Komentarze Komentarze

Wróżby, magia, refleksologia czyli inwazja zabobonu

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-01-22 22:24:45
100 tysięcy osób, trudniących się magią i ezoteryką, rynek szacowany na 2 mld złotych. Dotychczas wróżbiarstwo i czary egzystowały na marginesie oświeconego społeczeństwa.
więcej
131142235.jpg
Ilość wiadomości: 2915
2011-01-22 22:24:46
Wydaje mi się, że sukces wrózbitów i im podobnych wynika paradoksalnie z postępu wiedzy. Ludzie przyzwyczajają się mieć różne rzeczy natychmiast, podane na tacy. Łatwo osiągnięte. Umożliwia to coraz bardziej rozwinięta technologia. To przyzwyczajenie do osiągania wszystkiego łatwo i bezboleśnie przenosi się też i na sferę duchową. Na poszukiwanie szczęścia. Wiara tradycyjna (nie tylko katolicka) jest trudna. Wymaga cierpliwości, uważności, samozaparcia. A ludzie chcą szybkiego, łatwego szczęścia. A te obiecuje wróżka.
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Łk 12,49
lufubu
Gość
2011-01-22 23:12:50
Ezoteryzm jest to przede wszystkim wykroczenie przeciw pierwszemu przykazaniu,,Nie bedziesz mniał bogów cudzych przede Mną".Zamiast do Boga zwracamy sie strone tajemnej wiedzy,której poznanie według gnostyków ma dac nam zbawienie.Praktykowanie ezoteryzmu,okultyzmu,spirytyzmu powoduje straszne konsekwencje duchowe takie jak silne zniewolenia z opetaniem włącznie.Osoby,które są wrózbitami(nie wróżkami,bo takie są tylko w bajkach)bądz kozystaja z takich porad po czasie są duchowymi wrakami,sypie sie im zycie na kazdym kroku.Czesto potrzebne są modlitwy o uwolnienie i dopiero na takich modlitwach wychodzi,kto za tym wszystkim stoi.Za tym wszystkim stoi szatan,który niestety w ten sposób zbiera ogromne żniwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zaskoczona
Gość
2011-01-23 08:16:05
Moja znajoma, która nagle tuż przed świętami BN podjęła decyzję wyjazdu na czas  świąt w tym czasie powiedziała mi po powrocie, że przeczytany horoskop sprawił, że poszła szybko  załatwiać wyjazd, że miejsce było i że było cudownie (tak jak wyczytała)...  Doprawdy byłam zaskoczona.. 
Edmund
Gość
2011-01-23 10:08:49
Ale dlaczego refleksologia jest czyms zlym?Przeciez to tylko uciskanie receptorow zeby pobudzic krazenie.Jest to podobna metoda do akupunktury
<?>
Gość
2011-01-23 10:23:06
Ale dlaczego refleksologia jest czyms zlym?Przeciez to tylko uciskanie receptorow zeby pobudzic krazenie.Jest to podobna metoda do akupunktury


Akupunktura choć została uznana przez medycynę zachodnią też często jest uważana za coś złego i pakowana do jednego worka z wróżbiarstwem, tarotem...

Zależy kto pisze...
 
1650019579.png
Ilość wiadomości: 2614
2011-01-23 12:40:49
Wróżby, magia, refleksologia, ampułki z krwią papieży, wielometrowe statuy idoli...
---
Owszem, niejedna pani może być dobrym administratorem, może przemawiać, ale nie może wejść w ten osobisty związek z Chrystusem-Ofiarą na Krzyżu, który dał swoje Ciało i swoją Krew (Józef Glemp, 2009)
DB
Gość
2011-01-23 12:48:27
 Refleksologia czyli inaczej akupresura działa na zasadzie przekazywania energii niewiadomego pochodzenia, jest oparta na chińskiej filozofii. Fragment z wikipedii ,,Dotknięcia odblokowują przepływ energii Yin i yang i prowadzą do ich zrównoważenia. Według medycyny chińskiej brak tej równowagi jest przyczyną większości chorób somatycznych.,, Nie jest to obojętne religijnie, wchodzenie w to jest wręcz niebezpieczne, bo otwieramy się na działanie złego ducha. Więcej o tych energiach można poczytac na portalach ezoterycznych. 
List w obronie wolności
Gość
2011-01-23 14:42:04
Straszne, że osoby uważające się za naukowców nawołują do prześladowań, do przemocy legislacyjnej. Oto ciemne oblicze współczesnej inkiwizycji - tym razem wywodzącej się z Epoki Rozumu ograniczonego materią! Za nic mają wolną wolę ludzką. Ministerstwo okazało się być obrońcą obywatela - niesłychane. Inaczej znów zapłonęłyby stosy - na miarę naszych czasów, bardziej humanitarnych - stosy Litery prawniczej. Jak się nie ma argumentów, stosuje się argument siły. Jakie to nieracjonalne i niegodne badacza. Ha! Racjonalne z punktu widzenia zachowania monopolu światopoglądowego szamanów racjonalno-materialistycznych. Niech się lepiej uderzą w piersi za zbrodnie, destrukcję planety i kondycji człowieczej dokonane za pomocą wytworów cywilizcacji naukowo-technicznej, wytworów samych z siebie dobrych lub co najmniej neutralnych, ale groźnych w rękach nieodpowiedzialnych, nieumiarkowanych, szalonych, niekompetentnych czy złych ludzi.
List w obronie wolności
Gość
2011-01-23 14:43:00
Trzech Króli - Mędrcy ze Wschodu - Magowie znaleźli Boga m. in. na drodze poszukiwań astrologicznych i Bóg wie jeszcze jakich. Widać, że działali A. M. D. G. I widać, że wszystko zależy od intencji, kompetencji, świadomości osoby stosującej jakąś technikę czy metodę. Nóż może służyć do pokrojenia chleba, ale można nim zabić drugiego człowieka. Nie wiem, ilu ludzi dobrych i znających się na rzeczy, miłujących Boga zajmuje się piętnowanymi w artykule zawodami. Nawet jeśli byłoby ich 10-20% czy nawet kilka%, to wielką niestosownością jest odsądzać ich od czci i wiary, a techniki przez nie stosowane mieszać z błotem. Wszak i Jezusa oskarżano, że działań, cudów swoich dokonuje siłą demoniczną. Wtedy Jezus właśnie powiedział o grzechu przeciw Duchowi Świętemu. Przecież w człowieku drzemią niesamowite możliwości! Niektórzy się ich boją, dlatego opatruję etykietką "pochodzące od ojca lęku". Z drugiej strony należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek, bo są wśród kręgów - powiedzmy - ezoterycznych ludzie świadomie bądź nieświadomie szkodzący, czasami bardzo. Nie wiem, czy to margines czy większość, czy mniejszość. A jak jest w innych kręgach, np. akademickich? Apelowałbym do owych naukowców nieprzychylnych transracjonalizmowi o umiar i powściągliwość w sądzeniu, by nie krzywdzić rzetelnych i nie bluźnić przeciw Dobru.

"Po owocach ich poznacie."

Niech ocaleje wyłącznie to, co jest zgodne z Wolą Boga!

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?