Papież do walczących z mafią: diabeł wchodzi przez kieszeń

PAP / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 14:35
- Pieniądze mafii splamione są krwią i rodzą niegodziwą władzę - powiedział w poniedziałek papież Franciszek delegacji włoskiej prokuratury do walki z mafią i terroryzmem. Poparł wysiłki na rzecz walki z przestępczością zorganizowaną i "kulturą śmierci".
więcej

Papież: nie zamykajmy serca na cud kapłaństwa

KAI / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 12:21
O znaczeniu cudu kapłaństwa Chrystusa, który ofiarował samego siebie na odpuszczenie grzechów, wstawia się za nami u Ojca i powtórnie przyjdzie, by ustanowić ostateczne królestwo Boże mówił dziś papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
więcej

Papieskie życzenia na księżycowy Nowy Rok

Radio Watykańskie
ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 10:31
Papież Franciszek złożył życzenia na księżycowy Nowy Rok. Przypomniał, że 28 stycznia będzie on obchodzony przez miliony ludzi na Dalekim Wschodzie i wielu innych częściach świta. Mówił o tym na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański.
więcej

Papież przesłał wiadomość do Donalda Trumpa

KAI / DEON.pl / kw
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 07:20
"W czasach gdy rodzina ludzka jest nękana poważnym kryzysem humanitarnym, wymagającym dalekowzrocznych i zjednoczonych reakcji politycznych, modlę się, aby..." - papież Franciszek pisze do nowego prezydenta USA.
więcej

Franciszek modlił się za ludność Włoch

PAP / psd
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 14:44
Papież Franciszek modlił się za ludność Włoch, zmagającą się ze skutkami kolejnego w ostatnich miesiącach trzęsienia ziemi, do jakiego doszło w środę oraz ataku srogiej zimy. Papież dodał otuchy wszystkim uczestnikom akcji ratunkowych w kilku regionach kraju.
więcej

Papież Franciszek napisał list do więźniów

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 12:24
Przede wszystkim jesteście ludźmi, a dopiero potem więźniami. Nie pozwólcie obić waszych serc pancerzem braku nadziei na lepszą przyszłość - napisał papież Franciszek do osadzonych z włoskiego zakładu karnego "Due Palazzi" w Parmie. Odbył się tam kongres poświęcony sposobom odbywania kary, w tym szczególnie dożywociu.
więcej

"Bóg objawia się w naszym codziennym życiu"

KAI / psd
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 12:14
Pan objawia się nam nie w sposób niezwykły i sensacyjny, ale w naszym codziennym życiu - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież o Donaldzie Trumpie: zobaczymy, co zrobi

PAP / KAI / psd
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 09:30
Papież Franciszek uważa, że z oceną nowego prezydenta USA Donalda Trumpa należy poczekać na to, co będzie robić. Opinię tę wyraził w opublikowanym w sobotę wieczorem wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "El Pais".
więcej

Papież Franciszek wsparł paryski Marsz dla Życia

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 20:28
Papież Franciszek wsparł Marsz dla Życia, jaki 22 stycznia przejdzie ulicami Paryża. Zapewnił o tym w liście do organizatorów tego wydarzenia nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura.
więcej

"Zbliżający się terminu ślubu to okazja, by spotkać się na nowo z wiarą"

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 18:49
Relacja między wiarą a małżeństwem była tematem dorocznej audiencji papieskiej dla Roty Rzymskiej. Z okazji inauguracji roku sądowego Ojciec Święty spotkał się z tym trybunałem Stolicy Apostolskiej, zajmującym się sprawami małżeńskimi.
więcej

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook