Nie będzie obowiązkowej historii na egzaminie 8-klasisty

PAP / psd
Piątek, 28 października 2016, godz. 21:25
MEN rezygnuje z obowiązkowego egzaminu z historii na koniec VIII klasy szkoły podstawowej. Na egzaminie tym obok języka polskiego, obcego i matematyki będzie jeszcze jeden przedmiot do wyboru. Resort nie wprowadzi też matury branżowej.
więcej

USA: FBI wznawia śledztwo ws. maili Clinton

PAP / psd
Piątek, 28 października 2016, godz. 20:12
Dyrektor FBI James Comey poinformował w piątek, że agencja wznawia dochodzenie ws. skrzynki mailowej, którą niezgodnie z przepisami kandydatka Demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton prowadziła ze swego prywatnego serwera, będąc sekretarzem stanu.
więcej

KE udostępnia Rosji większą przepustowość Nord Streamu

PAP / psd
Piątek, 28 października 2016, godz. 19:12
Komisja Europejska podjęła w piątek decyzję, dzięki której rosyjski Gazprom będzie mógł znacznie zwiększyć wykorzystywanie gazociągu OPAL, czyli lądowej odnogi Nord Streamu. Bruksela przekonuje, że krok ten poprawia konkurencyjność na rynku.
więcej

Premier: program "Za życiem" staje się faktem

PAP / psd
Piątek, 28 października 2016, godz. 17:00
Program wsparcia dla rodzin "Za życiem" staje się faktem - ogłosiła premier Beata Szydło. Poinformowała, że pierwszy projekt ustawy dotyczący programu wsparcia dla kobiet w tzw. trudnej ciąży jest gotowy i w przyszłym tygodniu trafi pod obrady rządu.
więcej

Belgia: parlament Walonii za podpisaniem CETA

PAP / psd
Piątek, 28 października 2016, godz. 16:24
Parlament belgijskiego regionu Walonia dał w piątek zielone światło dla podpisania przez rząd federalny Belgii umowy handlowej CETA między Unią Europejską a Kanadą.
więcej

"Innowacyjność we współpracy z państwem"

PAP / psd
Piątek, 28 października 2016, godz. 15:11
Musimy szukać nowego napędu do rozwoju gospodarki, stąd kładziemy ogromny nacisk na innowacyjność, ale we współpracy z państwem - mówił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki w piątek podczas debaty w Akademii Leona Koźmińskiego.
więcej

KE sprawdza polską odpowiedź na zalecenia ws. TK

PAP / psd
Piątek, 28 października 2016, godz. 14:28
Komisja Europejska starannie przeanalizuje odpowiedź polskiego rządu na jej zalecenia w sprawie praworządności i w tej chwili nie będzie spekulować o ewentualnych dalszych krokach - oświadczył w piątek rzecznik KE Margaritis Schinas.
więcej

Viktor Orban grozi pozwaniem KE ws. kwot uchodźców

PAP / ml
Piątek, 28 października 2016, godz. 13:21
Premier Węgier Viktor Orban zagroził w piątek, że pozwie Komisję Europejską, jeśli nie zrezygnuje ona z obowiązkowych kwot osiedlania uchodźców. Szef węgierskiego rządu poinformował o tym w Radiu Kossuth.
więcej

Litwa: należy wzmocnić stosunki z Polską

PAP / ml
Piątek, 28 października 2016, godz. 12:52
Ze względu na obecną sytuację geopolityczną Litwa powinna poprawić i wzmocnić stosunki z Polską - oświadczył Ramunas Karbauskis, szef Litewskiego Związku Chłopów i Zielonych, który wygrał niedawne wybory. Jego zdaniem należy zmienić sposób rozmowy z Polską.
więcej

Syria: dzieci wśród ofiar ostrzału dzielnic Aleppo

PAP / ml
Piątek, 28 października 2016, godz. 11:55
Rebelianci ostrzelali pociskami artyleryjskimi kontrolowaną przez syryjski rząd zachodnią część Aleppo zabijając kilkoro dzieci - poinformowała w piątek agencja Reutera powołując się na państwowe media i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

RMF: ekshumacja na Wawelu 14 listopada

PAP / ml
Piątek, 28 października 2016, godz. 10:55
Na 14 listopada zaplanowano pierwszą ekshumację ciał ofiar katastrofy smoleńskiej - podało w piątek RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje. Według radia tego dnia ma zostać otwarty sarkofag pary prezydenckiej. Prokuratura Krajowa nie komentuje tej informacji.
więcej

Jest śledztwo w sprawie przetargu na Caracale

PAP / ml
Piątek, 28 października 2016, godz. 09:55
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na śmigłowce Caracal dla polskiej armii - powiedział w piątek PAP rzecznik prokuratury prok. Michał Dziekański.
więcej

Komisja ONZ chce negocjacji ws. zakazu broni jądrowej

PAP / ml
Piątek, 28 października 2016, godz. 09:01
Komisja Zgromadzenia Ogólnego ONZ opowiedziała się za podjęciem negocjacji w sprawie całkowitego zakazu broni jądrowej. Rezolucja w tej sprawie została przyjęta w czwartek w Nowym Jorku 123 głosami. 38 państw głosowało przeciwko, a 16 wstrzymało się od głosu.
więcej

Mołdawia w niedzielę wybiera prezydenta

PAP / ml
Piątek, 28 października 2016, godz. 08:16
W niedzielę w 3,5-milionowej Mołdawii odbędą się bezpośrednie wybory prezydenta. Mają one pomóc w wyprowadzeniu kraju z długotrwałego kryzysu politycznego, którego nie rozwiązało zaprzysiężenie w styczniu prounijnego rządu Pavla Filipa.
więcej

Putin: Rosja nie dąży do dominacji ani konfrontacji

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 21:23
Prezydent Władimir Putin zapewnił w czwartek, że Rosja nie dąży do dominacji ani konfrontacji.
więcej

Włochy: ponad 4 tys. osób bez dachu nad głową

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 19:58
Do ponad 4 tysięcy wzrosła liczba osób pozbawionych dachu nad głową we włoskim regionie Marche po środowym trzęsieniu ziemi.
więcej

Państwa UE otwierają drogę do podpisania CETA

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 18:40
Ambasadorowie państw UE zaakceptowali wypracowaną w belgijskich negocjacjach deklarację ws. umowy o wolnym handlu UE-Kanada, otwierając tym samym drogę do podpisania CETA - poinformowały PAP źródła unijne.
więcej

Duda i Sall: Senegal to drzwi do Afryki Zach.

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 17:35
Senegal należy traktować jako drzwi do Afryki Zachodniej; to kraj stabilny o ugruntowanej demokracji - podkreślali w czwartek prezydent Andrzej Duda i prezydent Macky Sall podczas otwarcia Polsko-Senegalskiego Forum Gospodarczego w Warszawie.
więcej

Stoltenberg: NATO wesprze operację "Sophia"

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 16:36
NATO zdecydowało, że jego operacja Sea Guardian wesprze na Morzu Śródziemnym prowadzoną przez UE operację Sophia związaną z napływem migrantów do Europy - poinformował w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
więcej

Putin: Rosja nie zaatakuje żadnego państwa

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 16:28
Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że jego kraj nie planuje ataku na żadne inne państwo, a zagrożenie ze strony Rosji jest jego zdaniem wyolbrzymiane w celu uzasadnienia wydatków na cele militarne.
więcej

Uciekły z niewoli IS, otrzymały Nagrodę Sacharowa

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 15:17
Jazydki Nadia Murad Basee Taha i Lamiya Aji Bashar, które uciekły z niewoli Państwa Islamskiego (IS) i walczą o wsparcie dla innych uprowadzonych, otrzymały tegoroczną Nagrodę Sacharowa przyznawaną przez Parlament Europejski.
więcej

Afganistan: zabito ważnych dowódców Al-Kaidy

PAP/ ed
Czwartek, 27 października 2016, godz. 14:18
Afgański wywiad (NDS) potwierdził w czwartek, że w nalotach amerykańskich samolotów bezzałogowych (dronów) przeprowadzonych na wschodzie Afganistanu zginęło dwóch najbardziej wpływowych dowódców Al-Kaidy w tym kraju.
więcej

Rosjanie przysłali nielegalny konwój z pomocą dla Donbasu

PAP / sz
Czwartek, 27 października 2016, godz. 13:00
Rosja znów przysłała na Ukrainę nieuzgodniony z władzami w Kijowie i organizacjami międzynarodowymi konwój z pomocą dla mieszkańców częściowo opanowanego przez separatystów Donbasu - podała w czwartek ukraińska Straż Graniczna.
więcej

W ofensywie na Mosul zabito już 900 dżihadystów

PAP / sz
Czwartek, 27 października 2016, godz. 12:31
Podczas trwającej ofensywy irackich sił - wspieranych przez lotnictwo koalicji międzynarodowej - na kontrolowany przez Państwo Islamskie Mosul zabito już 800-900 dżihadystów - powiedział w czwartek generał Joseph Votel, szef Centralnego Dowództwa USA.
więcej

Rozpoczęły się prace porządkowe w obozowisku w Calais

PAP / sz
Czwartek, 27 października 2016, godz. 11:12
Wielkie prace porządkowe rozpoczęły się w czwartek rano w zachodniej części obozowiska w Calais, które zostało już niemal całkowicie opuszczone przez mieszkających tam dotychczas migrantów - poinformowała agencja AFP.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook