Dzieci uchodźców zniknęły ze szpitala w Austrii

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 17:26
Ze szpitala w Austrii zniknęło troje syryjskich dzieci i ich rodziny - podał w niedzielę portal BBC News, powołując się na austriacką policję. Chodzi o uchodźców, którzy byli przewożeni w furgonetce, zatrzymanej w piątek przez policję.
więcej

Krytyka Europy Wsch. za politykę ws. imigrantów

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 16:40
Minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius oskarżył kraje Europy Wschodniej, w tym szczególnie Węgry o prowadzenie "skandalicznej" polityki wobec kryzysu związanego z gwałtownym wzrostem imigrantów, która jest sprzeczna z wartościami Unii Europejskiej.
więcej

Gdańsk: odsłonięto pomnik "Inki"

KAI / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 15:05
Pomnik Danuty Siedzikówny zamordowanej w 1946 r. w wieku 17 lat przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa odsłonięto w niedzielę w Gdańsku. Droga "Inki", jej niezłomna postawa, urasta do rangi symbolu - mówił podczas mszy metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.
więcej

"Symbole Solidarności należą do wszystkich"

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 14:51
Symbole "Solidarności" należą do wszystkich Polaków; to święto narodowe nie należy do poszczególnych grup, ale do wszystkich Polaków - powiedziała w niedzielę premier Ewa Kopacz w Gdańsku. Dodała, że nie dostała zaproszenia na uroczystości związane z obchodami powstania "Solidarności".
więcej

Apel do UE o rozwiązanie problemu uchodźców

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 13:05
Ministrowie spraw wewnętrznych Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii zaapelowali w niedzielę we wspólnym oświadczeniu do państw Unii Europejskiej o pomoc w procesie przyjmowania imigrantów z południa Europy.
więcej

"Polska nie jest dziś państwem sprawiedliwym"

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 12:11
Polska nie jest dziś państwem sprawiedliwym - mówił w niedzielę w Szczecinie prezydent Andrzej Duda. Wielkim wyzwaniem - oświadczył - jest taki rozwój kraju, z którego skorzysta większość społeczeństwa. Podkreślił, że związki zawodowe mają prawo mówić władzy co myślą.
więcej

Najważniejsze zmiany w nowym roku szkolnym

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 10:41
Obowiązek szkolny dla wszystkich sześciolatków, darmowe podręczniki dla uczniów kolejnych roczników, zakaz śmieciowego jedzenia w sklepikach szkolnych, prawo do edukacji przedszkolnej dla czterolatków - to najważniejsze zmiany w nowym roku szkolnym 2015/2016.
więcej

Nowa ustawa o TK wchodzi w życie

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 10:19
W niedzielę w życie wchodzi nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, uchwalona z inicjatywy prezydenta i podpisana jeszcze przez Bronisława Komorowskiego. Ma usprawnić procesy. Jej uchwalenie powoduje, że jeszcze Sejm tej kadencji wybierze 5 nowych sędziów TK.
więcej

USA: 10 lat od przejścia huraganu Katrina

PAP / psd
Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 08:31
Mieszkańcy amerykańskich stanów Missisipi i Luizjana obchodzili w sobotę 10. rocznicę przejścia huraganu Katrina, jednego z największych kataklizmów w dziejach kraju. Katrina spowodowała śmierć ok. 1,8 tys. ludzi i wyrządziła straty szacowane na 151 mld USD.
więcej

Węgry: zakończono I etap budowy ogrodzenia

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 21:55
Węgry zakończyły budowę ogrodzenia z drutu kolczastego, które ma zatrzymać napływ imigrantów przez granicę z Serbią - ogłosiło w sobotę ministerstwo obrony w Budapeszcie. Nie jest to jednak koniec tego typu prac na granicy.
więcej

Ministrowie ws. bezpieczeństwa na kolei w Europie

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 21:53
Ministrowie spraw wewnętrznych i transportu ośmiu krajów UE i Szwajcarii wezwali w sobotę do zwiększenia środków bezpieczeństwa na kolei, głównie na połączeniach międzynarodowych. Zaapelowali do KE, by wprowadziła zmiany w kodeksie granicznym Schengen.
więcej

Drezno: demonstracja poparcia dla uchodźców

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 21:52
Pięć tysięcy osób wyszło w sobotę na ulice stolicy Saksonii Drezna, aby wyrazić poparcie dla uchodźców atakowanych przez neonazistów. W ostatnim czasie w Saksonii doszło do podpaleń ośrodków dla uciekinierów i demonstracji przeciwko przyjmowaniu azylantów.
więcej

Liban: wielotysięczny protest antyrządowy

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 20:52
Tysiące demonstrantów machających libańskimi flagami i skandujących antyrządowe hasła zebrały się w sobotę na placu w centrum Bejrutu. Protestowano przeciwko przywódcom politycznym Libanu, którym zarzuca się niekompetencję i korupcję.
więcej

Włoska prasa: b. abp. J. Wesołowskiego zabił wstyd

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 19:48
"Zabił go wstyd", "umarł ze zgryzoty" - tak główne włoskie gazety piszą w sobotę o śmierci oskarżonego o pedofilię byłego nuncjusza na Dominikanie, b. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego. Zmarł on, przypominają gazety, czekając na wznowienie swego procesu w Watykanie.
więcej

Hollande, Merkel i Putin za rozejmem na wschodzie Ukrainy

PAP / Reuters / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 18:18
Francja, Niemcy i Rosja opowiadają się za całkowitym zawieszeniem broni w Donbasie od 1 września - podała w sobotę kancelaria prezydenta Francji Francois Hollande'a po jego rozmowie telefonicznej z kanclerz Angelą Merkel i prezydentem Władimirem Putinem.
więcej

Austria: kolejna ciężarówka z uchodźcami

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 18:07
Austriacka policja zatrzymała w piątek ciężarówkę z 26 uchodźcami, w tym z trójką dzieci. Były one w krytycznym stanie i trafiły do szpitala - podała w sobotę austriacka agencja APA. Zatrzymano 29-letniego Rumuna, który kierował pojazdem.
więcej

1,5 tys. klientów upadłego biura przebywa za granicą

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 16:47
Ze wstępnych informacji wynika, że poza granicami kraju przebywa ok 1500 klientów biura podróży Alfa Star, które ogłosiło w sobotę utratę płynności finansowej - poinformowała rzeczniczka mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska.
więcej

"Nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli"

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 15:16
W budżecie nie ma środków, które umożliwiałyby przyznanie podwyżek nauczycielom w 2016 r. - oświadczyła minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Oceniła też, że system wynagradzania nauczycieli należy zmienić tak, by najlepsi z nich zarabiali najwięcej.
więcej

Piotr Małachowski zdobył złoty medal!

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 15:00
Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław) wynikiem 67,40 wygrał w Pekinie konkurs rzutu dyskiem na lekkoatletycznych mistrzostw świata. Brązowy medal rezultatem 65,18 zdobył Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki). Polaków rozdzielił Philip Milanov rekordem Belgii - 66,90.
więcej

Kidawa-Błońska oceniła wizytę Dudy w Berlinie

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 14:43
To dobry start do spotkań międzynarodowych prezydenta, ale nasza polityka w stosunku do Niemiec się nie zmienia - oceniła w sobotę w Pile (Wielkopolskie) marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska rezultaty piątkowej wizyty Andrzeja Dudy w Berlinie.
więcej

ONZ apeluje o wspólne działanie ws. imigrantów

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 11:20
Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał społeczność międzynarodową do podjęcia wspólnych politycznych działań w odpowiedzi na falę tysięcy nielegalnych imigrantów, przekraczających każdego dnia granice państw europejskich.
więcej

Kongres Kobiet włączy licznik zaległych alimentów

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 10:47
Na tegorocznym Kongresie Kobiet powstanie licznik zaległych alimentów. Będziemy zbierać informacje o nieściągniętych alimentach od kobiet, które przyjadą na Kongres, by pokazać, jak wielka jest skala tego zjawiska - zapowiada prezeska stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.
więcej

Jak niemieckie media oceniają wizytę Dudy?

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 10:25
Niemieckie media oceniły pozytywnie pierwszą wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Berlinie, choć nie poświęciły jej zbyt wiele miejsca. Autorzy opublikowanych w sobotę komentarzy krytykują jednak stanowisko polskich władz wobec problemu uchodźców.
więcej

Czy zachodzi radykalizacja klimatu?

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 10:20
Tegoroczna susza nie jest zjawiskiem ekstremalnym, podobne zjawiska występują co kilka-kilkanaście lat. Brak wody doskwiera nam jednak bardziej niż kiedyś, bo wskutek postępu cywilizacyjnego, z wody korzystamy inaczej - mówi PAP hydrolog dr Damian Absalon.
więcej

Nowe przepisy dot. opieki nad dzieckiem po rozwodzie

PAP / rj
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 08:21
Obligatoryjne ograniczanie władzy jednemu z rodziców, jeśli nie mogli oni dojść do porozumienia ws. opieki nad dzieckiem po rozwodzie, było niepotrzebne, antagonizowało rodziców - uważa Dorota Hildebrand-Mrowiec, prezes Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?