ŚDM: rektor PWTW spotkał się z młodymi Portugalczykami

KAI / jm
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 20:00
Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (PWTW) ks. prof. Krzysztof Pawlina spotkał się z Portugalczykami, którzy udadzą się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W wydarzeniu zorganizowanym w podlizbońskim Queluz wziął udział również kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente.
więcej

Jasna Góra: biskupi podpisali nowy akt zawierzenia

KAI / jm
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 16:50
Hierarchowie zgromadzeni na Jasnej Górze na zebraniu biskupów diecezjalnych w 50. rocznicę Milenijnego Aktu Oddania Maryi narodu polskiego podpisali nowe zawierzenie, które jutro zostanie wypowiedziane podczas głównej Sumy odpustowej ku czci Królowej Polski. Uroczystość miała miejsce w zabytkowej bibliotece, gdzie wystawiony został ręcznie napisany dokument, pod którym podpisali się wszyscy biskupi na czele z Prymasem Polski.
więcej

Staniątki: episkopat na obchodach 800-lecia Opactwa

KAI / jm
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 14:35
W tym roku przypada 800-lecie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach k. Krakowa. To najstarszy w Polsce klasztor benedyktynek. 8 maja w obchodach jubileuszowych wezmą udział przedstawiciele Episkopatu.
więcej

ŚDM 2016: cykl nabożeństw na Campus Misericordiae

KAI / jm
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 12:41
W niedzielny wieczór na Campus Misericordiae odprawiono pierwsze z cyklu nabożeństw, które będą się odbywać w tym miejscu co tydzień aż do Światowych Dni Młodzieży. Modlitwa zgromadziła m.in. wolontariuszy ŚDM, turystów z różnych stron Polski oraz mieszkańców okolicznych parafii.
więcej

"Majowe"- znaczenie, tradycja i współczesność

KAI / jm
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 11:26
Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne "majówki" - nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska, do której w tym roku dodano nowe wezwanie.
więcej

Abp Gądecki: Milenijny Akt trzeba "odkurzyć"

KAI / jm
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 09:04
"Milenijny Akt z 1966 r., program Wielkiej Nowenny i powstałe wcześniej Śluby Narodu są nadal bardzo aktualne. To zobowiązania, które trzeba odkurzyć i które na nowo trzeba nam dziś podjąć" - powiedział na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski uczestniczył dziś w ostatniej debacie z cyklu "Raport Jasnogórski 2016". Nawiązywały one do programu odnowy moralnej narodu w oparciu o Śluby Jasnogórskie sprzed 50 laty.
więcej

Symbole ŚDM przybyły do diecezji tarnowskiej

KAI / pk
Niedziela, 1 maja 2016, godz. 21:26
Krzyż ŚDM oraz Ikonę Salus Populi Romani uroczyście powitano dziś w Limanowej. Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży potrwa w diecezji tarnowskiej do 13 maja. Krzyż i ikona odwiedzą kościoły, ale także więzienia, DPS, szkoły i szpitale. Symbole ŚDM będą nawet płynąć z flisakami tratwą po Dunajcu.
więcej

Paulini zaprezentowali milenijny akt oddania Matce Bożej

PAP / pk
Niedziela, 1 maja 2016, godz. 20:39
Paulini z Jasnej Góry zaprezentowali w niedzielę "Milenijny Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matki Kościoła, za wolność Kościoła Chrystusowego" - dokument podpisany w 1000-lecie chrztu Polski m.in. przez kardynała Stefana Wyszyńskiego i arcybiskupa Karola Wojtyłę.
więcej

III Pielgrzymka Motocyklistów do Gaździny Podhala

KAI / pk
Niedziela, 1 maja 2016, godz. 19:55
Blisko 400 osób wzięło udział 1 maja w III Pielgrzymce Motocyklistów do sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, zwanej przez górali gaździną Podhala.
więcej

Abp Hoser: sprawiedliwość fundamentem pokoju społecznego

KAI / pk
Niedziela, 1 maja 2016, godz. 18:19
Sprawiedliwość jest podstawą i fundamentem pokoju społecznego - powiedział abp Henryk Hoser przestrzegając przed zgubnymi skutkami prywaty i krótkowzroczności.
więcej

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook