Przepis ustawy dot. zasiłku - niekonstytucyjny

PAP / pk
Wtorek, 6 października 2015, godz. 17:46
Przepis ustawy o pomocy społecznej określający moment, od którego osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności, uzyskuje prawo do stałego zasiłku z pomocy społecznej, jest niezgodny z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.
więcej

Prezydent podpisał tzw. "ustawę antysmogową"

PAP / pk
Wtorek, 6 października 2015, godz. 16:06
Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę antysmogową - nowelizację Prawa ochrony środowiska - poinformowała we wtorek prezydencka kancelaria. Nowe rozwiązania powinny przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji - uzasadnia Kancelaria Prezydenta.
więcej

USA apelują do Rosji o ustalenie zasad działań w Syrii

PAP / pk
Wtorek, 6 października 2015, godz. 15:58
Minister obrony USA Ashton Carter zaapelował we wtorek do Moskwy o natychmiastowy kontakt z Pentagonem w kwestii ustalenia zasad operacji powietrznych w Syrii; potępił "głęboko nieodpowiedzialne i nieprofesjonalne" naruszenie przestrzeni powietrznej Turcji.
więcej

Większość Brytyjczyków za pozostaniem w UE

PAP / pk
Wtorek, 6 października 2015, godz. 15:42
Ponad połowa Brytyjczyków popiera pozostanie swego kraju w Unii Europejskiej niż opowiada się za opuszczeniem Wspólnoty - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek przez dziennik "Daily Mail".
więcej

Ukraina: separatyści odłożyli wybory samorządowe

PAP / pk
Wtorek, 6 października 2015, godz. 15:13
Prorosyjscy separatyści na wschodniej Ukrainie poinformowali, że odkładają wybory samorządowe w swoich tzw. republikach na przyszły rok. Informację tę podała we wtorek ich agencja prasowa DAN. Przeciwko wyborom występowały władze w Kijowie i Unia Europejska.
więcej

A. Duda: polityka rybołówstwa wymaga naprawy

PAP / pk
Wtorek, 6 października 2015, godz. 14:59
Konieczna jest twarda interwencja w UE ws. polityki rybołówstwa, tak by uwzględniała ona interesy rybaków i kwestie ochrony środowiska, a nie tylko interesy podmiotów prowadzących połowy przemysłowe - oświadczył prezydent Andrzej Duda na wtorkowym spotkaniu z rybakami w Darłowie.
więcej

Kara za obrazę uczuć religijnych zgodna z prawem

PAP / ml
Wtorek, 6 października 2015, godz. 13:30
Karanie za przestępstwo obrazy uczuć religijnych jest zgodne z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.
więcej

Polska nie będzie angażować się militarnie w Syrii

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 12:00
Wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak powiedział we wtorek w Bydgoszczy, że Polska jako członek NATO nie będzie angażować się militarnie w konflikt wojenny w Syrii. Szef MON odwiedził działające w tym mieście Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2.
więcej

Prezydent podpisał ustawę o ochronie dla cudzoziemców

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 11:30
Od 2016 r. cudzoziemiec ubiegający się o udzielenie ochrony międzynarodowej, a także ten, który otrzyma negatywną decyzję, będzie miał prawo do bezpłatnej pomocy prawnej - przewiduje ustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
więcej

Tusk: uchodźcy narzędziem w wojnie hybrydowej

PAP / ml
Wtorek, 6 października 2015, godz. 10:19
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ostrzegł we wtorek, że fala uchodźców może stać się narzędziem w nowej formie wojny hybrydowej i "bronią przeciwko sąsiadom". Zdaniem Donalda Tuska na świecie narasta krytyka wobec UE za reakcję na kryzys migracyjny.
więcej

Niemcy: ofiara pożaru w ośrodku dla uchodźców

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 09:04
Jedna osoba zginęła w poniedziałek w pożarze w ośrodku dla uchodźców w mieście Saalfeld, na wschodzie Niemiec - poinformowała policja. Według agencji dpa nie ma na razie przesłanek, że było to podpalenie.
więcej

Rosja ponownie naruszyła przestrzeń powietrzną Turcji

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 08:26
Rosyjski samolot wojskowy nie tylko w sobotę, lecz również w niedzielę naruszył turecką przestrzeń powietrzną. W związku z tym incydentem władze Turcji ponownie wezwały ambasadora Rosji w Ankarze - powiedział w poniedziałek przedstawiciel tureckiego MSZ.
więcej

USA: Transpacyficzne Partnerstwo uderzy w UE

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 07:45
Peterson Institute szacuje, że Europa może tracić na transpacyficznej umowie handlowej TPP 3,7 mld USD rocznie od 2025 r., kiedy - jak się oczekuje - umowa wejdzie w życie. To niewiele, ale i tak powinno być bodźcem do przyspieszenia prac nad umową USA z UE.
więcej

Niemcy: 9 tys. osób na demonstracji przeciw imigrantom

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 07:26
Z tygodnia na tydzień rośnie liczba uczestników demonstracji w Dreźnie organizowanych przez ruch społeczny Pegida przeciwko emigrantom. W poniedziałek na ulice stolicy Saksonii wyszło 9 tys. osób; tydzień temu było ich 7,5 tys. - podała agencja dpa.
więcej

Skandal z emisją spalin. 8 mln aut Volkswagena w UE

dpa, Reuters / PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 21:22
Z 11 milionów samochodów Volkswagena z oprogramowaniem umożliwiającym manipulowanie pomiarem emisji spalin ok. 8 milionów znajduje się w Unii Europejskiej - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik koncernu.
więcej

Głód w Afryce. Klęski żywiołowe i brak żywności

PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 20:54
Prawie 60 mln mieszkańców Czarnej Afryki nie ma pożywienia, a w związku z ulewnymi deszczami i suszami będzie jeszcze mniej żywności - ostrzegła w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).
więcej

Dlaczego prezydent Duda zawetował ustawę

PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 20:45
Ustawa o uzgodnieniu płci może prowadzić "do destabilizacji norm społecznych poprzez zaprzeczenie istnienia podziału ludzi na kobiety i mężczyzn" - argumentuje Kancelaria Prezydenta w uzasadnieniu do wniosku o ponowne rozpatrzenie przez Sejm tej ustawy .
więcej

Turcja pomoże ws. uchodźców, ale stawia żądania

Krzysztof Strzępka / PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 20:25
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zadeklarował w poniedziałek w Brukseli, że jest gotowy do współpracy z UE w sprawie kryzysu uchodźczego, ale przedstawił przy tym listę żądań mówiącą m.in. o ożywieniu procesu akcesyjnego i liberalizacji wizowej z UE.
więcej

Ukraina odrzuciła próby nacisków Moskwy

Jarosław Junko / PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 18:22
Ukraina odrzuciła próby nacisków w sprawie Donbasu, podjęte przez prezydenta Władimira Putina podczas obrad "normandzkiej czwórki" w Paryżu - oświadczył w poniedziałek wiceszef administracji prezydenta Petra Poroszenki ds. zagranicznych Kostiantyn Jelisiejew.
więcej

USA: Zaleziono zwłoki marynarza z "El Faro"

AP, AFP, Reuters / PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 17:54
Znaleziono zwłoki jednego marynarza z poszukiwanego kontenerowca "El Faro" - poinformowała w poniedziałek amerykańska Straż Przybrzeżna, dodając, że statek zatonął. Straż zapewnia, że trwa akcja ratunkowa w poszukiwaniu rozbitków.
więcej

Politycy PO: Jest szansa na odrzucenie weta

PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 17:12
Kluby: PO i SLD, a także koła: RP i Biało-Czerwoni będą głosować za odrzuceniem weta prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy o uzgodnieniu płci. Przeciwko będą posłowie PiS i Zjednoczonej Prawicy. W klubie PSL nie będzie dyscypliny. Zdaniem polityków PO, jest szansa na odrzucenie weta.
więcej

"Cały polski przemysł oparty jest na górnictwie"

PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 16:18
Zaniechania rządu odbijają się na całej branży górniczej - przekonywała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Polska węglem stoi, cały polski przemysł oparty jest na górnictwie - mówił z kolei Paweł Kukiz. Oboje uczestniczyli w poniedziałek w wiecu w kopalni Brzeszcze.
więcej

Niemcy: MSZ ostrzega przed kolejną intifadą

AFP / PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 16:04
W obliczu starć w ostatnich dniach w Jerozolimie, istnieje ryzyko wybuchu palestyńskiego powstania, czyli trzeciej intifady - ostrzegł w poniedziałek rzecznik MSZ Niemiec Martin Schaefer na kilka dni przed wizytą premiera Izraela w Berlinie.
więcej

B. pracownicy Stoczni Gdańskiej nie dostaną pieniędzy

PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 15:57
Gdański sąd oddalił powództwo b. i obecnych pracowników Stoczni Gdańskiej domagających się od Skarbu Państwa ok. 260 mld zł tytułem m.in. akcji, które - ich zdaniem, obiecano im i nie wypłacono. Sąd uznał m.in., że roszczenia są przedawnione.
więcej

Sejm: Złożono projekt przeciw finansowaniu religii

PAP / slo
Poniedziałek, 5 października 2015, godz. 15:14
Zaprzestanie finansowania lekcji religii z budżetu państwa zakłada obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty złożony w poniedziałek w Sejmie. Zebrano pod nim ponad 150 tys. podpisów osób popierających tę inicjatywę.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook