Wspólna ewangelizacja katolików i anglikanów

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 21:40
Dialog ekumeniczny wkracza pełną parą do sieci społecznościowych. Nową inicjatywę na tym polu zaprezentowali wspólnie przewodniczący episkopatu Anglii i Walii kard. Vincent Gerard Nichols oraz prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby.
więcej

Watykan: sekretarz generalny synodu nagrał płytę

PAP / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 21:35
Jeden z najbardziej znanych kardynałów Kurii Rzymskiej, Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Biskupów jest, o czym mało kto wie, pianistą.
więcej

Zmarł katolicki biskup Kijowa Piotr Malczuk OFM

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 20:58
W nocy z 26 na 27 maja zmarł nagle w Grodnie na Białorusi rzymskokatolicki biskup kijowsko-żytomierski abp Piotr Malczuk OFM. Miał 50 lat. Hierarcha przebywał obecnie na Białorusi, gdzie brał udział w Krajowym Kongresie Eucharystycznym tamtejszego Kościoła.
więcej

"Żadna religia nie jest właścicielką transcendencji"

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 19:37
"Żadna religia nie jest właścicielką transcendencji". Na takiej zasadniczej koncepcji opierać się będzie czuwanie międzyreligijne, zorganizowane w nocy z soboty 28 na niedzielę 29 maja w katolickim kościele św. Mederyka (Saint-Merry) w Paryżu.
więcej

"To dla chrześcijan kwestia życia i śmierci"

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 18:24
Eucharystia musi się ponownie znaleźć w centrum naszego życia, a Bóg w centrum liturgii - podkreśla kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
więcej

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego już w grudniu?

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 16:00
"Proces beatyfikacyjny wszedł w ostatnią fazę" - niebawem ma ukazać się dekret o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia. Dowiedz się więcej.
więcej

Abp Kupny: do tego zobowiązuje Eucharystia

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 12:30
Abp Józef Kupny przewodniczył centralnym obchodom Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w stolicy Dolnego Śląska.
więcej

Bp Czaja: nie wystarczy przychodzić do Kościoła

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 11:20
"Chrystus nas karmi swoim Ciałem i Krwią, daje nam swego Ducha, a matka Kościół zastawia stoły" - powiedział bp Andrzej Czaja w uroczystość Bożego Ciała w opolskiej katedrze.
więcej

Wojkowice: procesja Bożego Ciała w więzieniu

KAI / kw
Piątek, 27 maja 2016, godz. 09:55
Prawdopodobnie pierwsza i jedyna w Polsce procesja uroczystości Bożego Ciała dla więźniów odbyła się na terenie Zakładu Karnego w Wojkowicach.
więcej

Kolonia: Msza Bożego Ciała na barce uchodźców

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 21:39
Barka, którą setka uchodźców dotarła do Europy przez Morze Śródziemne, stała się ołtarzem, na którym arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki odprawił Mszę Bożego Ciała.
więcej

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook