"Turcja nie handluje ropą i gazem z IS"

PAP / ml
Wtorek, 1 grudnia 2015, godz. 11:00
Turcja pozyskuje ropę naftową i gaz ziemny wyłącznie z legalnych źródeł, np. z Rosji, i nie handluje tymi surowcami z Państwem Islamskim (IS) - oświadczył prezydent Recep Tayyip Erdogan w odpowiedzi na oskarżenia rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.
więcej

"USA przekazały Ukrainie przestarzały sprzęt"

PAP / ml
Wtorek, 1 grudnia 2015, godz. 10:12
USA dostarczyły ukraińskiej armii, zmagającej się z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju, sprzęt wojskowy warty ponad 260 mln USD, ale część tego wyposażenia jest przestarzała i nieprzydatna - pisze "Washington Post" we wtorek.
więcej

Al-Kaida grozi Arabii Saudyjskiej

PAP / ml
Wtorek, 1 grudnia 2015, godz. 09:05
Terroryści z jemeńskiego odłamu Al-Kaidy zagrozili Arabii Saudyjskiej odwetem za przeprowadzenie zapowiadanej masowej egzekucji, podczas której mają być też straceni członkowie organizacji. Oświadczenie w tej sprawie opublikowano we wtorek w internecie.
więcej

"Wyjazd Tuska do Brukseli pogrążył Platformę"

PAP / ml
Wtorek, 1 grudnia 2015, godz. 08:52
W Platformie Obywatelskiej nie widać potencjalnego lidera na miarę Donalda Tuska - uważa politolog prof. Mikołaj Cześnik. "To zresztą zasługa samego Tuska, który przez lata pozbywał się ludzi zdolnych, którzy mogliby ewentualnie jego przywództwu zagrozić" - dodaje w rozmowie z PAP.
więcej

Prezydent ws. wieku emerytalnego

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 19:31
Przywrócenie wieku emerytalnego: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn zakłada projekt noweli skierowany w poniedziałek do Sejmu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Kolejny prezydencki projekt skierowany do Sejmu przewiduje podniesienie do 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku.
więcej

UNICEF: życie 3 mln dzieci zagrożone

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 18:42
UNICEF ostrzegł w poniedziałek, że z powodu braku paliwa, żywności, leków i szczepionek tej zimy w Nepalu ponad 3 milionom dzieci poniżej piątego roku życia grozi śmierć lub choroba. Braki te wywołane są blokadą południowej granicy.
więcej

Ekspert: emisje redukować po najniższych kosztach

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 17:54
Państwa powinny dążyć do ograniczania emisji CO2 po jak najniższych kosztach i w adekwatny sposób do lokalnej specyfiki - ocenił wiceprezes Fortum Esa Hyvarinen. Jego zdaniem należy też ujednolicić rozwiązania dotyczące handlu emisjami.
więcej

Spotkanie Szydło i Tuska na szczycie klimatycznym

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 17:17
Premier Beata Szydło i szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotkali się w poniedziałek w Paryżu na marginesie szczytu COP21 poświęconego ochronie klimatu. Rozmowa polityków trwała około godziny.
więcej

Polskie weto ws. praw majątkowych związków partnerskich

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 16:59
Polska podtrzyma sprzeciw w sprawie projektu przepisów UE, które mają uregulować prawa majątkowe związków partnerskich, zawartych przez obywateli różnych krajów - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych. Do przyjęcia przepisów potrzebna jest jednomyślność.
więcej

Bill Gates: inicjatywa na rzecz czystej energii

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 15:59
Założyciel Microsoftu Bill Gates oraz 27 innych wiodących przedsiębiorców przedstawiło w poniedziałek inicjatywę na rzecz promowania czystej energii i walki ze zmianami klimatu, Breakthrough Energy Coalition. Poparcie dla projektu zapowiedziało ok. 20 krajów.
więcej

COP21: spotkanie Putin-Obama

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 15:10
W kuluarach konferencji klimatycznej w Paryżu rozpoczęła się w poniedziałek po południu rozmowa między prezydentami Rosji i USA - Władimirem Putinem i Barackiem Obamą. Rozmowa odbywa się za zamkniętymi drzwiami.
więcej

Złota Piłka FIFA - Robert Lewandowski poza finałem

PAP / jm
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 14:40
Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski nie znalazł się w finałowej trójce nominowanych do nagrody Złotej Piłki FIFA dla najlepszego piłkarza 2015 roku. Są w niej Cristiano Ronaldo z Realu Madryt oraz dwóch zawodników Barcelony - Lionel Messi i Neymar.
więcej

Jan Bury usłyszał zarzuty związane z NIK

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 12:37
Były poseł PSL Jan Bury usłyszał w poniedziałek w katowickiej prokuraturze zarzuty dotyczące m.in. niezgodnego z prawem wpływania na konkursy w Najwyższej Izbie Kontroli. Wychodząc z gmachu prokuratury powiedział dziennikarzom, że nie przyznaje się do winy.
więcej

Hollande: nigdy stawka nie była tak wysoka

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 12:20
Nigdy stawka międzynarodowego spotkania nie była tak wysoka jak w przypadku rozpoczętego w poniedziałek szczytu klimatycznego ONZ w Paryżu - powiedział na inauguracji COP21 prezydent Francji Francois Hollande. Dodał, że stawką tą jest przyszłość planety.
więcej

"Interesy polskiej gospodarki muszą być chronione"

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 11:20
Porozumienie na szczycie COP21 ws. ochrony klimatu muszą podpisać wszystkie kraje, nie tylko UE, a interesy polskiej gospodarki muszą być przy tym chronione - od tych "warunków brzegowych" premier Beata Szydło uzależnia zgodę na podpisanie porozumienia.
więcej

Szczyt klimatyczny ONZ w Paryżu otwarty

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 11:05
Celem francuskiego przewodnictwa konferencji klimatycznej ONZ w Paryżu jest ambitna, a nie minimalistyczna globalna umowa klimatyczna - powiedział w poniedziałek na pierwszej sesji COP21 szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius.
więcej

Prasa o porozumieniu UE z Turcją: pakt obłudy

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 10:16
Niemiecka prasa oceniła sceptycznie porozumienie Unii Europejskiej z Turcją przewidujące lepsze relacje i zniesienie wiz w zamian za pomoc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego. Komentatorzy piszą w poniedziałek o "pakcie obłudy" i szantażu ze strony Ankary.
więcej

NIK o skazanych opuszczających więzienie

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 09:46
W Polsce brakuje koordynacji w readaptacji społecznej osób skazanych - twierdzi NIK. W swym raporcie Izba podkreśla, że Ministerstwo Sprawiedliwości powinno zbudować kompleksowy i spójny system wsparcia dla skazanych i wychodzących na wolność.
więcej

Premier Szydło na szczycie klimatycznym w Paryżu

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 09:09
Premier Beata Szydło przybyła w poniedziałek na szczyt w Paryżu, gdzie blisko 200 państw ma się porozumieć, jak chronić klimat globu. Szydło spotka się z szefem RE Donaldem Tuskiem, szefem KE Jean-Claude'em Junckerem i premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
więcej

Marynarze z "Polarisa" skontaktowali się z rodzinami

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 08:26
Kapitan, trzej oficerowie i marynarz ze statku "Szafir" uprowadzeni u wybrzeży Nigerii skontaktowali się z rodzinami, informując je, że są cali i zdrowi - poinformowało w niedzielę MSZ.
więcej

"Dziennik GP": brakuje szczepionek dla dzieci

PAP / psd
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 07:48
Są opóźnienia w dostawach szczepionek na odrę, różyczkę i świnkę. Ponadto nadal nie są realizowane zamówienia na surowicę na błonicę, tężec i krztusiec - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

Beata Szydło zadowolona z ustaleń szczytu

PAP / psd
Niedziela, 29 listopada 2015, godz. 23:17
Problem migrantów w Europie ma zostać rozwiązany poza granicami UE - powiedziała po szczycie UE-Turcja premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że Polska nie zgodzi się na żadne nowe kwoty podziału uchodźców, ale weźmie udział w mechanizmie ich wspierania poza UE.
więcej

UE i Turcja przyjęły plan działań ws. migracji

PAP / psd
Niedziela, 29 listopada 2015, godz. 21:05
UE obiecała w niedzielę Turcji ożywienie negocjacji akcesyjnych, zniesienie wiz i 3 mld euro w zamian za pomoc w opanowaniu kryzysu migracyjnego. Komisja Europejska ma też zaproponować program przesiedlenia do UE uchodźców, przebywających w Turcji.
więcej

Prezydent: naprawa armii będzie dokończona

PAP / psd
Niedziela, 29 listopada 2015, godz. 19:35
Naprawa polskiej armii jest kontynuowana i zostanie dokończona - powiedział w niedzielę z okazji Dnia Podchorążego prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział podejmowanie działań na rzecz rozbudowy potencjału wojska w zakresie wyszkolenia i wyposażenia.
więcej

Pierwsze negocjacje na szczycie klimatycznym

PAP / psd
Niedziela, 29 listopada 2015, godz. 18:44
Od minuty ciszy dla uczczenia ofiar paryskich zamachów z 13 listopada w Le Bourget pod Paryżem rozpoczęły się w niedzielę negocjacje w ramach konferencji klimatycznej COP21. Jej oficjalna inauguracja nastąpi w poniedziałek z udziałem blisko 150 szefów państw.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook