Forum Deon.pl Forum Deon.pl

Czy są gorsi, bo po rozwodzie?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2013-03-14 18:27:16
Wiele osób, które zostały opuszczone przez partnera, ma poczucie zranienia i pokrzywdzenia i żali się na utratę ufności w siebie, czując pomniejszenie własnej wartości. To negatywne doświadczenie może pociągać za sobą doniosłe skutki - nie tylko aktualnie, ale także na przyszłość.
więcej
123odrodzenie
Gość
2013-03-14 18:27:16
Jak dla mnie ,trudny artkuł
ten gorszy
Gość
2013-03-15 08:39:10
Przez społeczeństwo i Kosciół są uważani za gorszych
dwa zdania na jeden temat
Gość
2013-03-15 10:01:29
"Może oddziaływać tak głęboko, że osoba opuszczona nie ma już odwagi spodziewać się, że będzie mogła nawiązać kiedyś ponownie udane partnerstwo."

...
No przecież, że nie ma, bo nie powinna sie spodziewać!
O ile piszemy tu o katolikach wierzących.
Przecież tak naucza Jezus.

No, ale oczywiście jesli chodzi o związki niesakramentalne, które teraz to już aprobowane są w KK, to tak, może sie spodziewać i nawet powinna!

Pan Jezus mówi co innego niż Kościół dziś..
nic straconego
Gość
2013-03-15 10:07:55
Jesli małżeństwa sakramentalne się "rozpadają" (w cudzysłowiu, bo tak naprawdę nie następuje ROZPAD SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA),
to znaczy, że nie pokladaly swojej ufności w Bogu (conajmniej jedno z nich nie pokladało).
partner"
Gość
2013-03-15 11:31:36
Jeśli osoba opuszczona poczyta trochę artykuły na Deonie, a szczególnie ten "Zeby się nie rozwiedli drugi raz" to nabierze pewności siebie i z odwagą nawiąże nowe "udane partnerstwo"... (czyli wejdzie w związek niesakramentalny?)

Skąd Deon bierze  książki, które cytuje? Czy w tekście jest mowa o małżonkach, czy o osobach jeszcze nie związanych małżenstwem? Słowo "partner" można różnie interpretować
waser
Gość
2013-03-15 11:38:52
Taki tekst na katolickim portalu to nieporozumienie! Jest sprzeczny z nauką Kościoła, zachęca do grzechu
Nieświęty
Gość
2013-03-19 14:02:08
To, że dla niektórych z was słowo związek jest jednoznacznie związane z sakramentem jestem w stanie sobie wyobrazić ale to, że czepiacie sie skądiną ciekawej ksiązki, że nie jest prawowierna bo "pozwala" ludziom w trudnych chwilach zakrętu życiwego żyć normalnie mimo zranień - to już nie rozumiem. Życie jest o wiele bardziej kolorowe niż jedynie czerń i biel i nie wam sądzić - bo wszak Jezus mówił: nie sądzcie a nie będziecie sądzeni! Sam jestem po "porzuceniu" i nikomu tego nie życzę a jak będę dalej układał sobie życie to nie wasza sprawa czcigodni czytelnicy. A deon.pl dzięki za lekturę, bardzo przydatną bo nie tylko katolicy czytają ten portal - a ja za zasługą Ojca Świętego Franciszka tu zajrzałem :) pozdrawiam
do czasu..do czasu...
Gość
2013-03-19 17:23:50
Jeśli osoba opuszczona poczyta trochę artykuły na Deonie, a szczególnie ten "Zeby się nie rozwiedli drugi raz" to nabierze pewności siebie i z odwagą nawiąże nowe "udane partnerstwo"... (czyli wejdzie w związek niesakramentalny?)

...

Idzie NOWE w Jezusie. OD-NOWA.

Jak mówił Jezus?
Na początku tak nie było! Ojciec Święty upomni księży, a nawet już to robi - zobacz pierwszą homilię dla kardynałów! Że muszą zacząć OD-SIEBIE.
alone
Gość
2013-03-20 08:36:48
żeby tylko nowy Papież chciał zająć się tą kwestią i zauważył osoby naprawdę biedne, nie tylko materialnie, ale biedne i samotne z powodu opuszczenia przez małżonka...

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?