Szef WTO ostrzega przed skutkami Brexitu

PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 21:23
Szef Światowej Organizacji Handlu (WTO) Roberto Azevedo w środę ostrzegł, że wyjście W. Brytanii z UE kosztowałoby brytyjskich konsumentów i firmy nawet 14,5 mld euro, a kraj zmusiłoby do bezprecedensowych, żmudnych negocjacji w celu ponownego wejścia do WTO.
więcej

French Open. Awans Radwańskiej do 3 rundy

Agnieszka Niedziałek / PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 21:01
Rozstawiona z "dwójką" Agnieszka Radwańska wygrała z francuską tenisistką Caroline Garcią 6:2, 6:4 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Barbora Strycova (nr 30).
więcej

Obama przyleciał do Japonii, rozmowa z premierem Abe

PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 20:17
W przeddzień szczytu G7 amerykański prezydent Barack Obama przyleciał w środę do Japoniii, gdzie spotkał się z premierem Shinzo Abe. Podczas tej wizyty Obama ma jako pierwszy prezydent USA odwiedzić Hiroszimę, choć nie złoży tam przeprosin za zrzucenie bomby.
więcej

Włochy: uratowano około 500 migrantów z przewróconej łodzi

PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 19:38
Około 500 migrantów uratowały załogi dwóch włoskich jednostek marynarki wojennej u wybrzeży Libii, gdzie przewróciła się przepełniona łódź płynąca w stronę Włoch. Znaleziono ciała pięciu ludzi.
więcej

KE: więcej europejskich filmów w serwisach on-line

Anna Widzyk / PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 17:31
Produkcje europejskie powinny zajmować co najmniej 20 proc. oferty serwisów filmowych on-line, takich jak Netflix czy MUBI - proponuje Komisja Europejska w przyjętym w środę projekcie zmian w unijnej dyrektywie o audiowizualnych usługach medialnych.
więcej

"Odzyskaliśmy Sawczenko, odzyskamy Donbas i Krym"

PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 16:01
Ukraina, która odzyskała dziś lotniczkę Nadiję Sawczenko, w ten sam sposób odzyska zajęty przez Rosję Donbas i Krym - oświadczył w środę prezydent Petro Poroszenko na wspólnej konferencji prasowej z uwolnioną tego dnia przez Rosję nawigatorką.
więcej

Warszawa: udaremniono zamach na jednostkę policji

PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 15:48
Policja zatrzymała trzy osoby, które przygotowywały zamach na jedną z jednostek policji w Warszawie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, mieli przy sobie ładunki zapalające - ustaliła PAP w nieoficjalnych źródłach zbliżonych do sprawy.
więcej

"NATO powinno wzmacniać obecność w krajach flankowych"

PAP / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 15:41
Konieczne jest wzmocnienie obecności sił i infrastruktury NATO w krajach stanowiących flankę Sojuszu, jak Polska, kraje bałtyckie i Norwegia - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda w norweskiej bazie wojskowej w Reitan.
więcej

TNS Polska: 55 proc. źle o rządzie; dobrze - 34 proc

PAP / jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 13:04
55 proc. badanych źle ocenia pracę rządu; dobrze - 34 proc. Według 47 proc. prezydent Andrzej Duda źle wypełnia obowiązki głowy państwa; zdaniem 43 proc. - dobrze. Pracę premier Beaty Szydło źle ocenia 49 proc.; dobrze 40 proc. - wynika z majowego sondażu TNS Polska.
więcej

Reuters: Sawczenko w drodze na Ukrainę

PAP / jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 11:56
Ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko jest na pokładzie samolotu lecącego z Rosji na Ukrainę - poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na źródła zbliżone do rosyjsko-ukraińskiej umowy o wymianie więźniów.
więcej

GUS: stopa bezrobocia w kwietniu - 9,5 proc.

PAP / jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 10:10
Stopa bezrobocia w Polsce w kwietniu wyniosła 9,5 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. W marcu było to 10 proc.
więcej

Trump zwyciężył w prawyborach w stanie Waszyngton

PAP / jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 09:04
Donald Trump wygrał we wtorek prawybory Partii Republikańskiej w stanie Waszyngton, umacniając tym samym swoją pozycję jedynego pretendenta GOP do udziału w listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych - podały media.
więcej

Tour de France: uczestników chronią oddziały specjalne

PAP / jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 08:11
Kolarski wyścig Tour de France po raz pierwszy w całości będzie zabezpieczany przez oddziały specjalne francuskiej żandarmerii - poinformował minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve. Ponadto będzie zaangażowanych przynajmniej 23 tys. policjantów.
więcej

Włosi uratowali na morzu ok. 3 000 uchodźców

PAP/ ed
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 22:14
Włoska Straż Przybrzeżna poinformowała we wtorek, że w ciągu ostatnich 48 godzin udało jej się uratować około 3 000 osób, które próbowały dopłynąć z wybrzeży Libii do Grecji i Włoch, aby dotrzeć do Europy.
więcej

Holandia: kontrowersyjna ustawa o dżihadystach

PAP/ ed
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 21:06
Holenderscy deputowani przyjęli we wtorek projekt kontrowersyjnej ustawy przewidującej pozbawianie obywatelstwa dżihadystów, mających podwójne obywatelstwo, którzy dołączyli do organizacji terrorystycznej, nawet jeśli nie zostali oni skazani.
więcej

Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka

PAP/ ed
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 19:46
Od wtorku rano w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka trwa strajk pielęgniarek, które domagają się m.in. podwyżek.
więcej

Syria: ofensywa koalicji arabsko-kurdyjskiej

PAP/ ed
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 18:53
Arabsko-kurdyjska koalicja w Syrii ogłosiła we wtorek rozpoczęcie operacji mającej wyzwolić północną część syryjskiej prowincji al-Rakka z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego.
więcej

Syria: IS "zniszczyło śmigłowce" w bazie Rosji

PAP/ ed
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 17:28
Nowe zdjęcia satelitarne pokazują najpewniej poważne zniszczenia po ataku Państwa Islamskiego (IS) w ważnej strategicznie bazie lotniczej w centrum Syrii; baza ta o nazwie T4 jest używana przez siły rosyjskie - poinformował we wtorek portal BBC.
więcej

KE wesprze wypracowanie rozwiązania ws. TK

PAP/ed
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 17:14
- Zgadzam się, że rozwiązanie konfliktu wokół TK można wypracować tylko w Polsce - powiedział wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Zadeklarował jednocześnie, że KE dołoży starań, aby wesprzeć wszystkie strony konfliktu wokół TK w wypracowaniu jego rozwiązania.
więcej

Irak: trwa ofensywa przeciwko IS

PAP/ ed
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 15:03
Iracka armia, wspierana przez lotnictwo USA i szyickie bojówki, kontynuowała we wtorek ofensywę, która ma na celu wyparcie bojowników Państwa Islamskiego (IS) z okupowanej od 2014 roku Faludży.
więcej

Timmermans spotka się też z prezesem TK

PAP / kw
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 13:46
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas wizyty w Polsce spotka się z prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim - poinformował we wtorek rzecznik KE Margaritis Schinas.
więcej

Zeman: UE powinna zamknąć granice przed migrantami

PAP / kw
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 12:51
Zamknięcie granic UE jest właściwym posunięciem w celu rozwiązania kryzysu migrantów napływających do Europy - powiedział prezydent Czech Milosz Zeman w wywiadzie dla rządowej "Rossijskiej Gaziety", którego treść przytacza we wtorek agencja CTK.
więcej

"To jedyna droga do trwałego zabezpieczenia pokoju"

PAP / kw
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 11:39
Prawo jest jedyną drogą do trwałego zabezpieczenia pokoju na świecie - zaznaczył prezydent Andrzej Duda w wystąpieniu w Norweskim Instytucie Noblowskim. Podkreślił, że Polacy mają silnie zakorzenioną tradycję wspierania pokoju i sprawiedliwości poprzez prawo.
więcej

Wiceszef MSZ: jesteśmy blisko porozumienia z KE

PAP / kw
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 10:51
Wydaje się, że jesteśmy blisko porozumienia w znalezieniu rozwiązań dot. TK wychodzących naprzeciw oczekiwaniom ustrojowym i prawnym większości parlamentarnej i rządu i spełniających kryteria rządów prawa - mówił we wtorek wiceszef MSZ Konrad Szymański o konsultacjach z KE.
więcej

Idomeni: rozpoczęto ewakuację obozu uchodźców

PAP / kw
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 09:36
Władze greckie przystąpiły we wtorek nad ranem do stopniowej ewakuacji uchodźców i migrantów z prowizorycznego obozu Idomeni przy granicy z Macedonią. Od kilku miesięcy koczuje tam ok. 8400 osób.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook