Turcja przyjęła z powrotem 20 migrantów z UE

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 21:39
Premier Turcji Ahmet Davutoglu powiedział w sobotę, że w ramach porozumienia zawartego z Unią Europejską, mającego na celu ograniczenie napływu migrantów do państw unijnych, Turcja przyjęła około 20 Syryjczyków.
więcej

Braniewo: rosyjscy oficjele i motocykliści oddali hołd czerwonoarmistom

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 18:41
Gubernator Kaliningradu i ambasador Rosji w Polsce oddali hołd czerwonoarmistom pochowanym na cmentarzu wojennym w Braniewie (Warmińsko-Mazurskie). W uroczystości wzięło udział także 200 kaliningradzkich motocyklistów.
więcej

Małopolska: ruszają literackie spacery po Krakowie

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 16:19
Z nadejściem wiosny rozpoczyna się w sobotę trzecia edycja literackich spacerów po Krakowie, wiodących zaułkami miasta związanymi ze znanymi autorami. Inauguracyjna wędrówka poprowadzi szlakiem krakowskich pisarek, potem bohaterami będą m.in. nobliści.
więcej

Kuczma: separatyści nie przestrzegają zawieszenia broni

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 15:16
Prorosyjscy separatyści nie przestrzegają zawieszenia broni, wynegocjowanego na czas prawosławnych świąt wielkanocnych - oświadczył w sobotę były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, specjalny wysłannik Kijowa ds. uregulowania sytuacji w Donbasie.
więcej

2-3 maja: Dzień Flagi, uroczystości w Warszawie

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 13:36
Podniesienie flagi na wieży zegarowej Zamku Królewskiego, uroczystość na Placu Zamkowym, wręczenie odznaczeń państwowych, w tym Orderu Orła Białego - to główne wydarzenia z udziałem najwyższych władz państwa m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, 2 i 3 maja w Warszawie.
więcej

Kenia: Co najmniej 7 zabitych w wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 11:49
Siedem osób zginęło i co najmniej 121 zostało rannych, gdy w Nairobi, stolicy Kenii, w sobotę podczas ulewnych deszczów zawalił się budynek mieszkalny - poinformowały władze.
więcej

W Płocku podczas zawodów zginął motolotniarz

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 10:36
W Płocku podczas zawodów motoparalotniowych River Fly 2016 zginął w sobotę rano 50-letni motolotniarz. Przyczyny wypadku bada policja, prokuratura oraz państwowa Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Z powodu wypadku zawody odwołano.
więcej

Pięć lat temu zginął Osama bin Laden

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 10:09
Pięć lat temu amerykańscy komandosi zabili w domu pod Islamabadem najbardziej poszukiwanego człowieka na świecie - Osamę bin Ladena. Przywódca Al-Kaidy był ścigany przez służby wielu krajów przez dekadę w związku z zamachami na World Trade Center.
więcej

Około 70 migrantów zaginęło na Morzu Śródziemnym

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 09:26
Około 70 migrantów uważa się za zaginionych na Morzu Śródziemnym po katastrofie pontonu, którym chcieli dostać się do Włoch - podała agencja Ansa, powołując się na włoską Straż Przybrzeżną. Uratowano 26 rozbitków.
więcej

Prezydent USA na szczycie NATO w Warszawie

PAP / ml
Sobota, 30 kwietnia 2016, godz. 09:12
Prezydent USA Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry będą uczestniczyć w lipcowym szczycie NATO w Warszawie - poinformowano w oświadczeniu umieszczonym na stronie amerykańskiego Departamentu Stanu. Kerry złożył Polakom życzenia z okazji Konstytucji 3 Maja.
więcej

Groźny manewr rosyjskiego myśliwca w pobliżu samolotu USA

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 21:29
Rosyjski myśliwiec Su-27 wykręcił beczkę nad amerykańskim samolotem zwiadowczym RC-135 w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem - poinformowała w piątek telewizja CNN, powołując się na dwóch przedstawicieli sektora obronności USA.
więcej

W ostrzale meczetu w Aleppo zginęły trzy osoby

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 19:44
W ostrzale meczetu w Aleppo zginęły 3 osoby, a 25 zostało rannych - podała oficjalna syryjska agencja SANA. Meczet w dzielnicy Bab al-Faradż ostrzelali z moździerzy rebelianci, kiedy ludzie wychodzili po piątkowych modlitwach.
więcej

Norwegia: w katastrofie śmigłowca zginęli wszyscy pasażerowie

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 19:13
Za zmarłe uznano wszystkie 13 osób znajdujących się na pokładzie śmigłowca, który rozbił się w piątek na niewielkiej wyspie Turoy w pobliżu Bergen w południowo-zachodniej Norwegii - informują norweskie media, powołując się na przedstawiciela policji.
więcej

Będzie wniosek do TK ws. dowodu "owoców zatrutego drzewa"

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 18:20
Rzecznik Praw Obywatelskich przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nakazu dopuszczenia przez sąd dowodu określanego jako "owoc zatrutego drzewa". Poinformował o tym w piątek RPO Adam Bodnar po spotkaniu z delegacją Komisji Weneckiej.
więcej

Były strażnik z Auschwitz przerywa milczenie

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 17:57
Strażnik w niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau Reinhold Hanning, którego proces toczy się w Detmold (Nadrenia Północna-Westfalia), przerwał w piątek milczenie, przepraszał, mówił, że ubolewa i że jest mu wstyd.
więcej

Szef klubu PiS: projekt ustawy o TK złożony w Sejmie

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 15:56
PiS złożył projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - poinformował w piątek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
więcej

PO: ustawa inwigilacyjna narusza prawa obywatelskie

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 15:17
Tzw. ustawa inwigilacyjna jest wadliwa, szkodliwa, narusza prawa i wolności obywatelskie - oświadczył w piątek senator PO Bogdan Klich i taką opinię na temat nowelizacji przekazał na spotkaniu w Senacie przedstawicielom Komisji Weneckiej.
więcej

PIS nie chce rozszerzenia specustawy dot. ŚDM

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 15:00
PiS wniósł o odrzucenie projektu noweli specustawy dot. ŚDM, który rozszerza jej działanie na Częstochowę. Ustawa obejmuje całość wydarzeń związanych z wizytą papieża w Polsce; nie ma niebezpieczeństwa, że Jasna Góra zostanie bez wsparcia - zapewnił Edward Siarka (PiS).
więcej

Karczewski: bezpieczeństwo celem zmian w prawie

PAP / pk
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 14:13
Podczas spotkania z delegacją Komisji Weneckiej mówiliśmy o tym, że wobec groźby terroryzmu naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa polskim obywatelom - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski po spotkaniu na temat nowelizacji m.in. ustawy o policji.
więcej

Norwegia: rozbił się śmigłowiec z 13 osobami na pokładzie

PAP / jm
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 13:48
Pasażerski śmigłowiec z 13 osobami na pokładzie rozbił się w piątek na niewielkiej wyspie Turoy w pobliżu Bergen w południowo-zachodniej Norwegii - poinformowała lokalna policja.
więcej

Włochy: fałszywi policjańci okradający turystów

PAP / jm
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 12:58
Karabinierzy z Rzymu zatrzymali 13 złodziei, którzy podając się za włoskich policjantów okradali zagranicznych turystów. Oszuści, prawie wszyscy imigranci z Iranu, udawali, że dokonują kontroli antynarkotykowej. Rabunków dokonywali niemal w całych Włoszech.
więcej

Sejm znowelizował ustawę o IPN

PAP / jm
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 12:00
Sejm przyjął w piątek nowelę ustawy o IPN. Rozszerza ona zakres czasowy badań Instytutu i zakłada likwidację Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W myśl noweli kandydat na prezesa IPN będzie wyłaniany w konkursie ogłoszonym przez Kolegium IPN.
więcej

Węgry: straty w sadownictwie przez kwietniowe mrozy

PAP / jm
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 11:08
Minusowe temperatury zdziesiątkowały zawiązki owoców na Węgrzech. Być może przepadła nawet połowa plonów - ocenił w piątkowym wydaniu dziennika "Magyar Hirlap" wiceszef Rady Plonów oraz Międzybranżowej Organizacji Owoców i Warzyw (FruitVeB ) Gyoergy Csizmadia.
więcej

ONZ: 9,3 tys. ofiar konfliktu na wschodzie Ukrainy

PAP/ jm
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 10:02
Ponad 9,3 tys. ludzi zginęło, a ok. 21,4 tys. zostało rannych w Donbasie od wybuchu konfliktu w 2014 roku - podano w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu na pierwszym w tym roku posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na wschodzie Ukrainy.
więcej

Długi weekend majowy - "noga z gazu"

PAP / jm
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 09:03
Już w piątkowe popołudnie część osób wyjedzie na długi weekend majowy - policjanci apelują o ostrożność, rozwagę i przestrzegają, że nie będzie pobłażliwości dla piratów drogowych. Przypominają też, że nadal w wielu miejscach Polski poranki mogą być chłodne i mgliste, a drogi śliskie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook