Prezydent i byli więźniowie pod Ścianą Straceń

więcej
PAP / psd
27.01.2015 09:51
Ok. 100 byłych więźniów niemieckich obozów wspólnie z prezydentem Bronisławem Komorowskim złożyli we wtorek wieniec z biało-czerwonych goździków pod Ścianą Straceń w byłym Auschwitz I. Był to pierwszy akcent obchodów 70. rocznicy wyzwolenia obozu, która przypada 27 stycznia.

Zachód powinien nałożyć na Rosję nowe sankcje

więcej
PAP / psd
27.01.2015 09:43
Sobotni atak rakietowy na ukraińskie miasto Mariupol powinien uświadomić przywódcom Zachodu zagrożenie wynikające z ostatniej rosyjskiej ofensywy na wschodzie Ukrainy. Takie działanie powinno się spotkać z nowymi sankcjami - ocenia we wtorek "Washington Post".

Byli więźniowie: to była nadzieja na życie

więcej
PAP / psd
27.01.2015 09:01
Na duchu podtrzymywała nas chęć życia, a wyzwolenie było nadzieją na życie; w upamiętnieniu ofiar Holokaustu nie chodzi o złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, ale o to, by świat skutecznie zapobiegał obecnemu ludobójstwu - mówią b. więźniowie Auschwitz.

RB ONZ: Atak w Mariupolu zbrodnią wojenną?

więcej
PAP / psd
27.01.2015 07:44
Sobotni atak prorosyjskich separatystów na strategiczny ukraiński port Mariupol był "umyślnie wymierzony w cywilów", narusza międzynarodowe prawo humanitarne i może być równoznaczny ze zbrodnią wojenną - ocenił w poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel ONZ.

Nowy Jork opustoszał; czeka na śnieżycę

więcej
PAP / psd
27.01.2015 07:40
W oczekiwaniu na nadejście potężnej śnieżycy, o godz. 23 (godz. 5 czasu polskiego) w wielu miastach na Wschodnim Wybrzeżu USA zaczął obowiązywać zakaz ruchu samochodów. Zwykle tętniący życiem Nowy Jork opustoszał; po ulicach jeżdżą głównie pługi śnieżne.

Putin rozmawiał z Merkel i Hollande'em o Ukrainie

więcej
PAP / ptsj
26.01.2015 21:59
Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał przez telefon z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande'em na temat sytuacji na wschodzie Ukrainy - poinformował w poniedziałek Kreml.

Rosja chce zająć więcej terytorium Ukrainy

więcej
PAP / ptsj
26.01.2015 21:25
Sobotni atak na strategiczny ukraiński port Mariupol, dokonany przez prorosyjskich separatystów, wskazuje, że celem Moskwy jest zwiększenie kontrolowanego przez nią terytorium - powiedziała w poniedziałek ambasador USA przy ONZ Samantha Power.

Szef NATO: słowa Putina to nonsens

więcej
PAP / ptsj
26.01.2015 20:50
Słowa prezydenta Rosji Władimira Putina o "natowskiej legii" walczącej na wschodzie Ukrainy to nonsens - oznajmił w poniedziałek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po zwołanym na wniosek Kijowa nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji NATO-Ukraina.

Ukraina: wniosek o uznanie Rosji za agresora

więcej
PAP / ptsj
26.01.2015 20:15
Liderzy frakcji w parlamencie Ukrainy uzgodnili z prezydentem Petrem Poroszenką, że we wtorek zostanie podjęta w Radzie Najwyższej decyzja o uznaniu Rosji za państwo agresora - pisze w poniedziałek agencja Interfax-Ukraina, powołując się na frakcję Samopomoc.

10 zabitych w wypadku F-16 w bazie wojskowej

więcej
PAP / ptsj
26.01.2015 19:40
10 osób zginęło, a 13 zostało rannych w poniedziałkowym wypadku greckiego myśliwca F-16 w bazie lotniczej Los Llanos w Albacete w środkowej Hiszpanii, do którego doszło podczas natowskiego szkolenia - poinformowało hiszpańskie ministerstwo obrony.
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?