Błaszczak: nie ma informacji o zagrożeniu w Polsce

PAP / pk
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 17:41
Służby nie informują o zagrożeniu terrorystycznym w kraju; prewencyjnie zdecydowaliśmy, by czujność była wzmożona - powiedział w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
więcej

Zamachowiec z Ansbach złożył przysięgę IS

PAP / pk
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 15:53
27-zamachowiec z Syrii, który w niedzielę wieczorem zdetonował bombę w restauracji w Ansbach, złożył przysięgę na wierność Państwu Islamskiemu - poinformował w poniedziałek szef MSW Bawarii Joachim Herrmann na konferencji prasowej.
więcej

Rząd Niemiec: nie wszyscy uchodźcy są terrorystami

Jacek Lepiarz / PAP / pk
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 14:54
Rząd Niemiec przestrzegł w poniedziałek przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.
więcej

Premier: chcemy pokazać nowoczesną Polskę

PAP / pk
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 14:47
Chcemy, by młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, zachwycili się nowoczesną Polską - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło otwierając wystawę - "Pawilon Polski".
więcej

"Ustawa o TK nie rozwiewa kilku istotnych obaw"

Anna Widzyk / PAP / pk
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 14:26
Przyjęta przez polski parlament ustawa o Trybunale Konstytucyjnym nie rozwiewa kilku istotnych obaw, na które wskazały Komisja Europejska i Komisja Wenecka, oraz budzi nowe - oświadczył w poniedziałek rzecznik KE Margaritis Schinas.
więcej

1 sierpnia apel poległych zastąpiony przez apel pamięci

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 13:52
Na uroczystościach z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego apel poległych zostanie zastąpiony apelem pamięci - poinformował prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski po poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielami m.in. MON.
więcej

USA: strzelanina w Fort Myers na Florydzie, 2 zabitych

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 12:26
W strzelaninie, do której w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego doszło koło nocnego klubu w Fort Myers na Florydzie, zginęło co najmniej dwóch ludzi, a kilkunastu zostało rannych - poinformowała miejscowa policja.
więcej

Juncker: Turcja nie ma szans na członkostwo w UE

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 11:23
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył w poniedziałek, że jego zdaniem "Turcja nie ma szans, by w najbliższym czasie zostać członkiem UE". Nie ma na to szans "nawet w dłuższej perspektywie" - dodał szef KE.
więcej

USA: wielkie pożary lasów w pobliżu Los Angeles

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 10:54
Rozszerzają się pożary lasów w rejonie na północny zachód od Los Angeles. Z ogniem walczy ponad 1600 strażaków. Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna, spłonęło 18 budynków, 1500 ludzi musiało opuścić swe domy.
więcej

GUS: stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 8,8 proc.

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 10:28
Stopa bezrobocia w Polsce w czerwcu wyniosła 8,8 proc. wobec 9,1 proc. w maju - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.
więcej

Szef MSZ w Jordanii przekaże pomoc dla uchodźców

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 10:17
Przekazanie pomocy dla uchodźców z Syrii i Iraku oraz okazanie solidarności podejmującym ich obywatelom i władzom Jordanii to główne cele poniedziałkowej wizyty w tym kraju szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.
więcej

Turcja: wydano nakazy aresztowania dziennikarzy

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 09:16
Tureckie władze wydały w poniedziałek nakazy aresztowania 42 dziennikarzy - poinformowała turecka telewizja NTV. Według agencji Reutera jest to kolejny etap represji po nieudanym puczu z 15 lipca.
więcej

Malezja: katastrofa statku z imigrantami, nie żyje 8 osób

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 08:06
Zwłoki ośmiu osób wyłowiono u południowych wybrzeżu Malezji po zatonięciu w weekend statku z nielegalnymi imigrantami; 20 osób uznano za zaginione - informuje w poniedziałek malezyjska straż przybrzeżna i miejscowe media.
więcej

Niemcy: eksplozja w restauracji: 12 rannych

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 08:02
W zamachu bombowym, do którego doszło w niedzielę w restauracji w Ansbach w pobliżu Norymbergi 12 osób odniosło rany, a zamachowiec-samobójca poniósł śmierć - poinformowała rzeczniczka bawarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.
więcej

Zatrzymano przyjaciela sprawcy strzelaniny w Monachium

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 07:56
Policja zatrzymała w niedzielę przyjaciela sprawcy strzelaniny w Monachium jako osobę wtajemniczoną w plany szaleńca, który zastrzelił w piątek 9 osób, a sam popełnił samobójstwo. Poinformował o tym wieczorem szef MSW Bawarii Joachim Herrmann w telewizji ARD.
więcej

Ofiarą ataku w Reutlingen była polska obywatelka

PAP / ml
Poniedziałek, 25 lipca 2016, godz. 07:52
Policja niemiecka potwierdziła naszym służbom, że ofiarą ataku w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii była obywatelka polska - poinformował PAP w niedzielę wieczorem dyrektor biura rzecznika MSZ, Rafał Sobczak.
więcej

Niemcy: napastnik zabił kobietę maczetą

PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 21:30
Napastnik uzbrojony w maczetę zabił w niedzielę kobietę i ranił dwie inne osoby w mieście Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. Sprawcę, 21-letniego uchodźcę z Syri, zatrzymano - poinformowała policja. Dwa dni wcześniej w stolicy sąsiedniej Bawarii szaleniec zastrzelił 9 osób.
więcej

Setki tysięcy ludzi demonstrowały w Stambule

PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 20:42
Ani zamachu stanu, ani dyktatury! - pod tym hasłem setki tysięcy ludzi protestowały w niedzielę na słynnym placu Taksim w europejskiej części Stambułu przeciwko zamachowi stanu z 15 lipca i odchodzeniu przez władze od republikańskich tradycji Turcji.
więcej

Prezydent: ŚDM okazją do modlitwy o pokój

PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 19:43
Światowe Dni Młodzieży będą okazją do wspólnej modlitwy o pokój zanoszonej przez żołnierzy z wielu państw świata - napisał prezydent Andrzej Duda do młodych wojskowych, uczestniczących w ŚDM w liście odczytanym podczas uroczystości na pl. Krasińskich w Warszawie.
więcej

"Sprawca strzelaniny oddał prawie 60 strzałów"

PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 15:20
Szaleniec, który w piątek zabił w Monachium dziewięć osób, po czym popełnił samobójstwo, oddał w sumie prawie 60 strzałów. Na miejscu strzelaniny znaleziono 57 łusek po nabojach, wystrzelonych z jego pistoletu.
więcej

"Służby nie informują o zagrożeniu zamachami"

Patrycja Rojek-Socha, Grzegorz Dyjak / PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 14:10
Nie ma informacji o zagrożeniu zamachami w Polsce podczas ŚDM - mówi minister SWiA Mariusz Błaszczak. Zastrzega, że z ataków m.in. we Francji są wyciągane wnioski; podczas ŚDM na niepokojące sytuacje uwagę mają zwracać nie tylko służby, ale też wolontariusze.
więcej

Prasa po zamachu w Monachium: długie milczenie Merkel

Jacek Lepiarz / PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 13:54
Niemieccy komentatorzy zajmują się w niedzielę skutkami strzelaniny w Monachium wywołanej przez szaleńca, który nie miał związków z Państwem Islamskim (IS). Krytykują kanclerz Angelę Merkel za długie milczenie i ostrzegają przed wykorzystywaniem zamachu w kampanii wyborczej.
więcej

"Nierówności to jeden z największych problemów"

PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 13:15
Świat nigdy nie był jednorodny, ale nierówności pogłębiają się i tworzą konflikty, z którymi często nie umiemy się uporać - mówił prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas - współprzewodniczący Krajowego Komitetu Organizacyjnego 24. Światowego Kongresu Nauk Politycznych.
więcej

Porozumienie z Turcją ws. uchodźców zagrożone

PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 11:35
Wicekanclerz Austrii Reinhold Mitterlehner, uważa, że porozumienie między UE a Turcją w sprawie uchodźców jest zagrożone wobec wzmagającej się fali represji w tym euroazjatyckim kraju po próbie zamachu stanu z 15 lipca i wprowadzeniu stanu wyjątkowego.
więcej

Brexit pogłębia niepewność wokół światowej gospodarki

PAP / pk
Niedziela, 24 lipca 2016, godz. 10:41
Decyzja Wielkiej Brytanii, by opuścić Unię Europejską, "pogłębia niepewność" wokół światowej gospodarki - oświadczyli w niedzielę ministrowie finansów i prezesi banków centralnych krajów G20, którzy w weekend spotkali się w Chengdu, w środkowych Chinach.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook