Ivanka Trump uczestniczy w forum kobiet

PAP/ ed
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 16:12
Oprócz kanclerz Angeli Merkel w spotkaniu dla kobiet zajmujących wysokie stanowiska w polityce i biznesie uczestniczy córka prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka. Uczestniczki Women20 Summit w Berlinie dyskutują o tym, jak ułatwić kobietom karierę w gospodarce.
więcej

MF: po marcu 2017 r. budżet miał 2,3 mld zł deficytu

PAP / ml
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 13:52
Po styczniu i lutym br., kiedy budżet miał nadwyżkę, marzec zamknął się deficytem w wysokości 2,3 mld zł - poinformował resort finansów we wtorkowym komunikacie. Marcowy deficyt stanowi 3,8 proc. z dopuszczonego na koniec roku deficytu w wysokości 59,3 mld zł.
więcej

PO chce komisji śledczej ws. śmigłowców

PAP / ml
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 12:30
PO chce, by Sejm natychmiast rozpoczął pracę nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds przetargu na śmigłowce dla wojska. Platforma zwróci się też do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, aby na najbliższym posiedzeniu premier Beata Szydło udzieliła informacji ws. tego przetargu.
więcej

Szef MSZ Węgier: nie postrzegamy Rosji jako zagrożenia

PAP / ml
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 11:25
Nie postrzegamy Rosji jako zagrożenia dla Węgier; wiemy, że w Polsce Rosja jest traktowana jako zagrożenie, szanujemy to i akceptujemy, ale chcielibyśmy, by i nasze podejście było szanowane - mówi w wywiadzie dla Salonu24 szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto.
więcej

Trwa proces wybudzania Tomasza Golloba ze śpiączki

PAP / ml
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 10:19
W szpitalu wojskowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces wybudzania Tomasza Golloba ze śpiączki farmakologicznej - informację potwierdził PAP zajmujący się od ponad 20 lat słynnym żużlowcem dr. n. med. Cezary Rybacki.
więcej

Policja zatrzymała sprawcę zniszczenia tablicy przy pomniku "Inki"

PAP / ml
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 08:55
21-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie tablicy informacyjnej, umieszczonej obok gdańskiego pomnika Danuty Siedzikówny "Inki", działaczki AK zamordowanej w wieku 17 lat przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa, zatrzymała policja.
więcej

Korea Płn. rozpoczęła ćwiczenia wojskowe z ostrą amunicją

PAP / ml
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 08:11
Korea Północna rozpoczęła we wtorek zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia artylerii z wykorzystaniem ostrej amunicji, by uczcić obchodzoną tego dnia 85. rocznicę utworzenia północnokoreańskich sił zbrojnych - poinformowały media w Seulu.
więcej

Trump i Merkel rozmawiali telefonicznie o Korei Płn.

PAP / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 21:38
Prezydent USA Donald Trump rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel o "pilnych wyzwaniach dla bezpieczeństwa", jakie stawia światu Korea Północna - poinformował Biały Dom.
więcej

Trwa spotkanie prezydentów Polski i Meksyku

PAP / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 20:12
Od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Narodowego w stolicy Meksyku rozpoczęło się w poniedziałek spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto.
więcej

Prezydent Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Turcji

PAP / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 19:16
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem; rozmowa odbyła się z inicjatywy tureckiego prezydenta - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
więcej

W Oświęcimiu po raz 26. przeszedł Marsz Żywych

KAI / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 17:52
Na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz 24 kwietnia odbył się 26. Marsz Żywych.
więcej

"Dziś to wymiana gospodarcza określa sukces"

PAP / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 15:44
Dziś to wymiana gospodarcza określa sukces, a na Hannover Messe 2017 widać rosnącą potęgę polskich firm, które stają się coraz ważniejsze dla świata - powiedział w poniedziałek w Hanowerze wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
więcej

"Chcemy, by pomysły naukowców trafiały do gospodarki"

PAP / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 14:37
Polskiemu rządowi zależy na tym, by połączyć gospodarkę i naukę; chcemy by to, co powstaje na uczelniach, w zaciszach gabinetów i w laboratoriach, trafiało do gospodarki - powiedziała premier Beata Szydło otwierając na targach w Hanowerze stoisko poświęcone polskiej nauce.
więcej

Łódź zatonęła u wybrzeży Lesbos; zginęło 8 uchodźców

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 13:40
Co najmniej 8 uchodźców, w tym jedno dziecko, zginęło w wypadku łodzi, która zatonęła w poniedziałek rano u północnych wybrzeży greckiej wyspy Lesbos - poinformowała grecka straż przybrzeżna. Udało się uratować dwie osoby, w tym kobietę w zaawansowanej ciąży.
więcej

Proces ws. paniki na festiwalu Love Parade jednak się odbędzie

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 13:00
Wyższy Sąd Krajowy w Duesseldorfie poinformował w poniedziałek, że proces karny 10 osób oskarżonych w sprawie śmierci uczestników festiwalu Love Parade w Duisburgu w 2010 roku jednak się odbędzie.
więcej

Szydło i Merkel otworzyły polskie stanowisko na targach

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 12:44
Premier Beata Szydło wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, przecinając wirtualną wstęgę, wspólnie otworzyły w poniedziałek polskie stanowisko na międzynarodowych targach przemysłowych w Hanowerze. Polska premier zachęcała niemieckie firmy do współpracy z Polską.
więcej

Sondaż: w II turze wyborów Macron zdobędzie 61 proc. głosów

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 10:49
Centrysta Emmanuel Macron pokona w zaplanowanej na 7 maja drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, zdobywając 61 proc. głosów - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu Opinionway.
więcej

Bus stoczył się ze skarpy pod Myśliborzem

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 08:41
Ośmiu pasażerów busa zostało poszkodowanych po tym, gdy auto wypadło w poniedziałek z drogi S3 w okolicach Myśliborza (Zachodniopomorskie) i stoczyło się ze skarpy. Siedem osób przewieziono do szpitala.
więcej

Malezja: intronizacja nowego władcy kraju

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 08:35
W stolicy Malezji Kuala Lumpur odbyła się w poniedziałek intronizacja nowego władcy kraju, Muhammada V. Podczas uroczystości z udziałem premiera Najiba Razaka monarcha otrzymał na znak objęcia władzy specjalny sztylet kris - narodowy symbol kraju.
więcej

Meksyk: 35 osób zginęło w walkach gangów narkotykowych

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 08:27
Co najmniej 35 osób zginęło w weekend w Meksyku w związku z wojnami karteli narkotykowych - poinformowały miejscowe władze. Liczba zabójstw w tym kraju w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła do poziomu nienotowanego od 2011 roku.
więcej

Wyniki I tury wyborów prezydenckich

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 07:30
Znane są oficjalne wyniki wyborów we Francji. Szacunkowe oceny potwierdziły się.
więcej

Angela Merkel o relacjach polsko-niemieckich

PAP / psd
Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 22:14
Znaczenie relacji polsko-niemieckich dla pomyślnego rozwoju całej Europy podkreśliła kanclerz Niemiec Angela Merkel, otwierając w niedzielę wraz z premier Beatą Szydło targi przemysłowe w Hanowerze.
więcej

Premier w Hanowerze: Polska krajem bezpiecznym

PAP / psd
Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 22:11
Polska to kraj bezpieczny, w którym wprowadzane są dobre zmiany dla przemysłu i przedsiębiorczości - podkreśliła premier Beata Szydło na otwarciu targów przemysłowych w Hanowerze. Zapraszała do odwiedzenia Polski - kraju ludzi młodych, ambitnych i kreatywnych.
więcej

Exit poll: Macron i Le Pen w drugiej turze wyborów we Francji

PAP / psd
Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 20:17
Jeśli potwierdzą się sondaże exit poll, w niedzielę do drugiej tury wyborów prezydenckich zakwalifikował się centrysta Emmanuel Macron i szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen. 7 maja Francuzi zdecydują, czyja wizja ich kraju bardziej im odpowiada.
więcej

W wybuchu samochodu OBWE zginął Brytyjczyk

PAP / psd
Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 18:05
Obserwator OBWE, który zginął w niedzielę w wyniku wybuchu samochodu w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy, był obywatelem Wielkiej Brytanii - oświadczył doradca szefa ukraińskiego MSW i deputowany do parlamentu Anton Heraszczenko.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook