Schulz rywalem Merkel w wyborach do Bundestagu

PAP / pk
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 17:20
Były szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz będzie z ramienia SPD rywalem Angeli Merkel w walce o fotel kanclerza w wyborach do Bundestagu 24 września br. Szef SPD Sigmar Gabriel nieoczekiwanie zrezygnował z kandydatury, zostanie szefem MSZ.
więcej

Do 15 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar zejścia lawiny na hotel

PAP / pk
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 16:41
Do 15 wzrosła liczba ciał wydobytych spod gruzów zasypanego przez lawinę hotelu w Abruzji we Włoszech - poinformowały we wtorek ekipy ratunkowe. W ciągu kilku godzin znaleziono zwłoki 6 osób. 14 ludzi jest nadal zaginionych.
więcej

Projekt ustawy ws. Brexitu w najbliższych dniach

PAP / pk
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 15:39
Brytyjski minister odpowiedzialny za wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej David Davis zapowiedział we wtorek, że rząd "w najbliższych dniach" przedstawi projekt ustawy, która pozwoli na uruchomienie procesu opuszczania Wspólnoty.
więcej

Premierzy Polski i Słowenii zgodnie o kryzysie migracyjnym

PAP / pk
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 14:52
Unia Europejska powinna bardziej pochylić się nad problemem masowej migracji działając efektywnie w państwach, w których rodzą się problemy i powstrzymując migrację na swoich zewnętrznych granicach - zgodzili się we wtorek premierzy Polski Beata Szydło i Słowenii Miro Cerar.
więcej

Iran, Rosja i Turcja uzgodniły trójstronny mechanizm ws. Syrii

PAP / kw
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 13:38
Iran, Rosja i Turcja ustanowiły we wtorek trójstronny mechanizm monitorowania i egzekwowania zawieszenia broni w Syrii, który ma powstrzymać strony konfliktu przed prowokacjami - ogłoszono we wspólnym oświadczeniu opublikowanym po rozmowach w Astanie.
więcej

Szydło: potrzebna jest reforma Unii Europejskiej

PAP / kw
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 13:11
Potrzebna jest zmiana i reforma UE, żeby kolejne państwa nie decydowały się na opuszczenie tego gremium, żeby Unia przetrwała, bo jest nam to wszystkim potrzebne - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.
więcej

Trump otwarty na współpracę z Moskwą w walce z IS

PAP / kw
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 11:58
Rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział w poniedziałek, że prezydent Donald Trump jest "otwarty na współpracę z Moskwą" i z "każdym innym krajem" w walce z Państwem Islamskim (IS) w Syrii.
więcej

"Rz": imigranci ratują nasz rynek pracy

PAP / kw
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 09:45
Już nie tylko robotnicy rolni, ale i fachowcy zza wschodniej granicy ratują nasz rynek pracy - pisze "Rzeczpospolita".
więcej

Publiczne szpitale będą musiały spełniać kryteria jakości

PAP / kw
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 08:46
Szpitale, które nie spełnią wymagań jakościowych, nie będą mogły zawrzeć umowy z NFZ, wynika z projektu przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia. W celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów planuje się też wprowadzenie systemu monitorowania zdarzeń niepożądanych.
więcej

Chiny rozmieściły pociski balistyczne przy granicy z Rosją

PAP / kw
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 07:36
Chiny rozmieściły przy granicy z Rosją w północno-wschodniej części kraju rakietowe pociski balistyczne Dongfeng-41 - poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek chiński anglojęzyczny dziennik "Global Times". Pociski te mają zasięg 14 tys. kilometrów.
więcej

Zmarł Gorden Kaye, Rene z serialu "'Allo 'Allo!"

PAP / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 19:43
Brytyjski aktor Gorden Kaye, znany najbardziej z roli Rene, właściciela kawiarni w komediowym serialu "'Allo 'Allo!" z lat 80. opowiadającym o Ruchu Oporu we Francji, zmarł w poniedziałek w wieku 75 lat w domu opieki - poinformowała sieć BBC.
więcej

Trump podpisał dekret wycofujący USA z umowy TPP

PAP / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 19:36
Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek dekret formalnie rozpoczynający proces wycofywania się Stanów Zjednoczonych z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP). Była to jedna z jego zapowiedzi z kampanii wyborczej.
więcej

Donald Trump oskarżony o łamanie konstytucji

PAP / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 19:30
Grupa konstytucjonalistów złożyła w poniedziałek pozew przeciw Donaldowi Trumpowi, argumentując, że przyjmowanie przez jego firmy płatności od obcych rządów jest sprzeczne z konstytucją Stanów Zjednoczonych.
więcej

Trump zakazał finansowania organizacji promujących aborcję zagranicą

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 18:41
Prezydent USA Donald Trump przywrócił zakaz finansowania zagranicznych aborcji z funduszy federalnych. Wprowadzony on został w 1984 r. przez Ronalda Reagana.
więcej

Włochy: mieszkańcy pilnują miasta przy pomocy smartfonów

PAP / kw
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 18:37
Tysiąc mieszkańców miasteczka Treviolo na północy Włoch pilnuje go przed złodziejami za pośrednictwem internetowego komunikatora. Uzbrojeni w smartfony obywatele informują się wzajemnie o podejrzanych osobnikach i dziwnych zachowaniach. Następnie zawiadamiają policję.
więcej

Irak: wojsko ma pełną kontrolę nad wschodnim Mosulem

PAP / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 18:16
Irackie siły wojskowe i policyjne odbiły z rąk Państwa Islamskiego (IS) ostatnie bastiony dżihadystów we wschodnim Mosulu, dzięki czemu przejęły pełną kontrolę nad tą częścią miasta - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Iraku.
więcej

Serbii potrzeba w tym roku na uchodźców 40 mln dolarów

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 17:43
Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) oceniają, że na przezwyciężanie skutków kryzysu migracyjnego Serbii potrzeba w bieżącym roku 40 mln dolarów - podała w poniedziałek serbska agencja Tanjug.
więcej

Irak: śledztwo ws. łamania praw człowieka przez wojsko

PAP / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 16:14
Premier Iraku Hajder al-Abadi zarządził w poniedziałek śledztwo, które ma wyjaśnić, czy wojsko i siły specjalne, walcząc z dżihadystami Państwa Islamskiego (IS) w Mosulu, łamały prawa człowieka i dopuszczały się innych przestępstw.
więcej

Morawiecki: deficyt nie przekroczy w 2017 roku 3 proc. PKB

PAP / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 13:25
Nie przekroczymy deficytu 3 proc. PKB w roku 2016, ani w roku 2017 - powiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w poniedziałek.
więcej

"Chiny mogłyby odgrywać rolę światowego lidera"

PAP / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 12:11
Chiny nie chcą być światowym przywódcą, ale mogą zostać zmuszone do odgrywania tej roli, jeśli inni z niej zrezygnują - oświadczył wysokiej rangi chiński dyplomata, po tym jak prezydent USA Donald Trump zobowiązał się do realizacji programu "America First".
więcej

Londyn: z powodu mgły odwołano ok. 100 lotów

PAP / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 11:40
Około 100 lotów odwołano na londyńskim lotnisku Heathrow z powodu gęstej mgły - poinformował w poniedziałek rzecznik tego portu lotniczego. Mgła spowodowała problemy także na innych lotniskach i na drogach na południu Anglii.
więcej

"Są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją"

PAP / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 10:22
Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją; to np. wprowadzenie nowych przepisów dotyczących ochrony zwierząt. Polityk mówił o tym w wywiadzie dla Radia Łódź, który w całości wyemitowano w poniedziałek.
więcej

Magierowski: w wystąpieniu Trumpa mało konkretów

PAP / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 09:24
Wystąpienie inauguracyjne prezydenta Donalda Trumpa trochę rozczarowało; zawierało mało konkretnych treści dotyczących polityki zagranicznej - ocenił dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
więcej

Demonstracja przeciwników aborcji w Paryżu

PAP / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 08:06
Ulicamiu Paryża przeszedł w niedzielę wielotysięczny "Marsz na rzecz życia" pod hasłem "Pilnuj swego dziecka, to prawdziwa wolność". Demonstracja przeciwników przerywania ciąży, o wyraźnych akcentach politycznych, odbyła się na trzy miesiące przed wyborami prezydenckimi.
więcej

Rząd brytyjski ukrył nieudaną próbę rakietową

PAP / psd
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 21:46
Brytyjski rząd ukrył przeprowadzoną pod koniec czerwca 2016 roku nieudaną próbę rakietową w ramach systemu obronnego Trident - poinformował "Sunday Times". Premier Theresa May pytana, czy świadomie zataiła tę informację, odmówiła jednoznacznej odpowiedzi.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook