Ryszard Petru: chcemy odsunąć PiS od władzy

PAP / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 13:47
Nie tylko chcemy odsunąć PiS od władzy, ale również dać Polakom nadzieję na lepsze jutro - mówił w sobotę we Wrocławiu podczas Rady Krajowej Nowoczesnej jej lider Ryszard Petru. Szef partii skrytykował rządy PiS i przedstawił skrótowy program Nowoczesnej.
więcej

Szkocki bokser zmarł kilkadziesiąt godzin po walce

PAP / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 11:57
Szkocki bokser wagi półśredniej Mike Towell zmarł kilkadziesiąt godzin po walce zawodowej, którą stoczył w czwartek na ringu w Glasgow. Przyczyną śmierci 25-letniego sportowca były poważne obrażenia. Do szpitala trafił w stanie krytycznym.
więcej

Orban apeluje o udział w niedzielnym referendum

PAP / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 11:44
Premier Węgier Viktor Orban zaapelował w sobotę do Węgrów o udział w niedzielnym referendum ws. obowiązkowych kwot relokacji uchodźców. Ostrzegł też, że UE stoi na rozstajach między odnowieniem i rozpadem.
więcej

Izrael: zastrzelono Palestyńczyka, który zaatakował żołnierza

PAP / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 09:30
Siły izraelskie zastrzeliły w piątek młodego Palestyńczyka, który zaatakował nożem żołnierza pełniącego służbę w punkcie kontrolnym Kalandia między Jerozolimą a Zachodnim Brzegiem Jordanu - poinformowała izraelska policja.
więcej

Potężny huragan Matthew zbliża się do Jamajki

PAP / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 09:20
Zmierzający w stronę Jamajki huragan Matthew zyskuje na sile i osiągnął już kategorię 5, najwyższą w skali Saffira-Simpsona - poinformowało w piątek wieczorem czasu lokalnego amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów w Miami na Florydzie.
więcej

Merkel: UE musi szybciej podejmować decyzje

PAP / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 21:20
Podjęta przez Brytyjczyków decyzja o wystąpieniu ich kraju z UE to sygnał ostrzegawczy dla reszty Wspólnoty, która musi nauczyć się szybciej podejmować decyzje zamiast próbować uzgodnić nowe traktaty - oświadczyła w piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel.
więcej

Za trzy tygodnie projekt jednolitego podatku

PAP / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 20:05
Polacy zasługują na to, żeby polskie produkty były powszechne na całym świecie i to jest zadanie Mateusza Morawieckiego - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Morawiecki mówił, że rząd chce odbudowywać polski przemysł. Podkreślił również wagę inwestycji.
więcej

Senatorowie PiS pracują nad projektem ws. aborcji

PAP / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 19:33
Jesteśmy na etapie prac nad przedstawieniem propozycji rozwiązań (ws. aborcji) mniej restrykcyjnych niż projekt obywatelski - poinformował w piątek Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).
więcej

KERM rozpoczął prace, jest wykaz ustaw

PAP / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 17:52
Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów rozpoczął w piątek prace. Zdaniem premier Beaty Szydło oczekiwania wobec KERM są bardzo duże. Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, którymi ustawami Komitet zajmie się w pierwszej kolejności.
więcej

Kraje UE dają zgodę na ratyfikację umowy klimatycznej

PAP / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 16:39
Unijni ministrowie środowiska dali zielone światło dla szybkiej ścieżki ratyfikacji światowego porozumienia klimatycznego. Polskie interesy zostały zabezpieczone - przekonywał szef resortu środowiska Jan Szyszko, wskazując, że nasz kraj nie zrezygnuje z węgla.
więcej

Ustawa o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego

PAP / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 14:19
Przepisy określające m.in. prawa i obowiązki sędziów TK, sprawy immunitetu, nietykalności osobistej oraz odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów zawarto w projekcie ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, przygotowanym przez posłów PiS.
więcej

Niemcy: policja znalazła materiały do bomb; zatrzymano Polaka

PAP / kw
Piątek, 30 września 2016, godz. 13:51
Materiały do budowy bomb rurowych, broń białą i środki odurzające wykryła policja podczas rutynowej kontroli samochodu na granicy niemiecko-austriackiej - poinformował w piątek policyjny rzecznik. Zatrzymano czterech mężczyzn, w tym 38-letniego Polaka.
więcej

Bułgaria: wprowadzono zakaz noszenia burek

PAP / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 12:07
Bułgarski parlament wprowadził w piątek całkowity zakaz noszenia burek w miejscach publicznych. Pojawienie się kobiety w burce, muzułmańskim stroju okrywającym całe ciało, ma być karane grzywną w wysokości co najmniej 200 lewów (100 euro).
więcej

UE: spotkanie ws. umowy klimatycznej

PAP / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 11:57
W Brukseli w nadzwyczajnym trybie spotykają się w piątek unijni ministrowie środowiska, by dać zielone światło dla ratyfikacji światowego porozumienia klimatycznego. Polska przy okazji zabiega o uwzględnianie specyfiki naszej opartej na węglu gospodarki.
więcej

Izrael: Szimon Peres to jeden z największych gigantów XX wieku

PAP / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 11:56
Barack Obama oświadczył w piątek w czasie pogrzebu byłego prezydenta Izraela Szimona Peresa, że zalicza go do takiej kategorii "gigantów" jak prezydent RPA Nelson Mandela. Dodał, że pokój między Palestyńczykami i Izraelem pozostaje "zadaniem niedokończonym".
więcej

Armia syryjska i rebelianci toczą zaciekłe walki na północ od Aleppo

PAP / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 10:39
Syryjskie siły rządowe i oddziały rebeliantów toczyły w piątek zaciekłe walki na północ od miasta Aleppo na północnym zachodzie Syrii - poinformowały źródła obu walczących stron. Podają jednak sprzeczne doniesienia co do wyniku tych walk.
więcej

Izrael: rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Szimona Peresa

PAP / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 09:15
W Jerozolimie rozpoczęły się w piątek uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta Izraela Szimona Peresa. Trumna z honorową asystą wojskową jest transportowana na cmentarz narodowy na Wzgórzu Herzla, gdzie spoczywają izraelscy przywódcy i inni zasłużeni.
więcej

Węgry: w niedzielę referendum w sprawie kwot osiedlania imigrantów

PAP / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 07:22
Referendum w sprawie obowiązkowych kwot osiedlania imigrantów odbędzie się w niedzielę na Węgrzech. Jego wynik wydaje się przesądzony, utrzymuje się natomiast niepewność co do tego, czy będzie ważne i jakie są dalsze plany rządu.
więcej

USA są o krok od zawieszenia rozmów z Rosją ws. Syrii

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 21:16
USA są o krok od zawieszenia rozmów z Rosją ws. prób wdrożenia rosyjsko-amerykańskiego porozumienia o zawieszeniu broni w celu zakończenia przemocy w Syrii - oświadczył w czwartek sekretarz stanu USA John Kerry w reakcji na wznowienie walk w syryjskim Aleppo.
więcej

"Nie ma decyzji o dymisjach wśród wojewodów"

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 19:53
Nie ma decyzji o dymisjach wśród wojewodów, ale praca każdego z nich jest stale analizowana - powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek po czwartkowym spotkaniu premier Beaty Szydło z wojewodami.
więcej

Turcja: do wiosny mur na granicy z Syrią

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 18:09
Do wiosny 2017 roku Turcja ukończy wznoszenie muru na liczącej ponad 900 kilometrów granicy z Syrią - oświadczył w czwartek minister obrony Fikri Isik. Według władz mur ma powstrzymać napływ syryjskich uchodźców, których w Turcji jest obecnie blisko 3 mln.
więcej

Morawiecki: odchudzimy administrację publiczną

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 17:33
Będziemy odchudzać administrację publiczną, by zmniejszyć koszty jej funkcjonowania, a także wprowadzać nowoczesne mechanizmy zarządzania - powiedział w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki. Wg niego będzie można zaoszczędzić "setki milionów złotych".
więcej

Rosja będzie kontynuować swą operację wojskową w Syrii

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 16:39
Rosja będzie kontynuować bombardowania w Syrii i wspierać siły prezydenta Baszara el-Asada mimo apeli Waszyngtonu, by powstrzymać działania ofensywne w Aleppo - ogłosił w czwartek Kreml. Według ONZ z Aleppo trzeba ewakuować kilkuset rannych.
więcej

"Plan Morawieckiego ma zielone światło"

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 16:09
Stawiamy na gospodarkę. To gospodarka i rozwój ma być priorytetem kolejnych miesięcy prac rządu PiS; plan Morawieckiego ma zielone światło - ogłosiła w czwartek premier Beata Szydło, oficjalnie przedstawiając wicepremiera, szefa MR Mateusza Morawieckiego jako nowego ministra finansów.
więcej

KE pozywa Niemcy za wprowadzanie myta

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 15:52
Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że pozywa przed unijny sąd Niemcy za naruszenie prawa Unii Europejskiej przy wprowadzaniu myta od samochodów osobowych. Zdaniem KE, niemieckie przepisy są dyskryminujące.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook