MKiDN: zakup kolekcji Czartoryskich odbył się z poszanowaniem prawa

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 18:48
Zakup kolekcji Fundacji Czartoryskich odbył się z poszanowaniem obowiązującego prawa - informuje MKiDN. Legalność transakcji potwierdził akt notarialny, podczas jego spisywania sprzedających reprezentowali książę Adam K. Czartoryski oraz członkowie zarządu fundacji - podano w komunikacie.
więcej

Jest śledztwo ws. posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 17:57
Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia ubiegłego roku. Zawiadomienia w tej sprawie złożyły m.in. PO i Nowoczesna.
więcej

Premier o reformie służby zdrowia

PAP / kk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 16:44
"Reforma służby zdrowia jest dobrze przygotowana; liczymy, że skróci kolejki i zwiększy dostępność pacjentów do usług medycznych" - powiedziała w premier Beata Szydło.
więcej

Poseł Rafał Wójcikowski (Kukiz'15) zginął w wypadku

PAP / sz
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 12:00
Poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski zginął w czwartek w wypadku samochodowym - potwierdziła PAP policja.
więcej

W Żaganiu Amerykanie szykują sprzęt do ćwiczeń

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 21:00
Amerykańscy żołnierze przemieścili główną część sprzętu z Niemiec do Polski. Teraz zajmują się przygotowaniem czołgów M1A2 Abrams i bojowych wozów piechoty Bradley do ćwiczeń - poinformował oficer prasowy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej mjr Artur Pinkowski.
więcej

Szymański o gwarancji praw obywateli UE na Wyspach

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 16:58
Szefowe rządów: Polski Beata Szydło i Wielkiej Brytanii Theresa May podczas rozmowy telefonicznej w środę zgodziły się, że kwestia gwarancji praw obywateli 27 krajów członkowskich UE mieszkających na Wyspach powinna zostać załatwiona możliwie szybko - poinformował wiceszef MSZ Konrad Szymański.
więcej

Prezydent odznaczył Szewacha Weissa Orderem Orła Białego

PAP / ml
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 17:30
Prezydent Andrzej Duda odznaczył we wtorek w Jerozolimie Orderem Orła Białego byłego ambasadora Izraela w Polsce i byłego przewodniczącego Knesetu Szewacha Weissa.
więcej

Polacy chcą leczyć pięcioro dzieci z Aleppo w Krakowie

PAP / ml
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 16:57
Polska Misja Medyczna chce, by pięcioro dzieci z Aleppo, po amputacjach, było leczonych w Krakowie. Organizacja poprosiła prezydenta miasta o zgodę na ich zaproszenie.
więcej

Premier dokona przeglądu resortów

PAP / psd
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 13:59
W środę rozpocznie się dwutygodniowy przegląd resortów, jego celem będzie wyznaczenie nowych kierunków działań rządu - poinformowała premier Beata Szydło. Pierwsze spotkania szefowa rządu odbędzie w środę z ministrami: obrony, spraw wewnętrznych, pracy i zdrowia.
więcej

Premier: dzięki 500 plus znika ubóstwo

PAP / psd
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 11:52
Stać nas na program 500 plus, jest on realizowany bardzo dobrze i przynosi spodziewane efekty, najważniejszym z nich jest to, że realnie zaczyna znikać ubóstwo - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.
więcej

Kaczyński: będą zmiany w ordynacji wyborczej

PAP / psd
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 10:18
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił w poniedziałek, że planowane zmiany prawa wyborczego mają wszystkich przekonać, że wybory są przeprowadzone uczciwie. Jak ocenił, propozycje są tak oczywiste, że trudno by partie się im sprzeciwiały.
więcej

Nie żyje b. rzecznik SLD Tomasz Kalita

PAP / onet.pl / Rzeczpospolita / ml
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 23:23
W poniedziałek zmarł były rzecznik SLD Tomasz Kalita. Od wiosny 2016 r. zmagał się z chorobą nowotworową, 8 lutego skończyłby 38 lat.
więcej

Merkel: los Europejczyków jest w ich własnych rękach

PAP/ ed
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 19:30
"Uważam, że my, Europejczycy, mamy swój los we własnych rękach" - oświadczyła w poniedziałek kanclerz Niemiec Angela Merkel w odpowiedzi na wywiad Donalda Trumpa, w którym prezydent elekt USA ocenił, że po W. Brytanii Unię Europejską opuszczą też inne kraje.
więcej

Prezydent z oficjalną wizytą w Izraelu

PAP/ ed
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 19:12
Prezydent Andrzej Duda, wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, rozpoczął w poniedziałek kilkudniową wizytę w Izraelu i Palestynie.
więcej

W Gdańsku otwarto łaźnię dla bezdomnych

PAP/ ed
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 16:19
Dzięki dotacji z gdańskiego magistratu w mieście powstała łaźnia dla osób bezdomnych. Oprócz skorzystania z kąpieli i bezpłatnych środków higienicznych potrzebujący mogą się na miejscu ostrzyc, napić herbaty i wymienić odzież.
więcej

Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w Izraelu i Palestynie

KAI / pk
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 13:49
Dzisiaj w godzinach południowych wyruszył w czterodniową podróż do Ziemi Świętej prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Oficjalna wizyta obejmuje spotkanie z prezydentem Izraela Rauvenem Rivlinem oraz z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem.
więcej

Razem można więcej! WOŚP przekazała samochód dla hospicjum Caritas

facebook.com/olsztyncaritas / kw
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 13:44
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaskoczyła przedstawicieli Caritas wyjątkowym prezentem - samochodem dla Hospicjum Domowego dla Dzieci. To kolejny wyjątkowy gest przyjaźni między dwiema organizacjami.
więcej

Kanclerz Angela Merkel przyjedzie do Polski

PAP / pk
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 08:40
Rzecznik prasowa PiS Beata Mazurek potwierdziła w niedzielę, że kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjeżdża do Polski na zaproszenie premier Beaty Szydło.
więcej

Ponad 25,4 mln zł na WOŚP; w całym kraju rozbłysły "światełka do nieba"

PAP / jp
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 21:30
Ponad 25,4 mln zł zebrano ok. godz. 20 na WOŚP, kiedy w całym kraju rozbłysły "światełka do nieba" - kulminacyjny punkt 25. Finału. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.
więcej

Prezydent Duda pogratulował Stochowi

PAP / jp
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 19:51
Prezydent RP Andrzej Duda osobiście wręczył nagrodę i pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Na Twitterze zażartował, że nie nudzą go sukcesy dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi.
więcej

Owsiak: mamy już ponad 13,6 mln zł

PAP / jp
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 18:49
- Ponad 13,6 mln zł zebrano już w ramach 25. Finału WOŚP - poinformował w niedzielę po południu Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.
więcej

Polacy w Wielkiej Brytanii też grają dla WOŚP

PAP / jp
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 17:50
Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii włączyli się w niedzielę w zbiórkę pieniędzy w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lokalne sztaby powstały w kilkunastu miastach, w tym m.in. w Londynie, Leeds, Edynburgu, Nottingham, Hull i Bristolu.
więcej

Rusza projekt badawczy wykrywający groźne zaburzenia rytmu serca

PAP / jp
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 16:48
3 tys. osób powyżej 65. roku życia zostanie objętych rozpoczynającym się właśnie badaniem, które pozwoli opracować system wczesnego wykrywania tzw. niemego migotania przedsionków, czyli takiego, które nie daje objawów.
więcej

Ruszył 11. Bieg WOŚP - "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

PAP / jp
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 14:55
Ulicami Warszawy ruszył 11. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Uczestnicy przebiegną w sumie 5 km, pieniądze uzyskane z pakietów startowych przeznaczone zostaną m.in. na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.
więcej

Straż: w ostatnich dniach w pożarach zginęły 22 osoby

PAP / jp
Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 14:45
Od czwartku w pożarach zginęły 22 osoby, a 51 zostało rannych; tylko w sobotę doszło do 243 pożarów, w których rannych zostało 13 osób a 6 zginęło - poinformował w niedzielę PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook