Nie liczą się z nami. To "zasługa" Tuska

więcej
PAP / slo
29.08.2014 21:19
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w piątek, że w europejskiej polityce liczą się z tymi, którzy tworzą jakieś problemy, a nie z tymi, którzy wszystkich całują po rękach. W ten sposób skomentował możliwość powołania Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

NIE Ukrainy dla korytarzy humanitarnych Putina

więcej
Jarosław Junko / PAP slo
29.08.2014 20:06
Ukraina nie skorzysta z korytarzy humanitarnych, o których otwarcie apelował do prorosyjskich rebeliantów na wschodzie kraju prezydent Rosji Władimir Putin - oświadczył w piątek rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Łysenko.

Zamieszanie z lotem szefa MON Rosji nad Polską

więcej
PAP / slo
29.08.2014 19:36
Wojsko z powodów proceduralnych nie zgodziło się w piątek na przelot nad Polską samolotu z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Lot zgłoszono jako wojskowy, podczas gdy Rosjanie dysponowali tylko zgodą cywilną. Gdy zmienili status lotu, mogli lecieć bez przeszkód.

USA gotowa nałożyć nowe sankcje na Rosję

więcej
PAP / slo
29.08.2014 18:59
Waszyngton uznał, że zaprzeczenia Moskwy dotyczące zaangażowania na Ukrainie nie są wiarygodne i w związku z eskalacją tego konfliktu Rosji grożą nowe sankcje gospodarcze - poinformował w piątek Biały Dom.

Ukraina rozczarowana postawą Rosji ws. gazu

więcej
Reuters, Interfax-Ukraina / PAP / slo
29.08.2014 18:04
Minister energetyki Ukrainy Jurij Prodan powiedział w piątek, że jego kraj jest rozczarowany "brakiem konstruktywnego podejścia ze strony Rosji" w rozmowach gazowych. Skrytykował też proponowaną przez Moskwę cenę gazu - 385 USD za 1000 metrów sześciennych.

Decyzje personalne i nowe sankcje wobec Rosji

więcej
Anna Widzyk / PAP / slo
29.08.2014 17:10
Przywódcy państw UE zdecydują w sobotę w Brukseli, kto zostanie szefem unijnej dyplomacji i przewodniczącym Rady Europejskiej. Na objęcie tej drugiej funkcji szanse ma premier Donald Tusk. Tematem szczytu będzie też konflikt na Ukrainie i sankcje wobec Rosji.

Premier Holandii o nowych sankcjach dla Rosji

więcej
Reuters / PAP / slo
29.08.2014 16:43
Holenderski premier Mark Rutte oświadczył w piątek, że sankcje wobec Rosji "nie działają", czyli nie doprowadzają do zmian w jej postępowaniu we wschodniej Ukrainie, więc Unia Europejska powinna rozważyć sankcje dodatkowe.

PiS: projekt ustawy o OZE pisali lobbyści

więcej
PAP / slo
29.08.2014 15:23
Konsultacje społeczne ws. rządowego projektu ustawy o OZE były fikcją, pisali go lobbyści, dlatego tak ważne jest wysłuchanie publiczne w tej sprawie - ocenili na piątkowej konferencji posłowie PiS. Wysłuchanie publiczne ws. OZE odbędzie się 15 września.

RPO zaskarżyła do TK zapisy reformy OFE

więcej
PAP / slo
29.08.2014 15:15
Naruszenie zasad: zaufania obywateli do państwa oraz niedziałania prawa wstecz zarzuciła rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz zapisom reformy OFE. Wniosek RPO o uznanie niekonstytucyjności tych zapisów trafił w piątek do Trybunału Konstytucyjnego.

Putin: My nie zaanektowaliśmy Krymu

więcej
PAP / slo
29.08.2014 15:00
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w piątek, że wydarzenia w ukraińskim Donbasie wyraźnie pokazują, co byłoby z Krymem, gdyby Rosja nie umożliwiła jego narodowi swobodnego wyrażenia swej woli.
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?