Papież: Tora ukazuje miłość, która staje się przymierzem

KAI / sz
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 13:39
O duchowym znaczeniu Świętych Pism, a zwłaszcza Tory (pięć pierwszych ksiąg Biblii), ukazującej miłość, która staje się przymierzem oraz dialogu chrześcijańsko-żydowskim mówił dziś Franciszek przyjmując na audiencji swego "brata i przyjaciela", rabina Abrahama Skórkę wraz z grupą osób, które przygotowały nowe wydanie Tory.
więcej

Papież przyjął piłkarzy "Żółtej łodzi podwodnej"

KAI / kk
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 12:45
"Do zwycięstw potrzeba nie tylko treningów, ale też ducha zespołowego" mówił Franciszek do zawodników i działaczy hiszpańskiego klubu Villarreal CF.
więcej

Papież: porzuć podwójne życie i nawróć się

KAI / sz
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 12:43
Do porzucenia podwójnego, gorszącego życia i nie zwlekania z nawróceniem wezwał dziś Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Papież podkreślił też, że zgorszenie pociąga za sobą destrukcję.
więcej

Papież wykupił żywność z terenów po trzęsieniu ziemii

PAP / sz
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 07:54
Papież Franciszek postanowił pomóc producentom i sprzedawcom żywności ze środkowych Włoch pogrążonych w trudnościach z powodu trzęsień ziemi, jakie nawiedziły te tereny. Papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski pojechał tam kupić produkty w imieniu papieża.
więcej

Papież podziękował rodzinom ofiar zamachu w Dhace

KAI / pk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 14:49
Franciszek podziękował nam za świadectwo miłości, jakie dajemy, gdyż także dla niego staliśmy się przykładem - powiedziała dziennikarzom Maria Gaudio po spotkaniu z nim 22 lutego w Watykanie.
więcej

Sekretariat Stanu o ochronie wizerunku papieża

PAP / KAI / kk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 13:33
Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej zapowiedział działania na rzecz ochrony wizerunku Ojca Świętego a także symboli i godła Stolicy Apostolskiej na arenie międzynarodowej. Mówi o tym opublikowany dziś komunikat Sekretariatu Stanu.
więcej

Papież do Polaków: nieście nadzieję zbawienia

KAI / kk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 13:00
Do niesienia całemu światu nadziei zbawienia zachęcił Franciszek pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

"Chrześcijanie żyją nadzieją nowego stworzenia"

KAI / youtube.com / kk
Środa, 22 lutego 2017, godz. 10:24
"Wiemy, że Pan chce ostatecznie uleczyć swoim miłosierdziem zranione i upokorzone serca, a także to wszystko, co człowiek oszpecił w swojej bezbożności" - mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek apeluje o otwarcie korytarzy humanitarnych

KAI / sz
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 15:17
O otwarcie dostępnych i bezpiecznych korytarzy humanitarnych zaapelował Papież Franciszek. Podkreślił, że obowiązkiem solidarności jest stawienie czoła kulturze odrzucania i zmiana naszej postawy wobec migrantów i uchodźców.
więcej

Papież ws. uchodźców: to nie przyniosło pozytywnych rezultatów

PAP / psd
Wtorek, 21 lutego 2017, godz. 13:37
Papież Franciszek zaapelował we wtorek o otwarcie korytarzy humanitarnych dla migrantów, którzy uciekają przed wojną i prześladowaniami. Mówił o potrzebie pokonania strachu przed uchodźcami, wynikającego z egoizmu i podsycanego przez "populistyczne demagogie".
więcej

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook