Łukaszewicz: darem była obecność Danuty Szaflarskiej

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 21:30
Uczyła nas fachu i rzemiosła, jej obecność wśród nas była darem - powiedział PAP prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłą w niedzielę aktorkę Danutę Szaflarską.
więcej

Szef MSZ w poniedziałek z wizytą na Malcie

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 19:45
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w poniedziałek złoży wizytę na Malcie - poinformowała PAP rzecznik MSZ Joanna Wajda. Rozmowy będą dotyczyły m.in. kwestii przyszłości Unii Europejskiej. Malta obecnie sprawuje przewodnictwo w Radzie UE.
więcej

W wieku 102 lat zmarła aktorka Danuta Szaflarska

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 18:30
Zmarła w niedzielę Danuta Szaflarska, była jedną z pierwszych powojennych gwiazd filmowych, nazywaną też "pierwszą amantką powojennej kinematografii". Sławę zyskała m.in. dzięki filmom "Zakazane piosenki", "Skarb", "Pora umierać", biograficznego "Inny świat".
więcej

Somalia: co najmniej 35 zabitych i 40 rannych w zamachu w Mogadiszu

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 17:02
Co najmniej 35 osób zginęło, a około 40 zostało rannych w niedzielę na skutek wybuchu samochodu pułapki na placu targowym w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowała agencja dpa, powołując się na oficjalne dane.
więcej

W Libiążu rozpoczął się pogrzeb Heleny Kmieć

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 15:50
W kościele św. Barbary w Libiążu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć, polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii.
więcej

W 75-lecie Armii Krajowej uczczono pamięć jej żołnierzy

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 14:36
Uroczystości upamiętniające przekształcenie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, do którego doszło 14 lutego 1942 r., odbyły się w Warszawie. Wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożyli m.in. weterani AK, przedstawiciele władz państwowych i harcerze.
więcej

Niemcy: Lieberman apeluje o "ponadreligijny" sojusz przeciwko terroryzmowi

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 13:48
Minister obrony Izraela Awigdor Lieberman wezwał w niedzielę podczas 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium do utworzenia ponadreligijnego sojuszu wszystkich przeciwników terroryzmu. Podobnie jak szef MSZ Arabii Saudyjskiej ostro skrytykował Iran.
więcej

Save the Children: dzieci w pułapce w zachodnim Mosulu

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 12:48
Około 350 tysięcy dzieci znajduje się w pułapce w zachodniej części Mosulu, która kontrolowana jest przez Państwo Islamskie (IS) i na którą w niedzielę siły irackie przypuściły kontrofensywę - informuje brytyjska organizacja pozarządowa Save the Children.
więcej

Eksperci: Facebook staje się najpoważniejszym rywalem YouTube

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 11:50
Umożliwiający użytkownikom darmową publikację filmów popularny serwis YouTube obchodził 14 lutego swoje dwunaste urodziny. Zdaniem ekspertów, jego największym rywalem na internetowym rynku serwisów wideo w najbliższych latach będzie Facebook.
więcej

Włochy: 70 tysięcy osób na karnawale w Wenecji

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 10:48
70 tysięcy osób uczestniczyło w imprezach pierwszego dnia karnawału w Wenecji. Włoskie media podkreślają, że takiej "inwazji" turystów nie spodziewały się nawet siły porządkowe, które w pośpiechu wprowadziły w sobotę dodatkowe środki, by uporać się z tłumami.
więcej

Chiny: parada sił bezpieczeństwa

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 09:32
Chińskie siły bezpieczeństwa zorganizowały w Sinkiangu, niespokojnym regionie na zachodzie, masowy "wiec antyterrorystyczny". Setki uzbrojonych policjantów i żołnierzy przeszło ulicami Urumczi, co - jak pisze Reuters - jest pokazem siły po wzroście przemocy.
więcej

Premier Iraku: rozpoczęcie operacji przejęcia zachodniego Mosulu z rąk IS

PAP / jp
Niedziela, 19 lutego 2017, godz. 08:21
Premier Iraku Hajder al-Abadi ogłosił w niedzielę rozpoczęcie operacji przejęcia z rąk dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS) zachodniej części Mosulu, drugiego co do wielkości miasta Iraku, które okupowane jest przez IS od czerwca 2014 r.
więcej

Włosi emigrują za pracą do Albanii

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 20:39
Z powodu bezrobocia w swoim kraju Włosi emigrują za pracą do Albanii. Są wśród nich zarówno pracownicy najemni, jak i drobni przedsiębiorcy. Zjawisko to przeanalizowało w sobotę Radio Watykańskie.
więcej

"Chcemy, by od poniedziałku w Donbasie nastał rozejm"

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 19:21
Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel poinformował w sobotę po spotkaniu szefów dyplomacji krajów tzw. grupy normandzkiej w Monachium, że wszyscy uczestnicy zobowiązali się do wpłynięcia na strony konfliktu w Donbasie, by od poniedziałku przestrzegany był rozejm.
więcej

Ławrow: NATO nadal instytucją z czasów zimnej wojny

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 17:43
NATO jest nadal instytucją z czasów zimnej wojny, zarówno w umysłach, jak i w sercach - oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w sobotę podczas 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
więcej

Mike Pence: Trump zdecydowanie wspiera NATO

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 15:00
Wiceprezydent USA Mike Pence zapewnił w sobotę podczas 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, że prezydent Donald Trump zdecydowanie wspiera NATO i wypełni wszystkie zobowiązania sojusznicze wobec Europy.
więcej

Prezes Polskiego Radia zrezygnowała z pełnionych funkcji

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 14:24
Barbara Stanisławczyk-Żyła, wybrana w czwartek przez Radę Mediów Narodowych na 4-letnią kadencję prezesa Polskiego Radia, zrezygnowała z tej funkcji. Szef RMN Krzysztof Czabański uważa, że RMN może wskazać nowego prezesa PR bez kolejnego konkursu.
więcej

"USA potwierdziły swoje zaangażowanie na wschodniej flance"

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 13:29
NATO będzie silnym gwarantem bezpieczeństwa Polski i Europy Środkowej; USA potwierdziły w sobotę na 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa obecność i wsparcie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO - powiedział w sobotę szef MON Antoni Macierewicz.
więcej

"Czekamy na pierwsze działania prezydenta Trumpa"

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 12:19
Czekamy na pierwsze działania prezydenta Donalda Trumpa, jestem przekonany, że będzie to polityka wyważona - taka, jaką polityka Stanów Zjednoczonych - postrzeganych jako strażnik ładu i porządku na świecie - przez dziesięciolecia była - mówił w sobotę w Monachium prezydent Andrzej Duda.
więcej

Prezydent Duda spotkał się z senatorem McCainem

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 09:47
Bezpieczeństwo i współpraca regionalna były tematami spotkań bilateralnych, które w piątek wieczorem w Monachium odbył prezydent Andrzej Duda z senatorem USA Johnem McCainem, prezydentem Słowenii Borutem Pahorem i prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović.
więcej

Rzym: otwarto muzeum Leonarda da Vinci

PAP / kw
Sobota, 18 lutego 2017, godz. 08:21
50 maszyn zaprojektowanych przez Leonarda da Vinci i jego rękopisy można oglądać w otwartym w Rzymie muzeum dedykowanym artyście.
więcej

Duda: nie można kwestionować tych więzi

PAP / ml
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 21:23
Zachód potrzebuje jedności i sprawnie reagujących rządów - mówił w piątek w Monachium prezydent Andrzej Duda. Podkreślał, że siła Zachodu zasadza się na więzi transatlantyckiej, której nie można kwestionować w sposób bezrefleksyjny.
więcej

Turcja: trzyletnie dziecko zginęło w zamachu bombowym

PAP / ml
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 20:42
Trzyletnie dziecko zginęło, a 15 osób zostało rannych w piątek w wybuchu samochodu pułapki w mieście Viransehir na południowym wschodzie Turcji - poinformował cytowany przez państwową agencję Anatolia gubernator tamtejszej prowincji.
więcej

Premier Beata Szydło wyszła ze szpitala

PAP / ml
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 19:35
Dziękuję tym, którzy ratowali nas, opiekowali się nami, służbom medycznym, ratowniczym, policji - powiedziała premier Beata Szydło po opuszczeniu w piątek szpitala w Warszawie. We wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w kancelarii premiera po posiedzeniu Rady Ministrów - zapowiedziała.
więcej

Trudeau w Europie: wspólne wartości i wspólne wyzwania

PAP / ml
Piątek, 17 lutego 2017, godz. 17:16
Kanadyjscy komentatorzy przyglądający się wizycie premiera Kanady Justina Trudeau w Europie wskazują, że ostrzega on przed protekcjonizmem i chwali Unię Europejską jako ważnego partnera. Uważnie analizowane są jego wypowiedzi na temat NATO.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook