Byli anglikanie zaryzykowali, by znaleźć skarb

więcej
KAI / kn
30.07.2014 21:36
Anglikanie, którzy przystępują do Kościoła katolickiego, są jak Hobbit szukający skarbu - powiedział zwierzchnik brytyjskiego ordynariatu dla byłych anglikanów ks. Keith Newton, były biskup anglikański.

Taizé - ponad 70 różnych narodowości

więcej
KAI / kn
30.07.2014 21:03
Międzynarodowe spotkania młodych trwają w ekumenicznej wspólnocie w Taizé przez cały rok, ale w miesiącach letnich są one szczególnie bogate w doświadczenia i przeżycia duchowe.

Trzeba obudzić duchowieństwo

więcej
Anna Malec / KAI / kn
30.07.2014 19:43
W Kościele budzą się świeccy, trzeba obudzić duchowieństwo - mówi w rozmowie z KAI ks. Artur Godnarski, organizator Przystanku Jezus - inicjatywy ewangelizacyjnej towarzyszącej Przystankowi Woodstock.

Apel o obronę chrześcijan na Bliskim Wschodzie

więcej
Radio Watykańskie / kn
30.07.2014 18:26
Sekretariat Stanu przesłał ambasadom państw, akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej "notę słowną" z tekstami ostatnich apeli Ojca Świętego w sprawie Bliskiego Wschodu.

Młodzież z KSM na Miasteczku Modlitwy

więcej
KAI / kn
30.07.2014 16:49
Około 150 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej Polski przyjechało w do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie żeby wziąć udział w Miasteczku Modlitwy. Zorganizowane po raz piąty odbywa się pod hasłem zaczerpniętym z poezji ks. Jana Twardowskiego "Miłość na śmierć nie umiera".

Relacja z drugiego dnia XI IDM

więcej
Piotr Chydziński SJ/ KK
30.07.2014 15:31
Ciekawą rzeczą jest w kolejnym dniu ponownie oglądać tak radosne twarze. To dodaje wartości pracy, którą wykonujemy my, jako Jezuici. I to pokazuje moc, którą daje Duch Święty tym, którzy starają się iść w ślady Jezusa!

Pogrzeb kard. Francesco Marchisano

więcej
KAI / pk
30.07.2014 14:46
W bazylice św. Piotra w Watykanie odbył się 30 lipca pogrzeb zmarłego 3 dni wcześniej kard. Francesco Marchisano - m.in. emerytowanego archiprezbitera tej świątyni i emerytowanego wikariusza Jego Świątobliwości dla Miasta Watykanu. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano a właściwym obrzędom pogrzebowym przewodniczył papież Franciszek. Liturgię koncelebrowali liczni kardynałowie, arcybiskupi i biskupi, obecni byli rodzina i przyjaciele zmarłego oraz członkowie korpusu dyplomatycznego przy Stolicy Apostolskiej.

Kard. Huzar o stosunkach ukraińsko-rosyjskich

więcej
KAI / pz
30.07.2014 13:30
Konflikt rosyjsko-ukraiński nie narodził się wczoraj, ale przygotowywano go stopniowo przez całe dziesięciolecia - uważa kard. Lubomyr Huzar, emerytowany arcybiskup większy kijowsko-halicki. W wywiadzie dla ukraińskiego portalu informacyjnego focus.ua ocenił on obecną sytuację społeczno-polityczną w swoim kraju i perspektywy jej rozwoju.

O. Manuel Nin: męczeństwo pośród obojętności

więcej
KAI / pz
30.07.2014 12:33
"Dziś w Mosulu i w tak wielu innych miejscach w Iraku ludność jest ograbiana, wyszydzana, pozostawiana w środku pustyni - tej fizycznej, jałowej i bez wody, niemal jakby słychać było echo Psalmu, a przede wszystkim na tej duchowej, stworzonej wokół nich przez milczenie, przez obojętność wielu, także chrześcijan, którzy milczą, którzy nie mogą, nie ośmielają się albo nie chcą zabrać głosu" - pisze archimandryta o. Manuel Nin.

Kościołowi w Mosulu grozi całkowite zniszczenie

więcej
KAI / pz
30.07.2014 10:35
Kościołowi w Mosulu grozi całkowite zniszczenie - alarmuje Międzynarodowe Dzieło Chrześcijańskie "Open Doors" (Otwarte Drzwi).

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?