Cracovia przegrywa, 3 punkty Bełchatowa

inf.wł/PR

Trwa fatalna seria Cracovii. Pasy przegrały piąty mecz z rzędu w tegorocznych rozgrywkach. W sobotę w Krakowie lepsi okazali się piłkarze Górnika Zabrze, którzy zwyciężyli 3:2. W Bełchatowie gospodarze pokonali Lechię Gdańsk 1:0, we Wrocławiu Śląsk przegrał z Lechem Poznań 1:2, a w Gdyni Arka zremisowała z Widzewem Łódź 1:1.

Piłkarze Cracovii po raz ostatni korzystali z gościny Hutnika Kraków. 25 września pasy powrocą na własny, przebudowany stadion, by zagrać mecz ligowy z Arką Gdynia. Tymczasem pożegnanie z Suchymi Stawami było bardzo smutne. Pasy przegrały piąty mecz w tym sezonie i są jedyną drużyną, która do tej pory nei zdobyła punktu.

W pierwszych minutach Cracovia stworzyła kilka sytuacji pod bramką gości, lecz gola zdobyli piłkarze z Zabrza. Grzegorz Bonin zagrał z prawej strony, a Piotr Gierczak z 8 m głową pokonał Łukasza Merdę. To była 19 minuta spotkania.

Po kolejnych 5 minutach był ponownie remis. Saidi Ntibazonkiza uciekł obrońcom, zagrał prostopadle do Radosława Matusiaka, a ten będąc sam na sam z Adamem Stachowiakiem nie dał mu szans.

Na przerwę gospodarze schodzili jednak ze spuszczonymi głowami. W 33 minucie po stałym fragmencie gry Mariusz Magiera dośrodkował w pole karne, Tomasz Zahorski trącił piłkę tyłem głowy i Górnik prowadził 2:1.

Osiem minut po przerwie pięknym, technicznym strzałem wyrównał Matusiak. Ale w 62 minucie goście znowu trafili. Tym razem Bonin przelobował Merdę. Cracovia mogła doprowadzić do remisu w 69 minucie, lecz Bartosz Ślusarski nie wykorzystał rzutu karnego.

0:1 Piotr Gierczak (19'), 1:1 Radosław Matusiak (24'), 1:2 Tomasz Zahorski (33'), 2:2 Radosław Matusiak (53'), 2:3 Grzegorz Bonin (62')

1:0 Janusz Gol (72')

0:1 Sławomir Peszko (24'), 1:1 Cristian Omar Diaz (45'), 1:2 Artjoms Rudnevs (52')

0:1 Darvydas Sernas (16'), 1:1 Maciej Szmatiuk (31')