Kard. Parolin: papież będzie się modlił za całą Amerykę

KAI / pk
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 19:31
Podróż apostolska do Meksyku, gdzie Papież przybędzie w nocy z 12 na 13 lutego, wpisuje się w Rok Jubileuszowy Miłosierdzia - wskazał kard. Pietro Parolin w wywiadzie dla włoskiego tygodnika katolickiego "Famiglia Cristiana".
więcej

"Wspólna deklaracja papieża i patriarchy liczy 10 stron"

KAI / pk
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 19:06
Wspólna deklaracja, którą dziś mają podpisać w Hawanie papież Franciszek i patriarcha moskiewski Cyryl, zajmuje 10 stron - podała dzisiaj rosyjska agencja prasowa TASS.
więcej

Londyn: anglikanie przeciwko pracy w niedzielę

PAP / pk
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 18:18
Kościół anglikański sprzeciwia się liberalizacji handlu w niedzielę. Brytyjski minister Sajid Javid skierował do parlamentu projekt ustawy, która ma znieść istniejące w tym zakresie ograniczenia.
więcej

Meksyk: na Franciszka czekają najbiedniejsi i chorzy

KAI / pk
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 18:13
Do Meksyku Franciszek ma przybyć po godz. 19 czasu miejscowego, kiedy w Polsce będzie już 2. w nocy. Stolica tego kraju jest już gotowa na przyjęcie Papieża. W wielu miejscach miasta trwają ostatnie prace porządkowe.
więcej

Patriarcha Cyryl łączy wielkie nadzieje ze spotkaniem z papieżem

PAP / pk
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 18:07
Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl oświadczył w piątek w Hawanie podczas rozmów z kubańskim przywódcą Raulem Castro, że łączy wielkie nadzieje ze spotkaniem z papieżem Franciszkiem. Do spotkania, które już obwołano historycznym, ma dojść w piątek.
więcej

Będzie proces beatyfikacyjny kard. Henriego de Lubaca?

KAI / pk
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 17:49
Kościół we Francji zamierza wszcząć proces beatyfikacyjny jednego z najwybitniejszych teologów XX wieku, jezuity o. Henriego de Lubaca, mianowanego kardynałem przez św. Jana Pawła II w 1983 r.
więcej

S. Chmielewska: te ustawy rządu to propaganda

KAI / pk
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 17:28
Siostra Małgorzata Chmielewska w mocnych słowach krytykuje prorodzinne ustawy rządu. Przeczytaj, co dokładnie powiedziała.
więcej

"To spotkanie jest owocem naszych cierpień"

Piątek, 12 lutego 2016, godz. 16:59
Spotkanie papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem postrzegamy jako owoc krzyża, którego doświadczamy - powiedział wikariusz apostolski Aleppo w Syrii, bp Georges Abou Khazen.
więcej

"W 2040 r. będzie w Chinach 580 mln chrześcijan"

KAI / ml
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 16:10
"Ujrzeliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie" - te słowa Trzech Mędrców, szukających nowo narodzonego Jezusa, przypomina amerykański socjolog Rodney Stark w swej książce "A Star in the East. The Rise of Christianity in China" (Gwiazda na Wschodzie. Wzejście chrześcijaństwa w Chinach).
więcej

Włochy: spór między koalicją rządową a episkopatem

PAP / kw
Piątek, 12 lutego 2016, godz. 13:52
We Włoszech doszło do sporu koalicji rządowej z episkopatem, gdy jego przewodniczący kardynał Angelo Bagnasco wezwał, aby głosowanie w Senacie nad projektem ustawy o związkach cywilnych osób tej samej płci było tajne i każdy mógł głosować zgodnie z sumieniem.
więcej

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook