Papież na Twitterze: Orężem miłości Bóg pokonał egoizm i śmierć

KAI / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 16:50
"Orężem miłości Bóg pokonał egoizm i śmierć; Jego Syn Jezus jest bramą miłosierdzia szeroko otwartą dla wszystkich" - napisał dziś papież Franciszek na swym koncie na Twitterze.
więcej

Papież: strzeżcie życia, także tego zagrożonego

KAI / ml
Środa, 25 maja 2016, godz. 14:51
O konieczności strzeżenia życia, również tego zagrożonego i przed urodzeniem przypomniał Franciszek uczestnikom konferencji "Strzec życia: hospicjum noworodkowe jako odpowiedź naukowa, etyczna i ludzka na diagnostykę prenatalną".
więcej

Franciszek zachęcił do udziału w procesji Bożego Ciała

KAI / jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 12:01
Przed udzieleniem uroczystego błogosławieństwa papież przypomniał, że jutro przypada Boże Ciało i Nawiązując do obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego papież zachęcił wiernych do zachęcił do udziału w procesji, która przejdzie z bazylki św. Jana na Lateranie do bazyliki Santa Maria Maggiore.
więcej

Papież modlił się za ofiary zamachów w Syrii

PAP /jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 11:37
Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej modlił się za ofiary niedawnych zamachów w Syrii, w których zginęło ponad 180 osób i o nawrócenie sprawców tej przemocy, siejących "śmierć i zniszczenie".
więcej

Franciszek: co robić, kiedy nasze modlitwy wydają się nieskuteczne

KAI / jm
Środa, 25 maja 2016, godz. 10:16
O znaczeniu wytrwałej modlitwy, pozwalającej nam doświadczyć współczucia Boga i Bożego miłosierdzia mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

"To pierwszy warunek świętości"

KAI / kw
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 13:27
"Droga do świętości jest prosta. Nie powracaj wstecz, ale zawsze idź do przodu" - powiedział papież podczas porannej Mszy w domu św. Marty. Dowiedz się więcej.
więcej

Papież Franciszek: usłyszmy krzyk cierpiących

KAI / psd
Poniedziałek, 23 maja 2016, godz. 16:40
Usłyszmy krzyk cierpiących, pozwólmy, by dali nam lekcję człowieczeństwa, zmieńmy styl naszego życia, polityki, wyborów gospodarczych i postawę kulturowej wyższości - z takim apelem zwrócił się papież Franciszek do uczestników I Światowego Szczytu Humanitarnego, jaki w dniach 23-24 maja obraduje w Stambule.
więcej

Wielki imam Ahmed al-Tajeb w Watykanie

PAP / pk
Poniedziałek, 23 maja 2016, godz. 14:00
Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji czołowego reprezentanta świata islamu, wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w Kairze Ahmeda al-Tajeba. Spotkanie to oznacza wznowienie dialogu między Watykanem a wpływową uczelnią sunnickiego islamu.
więcej

Franciszek: bez tego nie można być chrześcijaninem

KAI / pk
Poniedziałek, 23 maja 2016, godz. 12:03
Nie można być chrześcijaninem bez radości - powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Dodał, że także doświadczając cierpień chrześcijanin potrafi powierzyć się Jezusowi i żyć z nadzieją.
więcej

"Towarzyszymy modlitwą uczestnikom tego spotkania"

KAI / ml
Niedziela, 22 maja 2016, godz. 16:12
Do modlitwy w intencji Światowego Szczytu Humanitarnego w Stambule wezwał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości
Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook