Papież: w ten sposób każdy może ożywić Kościół

KAI / kw
Sobota, 22 października 2016, godz. 20:16
O tym, co ożywia Kościół i co może już teraz zrobić każdy z nas - mówił papież Franciszek podczas nadzwyczajnej audiencji jubileuszowej w Watykanie.
więcej

Papież do uczestników narodowej pielgrzymki Polaków

KAI / kw
Sobota, 22 października 2016, godz. 12:26
Do wytrwania w odziedziczonych od przodków wierze, nadziei i miłości zachęcił Ojciec Święty Polaków przybyłych z narodową pielgrzymką do Rzymu.
więcej

"Oto istota duszpasterstwa powołań w Kościele"

KAI / psd
Piątek, 21 października 2016, godz. 14:33
Wychodzić ku innym, ujrzeć i wzywać - te trzy czasowniki wskazują, zdaniem Franciszka, dynamizm każdego duszpasterstwa powołaniowego w Kościele. Papież mówił o tym do uczestników międzynarodowej konferencji na temat tej formy duszpasterstwa, których przyjął w Watykanie 21 października. Wydarzenie to pod hasłem "Spojrzał z miłosierdziem i wybrał" zorganizowała Kongregacja ds. Duchowieństwa.
więcej

Papież Franciszek o ŚDM i wrażeniach z Polski

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:45
O żywym wspomnieniu podróży do Polski z okazji Światowego Dnia Młodzieży mówił dziś Ojciec Święty przyjmując członków Fundacji Jana Pawła II. Podkreślił także aktualność orędzia miłosierdzia św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej.
więcej

Papież Franciszek: zły duch zawsze sieje wojny

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:27
Pokora, łagodność, wielkoduszność to punkty kluczowe dla budowania jedności w Kościele - stwierdził papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Jednocześnie Ojciec Święty wezwał chrześcijan do odrzucenia zawiści, zazdrości i kłótni.
więcej

Watykan: papież przyjął nowego generała jezuitów

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:20
Ojciec Święty przyjął dziś rano nowego przełożonego Towarzystwa Jezusowego, o. Arturo Sosa Abascal - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Papież Franciszek rezygnuje z prawie 500-letniej tradycji

KAI / twitter.com / facebook.com / sz / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:07
Trzy i pół roku po rezygnacji z papieskiego mieszkania w Pałacu Apostolskim, papież Franciszek zamyka swój apartament w Castel Gandolfo. Papieska rezydencja stanie się częścią muzeum.
więcej

Papież: stąd czerpiemy siłę do życia

Czwartek, 20 października 2016, godz. 18:37
Właśnie tego potrzebujemy, aby móc stawić czoło bieżącym wyzwaniom, patrząc w przyszłość - przeczytajcie, o czym mówił dziś Franciszek.
więcej

Papież przyjął prezydenta Burkina Faso

KAI / kw
Czwartek, 20 października 2016, godz. 15:20
Franciszek przyjął 20 października w Watykańskim Pałacu Apostolskim prezydenta Burkina Faso - Rocha Marca Christiana Kaboré. Gość z Afryki spotkał się następnie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył sekretarz ds. stosunków z państwami w Sekretariacie Stanu abp Paul Richard Gallagher.
więcej

Franciszek osobiście wręczy Nagrodę Ratzingera

KAI/ ed
Czwartek, 20 października 2016, godz. 12:55
26 listopada o godz. 11.00 Ojciec Święty wręczy osobiście laureatom Nagrodę Ratzingera - poinformowała Watykańska Fundacja Ratzingera.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook