"Bóg szuka serc, takich jak serce Maryi" [HOMILA]

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 20:47
Jak można żyć radością Ewangelii dzisiaj w naszych miastach? Czy możliwa jest chrześcijańska nadzieja w tej sytuacji, tu i teraz? - na te pytania odpowiadał Franciszek w Monzy podczas Mszy św. dla wiernych metropolii mediolańskiej.
więcej

Franciszek ostrzega kapłanów [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 12:26
Przed nadmiarem uniformizmu i relatywizmem, które próbują usunąć jedność z różności w społeczeństwie wielokulturowym, wieloreligijnym i wieloetnicznym przestrzegł Franciszek podczas spotkania z kapłanami i osobami konsekrowanymi w katedrze mediolańskiej.
więcej

Franciszek: Jestem tu jako kapłan [DOKUMENTACJA]

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 09:54
Jestem tu pośród was jako kapłan, wkraczam do Mediolanu jako ksiądz - powiedział Franciszek podczas spotkania na osiedlu "Białe Domy" w dzielnicy Forlanini.
więcej

Franciszek do przywódców europejskich: wsłuchujcie się w głos ludzi i narodów

KAI / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 19:52
Do wysłuchiwania postulatów ludzi i narodów tworzących Unię Europejską zachęcił 24 marca Franciszek szefów państw i rządów państw członkowskich UE.
więcej

"Fundamentem naszej nadziei jest Bóg i Jego wierna miłość"

KAI / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 10:59
"Nasza nadzieja nie opiera się na naszych zdolnościach i na naszych siłach, ale wsparciu Boga i na wierności Jego miłości" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Orędzie Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży 2017

KAI / psd
Wtorek, 21 marca 2017, godz. 19:13
"Podobnie jak młoda Maryja możecie sprawić, aby wasze życie stało się narzędziem dla ulepszenia świata. Jezus was wzywa, abyście pozostawili swój ślad w życiu, ślad, który naznaczyłby historię, waszą historię i historię wielu osób" - napisał papież w orędziu na tegoroczny, 32. Światowy Dzień Młodzieży.
więcej

Franciszek: okres Wielkiego Postu dobrą okazją do zbliżenia się do Jezusa

KAI / psd
Niedziela, 19 marca 2017, godz. 14:49
"Okres Wielkiego Postu jest dobrą okazją, aby zbliżyć się do Niego, spotkać Go na modlitwie w dialogu serca z sercem, zobaczyć Jego oblicze w twarzy cierpiącego brata czy siostry" - zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej

Franciszek: Bóg pozwala czynić nam dobro [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Środa, 15 marca 2017, godz. 10:47
Pomimo naszych niedoskonałości Pan Bóg sprawia, że możemy żyć wspaniałym przykazaniem miłości i stawać się narzędziami miłości Boga - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież w oparciu o fragment z Listu do Rzymian (12,9-12) poruszył kwestię realizacji przykazania miłości Boga i bliźniego. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 12 tys. wiernych.
więcej

Papież: ten, kto umiera z Chrystusem, z Nim również zmartwychwstanie

KAI / pk
Niedziela, 12 marca 2017, godz. 13:49
Jezus przemieniony na górze Tabor chciał ukazać uczniom swoją chwałę, nie po to, aby oszczędzić im przejścia przez krzyż, ale aby wskazać, dokąd prowadzi krzyż. Ten, kto umiera z Chrystusem, z Nim także zmartwychwstanie. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański.
więcej

Franciszek: Wielki Post to czas pielgrzymki nadziei [DOKUMENTACJA]

KAI / pk
Środa, 1 marca 2017, godz. 11:04
O Wielkim Poście jako pielgrzymce nadziei mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Jego katechezy środowej na placu św. Piotra wysłuchało dziś ponad 10 tys. wiernych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook