Bakalarczyk: 500 zł na dziecko to nie relikt przeszłości

PAP / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 09:43
Takie dodatki jak 500 zł na dziecko to nie relikt minionego systemu, ale naturalna składowa nowoczesnego systemu dobrobytu w krajach europejskich - mówi PAP ekspert ds. polityki społecznej Rafał Bakalarczyk. Projektem ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500 plus" Sejm zajmie się w tym tygodniu.
więcej

Niemcy: 2 zabitych w zderzeniu pociągów w Bawarii

PAP / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 09:19
Dwie osoby zginęły w zderzeniu pociągów, do którego doszło we wtorek rano w okolicach Bad Aibling w Bawarii. Około 100 osób zostało rannych; 10 z nich odniosło poważne obrażenia, a 90 jest lekko rannych - poinformowała policja.
więcej

Włochy: skonfiskowano toksyczne maski karnawałowe

PAP / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 08:12
20 tysięcy groźnych dla zdrowia masek karnawałowych, a także kostiumy i inne akcesoria skonfiskowała straż miejska w Neapolu tuż przed ostatkami. Artykuły uznane za toksyczne znaleziono w 18 sklepach sprzedających towar importowany z Chin.
więcej

Rosja: katastrofa wojskowego śmigłowca

PAP / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 21:33
Rosyjski wojskowy śmigłowiec Mi-8 rozbił się w poniedziałek w obwodzie pskowskim na północnym zachodzie Rosji. Zginęli wszyscy na pokładzie - trzech pilotów i technik-instruktor - poinformowała służba prasowa ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej.
więcej

Prezydent Włoch przebywa w USA z tygodniową wizytą

PAP / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 20:48
Stany Zjednoczone współpracują z Włochami, aby wyprzeć z Libii dżihadystyczną organizację Państwo Islamskie (IS) - oświadczył w poniedziałek prezydent USA Barack Obama po spotkaniu w Waszyngtonie z włoskim prezydentem Sergiem Mattarellą.
więcej

Kanada kończy naloty na ISIS w Syrii i Iraku

PAP / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 20:44
Kanada zakończy 22 lutego bombardowanie celów Państwa Islamskiego (IS) w Iraku i Syrii - zapowiedział w poniedziałek premier Justin Trudeau. Sześć kanadyjskich samolotów, które uczestniczyły w operacjach przeciwko dżihadystom, zostanie wycofanych.
więcej

Palermo: skazano przemytników migrantów

PAP / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 17:16
Wyroki od 2 do 6 lat i 4 miesięcy więzienia wymierzył sąd w Palermo na Sycylii sześciu Erytrejczykom oskarżonym o przemyt migrantów. Media informują, że po raz pierwszy włoski wymiar sprawiedliwości uznał istnienie organizacji zajmującej się przemytem ludzi.
więcej

Łukaszenka: będziemy realizować postulaty MFW

Małgorzata Wyrzykowska / PAP / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 15:43
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapewnił w poniedziałek, że jego kraj będzie realizować postulaty Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), choćby było to trudne. Zaznaczył jednak, że jeśli MFW nie da Białorusi kredytu, to trudno.
więcej

"W tych więzieniach dochodzi do masowych morderstw"

PAP / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 15:36
W syryjskich więzieniach rządowych dochodzi do masowych morderstw, które pokazują, że władze w Damaszku prowadzą politykę eksterminacji ludności cywilnej - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu ONZ. Oceniono, że jest to zbrodnia przeciwko ludzkości.
więcej

Kanclerz Merkel krytykuje działania Rosji w Syrii

PAP / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 15:32
Przebywająca z wizytą w Turcji kanclerz Niemiec Angela Merkel skrytykowała w poniedziałek Rosję i reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada za bombardowanie miasta Aleppo na północy Syrii, co nasiliło exodus uchodźców w kierunku granicy tureckiej.
więcej

"Bardzo dobre spotkanie prezydenta z szefem KW"

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 13:46
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Komisji Weneckiej Giannim Buquicchio było bardzo dobrym, merytorycznym spotkaniem dwóch prawników - powiedział w poniedziałek szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
więcej

PO oburzona umorzeniem jednego z wątków SKOK

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 13:39
Posłowie PO: Jan Grabiec i Marcin Święcicki wyrazili w poniedziałek zaniepokojenie i oburzenie z powodu umorzenia przez prokuraturę jednego z wątków śledztwa dot. nieprawidłowości w SKOK-ach i ewentualnej odpowiedzialności w tej sprawie senatora Grzegorza Biereckiego.
więcej

PO chciała odrębnej rozmowy z delegacją KW

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 13:13
PO chciała odrębnej rozmowy z delegacją Komisji Weneckiej - powiedział Andrzej Halicki (PO). MSZ podkreśla, że w planie pobytu KW nie ma spotkań z partiami politycznymi, a są z instytucjami. Przedstawiciele PO zostali zaproszeni na spotkania władz Sejmu i Senatu z komisją.
więcej

Znamy główne tematy spotkania SN z Komisją Wenecką

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 12:31
Zmiana składu Trybunału Konstytucyjnego związana z uchwałami Sejmu w tej sprawie oraz grudniowa nowelizacja ustawy o TK - znalazły się wśród tematów poruszonych podczas poniedziałkowego spotkania władz Sądu Najwyższego z delegacją Komisji Weneckiej.
więcej

Premier Beata Szydło przybyła na Węgry

Tomasz Grodecki / PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 12:06
Premier Beata Szydło przybyła w poniedziałek z wizytą na Węgry. Z premierem Viktorem Orbanem porozmawia m.in. o wspólnym stanowisku Grupy Wyszehradzkiej (V4) w sprawie postulatów Wielkiej Brytanii oraz o kryzysie migracyjnym w Europie.
więcej

"Sprawy chorych powinny być na pierwszym miejscu"

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 11:26
Sprawy chorych powinny być na pierwszym miejscu - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który w poniedziałek wziął udział w prezentacji orędzia papieża Franciszka na 24 Światowy Dzień Chorego.
więcej

Zatrzymano członków IS planujących zamachy w Moskwie i Petersburgu

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 10:55
Rosyjskie siły bezpieczeństwa zatrzymały w Jekaterynburgu, na Uralu, siedmiu członków Państwa Islamskiego (IS), którzy planowali zamachy terrorystyczne m.in. w Moskwie i Petersburgu - podała w poniedziałek agencja Interfax.
więcej

Spotkanie Andrzeja Dudy z szefem Komisji Weneckiej

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 09:45
O godz. 9 w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Komisji Weneckiej Giannim Buquicchio. Delegacja Komisji ma przygotować opinię ws. nowelizacji ustawy o TK.
więcej

Tajwan: rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 08:43
Liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi na Tajwanie wzrosła do co najmniej 35; pod gruzami zawalonych domów wciąż poszukiwanych jest ponad 120 osób - poinformowały w poniedziałek władze. Nad ranem wyciągnięto z ruin żywą kobietę.
więcej

"Opinia Komisji Weneckiej nie może być wiążąca"

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 08:11
Opinie nie mają charakteru wiążącego stąd opinia Komisji Weneckiej ws zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym nie może być wiążąca dla Polski, ale zostanie bardzo poważnie wzięta pod uwagę - mówi wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski.
więcej

Płw. Koreański: incydent na Morzu Żółtym

PAP / pk
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 07:39
Siły morskie Korei Południowej oddały w poniedziałek rano czasu lokalnego strzały ostrzegawcze w kierunku okrętu patrolowego Korei Północnej, który wtargnął do spornego akwenu na Morzu Żółtym. Północnokoreański okręt niezwłocznie wycofał się.
więcej

ONZ i NATO potępiają wystrzelenie rakiety

PAP / psd
Niedziela, 7 lutego 2016, godz. 21:41
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostro skrytykował w niedzielę wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu; Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła posunięcie Pjongjangu, nazywając to "poważnym pogwałceniem" jej rezolucji.
więcej

Turcja: przyjmiemy uciekinierów z Aleppo

PAP / psd
Niedziela, 7 lutego 2016, godz. 19:37
Wicepremier Turcji Numan Kurtulmus powiedział w niedzielę w wywiadzie dla tureckiej filii CNN, że kraj przyjmie Syryjczyków uciekających przed atakami wojsk reżimu syryjskiego na Aleppo. Kurtulmus nie wyjaśnił jednak, dlaczego granica z Syrią jest zamknięta.
więcej

Chiny: znaczący spadek rezerw dewizowych

PAP / psd
Niedziela, 7 lutego 2016, godz. 19:11
Rezerwy dewizowe Chin wynosiły w styczniu 3,23 biliona USD - poinformował w niedzielę chiński bank centralny. To najniższy stan od maja 2012 roku. W porównaniu z grudniem ub.r. rezerwy spadły o 99,5 mld USD.
więcej

Tajwan: 29 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

PAP / psd
Niedziela, 7 lutego 2016, godz. 17:04
Liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi na Tajwanie wzrosła w niedzielę do 29; pod gruzami zawalonych domów wciąż poszukiwanych jest około 120 osób - informują władze. Są obawy, że liczba zabitych wzrośnie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook