"Rosja nadal przerzuca broń na Ukrainę"

więcej
PAP / slo
23.07.2014 22:00
Także po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad wschodnią Ukrainą z Rosji dociera na Ukrainę broń - pisze w środę Reuters, powołując się na oficera NATO, który zastrzegł sobie anonimowość.

Separatyści mieli zestaw rakietowy Buk

więcej
PAP / slo
23.07.2014 21:26
Jeden z dowódców prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie potwierdził w wywiadzie dla agencji Reutera, że bojownicy mieli przeciwlotnicze pociski rakietowe Buk, które zdaniem Waszyngtonu zostały użyte do strącenia malezyjskiego samolotu.

Śledztwo ONZ ws. izraelskiej ofensywy

więcej
Reuters, APMedia / PAP / slo
23.07.2014 20:55
Rada Praw Człowieka ONZ uzgodniła w środę wszczęcie międzynarodowego śledztwa w sprawie naruszeń prawa, do których mogło dojść podczas ofensywy Izraela w Strefie Gazy. Projekt rezolucji w tej sprawie przygotowali Palestyńczycy.

Będą zmiany w przepisach o klauzuli sumienia?

więcej
PAP / slo
23.07.2014 19:31
Potrzebna jest zmiana w przepisach dotyczących klauzuli sumienia, tak by obowiązek wskazania pacjentowi miejsca, w którym uzyska świadczenie, został przeniesiony z lekarza na podmioty publiczne - takie stanowisko RPO Irena Lipowicz przekazała ministrowi zdrowia.

Żałoba narodowa. Pierwsza od ponad pół wieku

więcej
Anna Widzyk / PAP / slo
23.07.2014 19:24
Pierwsze czterdzieści trumien ze szczątkami ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który 17 lipca został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą, przetransportowano w środę do Holandii. Na lotnisku wojskowym w Eindhoven oddano hołd zabitym.

Katastrofa smoleńska. Sekcje na niby?

więcej
PAP / slo
23.07.2014 18:20
Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości w dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej; pierwszych decyzji w sprawie można spodziewać się najwcześniej w sierpniu - poinformował PAP rzecznik tej prokuratury Przemysław Nowak.

Bułgarski rząd podał się do dymisji

więcej
Ewgenia Manołowa
23.07.2014 18:00
Rząd finansisty Płamena Oreszarskiego, który kieruje Bułgarią od 14 miesięcy, podał się w środę do dymisji. Obecny kryzys jest wynikiem rozłamu w rządzącej koalicji - między socjalistami a zrzeszającym turecką mniejszość Ruchem na rzecz Praw i Swobód.

Holendrzy pokierują śledztwem ws. katastrofy

więcej
PPA / slo
23.07.2014 17:10
Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV) poinformował w środę, że pokieruje międzynarodowym śledztwem ws. katastrofy lotniczej na Ukrainie, w której 17 lipca zginęło 298 osób, głównie Holendrzy.

PO "przepycha kolanem" pakiet kolejkowy

więcej
PAP / slo
23.07.2014 15:58
Platforma Obywatelska zamierza kolanem przepchnąć przez Senat trzy ustawy zdrowotne, co jest przykładem nieprawidłowej legislacji - uważa wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Tajwan: Katastrofa samolotu, zginęło 51 osób

więcej
AP / PAP / slo
23.07.2014 15:49
Samolot tajwańskich linii lotniczych Transasia rozbił się w środę podczas przymusowego lądowania na jednej z wysp należącego do Tajwanu archipelagu Peskadorów, powodując śmierć 51 osób - poinformowała tajwańska agencja prasowa.
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?