"Papież nie umniejsza znaczenia ciężkości grzechu aborcji"

PAP / rj
Wtorek, 1 września 2015, godz. 15:35
Watykan wyjaśnił we wtorek, że decyzja papieża Franciszka, który upoważnił wszystkich kapłanów do rozgrzeszenia w Roku Świętym grzechu aborcji nie oznacza "umniejszenia znaczenia jego ciężkości". "To rozszerzenie przejawu miłosierdzia" - mówi rzecznik Watykanu.
więcej

Cechy dobrego ojca [WYWIAD]

KAI / rj
Wtorek, 1 września 2015, godz. 14:42
Kwestia ojcowska jest absolutnie kluczowa, jeśli chcemy, by w zdrowy sposób funkcjonowały nasze rodziny i Kościół - mówi KAI Ken Canfield, założyciel Narodowego Centrum na Rzecz Ojcostwa w Stanach Zjednoczonych, gość VII Forum Tato.Net, które odbędzie się w Łodzi 5 września 2015 r.
więcej

Franciszek: o istocie chrześcijańskiej pociechy

KAI / jm
Wtorek, 1 września 2015, godz. 14:09
Nadzieję na ostateczne spotkanie z Chrystusem trzeba umocnić poprzez zachęcanie się wzajemnie i budowanie jedni drugich przez dobre słowa i dobre uczynki, a nie niepotrzebne plotkarstwo - powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty po wakacyjnej przerwie wznowił sprawowanie Eucharystii z udziałem grup wiernych.
więcej

Kard. Schönborn wobec tragedii uchodźców: Już dość

KAI / jm
Wtorek, 1 września 2015, godz. 13:04
- Już dość! Dość umierania, dość cierpień i prześladowań. Już nie możemy dłużej przymykać oczu - tymi słowami kardynał Christoph Schönborn rozpoczął Mszę św. żałobną 31 sierpnia br. wieczorem w katedrze św. Szczepana w Wiedniu. Arcybiskup Wiednia odprawił ją w intencji 71 martwych uchodźców znalezionych 27 sierpnia w porzuconej na autostradzie ciężarówce.
więcej

Kard. Agrigento: potrzebne są zmiany strukturalne

L'Osservatore Romano
Nicola Gori / pz
Wtorek, 1 września 2015, godz. 11:33
Jestem przekonany od dłuższego czasu, że używanie w odniesieniu do zjawiska migracji terminu kryzys jest mylące i bardzo tendencyjne - mówi kard. Francesco Montenegro.
więcej

Papież na Twitterze: modlitwa na rzecz ochrony stworzenia

KAI / jm
Wtorek, 1 września 2015, godz. 11:28
O czynne włączenie się w obchodzony dziś Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia zaapelował Ojciec Święty za pośrednictwem komunikatora Twitter.
więcej

Głosowanie na najlepszego duchownego Małopolski

KAI / j
Wtorek, 1 września 2015, godz. 09:53
Trwa kolejna, już czwarta edycja plebiscytu "Dziennika Polskiego" na najlepszego duchownego Małopolski. Poza tradycyjnymi kategoriami - Najlepszy Proboszcz, Wikary i Parafia - w tym roku po raz pierwszy można głosować na Najlepszą Siostrę Zakonną. Głosy na wytypowanych kandydatów i kandydatki można oddawać do 11 września.
więcej

Życzenia dla uczniów od duszpasterza młodzieży

KAI / jm
Wtorek, 1 września 2015, godz. 08:44
Odwagi wiary na progu nowego roku szkolnego życzył rodzicom, nauczycielom i katechetom bp Henryk Tomasik. Krajowy duszpasterz młodzieży życzył uczniom, by ich "życie było wypełnione dobrem świadczonym innym, a przede wszystkim wiernością Bogu". W całym kraju nowy rok szkolny rozpoczyna 4,9 mln uczniów i 650 tys. nauczycieli.
więcej

Benedykt XVI spotkał się ze swymi uczniami

Radio Watykańskie
ak
Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, godz. 21:06
To Słowo Boże, obecne w nim prawda, miłość i piękno, oczyszczają człowieka i chronią go przed utratą pamięci w świecie, który nie myśli już o Bogu - mówił Benedykt XVI podczas spotkania z uczestnikami dorocznego seminarium swych uczniów. Odbyło się ono w ubiegłym tygodniu w Castel Gandolfo.
więcej

Zmarł biskup bliski dziennikarzom

Radio Watykańskie
ak
Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, godz. 18:15
W niedzielę w wieku 88 lat zmarł w Rzymie bp Pierfranco Pastore, wieloletni sekretarz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Urodzony w okolicach Novary przez całe swoje życie był związany z kościelnymi mediami.
więcej

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?