Debata: Kto wychowuje nasze dzieci?

więcej
02.06.2015 10:41
O tym, jaki wpływ na wychowanie dzieci mają rodzice, a jaką rolę odgrywa szkoła; dlaczego ważne jest, by dzieci miały kontakt z rówieśnikami i kto jest sprzymierzeńcem w procesie wychowania dzieci? − dyskutowali uczestnicy Poznańskiej Debaty Społecznej w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

123 tys. € kary za homofobię katolickiej szkoły

więcej
KAI / rj
02.06.2015 09:09
Jeśli rodzice dowiedzą się o pana orientacji, mogą robić problemy - to niewinne z pozoru ostrzeżenie kosztowało katolicką szkołę Dobrego Pasterza w Sanlúcar de Barrameda w Hiszpanii 123 tys. euro.

Malezja: muzułmanie decydują o Biblii

więcej
mg
01.06.2015 18:25
Malezyjskie władze wprowadziły kolejne obostrzenia mające na celu ograniczenie dystrybucji na terytorium tego kraju Biblii oraz innych tekstów chrześcijańskich. Jest to, można powiedzieć, kolejna odsłona toczącego się od lat sporu o możliwość używania przez wyznawców Chrystusa słowa "Allach" na określenie Boga.

USA: katolicy republikańskimi kandydatami na prezydenta

więcej
mg
01.06.2015 17:11
- Jestem dumny z tego, że jestem katolikiem, i z tego, czego uczy Kościół - to słowa Ricka Santorum, jednego z republikańskich kandydatów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2016 r. Ten były senator, pochodzący z Pensylwanii, już po raz drugi wystawia swoją kandydaturę.

50 lat temu ukazała się Biblia Tysiąclecia

więcej
KAI / mg
01.06.2015 16:28
Biblia Tysiąclecia to polski przekład Biblii z języków oryginalnych. Zainicjowany został przez opactwo benedyktynów tynieckich z Krakowa a wydany po raz pierwszy w 1965 roku przez Wydawnictwo Księży Pallotynów - Pallottinum.

Bp Tomasik o sakramentalności małżeństwa

więcej
KAI / mg
01.06.2015 15:31
Czasy w których żyjemy wymagają odbudowania szacunku dla sacrum, także dla sakramentalności małżeństwa - uważa biskup Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP. Z danych GUS wynika, że w 2014 r. rozwiodło się ok. 66 tys. par małżeńskich w Polsce.

Dzieje chrześcijaństwa w Bośni i Hercegowinie

więcej
KAI / mg
01.06.2015 14:24
Na terenie dzisiejszej Bośni i Hercegowiny chrześcijaństwo pojawiło się już w głębokiej starożytności. Później mamy dokumenty soborów lokalnych z V i VI w., z których wynika, że na obszarach tych istniały co najmniej cztery diecezje, wchodzące w skład metropolii w Salonikach.

Finał Konkursu Wiedzy Biblijnej

więcej
KAI / mg
01.06.2015 13:21
W Niepokalanowie rozpoczyna się dziś dwudniowy finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". To jedna z największych inicjatyw biblijnych w kraju adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbywa się pod patronatem Prymasa Polski i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W eliminacjach szkolnych udział wzięło ok. 30 tysięcy młodych.

Piekary Śląskie: pielgrzymka mężczyzn

więcej
KAI / mg
01.06.2015 12:18
- Chrześcijanin wie, że jeśli chce przeprowadzić odnowę moralną rodziny i społeczeństwa, jeśli chce przyczyniać się do budowania ładu społeczno-moralnego, musi najpierw sam posiadać autorytet moralny - powiedział 31 maja abp Wiktor Skworc, w sanktuarium maryjnym w Piekarach Śląskich, gdzie z tradycyjną pielgrzymką przybyło kilkadziesiąt tysięcy mężczyzn i młodych chłopców.

Szczecin: ewangelizacja w pubach i w tramwaju

więcej
KAI / mg
01.06.2015 11:25
Pierwsza w Polsce Misja "Talitha kum" zakończyła się w niedzielę wieczorem w Szczecinie. Tydzień Ewangelizacji zorganizowały szczecińskie wspólnoty i ruchy kościelne, a całość koordynował Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej i Wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?