Pierwsze chwile abp. Jędraszewskiego w Krakowie

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 20:14
W poniedziałek wieczorem do Domu Arcybiskupów Krakowskich przybył nowy metropolita krakowski. Swój pobyt na ul. Franciszkańskiej 3 abp Marek Jędraszewski rozpoczął od chwili cichej modlitwy w biskupiej kaplicy.
więcej

Kard. Zenari odwiedził umęczone Aleppo

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 18:21
- Wasza ojczyzna zajmuje szczególne miejsce w sercu papieża Franciszka. Modli się on, by Syria szybko mogła cieszyć się trwałym pokojem - mówił kard. Mario Zenari podczas swej wyjątkowej wizyty w Aleppo.
więcej

Łotwa: nowy żeński klasztor ewangelicko-luterański

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 17:34
Na Łotwie powstaje żeński klasztor. Może zaskakiwać fakt, że chodzi tu o placówkę należącą do Kościoła ewangelicko-luterańskiego. Miejsce to ma ma być też swego rodzaju celem pielgrzymek.
więcej

Kard. Duka: świat się budzi, odrzuca mainstreamowe idelogie

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 17:30
W ostatnich kilku latach świat się budzi i zaczyna odrzucać mainstreamowe ideologie. Nie zawsze się to udaje, nie zawsze jest to rozważne, ale w tym kierunku trzeba prowadzić młodych ludzi - uważa kard. Dominik Duka, reflektując nad przyszłym Synodem Biskupów o młodzieży.
więcej

Zwiedzanie Muzeów Watykańskich możliwe także wirtualnie

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 17:18
Wirtualne zwiedzanie Muzeów Watykańskich umożliwia nowa strona internetowa papieskich zbiorów. - Tym samym wyszliśmy na przeciw życzeniu papieża Franciszka, który opowiada się za dostępem do Muzeów dla wszystkich - powiedziała dzisiaj ich nowa dyrektor, Barbara Jatta.
więcej

Brazylijski kardynał w obronie reform papieża Franciszka

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 14:52
Istotą reform papieża Franciszka jest stworzenie "w pełni misyjnego Kościoła". Pisze o tym brazylijski kardynał Cláudio Hummes w wydanej właśnie książce "Grandes metas do Papa Francisco" (Wielkie cele papieża Franciszka). Tłumaczy, że właśnie dlatego Ojciec Święty chce Kościoła wcielającego się w ludzką historię, który wychodzi na peryferie.
więcej

Meksykański biskup: mur Trumpa nie powstrzyma migracji

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 14:22
Mur, który chce postawić prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na granicy z Meksykiem nie powstrzyma migracji, choć ją znacznie utrudni. Opinię taką wyraził ordynariusz meksykańskiej diecezji San Cristóbal de las Casas, bp Felipe Arizmendi Esquivel.
więcej

Dziś 4. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa

KAI / sz
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 14:10
Dziś - 23 stycznia - przypada czwarta rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, metropolity warszawskiego i Prymasa Polski. Z tej okazji w archikatedralnej bazylice św. Jana na Starym Mieście o godz. 19. zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie bp Michał Janocha.
więcej

Hanna Lis o ks. Kaczkowskim: nie wiem, co bym bez niego wtedy zrobiła

party.pl/viva / psd
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 13:20
Hanna Lis w wywiadzie dla magazynu "Viva" opowiedziała, ile jej rodzina zawdzięcza ks. Janowi Kaczkowskiemu.
więcej

Praga: poważny stan kard. Miroslava Vlka

KAI / ml
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, godz. 13:04
Emerytowany metropolita praski, kardynał Miloslav Vlk cierpi na raka płuc z przerzutami do kości i czeka go chemioterapia - poinformowała czeska telewizja. Problemy zdrowotne 84. letniego purpurata zaczęły się na wiosnę ubiegłego roku, a w wigilię Bożego Narodzenia musiał się poddać hospitalizacji. Od piątku ma zapewnioną opiekę domową.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook