Nikt nie ma prawa pozbawiać człowieka godności

więcej
KAI / kn
22.11.2014 21:30
Jak uczy Pismo Święte, Bóg stworzył człowieka na swój obraz i swoje podobieństwo, dlatego nikt nie ma prawa pozbawiać go godności i wolności. Czynienie tego oznacza obrazę Stwórcy.

Prof. Chrostowski otrzymał nagrodę Ratzingera

więcej
KAI / kn
22.11.2014 19:41
Czołowy polski biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski i Francuzka prof. Anne-Marie Palletier, specjalistka w dziedzinie Pisma Świętego i hermeneutyki biblijnej, otrzymali 22 listopada tegoroczne nagrody Watykańskiej Fundacji im. Josepha Ratzingera - Benedykta XVI.

Nowy rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

więcej
KAI / kn
22.11.2014 18:53
Ks. Franciszek Ślusarczyk decyzją metropolity krakowskiego został mianowany nowym rektorem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zastąpi bp. Jana Zająca, który przeszedł na emeryturę.

Holy Mary Team - społeczność ewangelizacyjna

więcej
KAI / kn
22.11.2014 16:47
Ewangelizacja pod hasłem "Jesteś z Miłości" inauguruje działalność nowopowstałej społeczności maryjnej Holy Mary Team.

Ks. prof. Henryk Wejman biskupem pomocniczym

więcej
KAI / kn
22.11.2014 15:16
Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, 54-letni ks. prof. Henryk Wejman został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Noce Młodych przygotowaniem do ŚDM

więcej
KAI / kn
22.11.2014 14:27
Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy i wspólne śpiewy uwielbienia - złożyły się na Sandomierską Noc Młodych, która odbyła się 21 listopada w bazylice katedralnej.

W kopalni soli otwarto kaplicę św. Jana Pawła II

więcej
KAI / kn
22.11.2014 13:43
Od wczoraj w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce dostępna jest dla zwiedzających nowa kaplica pod wezwaniem św. Jana Pawła II. To najprawdopodobniej najgłębiej położona na świecie świątynia poświęcona papieżowi Polakowi.

Katolicy mają odnowić ideę integracji

więcej
KAI / kn
22.11.2014 09:59
Chrześcijanie, a zwłaszcza my katolicy, powinniśmy być przekonani, że integracja europejska jest czymś dobrym i nadal ważnym - podkreślił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.

Współcześni zakonnicy mają pociągać ludzi

więcej
KAI / ptsj
21.11.2014 18:45
"Zakonnicy i zakonnice swym życiem życie mają zdumiewać i pociągać ludzi" - zauważyła s. Bonawentura Stawarz OCPA z klasztoru Zakonu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach. W przededniu inauguracji Roku Życia Konsekrowanego zakonnica przypomina w rozmowie z KAI, że to "chrześcijaństwo i zakony ukształtowały kulturę europejską, choć współczesna Europa się tego wypiera".

Zakony kontemplacyjne pomagają świeckim

więcej
KAI / ptsj
21.11.2014 16:42
Po co są zakony kontemplacyjne? - Coraz trudniej wyjaśnić to współczesnym ludziom - pragmatycznym, zafascynowanym konsumpcją, żyjącym w pośpiechu. Odpowiedź tę znają mniszki modlące się w klasztorach w całej Polsce, ale także osoby świeckie, które coraz częściej szukają bliskości Boga, ratunku i ukojenia, rozwiązania doczesnych problemów. Dziś, we wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny mniszki i mnisi z zakonów klauzurowych obchodzą swoje święto.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?