Dynamiczny rozwój Rycerzy Kolumba w Polsce

więcej
20.09.2014 17:30
Ponad 3,5 tys. członków i ponad 70 parafialnych rad - to statystyczny obraz Rycerzy Kolumba w Polsce, katolickiej organizacji zrzeszającej mężczyzn, którzy modlitwą i pracą włączają się w działalność Kościoła na szczeblu parafii. W ostatnich 12 miesiącach przepracowali oni społecznie 70 tys. godzin i przekazali potrzebującym ponad 500 tys. złotych.

Komisja ds. reformy procesu małżeńskiego

więcej
KAI/ kn
20.09.2014 15:16
Dzisiaj w Watykanie podano. że Ojciec Święty 27 sierpnia b.r. postanowił utworzyć specjalną komisję badawczą ds. reformy kanonicznego procesu małżeńskiego. Przewodniczył jej będzie dziekan Roty Rzymskiej, ks. prał. Pio Vito Pinto.

abp Cupich nowym metropolitą Chicago

więcej
KAI / kn
20.09.2014 13:37
Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów pasterskich złożoną ze względu na ukończenie przewidzianego prawem wieku przez dotychczasowego arcybiskupa-metropolitę Chicago, 77-letniego kard. Francisa Georga OMI i mianował jego następcą dotychczasowego biskupa Spokane, 65-letniego Blase Cupicha.

ks. Naumowicz o cudzie za sprawą ks. Popiełuszki

więcej
Tomasz Wiścicki / KAI / kn
20.09.2014 11:49
Jutro, w sobotę w Créteil rozpoczyna się proces o uznanie cudu, jaki dokonał się we Francji za pośrednictwem ks. Jerzego Popiełuszki. Potwierdzenie cudu otworzy drogę ku kanonizacji polskiego kapłana.

Nowa Ewangelizacja w myśl Evangelii gaudium

więcej
slo
19.09.2014 19:29
Po południu Papież spotkał się z uczestnikami międzynarodowej konferencji poświęconej projektowi duszpasterskiemu Evangelii gaudium. Posiedzenie odbywa się w Auli Pawła VI, gdzie też miała miejsce audiencja, i zostało przygotowane przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji.

Patriarchat moskiewski przeciw grekokatolikom

więcej
W. Raiter / slo
19.09.2014 19:00
Prawosławny metropolita Hilarion Ałfiejew wypowiedział się ostro przeciw Kościołowi greckokatolickiemu. Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego skrytykował samą ideę unii jako sposobu zjednoczenia chrześcijan Wschodu i Zachodu.

"Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy"

więcej
KAI / slo
19.09.2014 16:16
Około tysiąca młodych ludzi z Czech, Gruzji, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji i Ukrainy bierze udział w IV Międzynarodowym Spotkaniu "Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy", które odbywa się w Krakowie.

"Żyjemy w epoce brutalnej emancypacji"

więcej
KAI / slo
19.09.2014 15:29
"Żyjemy w epoce brutalnej emancypacji - odrzucania tego, co było uznawane za fundament, na którym została wzniesiona cywilizacja europejska. Tragiczny los chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce jest wyrazem klęski duchowej naszej cywilizacji" - powiedział bp Piotr Libera w Przasnyszu, podczas uroczystości ogłoszenia św. Stanisława Kostki patronem tego miasta. Pobłogosławił także pomnik Świętego z Rostkowa.

Włosi nakręcę film o papieżu Franciszku

więcej
KAI / mh
19.09.2014 11:08
Na wiosnę powinien być gotowy pierwszy włoski film o papieżu Franciszku, zatytułowany "Call me Francesco"("Mów mi Franciszek"). Ujawnił to producent Pietro Valsecchi, którego firma Tao Due wyprodukowała przed laty filmy telewizyjne o Janie Pawle II - "Człowiek, który został papieżem" i "Papież, który pozostał człowiekiem" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.

Kolonia: jutro ingres kard. Woelkiego

więcej
KAI / mh
19.09.2014 10:32
Czołowi przedstawiciele Kościoła, świata polityki i życia społecznego zapowiedzieli udział w jutrzejszym ingresie kard. Rainera Marii Woelkigo do katedry w Kolonii. W ten sposób 58-letni dotychczasowy arcybiskup Berlina obejmie rządy w największej diecezji w Niemczech pod względem liczby katolików.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?