Papież wyraził solidarność z Wenezuelą i wspomniał o Niedzieli Biblijnej w Polsce

KAI / kk
Niedziela, 30 kwietnia 2017, godz. 13:06
Duchową i modlitewną solidarność z mieszkańcami Wenezueli - zabitymi, rannymi i uwięzionymi - w wyniku ostatnich zajść w tym kraju wyraził Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli 30 kwietnia w Watykanie. Wyraził też radość z powodu Niedzieli Biblijnej, która odbywa się dzisiaj w Polsce.
więcej

Franciszek: egipscy duchowni światłem i solą społeczeństwa

KAI / sz
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 16:18
Podczas spotkania w Kairze Franciszek z wielkim uznaniem mówił o pracy egipskiego duchowieństwa nazywając je "siłą pozytywną, światłem i solą społeczeństwa; lokomotywą, która ciągnie pociąg do przodu, prosto do celu; siewcami nadziei, budowniczymi mostów, osobami wprowadzającymi dialog i zgodę".
więcej

Franciszek w Kairze: Jedynym dopuszczalnym ekstremizmem jest radykalizm miłości! [DOKUMENTACJA]

KAI / sz
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 11:01
- Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedynym ekstremizmem dopuszczalnym dla wierzących jest radykalizm miłości! Wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga i Jemu się nie podobają! - powiedział Franciszek podczas Mszy św. na terenie bazy lotniczej poza Kairem.
więcej

Franciszek do Tawadrosa II: Przeciwstawiajmy się przemocy, głosząc i rozsiewając dobro

KAI / psd
Piątek, 28 kwietnia 2017, godz. 22:03
"Umocnieni waszym świadectwem, zróbmy wszystko, aby przeciwstawić się przemocy, głosząc i rozsiewając dobro, sprawiając wzrost zgody i utrzymując jedność, modląc się, aby tak wiele ofiar otworzyło drogę do przyszłości pełnej komunii między nami i pokoju dla wszystkich" - powiedział Franciszek podczas spotkania ze zwierzchnikiem Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego w Kairze.
więcej

Franciszek: Egipt jedną ręką buduje, a drugą zwalcza terroryzm

KAI / psd
Piątek, 28 kwietnia 2017, godz. 20:32
"Egipt, który jedną ręką buduje, a drugą zwalcza terroryzm jest powołany do wykazania, że wiara jest dla Boga, Ojczyzna jest dla wszystkich" - powiedział Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami egipskich władz i korpusem dyplomatycznym w kairskim Hotelu al Masah.
więcej

Franciszek: "Nie" wobec wszelkich form przemocy, zemsty i nienawiści w imię Boga

KAI / psd
Piątek, 28 kwietnia 2017, godz. 18:35
O głośne i wyraźnie "nie" wobec wszelkich form przemocy, zemsty i nienawiści popełnianych w imię religii lub w imię Boga zaapelował Franciszek podczas międzyreliginej Międzynarodowej Konferencji na rzecz Pokoju na Uniwersytecie Al-Azhar w Kairze.
więcej

Franciszek: fundamentem nadziei jest miłość Boga do człowieka

KAI / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 11:43
Wierna miłość Boga do człowieka stanowi podstawę chrześcijańskiej nadziei - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: miłosierdzie ma kluczowe znaczenie w życiu wiary

KAI / psd
Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 19:56
"Miłosierdzie ma kluczowe znaczenie w życiu wiary i jest konkretną formą, poprzez którą ukazujemy zmartwychwstanie Jezusa" - zaznaczył Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Regina caeli" w Watykanie.
więcej

Franciszek w Sanktuarium Nowych Męczenników: przyczyną każdego prześladowania jest nienawiść szatana

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 20:46
"Przyczyną każdego prześladowania jest nienawiść księcia tego świata względem tych, którzy zostali zbawieni i odkupieni przez Jezusa, przez Jego śmierć i zmartwychwstanie" - powiedział Franciszek podczas wizyty w Sanktuarium Nowych Męczenników na rzymskiej Wyspie Tiberina.
więcej

Franciszek: wyjście Boga ku człowiekowi fundamentem chrześcijaństwa

KAI / kk
Środa, 19 kwietnia 2017, godz. 11:46
Chrześcijaństwo opiera się na wyjściu Boga ku człowiekowi, na poszukiwaniu Boga wobec nas - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież nawiązał do 15 rozdziału 1 Listu św. Pawła do Koryntian. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. wiernych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook