Franciszek modlił się za ludność Włoch

PAP / psd
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 14:44
Papież Franciszek modlił się za ludność Włoch, zmagającą się ze skutkami kolejnego w ostatnich miesiącach trzęsienia ziemi, do jakiego doszło w środę oraz ataku srogiej zimy. Papież dodał otuchy wszystkim uczestnikom akcji ratunkowych w kilku regionach kraju.
więcej

Papież Franciszek napisał list do więźniów

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 12:24
Przede wszystkim jesteście ludźmi, a dopiero potem więźniami. Nie pozwólcie obić waszych serc pancerzem braku nadziei na lepszą przyszłość - napisał papież Franciszek do osadzonych z włoskiego zakładu karnego "Due Palazzi" w Parmie. Odbył się tam kongres poświęcony sposobom odbywania kary, w tym szczególnie dożywociu.
więcej

"Bóg objawia się w naszym codziennym życiu"

KAI / psd
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 12:14
Pan objawia się nam nie w sposób niezwykły i sensacyjny, ale w naszym codziennym życiu - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież o Donaldzie Trumpie: zobaczymy, co zrobi

PAP / psd
Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 09:30
Papież Franciszek uważa, że z oceną nowego prezydenta USA Donalda Trumpa należy poczekać na to, co będzie robić. Opinię tę wyraził w opublikowanym w sobotę wieczorem wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "El Pais".
więcej

Papież Franciszek wsparł paryski Marsz dla Życia

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 20:28
Papież Franciszek wsparł Marsz dla Życia, jaki 22 stycznia przejdzie ulicami Paryża. Zapewnił o tym w liście do organizatorów tego wydarzenia nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura.
więcej

"Zbliżający się terminu ślubu to okazja, by spotkać się na nowo z wiarą"

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 18:49
Relacja między wiarą a małżeństwem była tematem dorocznej audiencji papieskiej dla Roty Rzymskiej. Z okazji inauguracji roku sądowego Ojciec Święty spotkał się z tym trybunałem Stolicy Apostolskiej, zajmującym się sprawami małżeńskimi.
więcej

Papież: biada Kościołowi, który utracił swój smak!

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 16:42
Biada Kościołowi, który utracił swój smak! Biada kapłanowi, osobie konsekrowanej, zgromadzeniu, które utraciło swój smak! - przestrzegł papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w bazylice św. Jana na Lateranie.
więcej

Papież tradycyjnie pobłogosławił młode baranki

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 14:14
Dziś rano w sali kaplicy Urbana VIII przedstawiono papieżowi dwa baranki pobłogosławione w bazylice św. Agnieszki. Dzieje się tak zgodnie z tradycją we wspomnienie tej młodziutkiej męczennicy żyjącej na przełomie III i IV wieku.
więcej

Papież zapewnił prezydenta Trumpa o swej modlitwie

Radio Watykańskie
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 20:20
Papież Franciszek przesłał telegram gratulacyjny do Donalda Trumpa z okazji jego zaprzysiężenia na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podkreślił, że przejmuje on władzę w czasie, kiedy rodzina ludzka naznaczona jest dotkliwymi kryzysami humanitarnymi wymagającymi dalekowzrocznych i zjednoczonych decyzji politycznych.
więcej

Papież przewodniczyć będzie nieszporom na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

PAP / psd
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 13:09
W najbliższą środę 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, papież Franciszek będzie przewodniczył nieszporom w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook