Merkel: potrzeba dużego kroku naprzód w integracji

PAP / psd
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 11:14
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła we wtorek w Bundestagu, że po brytyjskim referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej potrzebny jest duży krok naprzód w europejskiej integracji. Zapewniła, że zrobi wszystko, by zapobiec dalszemu rozpadowi Wspólnoty.
więcej

IPN udostępnił dokumenty z domu Jaruzelskiego

PAP / psd
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 10:50
Fragmenty wojskowych akt personalnych Wojciecha Jaruzelskiego, kopie stenogramów spotkań w Magdalence z lat 1988-1989, pisma i meldunki kierowane do gen. Jaruzelskiego m.in. przez resort spraw wewnętrznych znalazły się wśród dokumentów udostępnionych we wtorek przez IPN.
więcej

"Poparcie dla obecnych władz UE powinno ustać"

PAP / psd
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 08:40
Poparcie dla władz UE, które doprowadziły do tego, że Wielka Brytania, piąta gospodarka świata, wychodzi z Unii, powinno ustać - powiedział we wtorek Witold Waszczykowski. Szef MSZ był pytany o poparcie polskiego rządu dla Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej.
więcej

UNICEF: do 2030 r. umrze 69 mln dzieci

PAP / psd
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 08:07
Do 2030 r. 69 mln dzieci umrze z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać, a kolejne 167 mln dzieci będzie żyło w ubóstwie - alarmuje UNICEF. Organizacja wskazuje, że choć sytuacja dzieci na świcie się poprawia, postęp nie jest ani równy, ani sprawiedliwy.
więcej

W. Brytania: nowe referendum albo wybory

PAP / psd
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 07:41
Wpływowy polityki partii konserwatywnej minister zdrowia Jeremy Hunt opowiedział się za przeprowadzeniem nowego referendum lub rozpisaniem wyborów, w których torysi opowiedzą się wprost za niezrywaniem z UE, "jeśli tylko Unia zrewiduje politykę migracyjną".
więcej

Lech Wałęsa chce włączyć się w działania KOD

PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 21:30
B. prezydent Lech Wałęsa zapowiedział w poniedziałek w Gdańsku, że włączy się w działania KOD-u, a także innych partii i organizacji, "których celem będzie ochrona polskiego dorobku".
więcej

Zakończył się mecz Włochy - Hiszpania (2:0)

PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 19:57
W meczu 1/8 finałów ME 2016 Włochy pokonały Hiszpanię 2:0.
więcej

W Neapolu rozbito mafię kontrolującą rynek pieczywa

PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 19:51
24 osoby podejrzane o przynależność do organizacji mafijnej kontrolującej od lat rynek pieczywa w części Neapolu zostały w poniedziałek zatrzymane w tym mieście na południu Włoch - podała w poniedziałek policja.
więcej

Szydło rozmawiała z Cameronem o prawach Polaków

PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 18:07
Priorytetem dla polskiego rządu jest, aby obywatele polscy mieszkający w Wielkiej Brytanii zachowali nabyte tam prawa - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Dodała, że był to temat jej poniedziałkowej rozmowy z brytyjskim premierem Davidem Cameronem.
więcej

Francja: kradzież zegarków wartości ponad 1,5 mln euro

PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 17:20
Dwa sejfy zawierające kilkadziesiąt luksusowych szwajcarskich zegarków o łącznej wartości od 1,5 do 3 mln euro zostały obrabowane w nocy z niedzieli na poniedziałek w magazynie w centrum Paryża - podała policja.
więcej

"Nasza koncepcja to powrót Wlk. Brytanii do UE"

PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 15:51
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Białymstoku, że opowiada się za tym, by Wielka Brytania wróciła do Unii Europejskiej, ale Unia musi się zmienić.
więcej

Nowoczesna zaprezentuje nowy program polityczny

PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 14:43
Jak odebrać władzę PiS oraz w jaki sposób naprawić polskie państwo po rządach obecnej władzy - odpowiedzi m.in. na te pytania ma dać nowy program polityczny Nowoczesnej, którego zarysy wkrótce zostaną przedstawione - poinformował PAP Paweł Rabiej z zarządu Nowoczesnej.
więcej

"Jesteśmy skazani na rewizję traktatów"

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 13:50
Niezależnie od tego, jaka wizja zmian w UE po brytyjskim referendum zwycięży, jesteśmy skazani na rewizję unijnych traktatów - mówił szef MSZ Witold Waszczykowski w poniedziałek, przed rozpoczęciem spotkania ministrów spraw zagranicznych UE w Warszawie.
więcej

Szefowie dyplomacji Francji i Niemiec o swojej wizji UE

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 13:27
Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec Jean-Marc Ayrault i Frank-Walter Steinmeier ogłosili w reakcji na Brexit wspólny dokument "Silna Europa w świecie niepewności", przedstawiając wizję rozwoju Unii Europejskiej.
więcej

MEN zapowiada przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 13:20
Osiem lat szkoły podstawowej, w tym edukacja wczesnoszkolna w klasach I-IV i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego - takie zmiany zapowiedziała w poniedziałek szefowa MEN Anna Zalewska.
więcej

Polska przekazała KE odp. na opinię ws. praworządności

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 13:03
Polska przekazała Komisji Europejskiej odpowiedź na opinię w sprawie praworządności - poinformowały w poniedziałek źródła dyplomatyczne w Brukseli.
więcej

Turcja zareagowała na słowa papieża o ludobójstwie

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 12:03
Słowa papieża Franciszka, który nazwał rzeź Ormian z początku XX wieku "ludobójstwem", nie pomogą w wysiłkach na rzecz pokoju i stabilności w regionie Kaukazu - głosi wydane w poniedziałek oświadczenie MSZ Turcji.
więcej

Nawałnice nad Polską - ofiary, ranni, tysiące powalonych drzew

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 10:22
Trzy osoby zginęły, 16 zostało rannych; tysiące powalonych drzew, blisko pół tysiąca uszkodzonych lub zniszczonych dachów - to bilans nawałnic, które w sobotę i w niedzielę przeszły nad Polską. Wichury uszkodziły też m.in. linie energetyczne - ponad 60 tys. osób zostało pozbawionych prądu.
więcej

Osborne: poradzimy sobie ze skutkami Brexitu

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 09:41
Decyzja W. Brytanii o wyjściu z UE może doprowadzić do niestabilności na rynkach finansowych, ale nasza gospodarka jest na tyle silna, że poradzimy sobie z wyzwaniem, jakie przed nami stoi - oświadczył w poniedziałek brytyjski minister finansów George Osborne.
więcej

Przywódca laburzystów: nie mam zamiaru ustępować

PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 08:44
Przywódca brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn oświadczył w niedzielę, że mimo fali rezygnacji z jego "gabinetu cieni" po referendum w sprawie Brexitu, nie zamierza ustępować ze stanowiska. Przeciwnie - zamierza ubiegać się o nie w kolejnych wyborach.
więcej

Orban: Węgry reprezentują porządek w Europie

Małgorzata Wyrzykowska / PAP / pk
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 07:36
Premier Węgier Viktor Orban oświadczył w niedzielę, że jego kraj reprezentuje obecnie porządek w Europie, która staje się coraz mniej uporządkowana. Mówił o tym na ceremonii promocji absolwentów na Uniwersytecie Administracji Publicznej w Budapeszcie.
więcej

Po burzach nad Polską 1392 interwencje strażaków

PAP / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 21:39
W niedzielę doszło do 1392 interwencji strażaków związanych z nawałnicami - podał rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak. Na Centralnej Magistrali Kolejowej przez kilka godzin nie było zasilania; pociągi kierowano na inne trasy. Prąd przywrócono po godz. 20.
więcej

Exit poll w Hiszpanii: wygrała Partia Ludowa

PAP / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 20:12
Konserwatywna Partia Ludowa (PP) Mariano Rajoya zwyciężyła w niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych w Hiszpanii, otrzymując 28,5 proc. głosów. Na drugiej pozycji uplasowała się skrajna lewica - wynika z sondażu exit poll.
więcej

Szydło: bohaterowie Czerwca '76 - przemilczani

PAP / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 19:54
Przez wiele dekad Wydarzenia Czerwca '76 roku były zapomniane, a bohaterowie tamtych dni - przemilczani - mówiła w niedzielę premier Beata Szydło. Robotnicy w Czerwcu '76 stanęli w obronie narodu polskiego, za co spotkały ich okrutne represje - przypomniał szef MON Antoni Macierewicz.
więcej

Ksenofobiczne graffiti na budynku polskiego ośrodka

PAP / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 18:30
Budynek Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego (POSK) w Londynie został w niedzielę rano zamalowany ksenofobicznym graffiti - poinformowała PAP miejscowa policja. Namalowane farbą na fasadzie budynku hasła wzywały Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook