"Kluczowy projekt w reformowaniu służby zdrowia"

PAP / psd
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 11:19
Propozycja dotycząca utworzenia tzw. sieci szpitali jest jednym z kluczowych projektów jeśli chodzi o reformę służby zdrowia - przekonywał we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Ta ustawa, to jeden z wielu elementów; przy każdej dużej reformie nie widać rezultatów z dnia na dzień - wskazał.
więcej

MON: producenci śmigłowców zaproszeni do składania ofert

PAP / ml
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 16:04
Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami, którzy złożyli wstępne oferty na dostawy 16 śmigłowców dla wojska. W poniedziałek przekazano producentom zaproszenia do składania ofert - poinformowało MON.
więcej

Łukaszewicz: darem była obecność Danuty Szaflarskiej

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 21:30
Uczyła nas fachu i rzemiosła, jej obecność wśród nas była darem - powiedział PAP prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłą w niedzielę aktorkę Danutę Szaflarską.
więcej

Szef MSZ w poniedziałek z wizytą na Malcie

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 19:45
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w poniedziałek złoży wizytę na Malcie - poinformowała PAP rzecznik MSZ Joanna Wajda. Rozmowy będą dotyczyły m.in. kwestii przyszłości Unii Europejskiej. Malta obecnie sprawuje przewodnictwo w Radzie UE.
więcej

W wieku 102 lat zmarła aktorka Danuta Szaflarska

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 18:30
Zmarła w niedzielę Danuta Szaflarska, była jedną z pierwszych powojennych gwiazd filmowych, nazywaną też "pierwszą amantką powojennej kinematografii". Sławę zyskała m.in. dzięki filmom "Zakazane piosenki", "Skarb", "Pora umierać", biograficznego "Inny świat".
więcej

W Libiążu rozpoczął się pogrzeb Heleny Kmieć

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 15:50
W kościele św. Barbary w Libiążu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć, polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii.
więcej

W 75-lecie Armii Krajowej uczczono pamięć jej żołnierzy

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 14:36
Uroczystości upamiętniające przekształcenie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, do którego doszło 14 lutego 1942 r., odbyły się w Warszawie. Wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożyli m.in. weterani AK, przedstawiciele władz państwowych i harcerze.
więcej

Prezes Polskiego Radia zrezygnowała z pełnionych funkcji

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 14:24
Barbara Stanisławczyk-Żyła, wybrana w czwartek przez Radę Mediów Narodowych na 4-letnią kadencję prezesa Polskiego Radia, zrezygnowała z tej funkcji. Szef RMN Krzysztof Czabański uważa, że RMN może wskazać nowego prezesa PR bez kolejnego konkursu.
więcej

"USA potwierdziły swoje zaangażowanie na wschodniej flance"

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 13:29
NATO będzie silnym gwarantem bezpieczeństwa Polski i Europy Środkowej; USA potwierdziły w sobotę na 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa obecność i wsparcie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO - powiedział w sobotę szef MON Antoni Macierewicz.
więcej

"Czekamy na pierwsze działania prezydenta Trumpa"

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 12:19
Czekamy na pierwsze działania prezydenta Donalda Trumpa, jestem przekonany, że będzie to polityka wyważona - taka, jaką polityka Stanów Zjednoczonych - postrzeganych jako strażnik ładu i porządku na świecie - przez dziesięciolecia była - mówił w sobotę w Monachium prezydent Andrzej Duda.
więcej

Prezydent Duda spotkał się z senatorem McCainem

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 09:47
Bezpieczeństwo i współpraca regionalna były tematami spotkań bilateralnych, które w piątek wieczorem w Monachium odbył prezydent Andrzej Duda z senatorem USA Johnem McCainem, prezydentem Słowenii Borutem Pahorem i prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović.
więcej

Duda: nie można kwestionować tych więzi

PAP / ml
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 21:23
Zachód potrzebuje jedności i sprawnie reagujących rządów - mówił w piątek w Monachium prezydent Andrzej Duda. Podkreślał, że siła Zachodu zasadza się na więzi transatlantyckiej, której nie można kwestionować w sposób bezrefleksyjny.
więcej

Premier Beata Szydło wyszła ze szpitala

PAP / ml
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 19:35
Dziękuję tym, którzy ratowali nas, opiekowali się nami, służbom medycznym, ratowniczym, policji - powiedziała premier Beata Szydło po opuszczeniu w piątek szpitala w Warszawie. We wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w kancelarii premiera po posiedzeniu Rady Ministrów - zapowiedziała.
więcej

Rzecznik rządu: w piątek premier opuści szpital

PAP / pk
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 12:40
Wszystko wskazuje na to, że premier Beata Szydło wyjdzie w piątek ze szpitala - powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek po rozmowie z lekarzami. W piątek wieczorem ma się odbyć konferencja prasowa rzecznika rządu.
więcej

"Jeśli lotnisko, to zapewniające połączenia z całym światem"

PAP / pk
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 09:59
W Polsce powinno powstać centralnie zlokalizowane, duże lotnisko zapewniające połączenia z całym światem - uważa prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Bo Polska nie powinna być prowincją - mówił w piątek na antenie publicznego Radia Białystok.
więcej

Macierewicz: już czas, by NATO włączyło się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej

PAP / kk
Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 14:08
Najwyższy czas, żeby NATO włączyło się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek w Brukseli szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że Polska oczekuje m.in. przekazania wszystkich informacji, jakimi dysponuje Sojusz i jego członkowie.
więcej

Emilewicz: Polska przygotowuje się do budowy satelity

PAP / kk
Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 13:11
Polska przygotowuje się do budowy satelity w ramach Polskiego Programu Kosmicznego - zapowiedziała w czwartek wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas spotkania z dziennikarzami.
więcej

Kukiz'15 i Prawica RP: umowa CETA niebezpieczna dla Europy

PAP / kk
Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 11:45
Umowa gospodarczo-handlowa między UE a Kanadą (CETA) niesie ze sobą olbrzymie niebezpieczeństwo, jest szkodliwa i niekorzystna dla państw europejskich, szczególnie dla krajów naszego regionu - przekonywali w czwartek przedstawiciele Kukiz'15 i Prawicy RP.
więcej

Lubelskie: oskarżenia o handel bronią i narkotykami

PAP / kk
Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 10:37
O handel bronią, amunicją i narkotykami oskarżyła prokuratura w Lublinie ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Łącznie zarzucono im popełnienie 36 przestępstw.
więcej

Szyszko: potrzeba wspólnych działań, by poprawić jakość powietrza

PAP / kk
Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 08:38
By polepszyć jakość powietrza w Polsce, potrzebne są nie tylko działania systemowe podejmowane przez państwo, ale też działanie na szczeblu samorządu - powiedział w czwartek minister środowiska Jan Szyszko.
więcej

Szczerski: dymisja Flynna to problem Ameryki

PAP / pk
Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 08:35
Dymisja doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Michaela Flynna to w dużo większym stopniu problem dla Ameryki, niż dla Polski jako sojusznika - mówi PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
więcej

Szczerski: Trump wysyła Putinowi sygnał ws. Krymu

PAP / pk
Środa, 15 lutego 2017, godz. 18:34
Wypowiedź prezydenta USA Donalda Trumpa o Krymie to zdecydowany sygnał w kierunku prezydenta Rosji Władimira Putina, że nie ma zgody na handel interesami między Ameryką i Rosją w różnych częściach świata - uważa prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
więcej

Premier skierowała list do kierowcy seicento

PAP / pk
Środa, 15 lutego 2017, godz. 16:27
Premier Beata Szydło napisała list do kierowcy seicento, który brał udział w piątkowym wypadku kolumny rządowej - poinformowała PAP szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek. Premier Szydło rozumie co musi przeżywać ten młody chłopak i jego rodzina - podkreśliła.
więcej

"Nie mamy żadnego pożytku z Donalda Tuska w UE"

PAP / kw
Środa, 15 lutego 2017, godz. 11:30
Polska ma swoje interesy i przykładnie do nich dostosowuje swoich sojuszników - mówił w środę minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski pytany w Radiowej Jedynce o relacje polsko-niemieckie i niedawną wizytę kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie.
więcej

Gowin o możliwości wprowadzenia płatnych studiów

PAP / kw
Środa, 15 lutego 2017, godz. 10:31
Wprowadzenie płatnych studiów w Polsce jest sprzeczne z konstytucją; ubolewam nad tym - powiedział w środę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Zaznaczył, że na takie rozwiązanie nie byłoby też społecznego przyzwolenia.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook