Franciszek w mocnych słowach o obozach dla uchodźców

KAI / kk
Niedziela, 30 kwietnia 2017, godz. 15:07
Papież zapytany przez zagranicznego dziennikarza, ponownie w ostry sposób skrytykował obozy dla uchodźców.
więcej

Papież o Narodowym Czytaniu Pisma Świętego w Polsce

PAP / kk
Niedziela, 30 kwietnia 2017, godz. 12:58
Papież Franciszek z uznaniem wypowiedział się o trwającym w Polsce w niedzielę Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Podczas spotkania z wiernymi w południe w Watykanie zaapelował też o rozwiązanie ciężkiego kryzysu w Wenezueli i unikanie dalszej przemocy.
więcej

Kolumbia: Kościół ostrzega przed manipulacjami wokół wizyty papieża

PAP / kk
Niedziela, 30 kwietnia 2017, godz. 10:31
Kolumbia musi zadbać o to, aby nie dochodziło do "politycznych manipulacji dla prywatnych interesów" wokół wrześniowej wizyty papieża Franciszka w naszym kraju - oświadczył w sobotę biskup Fabio Suescun wyznaczony przez episkopat do zorganizowania wizyty.
więcej

Franciszek o zagrożeniach dla Europy i świata oraz o nadziejach

PAP / KAI / kk
Niedziela, 30 kwietnia 2017, godz. 08:35
O zagrożeniach dla jedności Europy i bezpieczeństwa w świecie oraz nadziejach na jedność chrześcijan mówił papież podczas rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu z Kairu do Rzymu. Podkreślił także tragiczną sytuację chrześcijan i straszny los imigrantów.
więcej

Papież powrócił do Rzymu

PAP / sz
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 20:58
Papież Franciszek powrócił w sobotę wieczorem do Rzymu z Egiptu, gdzie był ponad dobę. Samolot z papieżem wylądował na stołecznym lotnisku Ciampino. To była 18. zagraniczna pielgrzymka od początku pontyfikatu Franciszka.
więcej

Papież Franciszek zakończył wizytę w Egipcie

PAP / sz
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 17:12
Papież Franciszek zakończył w sobotę po południu wizytę w Egipcie i wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Podróży tej towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, związane też z obowiązującym w tym kraju od kwietnia stanem wyjątkowym.
więcej

Franciszek: egipscy duchowni światłem i solą społeczeństwa

KAI / sz
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 15:51
Podczas spotkania w Kairze Franciszek z wielkim uznaniem mówił o pracy egipskiego duchowieństwa, nazywając je "siłą pozytywną, światłem i solą społeczeństwa; lokomotywą, która ciągnie pociąg do przodu, prosto do celu; siewcami nadziei, budowniczymi mostów, osobami wprowadzającymi dialog i zgodę".
więcej

Franciszek odprawił Mszę św. z udziałem ponad 20 tys. osób

KAI / kk
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 14:20
Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedynym ekstremizmem dopuszczalnym dla wierzących jest radykalizm miłości! Wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga i Jemu się nie podobają! - powiedział Franciszek podczas Mszy św. na stadionie egipskich Sił Lotniczych na obrzeżach Kairu. W Eucharystii wzięło udział ponad 20 tys. osób: byli wśród nich nie tylko katolicy, ale także prawosławni koptowie i muzułmanie.
więcej

Papieska Msza Św. w intencji egipskich męczenników

KAI / sz
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 13:14
Za ofiary przemocy i terroryzmu, a zwłaszcza męczenników w Egipcie modlono się podczas Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w Kairze. W modlitwie wiernych wznoszono do Boga m.in. prośbę o pokój i bezpieczeństwo dla Egiptu i całego Bliskiego Wschodu.
więcej

Koptowie podziękowali papieżowi za starania na rzecz pokoju

KAI / sz
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 13:02
- Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedynym ekstremizmem dopuszczalnym dla wierzących jest radykalizm miłości! Wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga i Jemu się nie podobają! - powiedział Franciszek podczas Mszy św. na stadionie egipskich Sił Lotniczych na obrzeżach Kairu.
więcej

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook