Wiadomo, kim był zamachowiec z Londynu

PAP / ml
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 21:19
Brytyjska policja już wczoraj wiedziała, jak nazywał się napastnik, który wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim. Śledczy nie chcieli jednak podać jego nazwiska i zrobili to dopiero teraz.
więcej

Królowa Elżbieta o wtorkowym ataku w Londynie

PAP / ml
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 20:34
Elżbieta II napisała list, w którym odniosła się do "szokujących wydarzeń z Westminsteru". W związku z atakiem musiała też zrezygnować z pojawienia się na otwarciu nowego budynku Scotland Yardu.
więcej

W centrum Kijowa zastrzelono b. deputowanego Dumy

PAP / ml
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 18:34
W centrum Kijowa zastrzelono byłego deputowanego do rosyjskiej Dumy Państwowej Denisa Woronienkowa. 45-latek został zabity w pobliżu znanego hotelu Premier Palace.
więcej

Belgia: mężczyzna chciał wjechać samochodem w ludzi

PAP / ml
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 17:12
Prokuratura podała także, że zatrzymany kierowca pojazdu ma obywatelstwo francuskie i na stałe mieszka we Francji. Potwierdził to prezydent Francois Hollande.
więcej

Kreml: głosy o "rosyjskim śladzie" w zabójstwie Woronienkowa absurdalne

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 14:28
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił jako absurdalne głosy dotyczące "rosyjskiego śladu" w zabójstwie w Kijowie byłego rosyjskiego parlamentarzysty Denisa Woronienkowa. Ocenił, że strona ukraińska nie zdołała politykowi zapewnić bezpieczeństwa.
więcej

Państwo Islamskie przyznało się do środowego ataku w Londynie

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 13:47
Terrorystyczna organizacja tzw. Państwo Islamskie przyznała się do przeprowadzenia w środę ataku w Londynie - podała w czwartek propagandowa agencja dżihadystów Amak.
więcej

Duży wzrost urodzeń dzieci w styczniu - efekt 500+

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 13:18
Z czwartkowych danych GUS wynika, że nastąpił duży wzrost liczby urodzeń dzieci w styczniu - powiedziała PAP minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. "Taki wynik cieszy, prawdopodobnie jest to m.in. efekt programu 500 plus" - mówiła minister.
więcej

96% firm w Polsce było celem cyberataków

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 12:02
W 96 proc. średnich i dużych firm w Polsce doszło w ostatnim roku do ponad 50 cyberataków - wynika z przedstawionego w czwartek raportu firmy doradczej PwC. Najczęściej był to tzw. phishing polegający na podszywaniu się pod użytkownika.
więcej

16 tys. osób zapisało się do Obrony Terytorialnej

Czwartek, 23 marca 2017, godz. 11:23
16 tys. osób zapisało się do Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Tłumaczył też, że odejścia wojskowych z armii były w pewniej mierze związane z kwestiami lustracyjnymi.
więcej

"Nie odnotowujemy w Polsce zwiększonego zagrożenia"

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 10:35
Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Nie odnotowujemy w Polsce zwiększonego zagrożenia; jesteśmy bezpiecznym krajem - zapewnił.
więcej

Rosja gotowa do rozmów o redukcji broni jądrowej

Czwartek, 23 marca 2017, godz. 09:39
Rosja jest gotowa do dyskusji na temat redukcji potencjału jądrowego, ale należy w takich rozmowach uwzględniać wszystkie czynniki wpływające na stabilność strategiczną - powiedział w czwartek szef MSZ Siergiej Ławrow.
więcej

"Postulaty do Deklaracji Rzymskiej konsultowałam z prezesem PiS"

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 08:42
Jeżeli w Deklaracji Rzymskiej nie będą zawarte postulaty, które dla Polski są priorytetowe, to nie przyjmiemy tej deklaracji - zadeklarowała premier Beata Szydło w czwartek w TVN24.
więcej

Londyn: 5 zabitych, ok. 40 rannych w ataku w Londynie

PAP / kk
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 08:06
Co najmniej pięć osób - w tym napastnik i policjant - zginęło, a około 40 zostało rannych w ataku terrorystycznym w pobliżu brytyjskiego parlamentu w Londynie - poinformował w środę wieczorem komisarz policji metropolitalnej Mark Rowley.
więcej

Premier May "myślami z zabitymi i rannymi w przerażającym ataku"

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 21:38
Brytyjska premier Theresa May jest "myślami z zabitymi i rannymi w przerażającym ataku, a także z ich rodzinami" - poinformowały w środę wieczorem służby prasowe Downing Street. Szefowa rządu przewodniczy posiedzeniu sztabu antykryzysowego COBRA.
więcej

Cztery osoby zabite w ataku koło parlamentu

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 19:35
Co najmniej cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło w środę koło gmachu parlamentu w centrum Londynu - podała londyńska policja, która prowadzi w tej sprawie śledztwo antyterrorystyczne. Motywy ataku pozostają nieznane.
więcej

"Spotkanie May-Kaczyński być może w czwartek"

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 19:21
Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w Londynie być może odbędzie się w czwartek; lider PiS zostaje w Londynie - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
więcej

Desant sił koalicji w ramach ofensywy na ar-Rakkę

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 17:27
Międzynarodowa koalicja antydżihadystyczna dokonała w środę w rejonie miasta Tabka w syryjskiej prowincji ar-Rakka desantu oddziałów Amerykanów oraz syryjskich sił sprzymierzonych; oddziały prowadzą operację w ramach ofensywy na Państwo Islamskie w mieście ar-Rakka.
więcej

Spotkanie premier May z J. Kaczyńskim odwołane

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 17:21
Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które miało się odbyć po południu w Londynie, w najlepszym wypadku będzie opóźnione albo zostanie odwołane - poinformował przedstawiciel biura prasowego Downing Street.
więcej

Atak pod brytyjskim parlamentem [AKTUALIZUJEMY]

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 16:21
Co najmniej dwie osoby zostały postrzelone w środę przed gmachem parlamentu w centrum Londynu; jedną z tych osób jest funkcjonariusz policji - podał "Independent" na stronach internetowych.
więcej

Premier May spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 14:59
Rzecznik brytyjskiej premier Theresy May poinformował w środę, że szefowa rządu spotka się po południu na Downing Street z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.
więcej

Kaczmarski "upominał się o fundamentalne prawa człowieka"

PAP / pk
Środa, 22 marca 2017, godz. 14:35
Posługiwał się alegorią (...) by, unikając reperkusji ze strony komunistycznej cenzury, upomnieć się o fundamentalne prawa człowieka - napisał prezydent RP Andrzej Duda w 60. rocznicę urodzin poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego.
więcej

Gliński o Axel Springer i zmianach w prawie prasowym

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 13:59
Działania prezesa koncernu Ringier Axel Springer były zgodne z obecnym, peerelowskim prawem prasowym; pracujemy nad zmianą tych przepisów - mówił w środę wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
więcej

Ukraina wzywa USA do udzielenia gwarancji bezpieczeństwa

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 13:48
Ukraiński parlament, Rada Najwyższa, zaapelował do Kongresu USA o udzielenie Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa oraz statusu specjalnego sojusznika spoza NATO, co - jak podkreślili deputowani - ma powstrzymać rosyjską agresję przeciwko ich państwu.
więcej

PO apeluje do prezydenta Dudy ws. szefa MON

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 12:13
Zwracam się do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby wezwał szefa MON Antoniego Macierewicza do zakończenia "tych szaleństw": do zaprzestania demolowania armii i usunięcia z MON "Misiewiczów" - oświadczył w środę poseł PO Tomasz Siemoniak.
więcej

Rząd Niemiec 11 razy odmówił zgody na eksport broni do Turcji

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 11:10
Od początku 2016 roku rząd Niemiec 11 razy nie zezwolił na eksport broni do Turcji, mimo że oba kraje należą do NATO - pisze w środę "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na odpowiedź ministerstwa gospodarki na poselską interpelację.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook