Irak: Kolejne ofiary, cywile zbroją się do obrony

więcej
PAP / slo
19.09.2014 21:38
Ponad 20 Irakijczyków zginęło w piątek w czterech zamachach bombowych; dzień wcześniej było 28 ofiar śmiertelnych i 60 rannych. Zachodni korespondenci wojenni piszą z linii frontu o mieszkańcach miast, którzy chwytają za broń, aby pomóc armii w walce z dżihadystami.

Powstała wspólna brygada Polski, Litwy i Ukrainy

więcej
PAP / slo
19.09.2014 19:46
Ministrowie obrony Polski, Litwy i Ukrainy - Tomasz Siemoniak, Juozas Olekas i Wałerij Hełetej - podpisali w piątek w Belwederze, w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego, umowę o utworzeniu wspólnej, trójnarodowej brygady (LITPOLUKRBRIG).

Rosja naruszyła przestrzeń powietrzną Szwecji

więcej
PAP / slo
19.09.2014 19:21
Szwedzkie władze poinformowały w piątek, że dwa rosyjskie samoloty bojowe naruszyły w tym tygodniu przestrzeń powietrzną Szwecji. Rząd w Sztokholmie uznał to za "poważne naruszenie" i zaprotestował wobec ambasadora Rosji.

Chcą silnej Szkocji w silnej Wielkiej Brytanii

więcej
PAP / slo
19.09.2014 17:43
Szkoci zdecydowali w czwartkowym referendum, że pozostają w Zjednoczonym Królestwie. Wynik - 55,3 proc. przeciwko niepodległości - okazał się nawet wyraźniejszy niż to prognozowała większość sondaży. Ze świata, głównie z Europy, napływają wyrazy zadowolenia.

Pół roku ograniczenia wolności dla "Starucha"

więcej
PAP / slo
19.09.2014 17:34
Prawomocny jest już wyrok sześciu miesięcy ograniczenia wolności - 30 godzin prac społecznych w miesiącu - dla nieformalnego przywódcy pseudokibiców Legii Warszawa Piotra C., ps. Staruch, za uderzenie w twarz piłkarza klubu Jakuba Rzeźniczaka.

Ustawa o azylu - szybsza deportacja Romów

więcej
Jacek Lepiarz / PAP / slo
19.09.2014 17:26
Bundesrat - druga izba niemieckiego parlamentu - znowelizował w piątek ustawę o azylu, co pozwoli władzom na szybsze deportowanie obywateli Serbii, Macedonii oraz Bośni i Hercegowiny, głównie Romów, występujących w Niemczech o status uchodźcy politycznego.

Wojska specjalne gotowe do dyżuru w NATO

więcej
PAP / slo
19.09.2014 17:14
Zakończyło się sojusznicze ćwiczenie Noble Sword-14, które było ostatecznym sprawdzianem gotowości wojsk specjalnych do dyżuru w ramach sił odpowiedzi NATO (NRF) - poinformował w piątek rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski.

Zarzuty próby oszustwa dla b. europosłanki PO

więcej
PAP / slo
19.09.2014 15:16
Zarzuty próby oszustwa na kwotę 1447 euro usłyszała w piątek b. europosłanka Małgorzata H. Nie przyznała się do zarzutów, za które grozi jej do 8 lat więzienia. Chodzi o wniosek o zwrot od Parlamentu Europejskiego kosztów kursu językowego.

Katalonia będzie nadal walczyć o niepodległość

więcej
PAP / slo
19.09.2014 15:00
Szef autonomicznych władz katalońskich Artur Mas oświadczył w piątek, że pomimo wyrażonego przez Szkotów sprzeciwu wobec niepodległości od Wielkiej Brytanii, działania na rzecz niezależności Katalonii od Hiszpanii "będą trwały".

Mimo rozejmu na wschodzie nadal giną żołnierze

więcej
Jarosław Junko / PAP / slo
19.09.2014 14:44
Dwóch żołnierzy sił rządowych zginęło, a trzech zostało rannych na wschodzie Ukrainy, gdzie od 5 września obowiązuje rozejm w walkach z bojownikami prorosyjskimi, dążącymi do oderwania tej części ukraińskiego terytorium - poinformowały władze w Kijowie.
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?