"ZUS to mały problem, duży to system"

więcej
PAP / pz
25.10.2014 09:06
Prezes Warsaw Enterprise Institute Robert Gwiazdowski uważa, że obchodzący w piątek 80-lecie powołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest małym problemem państwa. Dużym jest obecny system ubezpieczeń emerytalnych - uważa ekonomista. W jego ocenie emerytury powinny być równe.

Uważają P. Islamskie za poważne zagrożenie

więcej
PAP / pz
25.10.2014 08:13
65 proc. Amerykanów uważa, że zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego jest sprawą bardzo lub nawet wyjątkowo ważną. Prawie połowa zaś ocenia, że reakcja wojskowa USA w Iraku i Syrii nie poszła wystarczająco daleko - wynika z sondażu Associated Press i GfK.

Opozycja o wynikach negocjacji na szczycie UE

więcej
PAP / ptsj
24.10.2014 21:03
Premier Ewa Kopacz na szczycie UE świadomie działała na szkodę polskiej gospodarki, powinna stanąć przed Trybunałem Stanu - ocenił w piątek szef SP Zbigniew Ziobry. Według niego czwartkowe ustalenia szczytu UE to cios w polskie górnictwo.

Trójkąt Weimarski musi być skuteczny

więcej
PAP / Tomasz Grodecki
24.10.2014 20:46
Trójkąt Weimarski musi być skutecznym podmiotem w europejskiej polityce - podkreślił w piątek szef MSZ Grzegorz Schetyna na rozpoczęcie spotkania z szefami dyplomacji Francji i Niemiec. Możliwe są wspólne wizyty ministrów, m.in. wizyta na Ukrainie.Ministrowie Schetyna, Laurent Fabius i Frank-Walter Steinmeier spotkali się wieczorem w Celle-Saint-Cloud pod Paryżem.

Prezydent przedłużył misję polskich żołnierzy

więcej
PAP / ptsj
24.10.2014 19:53
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek postanowienie wydłużające okres udziału polskich żołnierzy w operacji wojskowej UE w Republice Środkowoafrykańskiej: od 1 listopada do 15 grudnia 2014 r. - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

To nieprawda, że Rosja chce budować imperium

więcej
PAP / Jerzy Malczyk
24.10.2014 19:29
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w piątek, że nie jest prawdą, iż Rosja próbuje odbudować imperium i godzi w suwerenność swoich sąsiadów. Zapewnił też, że Moskwa nie zmierza tworzyć jakichś bloków i wdawać się w "wymianę ciosów".Na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego w Soczi prezydent FR zaznaczył, że jego kraj nie chce dla siebie jakiegoś szczególnego miejsca w świecie, jednak pragnie, by uwzględniano też jego interesy i stanowisko.

UE: Rosja ma pomóc w stabilizacji Ukrainy

więcej
PAP / Krzysztof Strzępka
24.10.2014 18:51
Głównym celem dwudniowego szczytu, który skończył się w piątek w Brukseli, było uzgodnienie nowych ram polityki energetyczno-klimatycznej Unii po 2020 roku. Przywódcy zajęli się też jednak sprawą rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Potrzebna pomoc ofiarom zawalonej kamienicy

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 17:47
Przelewem bankowym, SMS-em, przynosząc ubrania, kosmetyki, środki czystości można wspomóc poszkodowanych czwartkowym wybuchem w kamienicy przy ul. Chopina w Katowicach.

"Było nerwowo, trzeba było grozić wetem"

więcej
PAP / ptsj
24.10.2014 16:49
Byliśmy osamotnieni w walce o europejski przemysł. Było nerwowo. Do końca trzeba było grozić wetem - powiedział PAP wicepremier Janusz Piechociński. Jak dodał, wynegocjowane porozumienie zawisło na włosku, gdy ok. godz. pierwszej wetem zagroziła Szwecja.

Poprawił się stan leczonych górników

więcej
PAP / ptsj
24.10.2014 16:36
Poprawił się stan trzech najciężej poparzonych górników - ofiar katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła, przebywających w oddziale intensywnej terapii Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich - poinformowano w piątek w lecznicy.
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?