Spotkanie Franciszka ze Wspólnotą z Capodarco

Radio Watykańskie
/ ml
Sobota, 25 lutego 2017, godz. 16:43
"Chcę wam podziękować za świadectwo, jakie dajecie społeczeństwu, pomagając mu coraz lepiej odkrywać godność wszystkich, zaczynając od ostatnich, będących w najbardziej niekorzystnej sytuacji" - powiedział ojciec święty do Wspólnoty z Capodarco.
więcej

Papież o specjalnym zadaniu dla proboszczów

KAI / ml
Sobota, 25 lutego 2017, godz. 14:18
"Niech wasi wierni postrzegają was nie tyle jako specjalistów od działań biurokratycznych czy norm prawnych, lecz jako braci, stających w postawie słuchania i zrozumienia" - zaapelował Ojciec Święty.
więcej

"Budować mosty tam, gdzie wznosi się mury ze strachu"

PAP / ml
Sobota, 25 lutego 2017, godz. 12:51
Papież Franciszek zaapelował w sobotę o budowę na świecie mostów tam, gdzie “wznosi się mury ze strachu przed innymi". Podczas audiencji dla organizacji z Francji, utworzonej przy tamtejszym episkopacie, mówił o potrzebie szerzenia "kultury miłosierdzia".
więcej

Franciszek: światu grozi wielka wojna o wodę

PAP / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 19:29
Papież Franciszek ostrzegł, że światu grozi globalna wojna o wodę. Codziennie na choroby związane z brakiem dostępu do czystej wody umiera tysiąc dzieci - powiedział w piątek, powołując się na dane ONZ.
więcej

Co papież sądzi o nierozerwalności małżeństwa?

KAI / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 12:22
Papież skomentował fragment dzisiejszej Ewangelii dotyczący nierozerwalności małżeństwa: "Czy wolno mężowi oddalić żonę".
więcej

Papież wysłał życzenia zakonnicy, która skończyła 110 lat

CNA.org / sz
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 11:24
We Włoszech żyje wyjątkowa zakonnica, która skończyła właśnie 110 lat. Podczas wyjątkowego przyjęcia zdradziła swój sekret na szczęśliwe życie. Poznaj siostrę, która całe życie służyła innym.
więcej

Papież: Tora ukazuje miłość, która staje się przymierzem

KAI / sz
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 13:39
O duchowym znaczeniu Świętych Pism, a zwłaszcza Tory (pięć pierwszych ksiąg Biblii), ukazującej miłość, która staje się przymierzem oraz dialogu chrześcijańsko-żydowskim mówił dziś Franciszek przyjmując na audiencji swego "brata i przyjaciela", rabina Abrahama Skórkę wraz z grupą osób, które przygotowały nowe wydanie Tory.
więcej

Papież przyjął piłkarzy "Żółtej łodzi podwodnej"

KAI / kk
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 12:45
"Do zwycięstw potrzeba nie tylko treningów, ale też ducha zespołowego" mówił Franciszek do zawodników i działaczy hiszpańskiego klubu Villarreal CF.
więcej

Papież: porzuć podwójne życie i nawróć się

KAI / sz
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 12:43
Do porzucenia podwójnego, gorszącego życia i nie zwlekania z nawróceniem wezwał dziś Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Papież podkreślił też, że zgorszenie pociąga za sobą destrukcję.
więcej

Papież wykupił żywność z terenów po trzęsieniu ziemii

PAP / sz
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 07:54
Papież Franciszek postanowił pomóc producentom i sprzedawcom żywności ze środkowych Włoch pogrążonych w trudnościach z powodu trzęsień ziemi, jakie nawiedziły te tereny. Papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski pojechał tam kupić produkty w imieniu papieża.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook