Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 21:00
Piłkarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam 0:1 (0:0) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej i odpadli z rozgrywek. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis.
więcej

Maciej Kot wygrał konkurs w Pjongczangu

PAP / kk
Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 12:50
Maciej Kot wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w południowokoreańskim Pjongczangu.
więcej

Kamil Stoch wygrał konkurs w Sapporo

PAP / psd
Niedziela, 12 lutego 2017, godz. 08:47
Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Maciej Kot, który w sobotę był współtriumfatorem, zajął czwarte miejsce.
więcej

PŚ w skokach - Polacy wygrali konkurs w Willingen

PAP / kw
Sobota, 28 stycznia 2017, godz. 18:54
Polscy skoczkowie narciarscy - Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch - wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata w niemieckim Willingen. To drugi taki sukces biało-czerwonych w historii i jednocześnie w tym sezonie.
więcej

Stoch zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni

PAP / kw
Piątek, 6 stycznia 2017, godz. 20:18
Kamil Stoch wygrał 65. Turniej Czterech Skoczni. Piotr Żyła zajął drugie miejsce, a na czwartej pozycji uplasował się Maciej Kot.
więcej

Stoch czwarty w Innsbrucku, druga seria odwołana

PAP / ml
Środa, 4 stycznia 2017, godz. 16:01
Kamil Stoch uzyskał 120,5 m i zajął czwarte miejsce w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Druga seria została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych. Wygrał Norweg Daniel Andre Tande (128,5 m) i został nowym liderem imprezy.
więcej

Stoch drugi w Oberstdorfie, triumf Krafta

PAP / psd
Piątek, 30 grudnia 2016, godz. 19:58
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Siódmy był Piotr Żyła, dwunasty Maciej Kot, szesnasty Dawid Kubacki, a osiemnasty Stefan Hula.
więcej

PŚ w skokach - triumf Stocha, a Kot drugi w Lillehammer

PAP / ml
Niedziela, 11 grudnia 2016, godz. 19:15
Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Drugie miejsce zajął Maciej Kot, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów cyklu. Trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler.
więcej

Historyczne zwycięstwo Polaków w Klingenthal

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 19:35
Polacy Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrali w sobotę drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Austriacy.
więcej

Włodarczyk mistrzynią olimpijską z Londynu

PAP / ml
Wtorek, 11 października 2016, godz. 18:01
Tatianę Łysenko pozbawiono złotego medalu igrzysk w Londynie - poinformował MKOl. To oznacza, że mistrzynią olimpijską została po czterech latach Anita Włodarczyk, która w Wielkiej Brytanii przegrała tylko z Rosjanką.
więcej

Mógł wygrać, ale postanowił pomóc bratu [WIDEO]

PAP / twitter.com / pk
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 14:49
Zobacz dramatyczny finał klasyfikacji końcowej mistrzostw świata w triathlonie. Alistair Brownlee był o włos od zwycięstwa, ale postawił pomóc młodszemu bratu, który niespodziewanie zasłabł pod wpływem upału.
więcej

Paraolimpiada: 39 medali Polaków i aż 19 czwartych miejsc

PAP / kw
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 09:45
Polacy przywiozą z Rio de Janeiro 39 medali XV igrzysk paraolimpijskich: 9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych. W tej klasyfikacji zajęli 10. miejsce. "Dorobek mógł być jeszcze większy. Mamy aż 19 czwartych miejsc" - zaznaczył prezes PKPar. Łukasz Szeliga.
więcej

UEFA: 28 września decyzja w sprawie kar dla Legii

PAP / kw
Piątek, 16 września 2016, godz. 11:16
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) 28 września podejmie decyzję o ewentualnych karach dla Legii Warszawa i Borussii Dortmund za zachowanie kibiców obu klubów podczas środowego meczu Ligi Mistrzów. Zarzuty pod adresem mistrza Polski są poważniejsze.
więcej

Belgijska medalistka chce się poddać eutanazji

PAP / kw
Poniedziałek, 12 września 2016, godz. 08:07
Zdobyła w Rio srebrny medal. Po powrocie do kraju podtrzymuje swoją decyzję, aby poddać się eutanazji.
więcej

Złoty medal Ewy Durskiej w pchnięciu kulą

PAP / ml
Sobota, 10 września 2016, godz. 18:43
Ewa Durska (Uczniowski Klub Sportowy Barnim Goleniów) zdobyła złoty medal igrzysk paraolimpijskich w pchnięciu kulą w kategorii F20. Wynikiem 13,94 ustanowiła rekord świata. To czwarty medal polskiej ekipy w Rio de Janeiro.
więcej

Srebrny Makowski: czuję się nieziemsko na ziemi

PAP / ml
Sobota, 10 września 2016, godz. 11:23
Niewidomy Wojciech Makowski (IKS AWF Warszawa), po zdobyciu w pływaniu na 100 m st. grzbietowym srebrnego medalu igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro, powiedział: "Czuję coś, czego jeszcze nigdy w życiu nie czułem" .
więcej

Paraolimpiada: udało sprzedać się sporo biletów

PAP / kw
Wtorek, 6 września 2016, godz. 08:38
W ciągu tygodnia sprzedano blisko pół miliona biletów na zawody igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro - poinformowali organizatorzy. Oznacza to, że kibice kupili blisko 1,5 z 2,4 mln wejściówek. Najtańsza kosztuje niespełna 3 euro (10 reali brazylijskich).
więcej

Nawałka: przyda nam się kubeł zimnej wody

PAP / ml
Poniedziałek, 5 września 2016, godz. 07:51
"Przyda nam się kubeł zimnej wody, ale nie ma co popadać w pesymizm" - tak selekcjoner reprezentacji Polski Adama Nawałka ocenił niedzielny remis 2:2 biało-czerwonych z Kazachstanem w Astanie w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018.
więcej

El. MŚ 2018 - ostatnie przygotowania do meczu w Astanie

PAP / kw
Niedziela, 4 września 2016, godz. 16:42
Zastępy policji przeprowadzały ćwiczenia na trybunach Astana Arena, gdzie o godzinie o 18. rozpocznie się mecz Kazachstan - Polska w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018. Bramy stadionu zostaną otwarte o 16.30.
więcej

Zimbabwe: olimpijczycy za słabe występy trafili do aresztu [SPROSTOWANIE]

PAP / kw
Środa, 31 sierpnia 2016, godz. 07:21
Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków z Rio de Janeiro, gdyż spisali się poniżej jego oczekiwań. Kary uniknęło tylko czworo z nich - to pływacy, którzy trenują w USA i nie wrócili do kraju.
więcej

Turniej New Heaven: Radwańska w finale

pap / mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 09:18
Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6:1, 6:1 i awansowała do finału turnieju tenisowego WTA Tour na kortach twardych w amerykańskim New Haven (pula nagród 695,9 tys. dol.). Zmierzy się z nim z Ukrainką Jeliną Switoliną.
więcej

Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem UEFA

PAP / kw
Czwartek, 25 sierpnia 2016, godz. 21:49
Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2015/16 w Europie. W finale plebiscytu UEFA okazał się lepszy od innego gracza "Królewskich" Waliczyka Garetha Bale'a oraz Francuza Antoine'a Griezmanna z Atletico Madryt.
więcej

Rosja wykluczona z paraolimpiady

PAP / psd
Wtorek, 23 sierpnia 2016, godz. 14:46
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) podtrzymał we wtorek decyzję Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) z dnia 7 sierpnia o wykluczeniu Rosji z udziału w igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
więcej

Sudańczyk uciekł z niewoli i walczy o medal w Rio

runnersworld.com/ ed
Niedziela, 21 sierpnia 2016, godz. 15:06
Guor Marial z Sudanu Południowego weźmie udział w maratonie. To jego drugi olimpijski start.
więcej

Rio 2016: srebrny medal dla Mai Włoszczowskiej

KAI/mc
Sobota, 20 sierpnia 2016, godz. 19:11
Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro w kolarstwie górskim. Zwyciężyła Szwedka Jenny Risveds, do której Polka straciła 37 sekund. Po brąz sięgnęła Kanadyjka Catherine Pendrel, finiszująca 49 sekund za zawodniczką grupy Kross.