USA: Trump zapewnił, że zjednoczy kraj

PAP / kw
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 09:50
Prezydent elekt Donald Trump obiecał zjednoczyć podzieloną Amerykę, zwracając się w czwartek w Waszyngtonie do tłumu swych zwolenników podczas koncertu w przeddzień swej inauguracji. Zapewnił, że jego prezydentura będzie oznaczała zmianę.
więcej

75 lat temu przyjęto plan eksterminacji Żydów

PAP / kw
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 08:39
75 lat temu, 20 stycznia 1942 r., na konferencji w Wannsee pod Berlinem Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA) przedstawił plan "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej", którego konsekwencją miała być eksterminacja 11 milionów europejskich Żydów.
więcej

Obama skrytykował Kongres w sprawie Guantanamo

PAP / kw
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 07:35
Kończący w piątek swą kadencję prezydent USA Barack Obama ostro skrytykował w czwartek Kongres za działania, które doprowadziły do tego, że budzące kontrowersje więzienie w Zatoce Guantanamo na Kubie wciąż pozostaje otwarte.
więcej

Waszczykowski: Europa potrzebuje Ameryki

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 21:11
Europa potrzebuje Ameryki; powinniśmy przypominać naszym partnerom o tym, że rezygnacja ze współpracy transatlantyckiej wiąże się ze złymi doświadczeniami - powiedział w czwartek w Davos szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski.
więcej

Francja: prostesty przeciwko Polańskiemu

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 20:23
Decyzja francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej, powierzająca Romanowi Polańskiemu przewodniczenie gali wręczania Cezarów, wywołała protesty, zwłaszcza ze strony feministek, z uwagi na dawne oskarżenie reżysera o gwałt.
więcej

Pentagon jest przygotowany na prowokacje Korei Płn.

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 19:32
Pentagon zapewnił w czwartek, że jest przygotowany na prowokacje i zagrożenia z Korei Płn., nawet gdyby nastąpiły w chwili przekazania władzy nowemu prezydentowi.
więcej

USA: Polonia wspomaga polskie hospicja dla dzieci

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 17:47
133 tys. dolarów na dziecięce hospicja w Polsce oraz dla dzieci w Nowym Jorku i Chicago to rezultat akcji charytatywnej Świąteczny Uśmiech Dziecka. Zbiórkę po raz trzeci przeprowadziła Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) i Fundacja Uśmiechu Dziecka.
więcej

Włochy: Ponad 20 zasypanych osób

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 15:15
Z zasypanego hotelu wydobyto 3 ciała. Jest ponad 20 zaginionych.
więcej

Szef Pentagonu ostrzega przed wysyłaniem wojsk do Iraku i Syrii

PAP / sz
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 12:05
Ewentualne wysłanie tysięcy amerykańskich żołnierzy ponownie do Iraku oraz do Syrii mogłoby skłonić sojuszników USA w tych krajach do wycofania się z walki z dżihadystami i doprowadzić do silnego antyamerykańskiego oporu - uważa ustępujący szef Pentagonu.
więcej

Sześciu zwierzchników religijnych na zaprzysiężeniu Trumpa

KAI / sz
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 11:09
W uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta USA, Donalda Trumpa, weźmie udział sześciu zwierzchników religijnych. Będzie wśród nich m.in. arcybiskup Nowego Jorku, kard. Timothy Dolan.
więcej

Pakistan grozi użyciem broni jądrowej, jeśli Indie zaatakują

PAP / sz
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 10:13
Pakistan zagroził, że jako pierwszy użyje broni jądrowej, jeśli Indie go zaatakują - informuje w czwartek "Financial Times". Ostrzeżenie padło po tym, jak nowy dowódca indyjskiej armii przyznał, że istnieją tajne plany ataku na sąsiada w przypadku kryzysu.
więcej

Włochy: może być nawet 30 ofiar lawiny po trzesięniu ziemi

PAP / sz
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 09:45
Ratownicy, którzy w czwartek rano dotarli do zasypanego przez lawinę hotelu w górach koło Pescary w środkowych Włoszech, poinformowali, że znaleźli wielu zabitych.
więcej

Indie: w zderzeniu ciężarówki z autobusem zginęło 24 dzieci

PAP / sz
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 08:38
W zderzeniu czołowym ciężarówki z autobusem szkolnym w stanie Uttar Pradeś, na północy Indii, zginęło w czwartek co najmniej 24 uczniów, a kilkanaścioro zostało rannych. Trwa akcja ratunkowa - poinformowała policja.
więcej

Lawina po trzęsieniu ziemi zasypała hotel we Włoszech

PAP / sz
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 08:13
Ekipy ratunkowe w środkowych Włoszech wyruszyły na pomoc gościom i pracownikom hotelu koło Pescary, na który w środę zeszła ogromna lawina w rezultacie trzęsienia ziemi. Lokalne władze mówią, że być może zginęli tam ludzie.
więcej

"Powrót zimnowojennego klimatu utrudnia relacje z Rosją"

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 21:29
Prezydent USA Barack Obama powiedział w środę, podczas swej ostatniej konferencji prasowej w Białym Domu, że powrót zimnowojennego, wrogiego klimatu utrudnia relacje z Rosją, a prezydent Władimir Putin doprowadził do eskalacji antyamerykańskiej retoryki w Rosji.
więcej

60 proc. Amerykanów pozytywnie ocenia Obamę

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 20:02
Barack Obama odchodzi w piątek z Białego Domu z aprobatą społeczną najwyższą od pierwszego roku jego prezydentury. W sondażu CNN/ORC, którego wyniki opublikowano w środę, pozytywnie ocenia go 60 proc. Amerykanów.
więcej

"Polacy i Żydzi stawali ramię w ramię w obronie RP"

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 18:54
Polaków i Żydów łączy wielowiekowe dziedzictwo współistnienia w Rzeczypospolitej, gdzie razem budowaliśmy pomyślność naszych narodów i w obronie której wiele razy stawaliśmy ramię w ramię - mówił prezydent Andrzej Duda w środę w Centrum im. Menachema Begina.
więcej

Sejsmolodzy: taka seria wstrząsów to nowe zjawisko

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 18:34
Pięć silnych wstrząsów sejsmicznych o magnitudzie ponad 5, do których doszło we Włoszech w ciągu kilku godzin w środę, to nowe zjawisko - twierdzą włoscy sejsmolodzy. Trzęsienie ziemi wywołało nieznaczne szkody; nie ma ofiar.
więcej

Zamach w Mali; rośnie liczba ofiar

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 17:18
Co najmniej 47 osób zginęło, a 115 zostało rannych w środę w zamachu samobójczym koło bazy wojskowej w Gao na północy Mali - podały malijskie władze, na które powołuje się Reuters. Wśród ofiar śmiertelnych jest pięciu zamachowców. Według AP zginęło ponad 50 osób.
więcej

Prezydent odznaczył polską misjonarkę w Betlejem

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 16:24
Prezydent Andrzej Duda odznaczył w środę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej s. Szczepanę Hrechorowicz, jedną z misjonarek prowadzących w Betlejem sierociniec Dom Pokoju dla dzieci palestyńskich.
więcej

Duda pytany o Trumpa: poznamy po owocach

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 16:03
Prezydent Andrzej Duda pytany w środę na konferencji prasowej w Betlejem, czego się spodziewa po prezydencie elekcie Donaldzie Trumpie i jak przewiduje jego aktywność, jeśli chodzi o Bliski Wschód, oświadczył, że to "poznamy po owocach".
więcej

Po zmianie szefa PE możliwa bliższa współpraca PO i PiS

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 15:47
Środowe głosowania na wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego potwierdziły sojusz chadeków, konserwatystów i liberałów w tej instytucji. W jednym nieformalnym bloku będą teraz europosłowie PO i PiS. Zanosi się na ich bliższą współpracę.
więcej

Andrzej Duda o pokoju między Izraelem a Palestyną

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 14:11
Trwały pokój na Bliskim Wschodzie jest możliwy tylko przy dwustronnym porozumieniu między władzami Izraela i Palestyny, bez narzucania obu stronom rozwiązań z zewnątrz - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem.
więcej

Irak: wyzwolone wschodnie rejony Mosulu

PAP / kk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 13:40
Dowódca irackich sił specjalnych ogłosił w środę, że jego żołnierze przejęli z rąk Państwa Islamskiego (IS) kolejne rejony we wschodniej części Mosulu
więcej

ONZ: tysiące dzieci w Syrii odciętych od pomocy

KAI / kk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 12:12
W kraju ogarniętym wojną domową jest w dalszym ciągu 15 oblężonych regionów, w których znajduje się ok. 700 tys. ludzi, w tym ok. 300 tys. dzieci - poinformowali przedstawiciele ONZ-owskich.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook