Komentarze Komentarze

Fenomen św. Rity

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-05-30 21:45:44
Nikt nie rozumie lepiej niż ona, codziennych trosk i tragedii. Była zakonnicą i stygmatyczką. Kult św. Rity świetnie się wpisuje w tzw. świętość życia codziennego typową dla współczesnej duchowości świeckich.
więcej
E.
Gość
2012-05-30 21:45:44
 Do dziś pamiętam, jak po modlitwie do św. Rity wszystko zaczęło sie zmieniać...propozycja pracy, poprawa relacji, wewnęrzne uzdrowienia ... To cuda, moje cuda, któe wtedy wydawały sie niemożliwe ... 
Dziekuję Ci, św. Rito !!!
Martinus
Gość
2012-05-31 08:17:43
Kiedyś miałem kiepski humor i tak sobie włączyłem religia.tv gdzie emitowany był film o Św. Ricie. Humor się poprawił.
662480340.jpg
Ilość wiadomości: 3363
2012-05-31 08:54:21
Do dziś pamiętam, jak po modlitwie do św. Rity wszystko zaczęło sie zmieniać...propozycja pracy, poprawa relacji, wewnęrzne uzdrowienia ... To cuda, moje cuda, któe wtedy wydawały sie niemożliwe ...
Dziekuję Ci, św. Rito !!!

Domyślam się że modlitwa do Pana Jezusa nic nie dała? Najwyraźniej, albo jest nieżyczliwy i nic nie może, albo jest nieżyczliwy i złośliwy? Całe szczęście, że skoro Pan Bóg jest taki niedobry, to mamy jeszcze różnych świętych, którzy są gotowi robić dla nas różne cuda jak ich się poprosi odpowiednią formułką...
Następnym razem spróbuj pomodlić się do Artemidy Efezkiej, podobno potrafi robić większe cuda ;-[
caritas enim Christi urget nos

ps.:
Nie jestem księdzem
131142235.jpg
Ilość wiadomości: 2932
2012-05-31 09:10:36
@XLeszek. O, to Ty jesteś protestant. Dobrze wiedzieć.
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Łk 12,49
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 940
2012-05-31 09:12:06
Drogi XLeszku,

Pański komentarz do słów jednej z czytelniczek jest złośliwy. Nie wyczytałem z jej komentarza, że nie modli się do Jezusa. A może się modli i to gorliwie? Nie obśmiewałbym więc wstawiennictwa świętych i tego, że modlimy się do nich. Nie wiem, być może niektórzy sądzą, że to św. Rita ich uzdrawia. Ale wiadomo, że za wszystkim stoi Bóg. Żaden święty nie mógłby pomóc, gdyby Bóg tego nie chciał.
662480340.jpg
2012-05-31 09:30:54
@XLeszek. O, to Ty jesteś protestant. Dobrze wiedzieć.

Nieprawda, nie jestem protestant. Czy wg Ciebie to tylko protestanci modlą się do Pana Boga?

ps.:
Nie jestem księdzem
1285652081.jpg
Ilość wiadomości: 7476
2012-05-31 09:53:25
Nie wiem, być może niektórzy sądzą, że to św. Rita ich uzdrawia.

Tylko niektórzy ? Nie byłabym taką optymistką.
662480340.jpg
2012-05-31 09:59:37
Drogi XLeszku,
Pański komentarz do słów jednej z czytelniczek jest złośliwy.

O. Dariuszu, proszę jednak zauważyć, że mój komentarz dotyczył wyłącznie poglądów, a nie osoby je wygłaszającej. Krytykowałem/obśmiewałem poglądy a nie osobę je wyrażającą.

Nie wyczytałem z jej komentarza, że nie modli się do Jezusa. A może się modli i to gorliwie?

Nie dało się jednak również wyczytać że się modli do Jezusa. Było natomiast jednoznacznie napisane o modlitwie do św. Rity. I równie jednoznacznie napisane, że to po modlitwie do św. Rity wszystko zaczęło się zmieniać. Wnioskowanie z tego, że autorka wpisu modliła się do Jezusa (i to gorliwie) jest niczym nieuzasadnionym życzeniowym podkładaniem treści.

Nie obśmiewałbym więc wstawiennictwa świętych i tego, że modlimy się do nich. Nie wiem, być może niektórzy sądzą, że to św. Rita ich uzdrawia. Ale wiadomo, że za wszystkim stoi Bóg. Żaden święty nie mógłby pomóc, gdyby Bóg tego nie chciał.

Nie miałem najmniejszego zamiaru obśmiewać wstawiennictwa świętych i tego że modlimy się do świętych prosząc oich wstawiennictwo. Obśmiewałem właśnie to, że niektórzy sądzą że to św. Rita ich uzdrawia. Bo niestety, niektórym właśnie nie wiadomo że za wszystkim stoi Bóg. Świadczą o tym choćby te końcowe podziękowania św. Ricie. Ktoś kto wie, że za wszystkim stoi Bóg, i to Bóg działa cuda, przede wszystkim dziękuje Bogu za te wszystkie cudy, a dopiero potem św. Ricie za wstawiennictwo.

Jeśli się mylę i niewłaściwie zrozumiałem wpisy autorki to jestem gotów przeprosić. Jeśli autorka napisze, że oczywiście przede wszystkim modliła się do Pana Boga o zadziałanie, a do św. Rity modliła się jedynie z prośbą o wstawiennictwo u Boga w jej sprawie, i napisze że to Bóg wysłuchał próśb i zdziałał te cudy, więc przede wszystkim dziękowała Bogu, a św. Ricie dziękowała wyłącznie za wstawiennictwo, to przeproszę za krzywdzący osąd.

ps.:
Nie jestem księdzem
Małgorzata Bilska
Gość
2012-05-31 13:10:36
Panie Leszku,
  muszę Pana uspokoić. Ludzie, z którymi rozmawiałam podczas zbierania materiałów do reportażu, mają świadomość, że modlą się za wstawiennictwem św. Rity do Boga, nie robią z niej bóstwa. Znają dobrze historię jej życia, aż mnie to zaskoczyło. Rita - stygmatyczka była niezwykle zjednoczona z Jezusem.
  Mają wielką wiarę i to jest niesamowite. Wierni podczas mszy zazwyczaj mamroczą modlitwy pod nosem, głośno modli się garstka. Słychać głównie księdza, ma zresztą mikrofon. Tu było na odwrót. Każdy wydobywał głos jakby "z przepony" - niemal się mury trzęsły. To były modlitwy do Boga, a nie świętej. Kolejki do spowiedzi były długie, do kilku konfesjonałów. To jest ważne, a nie róże. Jak powiedziała mi jedna pani - róże to tylko symbol...
   Ja tą wiarę szanuję. 
       Pozdrawiam - Małgorzata Bilska

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook