nie są atrakcje dla kobiet, chyba dla tych ze starszego pokolenia, ale też tylko dla niewielkiego procenta. Proszę zajrzeć do statystyk: ile kobiet nie chodzi do kościoła! A te, które chodzą, robią to POMIMO tego, że Kościół je często duszpastersko rozczarowuje. My chodzimy, faceci po prostu łatwiej się zniechęcają.
Ilość wiadomości: 17
Odpowiedź do: czterdziestka | 2015-02-13 19:20:22
Ks. Pawlukiewicz jest sprawnym retorem.
Generalizowanie z tendencją redukującą, której się dopuszcza, jest prawomocne w budowaniu argumentu - jest to uogólnienie, które poświadcza pewien nawyk kulturowy.  
Nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł mówić o pewnym zbiorze ujmując partykularne predyspozycje każdego z elementów zbioru - powstałby chaos ontologiczny. Czasami mówiać więcej mówimy mniej. 
Zgadzam sie jednak co do postulatu, aby kobiety były sobą. Tylko co znaczy być sobą we wspólnocie? Czy da się do końca pielęgnować indywidualizm szanując prawa wspólnoty? 
Mam cały szereg zastrzeń do tego co napisałaś, ale bardzo sie cieszę, ze któs podjał się krytycznej refleksji jego słów.
 
Pozdrawiam Cię serdecznie. 
ma
Gość
2015-02-15 16:13:52
tak, duzo uproszczeń. ciekawe jakby ks sprawdził sie w roli męża i ojca, ciekawe jakich argumentów by wówczas używał i czy odnalazłby pokorę :) a z tym komentarzem o ubieraniu się kobiet do kościoła trafił. gratuluję.
Kobieta
Gość
Odpowiedź do: czterdziestka | 2015-02-15 18:25:19
"W kościele są kwiaty, słowa o miłości, pieśni o miłości, dzieci przy ołtarzu, no i ksiądz się nieraz trafi przystojny. Natomiast dla panów nie ma żadnej z tych atrakcji." Myślę, że bardziej chodzi o to, że kobiety takie rzeczy zauważają, a dla mężczyzn są one po prostu obojętne. Ale nie są to powody dla których idziemy do kościoła. Chyba nie ma się co obrażać na nikogo, że jakby nie patrzeć jesteśmy inne niż mężczyźni. Inaczej postrzegamy świat i otoczenie. Dotyczy to również spraw wiary. I nie ma znaczenia ile w nas jest cech męskich, a ile kobiecych w mężczyznach. I tak będziemy postrzegać świat inaczej.
eed
Gość
Odpowiedź do: czterdziestka | 2015-02-15 18:34:28
Proponuje zagłębić się troszeczkę w poglądy tego księdza oraz zlustrować książki na, którch się wzoruje, a nie wydawać takie pobieżne i generalizujace oceny
pja
Gość
Odpowiedź do: ma | 2015-02-15 22:06:21
jak cie to ciekawi to widać że nie rozumiesz przekazu, który jasno określa że Duchowni są powołani do innych rzeczy !!! A jakby babcia miała wąsy to by była dziadkiem :) pozdrawiam

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?