Forum Deon.pl Forum Deon.pl

Ciało choruje razem z duszą. Zaburzenia psychosomatyczne

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-01-17 16:10:59
Przewlekłe napięcia w szyi i kręgosłupie, migreny, rozstroje żołądka, duszności - to tylko przykłady. Kiedy w naszym życiu dzieje się coś, co sprawia, że uczucia spychamy w otchłań nieświadomości, do głosu dochodzi ciało. Nie da się oddzielić zdrowia fizycznego od psychicznego.
więcej
Ilość wiadomości: 222
2018-01-17 16:10:59
Oj, dziękuję za podpowiedź, bo właśnie chyba się z tym borykam. Lekarze z różnych specjalności rozkładają ręce, a mnie od dwóch lat ciągle coś jest. Dopiero teraz zwyczajnie czuję ogromne, nie do odparcia zmęczenie, znużenie pracą. A po przeczytaniu artykułu mam ochotę wziąć miesiąc urlopu i zaszyć się głęboko w lesie nad jeziorem... Może wtedy znowu odzyskam ochotę na powrót do pracy?...
Ilość wiadomości: 14
Odpowiedź do: Noe.D | 2018-03-20 11:15:42
Zachęcam :-) Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł, tylko w tej dziczy uważaj na kleszcze :-)
Ilość wiadomości: 222
Odpowiedź do: pisze.do.jarka | 2018-03-20 21:44:15
Raczej to kleszcze powinny bać się mnie, nie wiem, kto z nas jest bardziej zjadliwy... Od poprzedniego wpisu minęły dwa miesiące, i kolejne trzy wizyty u lekarzy (służba zdrowia nie zginie). Wyniki laboratoryjne - super, tylko ten kortyzol (hormon stresu)... Ech życie, życie... Uważam, że co najmniej raz na dziesięć lat nie tylko nauczyciele powinni mieć możliwość zresetowania się. Każdy zawód wymaga takiej pauzy (nie zawsze można radykalnie zmienić zawodowe zajęcie). Dla teologów jest rok szabatowy. A co dla zwykłego śmiertelnika?  Byle do urlopu....
Ilość wiadomości: 78
2018-09-06 08:59:16
Otóż te objawy "psychosomatyczne" nie są tylko z tego, że niby SPYCHAMY uczucia do rzekomej nieświadomości.
Poza tym spychamy nie my lecz dzieje sie to AUTOMATYCZNIE.
Emocje angażują ciało w sposób naturalny.
Strach czujemy cieleśnie i jest to naturalne.
Jesli ktoś ma nadciśnienie pierwotne lub jakąś wegetatywną nadwrażliwośc to czuje strach bardziej i nie wynika to z tego, że coś niecnie spycha do nieświadomości.
Idea Pani psycholog jest paradoxalnie kartezjańska i Pani psycholog oddziela, a nie łączy psychikę z ciałem, :)
tako rzecze psychol-og gombrel
Ilość wiadomości: 17
2018-09-07 10:42:44
Polecam praktykowanie uważności czyl mindfullness.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook