"Tylko Bóg może uczynić człowieka szczęśliwym"

KAI / pk
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 17:05
Wraz z całym narodem ukraińskim katolicy łacińscy świętują 25. rocznicę niepodległości swej Ojczyzny - napisał w liście z tej okazji metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Ukrainy.
więcej

Na Jasnej Górze rozpoczęła się modlitwa o pokój

KAI / pk
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 16:29
Kolejna szczególna modlitwa o pokój rozpoczęła się na Jasnej Górze. Prośby zanoszone są przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie w ołtarzu adoracji zatytułowanym: Światło pojednania i pokoju.
więcej

"Niepodległość Ukrainy jest darem Bożym"

KAI / pk
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 15:51
Dar niepodległości jest darem Bożym dla wszystkich, który trzeba cenić i jego strzec. Mówił o tym arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk w programie sieci Facebook 1. programu telewizji internetowej "Otwarty Kościół".
więcej

"Benedykt XVI martwi się o Europę"

KAI / pk
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 15:29
Benedykt XVI martwi się o obecną sytuacją Europy. W rozmowie z Radiem Watykańskim koordynator dorocznego sympozjum Kręgu Uczniów Ratzingera, salwatorianin o. Stephen Horn przytoczył słowa papieża seniora.
więcej

Abp Kupny: parafia ma pokazywać Jezusa

KAI / ml
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 13:31
"Czy szukającym Jezusa mamy odwagę powiedzieć: "Chodź i zobacz", przyprowadzając ich do naszej wspólnoty parafialnej?" - napisał dziś na portalu społecznościowym Twitter metropolita wrocławski.
więcej

"Znajduję się w miejscu gdzie sytuacja jest tragiczna"

KAI / ml
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 12:51
Znajduje się w miejscu gdzie sytuacja jest tragiczna - powiedział biskup Ascoli, Giovanni D’Ercole, który przebywa w Pescara del Tronto. Miasteczko jest jednym z tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku dzisiejszego trzęsienia ziemi w regionach Umbria, Lacjum i Marche w środkowych Włoszech.
więcej

Kard. Schönborn pomaga ratować życie irackiego chłopca

KAI / ml
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 12:36
Ciężko chory 12-letni półsierota nie miał w swoim rodzinnym Iraku szans na leczenie. Z inicjatywy kard. Christopha Schönborna przyjechał do Austrii, gdzie jego życie mają uratować dwie operacje.
więcej

Dziennik watykański: Amoris laetitia nie jest prywatną opinią papieża

L'Osservatore Romano
Salvador Pié-Ninot' / ml
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 12:33
Oficjalny dziennik Watykanu L'Osservatore Romano opublikował tekst, który jednoznacznie stwierdza: adhortacja Amoris Laetitia ma być traktowana jako nauczanie Kościoła. Powołuje się przy tym na dokument sygnowany przez kard. Josepha Ratzingera.
więcej

Potomek Mahometa wzywa do walki z dżihadystami

Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 10:00
Król Maroka Mohamed VI wezwał do stworzenia wspólnego frontu przeciwko dżihadystom. Monarcha należy do dynastii Alawitów, której protoplasta Al-Hassan Ad-Dakhil był potomkiem proroka Mahometa.
więcej

Wielki Ajatollah o mądrych słowach Papieża

Radio Watykańskie
ml
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 09:25
Wielki ajatollah Naser Makarem Shirazi ze świętego dla szyitów miasta Kom w Iranie pogratulował Papieżowi jego wypowiedzi na temat islamu podczas konferencji prasowej w drodze z Polski do Rzymu.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook