Madryt: spotkanie duszpasterzy akademickich
O duszpasterstwie akademickim w kontekście nowej ewangelizacji rozmawiają w Madrycie biskupi i krajowi delegaci ds. duszpasterstwa studentów. W spotkaniu, które zostało zorganizowane przez Radę Episkopatów Europy, biorą udział przedstawiciele ponad 20 krajów.
Stan duszpasterstwa akademickiego w poszczególnych krajach Europy, dialog wiara-kultura w środowiskach uniwersyteckich, nowe wyzwania oraz opracowanie wspólnej strategii duszpasterskiej to niektóre z tematów madryckiego spotkania.
Obradami kieruje bp Marek Jędraszewski, przewodniczący komisji ds. duszpasterstwa akademickiego z ramienia Rady Episkopatów Europy (CCEE).
Z kolei stan przygotowań do Synodu Biskupów nt. nowej ewangelizacji przedstawił abp Nikola Eterović. W swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na wyzwania, jakie stają przed Kościołem w Europie, oraz konieczność "powtórnej ewangelizacji".
Uczestnicy spotkania podkreślili pozytywny wpływ madryckich Światowych Dni Młodzieży na młodzież uniwersytecką. Zwrócili też uwagę, że pomimo trudności duszpasterstwo akademickie może dać Europie nową nadzieję i ufne spojrzenie w przyszłość.
Spotkanie zakończy się 18 września.
Twoja ocena:
Średnia ocen:
0
Liczba głosów:
0
Logowanie
... który jest w niebie.
Bliżej nieba ...
24.05.2012 11:05
5
Niektórzy to mają zawsze...
Małe - mniejsze -...
21.05.2012 14:43
1
5
... wracając do domu...
Bliżej nieba ...
24.05.2012 11:05
5
a góry pną się do góry!
Bliżej nieba ...
24.05.2012 11:10
5
Małe - mniejsze -...
20.05.2012 23:06
1
4.73
Kosaciec
Wiosna
19.05.2012 21:53
3
4.7






