Sąd nakazał usunięcie z parku figury Matki Boskiej

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 21:29
Już po raz drugi w ciągu dwóch lat sąd z uwagi na laickość państwa nakazał usunięcie figury Matki Boskiej z parku w Publier na wschodzie Francji - podaje w sobotę AFP, powołując się na mera miejscowości Gastona Lacroix.
więcej

Terlecki we Lwowie: prawda historyczna to wartość

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 20:19
We Lwowie zakończyła się w sobotę dwudniowa IX Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy. Przedstawiciele Sejmu, Senatu oraz Rady Najwyższej mówili o pogłębianiu współpracy i poruszyli trudne tematy w historii między obu narodami.
więcej

Historyczne zwycięstwo Polaków w Klingenthal

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 19:35
Polacy Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrali w sobotę drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Austriacy.
więcej

Tragiczny pożar podczas imprezy muzycznej

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 18:07
Co najmniej 9 osób zginęło, a 25 uznano za zaginione w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę czasu lokalnego w Oakland w Kalifornii podczas imprezy muzycznej zorganizowanej w dawnym magazynie - podają lokalne media.
więcej

Prokuratura bada, gdzie trafiły pieniądze z Amber Gold

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 17:29
Gdzie trafiły pieniądze wyprowadzone z Amber Gold, ma ustalić w śledztwie łódzka Prokuratura Okręgowa. Śledczy mają dowody, że blisko 6 mln dolarów i ponad 43 mln zł z kont tej spółki przekazano liniom lotniczym OLT Express. Badane są też przepływy na rzecz innych spółek.
więcej

"Der Spiegel": Rosja gra na czas ws. Ukrainy

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 16:22
W negocjacjach na temat sytuacji we wschodniej Ukrainie Rosja gra na czas, licząc na bardziej pojednawcze wobec Kremla stanowisko nowego prezydenta USA Donalda Trumpa - pisze w sobotę niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Niemcy obawiają się całkowitego fiaska rozmów.
więcej

Wybuch w chińskiej kopalni; nie żyje 17 górników

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 15:13
Siedemnastu górników zginęło w sobotę wyniku eksplozji, do jakiej doszło w kopalni węgla kamiennego w Mongolii Wewnętrznej na północy Chin - informuje agencja Xinhua. 10 górników jest uwięzionych pod ziemią. Trwa akcja ratunkowa.
więcej

Rosja gotowa na rozmowy z USA ws. Aleppo

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 13:43
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w sobotę, że Moskwa jest gotowa na rozmowy z USA w sprawie całkowitego wyprowadzenia rebeliantów z Aleppo na północnym zachodzie Syrii, gdzie wspierana przez Rosję armia syryjska zdobywa kolejne rebelianckie dzielnice.
więcej

Formalny protest MSZ ws. rozmowy Trumpa z prezydent Tajwanu

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 12:44
Ministerstwo spraw zagranicznych Chin poinformowało w sobotę, że złożyło formalny protest u "właściwych przedstawicieli strony amerykańskiej" w związku z rozmową, jaką prezydent elekt USA Donald Trump odbył w piątek z prezydent Tajwanu Caj Ing-wen.
więcej

Trump rozmawiał z prezydent Tajwanu

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 12:18
Prezydent elekt Donald Trump zerwał z obowiązująca od kilku dekad tradycją i przeprowadził w piątek rozmowę telefoniczną z prezydent Tajwanu Caj Ing-wen, co może zostać uznane przez Pekin za afront i wywołać napięcia w stosunkach amerykańsko-chińskich.
więcej

Armia zajęła kolejną rebeliancką dzielnicę Aleppo

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 10:40
Armia syryjska i sprzymierzone z nią siły w nocy z piątku na sobotę zajęły kolejną dzielnicę Aleppo kontrolowaną dotąd przez rebeliantów, zmuszając wielu cywilów do ucieczki do sąsiedniej dzielnicy - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

Poroszenko: Polska i Ukraina to przyjaciele

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 09:04
Polska i Ukraina to nie tylko partnerzy strategiczni, to także przyjaciele - mówił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas oficjalnego obiadu, który na cześć szefa ukraińskiego państwa oraz jego małżonki Maryny Poroszenko wydała polska para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.
więcej

Kerry: niech skończy się zabijanie w Aleppo

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 21:41
“Niech skończy się zabijanie w Aleppo (w Syrii) i niech będzie mogła dotrzeć tam pomoc humanitarna" - apelował w piątek w Rzymie sekretarz stanu USA John Kerry podczas Forum Med - Dialogi Śródziemnomorskie. Spotkał się też z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem.
więcej

Sejm: debata o ustawie "dezubekizacyjnej"

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 21:15
Kluby PO, Nowoczesna i PSL złożyły wnioski o odrzucenie projektu ustawy "dezubekizacyjnej" obniżającego emerytury i renty ponad 32 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL do średniego świadczenia w ZUS. Projekt poparły kluby PiS i Kukiz'15.
więcej

Duda i Poroszenko krytykują decyzję KE ws. gazociągu

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 20:18
Polska i Ukraina zostały dotknięte decyzją KE ws. gazociągu OPAL, która umożliwia Gazpromowi zwiększenie przesyłu gazu do Europy, z pominięciem Ukrainy - głosi wspólne oświadczenie prezydentów Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki przyjęte w piątek w Warszawie.
więcej

Agencja S&P: rating Polski utrzymany

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 19:23
Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej - poinformowała agencja w piątek w komunikacie.
więcej

Wręczono nagrodę "Człowiek bez barier 2016"

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 16:33
Niepełnosprawny muzyk Grzegorz Płonka został laureatem konkursu "Człowiek bez barier 2016". Nagrodę wręczyła na gali na Zamku Królewskim pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama Ukrainy Maryna Poroszenko wręczyła nagrodę specjalną dla tenisistki stołowej Natalii Partyki.
więcej

Duda do Poroszenki: cały czas stoimy przy Ukrainie

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 16:03
Polska cały czas stoi przy Ukrainie, wspieramy ją w walce o suwerenność - mówił w piątek w Warszawie prezydent Andrzej Duda. Polska nie jest tylko strategicznym partnerem, ale także naszym przyjacielem - zadeklarował ukraiński prezydent Petro Poroszenko.
więcej

Sejm o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 15:22
Sejm zaczął w piątek debatę nad rządowym projektem zakładającym powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy.
więcej

Francja: debata o prawie aborcyjnym

PAP / sz
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 12:57
Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło rządową poprawkę do wniesionego przez socjalistów projektu ustawy Równość i Obywatelstwo, która wprowadza nową kategorię przestępstw: umyślne wprowadzanie kobiet w błąd, żeby odwieść je od aborcji.
więcej

Już 500 uchodźców z Syrii przybyło mostem humanitarnym

PAP / sz
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 12:12
Do 500 wzrosła liczba syryjskich uchodźców, przewiezionych do Włoch samolotami w ramach tzw. mostu humanitarnego. W piątek przybyło kolejnych 60 Syryjczyków, którzy przebywali w obozie dla uchodźców w Libanie. Są to rodziny z dziećmi.
więcej

Marsz z Berlina do Aleppo - na rzecz pokoju w Syrii

KAI / sz
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 12:07
- Wiemy, że to szalone, ale jeszcze bardziej szalone jest nic nie robić, wobec sytuacji panującej w Syrii - mówi w rozmowie z KAI Aleksandra Szymczak, współorganizatorka pokojowego projektu "Civil March for Aleppo", który wyruszy 26 grudnia z Berlina.
więcej

Prezydent Ukrainy rozpoczął wizytę w Warszawie

PAP / sz
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 11:24
Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.
więcej

PAH zaprasza do Świątecznego Stołu Pajacyka

PAP / sz
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 10:36
W sobotę Polska Akcja Humanitarna zaprasza do "Świątecznego Stołu Pajacyka". W tym dniu właściciele lokali gastronomicznych, które przyłączyły się do akcji, przekażą 10 proc. dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci "Pajacyk".
więcej

200 tys. muzułmanów protestowało przeciwko gubernatorowi Dżakarty

PAP / sz
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 10:05
Ponad 200 tys. muzułmanów zgromadziło się w piątek w stolicy Indonezji Dżakarcie, by domagać się ukarania gubernatora stolicy, którego oskarżają o obrazę Koranu - podaje agencja AFP. Porządku pilnowało ok. 22 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook