Jaceniuk: za wcześnie aby mówić o porozumieniu

więcej
PAP / pk
19.10.2014 21:24
Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył w niedzielę, że na razie nie można mówić o osiągnięciu porozumienia z Rosją w sprawie wznowienia przerwanych w czerwcu dostaw gazu na Ukrainę.

Szwecja: wykryto obcą aktywność podwodną

więcej
Daniel Zyśk / PAP / pk
19.10.2014 21:03
Szwedzkie siły zbrojne zaprezentowały w niedzielę zdjęcie mogące świadczyć o obcej aktywności podwodnej w archipelagu sztokholmskim. Na wykonanej z lądu z dużej odległości fotografii widać niewielki obiekt wynurzający się z wody.

Irak: 19 osób zginęło w samobójczym zamachu

więcej
PAP / pk
19.10.2014 20:14
Zamachowiec samobójca zabił w niedzielę w Bagdadzie co najmniej 19 osób w ataku bombowym przeprowadzonym u wejścia do szyickiego meczetu, gdzie ludzie czekali na rozpoczęcie ceremonii żałobnej - poinformowała iracka policja. 28 osób zostało rannych.

Erdogan: Turcja nie będzie współdziałać z USA

więcej
PAP / pk
19.10.2014 19:47
Turcja nie będzie współdziałać z USA we wspieraniu kurdyjskich bojowników w Syrii i nie zgodzi się na transfer amerykańskiej broni dla nich - powiedział w niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Hiszpania pomoże USA w walce z ebolą

więcej
PAP / pk
19.10.2014 18:37
Hiszpania zgodziła się na wykorzystywanie przez Stany Zjednoczone dwóch hiszpańskich baz wojskowych na południowym zachodzie kraju w ramach walki z epidemią eboli w Afryce Zachodniej - poinformowało hiszpańskie ministerstwo obrony.

Niemcy: Steinmeier zachęca UE do walki z ebolą

więcej
PAP / pk
19.10.2014 18:02
Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zaproponował, otwierając w niedzielę w Berlinie międzynarodową konferencję na temat zdrowia, wysłanie misji cywilnej UE do krajów Afryki Zachodniej dotkniętych epidemią eboli.

100 tys. Katalończyków domaga się wyborów

więcej
PAP / pk
19.10.2014 17:34
Około 100 tys. Katalończyków zgromadziło się w niedzielę w Barcelonie, by domagać się przedterminowych wyborów regionalnych po tym, jak rząd Hiszpanii uznał za nielegalne referendum w sprawie niepodległości planowane przez władze Katalonii na listopad.

Na Synaju zginęło siedmiu egipskich żołnierzy

więcej
PAP / pk
19.10.2014 15:57
Siedmiu egipskich żołnierzy zginęło, a czterech zostało ciężko rannych w niedzielę na półwyspie Synaj, gdy w chwili przejazdu patrolu wybuchła podłożona przy drodze bomba - poinformowały źródła w służbach bezpieczeństwa.

Niemcy: piloci Lufthansy rozpoczną jutro strajk

więcej
PAP / pk
19.10.2014 15:23
Związek zawodowy reprezentujący pilotów niemieckich linii Lufthansa ogłosił w niedzielę, że w poniedziałek i wtorek zorganizowany będzie strajk, który obejmie loty na krótkich i średnich dystansach. To kolejna akcja pilotów w obronie przywilejów emerytalnych.

Premier Kopacz nt. wypowiedzi Marka Sawickiego

więcej
PAP / pk
19.10.2014 14:44
Minister rolnictwa Marek Sawicki nauczy się do końca życia, że nie wolno tak się wyrażać o polskich rolnikach - podkreśliła premier Ewa Kopacz podczas niedzielnej konferencji prasowej w Lublinie. "Nie ma ludzi, którzy nie popełniają błędów" - zaznaczyła.
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?