Franciszek wyruszył do Gruzji

KAI / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 09:37
O godz. 9.16 samolot włoskich linii lotniczych "Alitalia" A321 z papieżem wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Tbilisi. Podróż apostolska Franciszka w dniach 30 września - 2 października, w czasie której odwiedzi stolicę Gruzji i Mcchetę, przebiega pod hasłem: "Pokój wam".
więcej

Papież Franciszek zawierzył Matce Bożej pielgrzymkę do Gruzji i Azerbejdżanu

KAI / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 09:24
Zgodnie ze swoim zwyczajem Franciszek nawiedził wczoraj bazylikę Santa Maria Maggiore, aby u stóp Matki Bożej Salus Populi Romani modlić się w intencji rozpoczynającej 30 września pielgrzymki do Gruzji i Azerbejdżanu. Była to 40. wizyta papieża Franciszka w bazylice Santa Maria Maggiore.
więcej

Papież Franciszek o zadaniach archaniołów

KAI / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 16:51
Pan powierzył archaniołom zadanie obrony ludzi - napisał papież Franciszek na Twitterze w dniu święta świętych Archaniołów Michała Rafała i Gabriela.
więcej

"Papież zawiezie przesłanie pokoju i pojednania"

PAP / pk
Czwartek, 29 września 2016, godz. 12:21
Papież Franciszek udaje się w piątek do Gruzji i Azerbejdżanu. To jego druga wizyta na Kaukazie, po czerwcowej podróży do Armenii. Jego 16. pielgrzymka będzie przede wszystkim miała wymiar ekumeniczny i międzyreligijny - podkreśla Watykan.
więcej

Kościół w Gruzji czeka na papieża Franciszka

KAI / pk
Czwartek, 29 września 2016, godz. 09:59
Papieska wizyta w Gruzji pomoże w dialogu pomiędzy Kościołami katolickim i prawosławnym - mają nadzieję pracujący w tym kraju księża katoliccy.
więcej

"Niech świat nie odwraca głowy od wojny i cierpień w Iraku i Syrii"

PAP / CTV / pk
Czwartek, 29 września 2016, godz. 09:39
Niech świat nie odwraca głowy od wojny i cierpień w Iraku i Syrii - apelował w czwartek papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami katolickich organizacji dobroczynnych działających w krajach, gdzie są uchodźcy, a także w państwach ościennych.
więcej

Papież zapewnił o modlitwie za Szimona Peresa

KAI / kw
Środa, 28 września 2016, godz. 15:13
O swojej modlitwie za byłego prezydenta Izraela, Szimona Peresa, jego rodzinę i naród izraelski zapewnił Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci tego wybitego męża stanu.
więcej

Papież apeluje o ratowanie ludności Aleppo

PAP / ml
Środa, 28 września 2016, godz. 12:16
Papież Franciszek zaapelował w środę o ratowanie ludności bombardowanego miasta Aleppo w północno-zachodniej Syrii. Podczas cotygodniowej audiencji generalnej oświadczył, że ochrona mieszkańców jest sprawą bardzo pilną.
więcej

Watykan: przesłanie papieża Franciszka do Polaków

KAI / ml
Środa, 28 września 2016, godz. 12:11
"Niech archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał w każdej chwili przypominają nam o obecności Boga, wspierają w walce ze złem, prowadzą nas bezpiecznie po drogach życia" - powiedział Franciszek pozdrawiając dziś Polaków podczas audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Rzecznik Watykanu: papież nie pojedzie na pogrzeb Szimona Peresa

PAP / ml
Środa, 28 września 2016, godz. 10:54
Papież Franciszek nie pojedzie na pogrzeb byłego prezydenta Izraela Szimona Peresa - ogłosił w środę rzecznik Watykanu, dementując informacje podane wcześniej przez izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook