Komentarze Komentarze

Siemoniak o zajściach w PKW: bulwersujące

Autor Wiadomość
deon
Gość
2014-11-21 20:54:50
Jako bulwersujące określił czwartkowe zajścia w siedzibie PKW wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak. Dodał, że "jeżeli dochodzi do łamania prawa, potrzebna jest reakcja". Podkreślił też, że należy odróżnić uczciwość wyborów od problemów z systemem informatycznym.
więcej
zet
Gość
2014-11-21 20:54:50
Jak się czujecie na Białorusi, łobywatele ?

Mamy do czynienia z książkowym, podręcznikowym wręcz modelem ilustrującym sposób kształtowania się systemu totalitarnego. Najpierw weźmy wersję interpretacyjną opartą na założeniu przypadkowego zbiegu niekorzystnych zjawisk. Wszyscy chyba znamy zjawisko "syndromu zbitej szyby", które dotyczy skutków lekceważenia drobnych z pozoru naruszeń prawa, które nabiera charakteru śnieżnej kuli i urasta do rangi poważnego problemu społecznego.

Dojście Platformy do władzy a następnie pewne dalsze posunięcia platformerskiego rządu miało charakter pełzającego zamachu stanu. Proces rozpoczęła orkiestra medialna establishmentu podnosząca rwetes antylustracyjny oraz zakulisowe działania skierowane przeciwko koalicji PIS i Samoobrony. Następnie bezprawne usunięcie Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA, otworzyło szerokie drzwi do działań korupcyjnych na megaskalę. Przypomnijmy też łamiące konstytucję wypowiedzi Tuska na temat abonamentu czy inne wypowiedzi mające cechy nacisku na historyków i zatrudniające ich instytucje. Do tego dochodzą bezprawne lub podejmowane pod naciskiem władz działania cenzorskie sądów czy prokuratury.

Ale możemy też odwołać się do tez mocniejszych, opisujących metodę celowego, świadomego tworzenia układu korupcyjnego, z udziałem establishmentu postkomunistycznego i sprzedajnych polityków, w tym zamach w Smoleńsku, który przejmuje władzę nad systemem spoleczno-politycznym w Polsce i tworzy osławiony układ zamknięty.

Ostatnim akordem w tym procesie, niezależnie od tego, którą ścieżkę interpretacyjną obierzemy, jest, logiczna w swej krasie, destrukcja samego procesu wyborczego, stanowiącego podwalinę demokracji. Oznacza to wprowadzenie systemu totalitarnego. Polska dołączyła do obozu sowieckiego, opartego na standardach białoruskich i putinowskich. 
ROTFL
Gość
2014-11-21 21:43:37
"to, że system informatyczny źle działał, to nie znaczy, że można podważać uczciwość tych wyborów"

buhahahahahahahha
querc
Gość
Odpowiedź do: zet | 2014-11-21 23:11:57
Za dużo internetu
tomek
Gość
2014-11-22 08:30:53
WICEPREMIER SIEMONIAK niech  publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia  w Elblągu i odpowie na pytania:  Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego.  Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu  Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW  i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał  czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartośc dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r    A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał  informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.
Ilość wiadomości: 5490
2014-11-22 12:24:55
Na mojej skali bulwersacji bieżącymi wydarzeniami, ten epizod znajduje się poniżej strefy stanów średnich.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?