Jest decyzja ws. kościoła w Jasienicy

więcej
KAI / pz
23.07.2014 14:37
W najbliższą niedzielę zostanie otwarty kościół pw. Narodzenie Pańskiego w Jasienicy. Mszy św. będzie przewodniczył bp warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

Będą ewangelizować na Przystanku Woodstock

więcej
KAI / pz
23.07.2014 13:35
700 młodych ewangelizatorów z Polski, Anglii, Luksemburga, Irlandii, Słowacji, Francji i Niemiec, będzie dzielić się swoją wiarą z uczestnikami Przystanku Woodstock, podczas towarzyszącego mu 15. Przystanku Jezus. Ta wyjątkowa inicjatywa ewangelizacyjna odbędzie się w dniach 27 lipca - 3 sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą.

Czekoladowy meczet na zakończenie ramadanu

więcej
KAI / pz
23.07.2014 12:56
Na zakończenie islamskiego miesiąca postu ramadanu cukiernicy z hotelu Hilton w Abu Zabi przygotowują czekoladową kopię jednej z największych świątyń muzułmańskich - Wielkiego Meczetu Zajeda.

O tragicznej sytuacji chrześcijan w Iraku

więcej
KAI / pz
23.07.2014 11:58
Pastor Olav Fykse Tveit, sekretarz generalny ekumenicznej Rady Kościołów (ŚRK lub World Council of Churches), wyraził w poniedziałek głębokie zatroskanie tragiczną sytuacją chrześcijan w Iraku, zagrożonych przez oddziały dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS).

Zespół KEP: Polskę dotyka plaga alkoholizmu

więcej
KAI / pz
23.07.2014 10:01
Polskę dotyka plaga alkoholizmu, Polacy piją więcej niż w czasach PRL - alarmuje Zespół Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości. Jednocześnie zachęca media do propagowania idei trzeźwości. W tym roku mija 30 lat od ustanowienia przez polskich biskupów miesiąca sierpnia jako okresu abstynencji od alkoholu.

Ksiądz wzywa winnych zestrzelenia samolotu

więcej
KAI / pz
23.07.2014 08:51
Odpowiedzialni za ubiegłotygodniową katastrofę samolotu Malezyjskich Linii Lotniczych nad wschodnią Ukrainą winni opowiedzieć całą prawdę o tym, co się wydarzyło. Taki pogląd wyraził 22 lipca przewodniczący synodalnego Wydziału ds. Stosunków Wzajemnych Kościoła i Społeczeństwa Patriarchatu Moskiewskiego ks. protojerej Wsiewołod Czaplin.

Papież zaleca biskupom rekolekcje ignacjańskie

więcej
KAI / kn
22.07.2014 20:23
Stolica Apostolska będzie zachęcała biskupów do odprawiania rekolekcji ignacjańskich. Ma to być jeden z elementów duchowej odnowy episkopatu, na której zależy Papieżowi jezuicie.

ŚRK przestrzega przed skutkami kryzysu gosp.

więcej
Radio Watykańskie / kn
22.07.2014 19:39
Przepaść między bogatymi i biednymi na świecie wciąż rośnie, dlatego Kościoły muszą zrobić więcej, aby zapewnić sprawiedliwość ekonomiczną dla swoich wspólnot - podkreślono podczas posiedzenia Komitetu Centralnego Światowej Rady Kościołów.

Ekumeniczny prymat braterstwa i przyjaźni

więcej
KAI / kn
22.07.2014 19:02
Największe trudności w dialogu ekumenicznym między katolikami a prawosławnymi odnotowuje się obecnie na Ukrainie - stwierdził kard. Kurt Koch w wywiadzie dla "L’Osservatore Romano".

Biskupi Francji potępiają antysemickie ekscesy

więcej
KAI / kn
22.07.2014 18:24
Konferencja Biskupów Francji potępiła antysemickie ekscesy w Sarcelles. "Jesteśmy zszokowani podobnie jak większość Francuzów" - napisali wczoraj w oświadczeniu francuscy hierarchowie. W minionych dniach demonstracje propalestyńskich aktywistów, którzy wznosili antysemickie hasła odbyły się także w Niemczech, m. in. w Berlinie, Essen i Moguncji.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?