Franciszek: niech św. Józef obdarzy młodych zdolnością marzenia

KAI / ml
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 12:33
"Niech św. Józef obdarzy młodych zdolnością marzenia, podejmowania ryzyka i trudnych zadań, które widzieli w swych marzeniach" - powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
więcej

Zakonnice z Rzymu czekały na księdza, przyszedł do nich papież

PAP / ml
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 09:31
Zakonnice z klasztoru w Rzymie czekały na księdza, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne, tymczasem przyszedł do nich papież Franciszek. Wydarzenie to miało miejsce przed kilkoma dniami, ale zostało ujawnione dopiero w niedzielę przez siostry.
więcej

"Budować społeczeństwo wolne od wpływów mafii"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 17:24
Obowiązkiem wspólnoty chrześcijańskiej i obywatelskiej jest budowanie społeczeństwa wolnego od jakichkolwiek wpływów mafijnych. Papież Franciszek pisze o tym w przesłaniu na Dzień Pamięci o Ofiarach Mafii. Organizowany jest on we Włoszech od ponad dwudziestu lat, a główne jego obchody odbywają się w mieście Locride.
więcej

Franciszek modli za ofiary powodzi w Peru

KAI / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 14:44
Podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie Franciszek zapewnił o solidarności i modlitwie za ofiary powodzi w Peru.
więcej

Franciszek: Wielki Post to czas na zobaczenie Jezusa

KAI / CTV / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 12:55
"Okres Wielkiego Postu jest dobrą okazją, aby zbliżyć się do Niego, spotkać Go na modlitwie w dialogu serca z sercem, zobaczyć Jego oblicze w twarzy cierpiącego brata czy siostry" - zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Papież Franciszek: kard. Vlk był wiernym sługą Chrystusa

KAI / jp
Sobota, 18 marca 2017, godz. 14:51
Na heroiczną wierność Chrystusowi zmarłego dziś rano kard. Miloslava Vlka zwrócił uwagę Ojciec Święty w telegramie kondolencyjnym przesłanym na ręce obecnego metropolity praskiego, kard. Dominika Duki OP.
więcej

Watykan: papież w kwietniu odwiedzi Egipt

PAP / jp
Sobota, 18 marca 2017, godz. 12:38
- Papież Franciszek odwiedzi Egipt w dniach 28-29 kwietnia - ogłosił w sobotę Watykan. O planach takiej podróży papież mówił niedawno w wywiadzie dla "Die Zeit".
więcej

Papież usiadł w konfesjonale by spowiadać wiernych

KAI / sz
Piątek, 17 marca 2017, godz. 19:52
Bazylika św. Piotra zamieniła się dziś w wielki konfesjonał. Po południu Franciszek przewodniczył nabożeństwu pokutnemu, w czasie którego można było skorzystać z sakramentu spowiedzi.
więcej

200 tys. Ukraińców skorzystało z pomocy papieża Franciszka

KAI / sz
Piątek, 17 marca 2017, godz. 16:45
- Dotychczas prawie 200 tys. osób w Donbasie skorzystało z różnych form pomocy, świadczonej w ramach akcji humanitarnej "Papież dla Ukrainy" - podała służba prasowa tej kampanii.
więcej

Papież: konfesjonały muszą być otwarte zawsze!

KAI / sz
Piątek, 17 marca 2017, godz. 14:42
- Spowiednik powinien być człowiekiem modlitwy, nie pełnić swojej woli, lecz wolę Boga w pełnej jedności z Kościołem, którego jest sługą, a konfesjonał ma być także miejscem ewangelizacji - powiedział Ojciec Święty.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook