Komentarze Komentarze

Tusk: scenariusz wojny domowej - realny

Autor Wiadomość
deon
Gość
2014-02-21 02:02:00
Premier Donald Tusk ocenił w czwartek, że "bardzo realny" jest scenariusz wojny domowej na Ukrainie. Zaapelował, aby w piątek o godz. 20 w oknach polskich domów zapłonęły świeczki jako symbol solidarności z Ukraińcami i dla uczczenia pamięci ofiar wydarzeń w tym kraju.
więcej
misio
Gość
2014-02-21 02:02:01
Oby tylko to "umiędzynarodowienie" problemu Ukrainy nie przebiegło podobnie jak "umiędzynarodowienie" problemu Syrii i nie wyszło nam bokiem.
I oby tym razem w Polsce nie powtórzył się z tego kiedyś scenariusz z Kosowa jeśli zawita do nas milionowa rzesza ukraińskich uchodźców wymieszanych z przestępcami wygnanych wojną domową.
Dobrze też pamiętać, że po praktycznej likwidacji przez Tuska polskiej armii w razie jakiegoś najczarniejszego scenariusza jesteśmy właściwie bezbronni.
morgen stern
Gość
2014-02-21 08:40:09
Trzeba przegrupować polskie wojsko i skoncentrować je na wschodniej granicy. Jeśli faktycznie rozpocznie się wojna domowa na Ukrainie trzeba ruszyć z misją stabilizacyjną i objąć nią ile się da. Im szybciej tym prędzej bo jak nie my to od wschodu ruscy będą stabilizować.
morgen stern
Gość
2014-02-21 08:41:53
Aaa... zapomniałem! Polska nie ma armii tylko generałów ci u nas dostatek.
misio
Gość
2014-02-21 09:34:53
Tusk polskie wojsko rozmontował, ale od czego mamy przyjaciół - w razie czego Niemcy zapewne bardzo chętnie wezmą w opiekę ludność Śląska i Pomorza.
I to całkiem legalnie bo wszakże mamy już nawet przygotowaną odpowiednią ustawę o bratniej pomocy.
Jak widać pan udający polskiego premiera pomyślał o wszystkim, czy też może pomyślano za niego, a on tylko karnie wdrożył.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook