Klasztory schronieniem dla ofiar trzęsienia

więcej
KAI / psd
27.04.2015 15:31
Liczne klasztory, działające w regionie, w którym wystąpiło trzęsienie ziemi w Nepalu, stoją obecnie otworem dla wszystkich ofiar katastrofy. W Bandipur, odległym o 60 km od epicentrum, siostry zakonne udostępniły pomieszczenia klasztorne rodzinom, które na skutek kataklizmu straciły swoje domy.

Jezus Miłosierny w drodze do Watykanu

więcej
es
27.04.2015 14:57
Obraz Jezusa Miłosiernego z napisami po arabsku pielgrzymuje do Watykanu. Jego droga wiedzie z Polski przez 5 krajów Europy i potrwa 3 miesiące. Jest to świadectwo tego, jak Bóg uzdrawia, a główną intencją jest modlitwa za prześladowanych chrześcijan.

Kraków: 70 lat Tygodnika Powszechnego

więcej
Mikołaj Cempla / psd
27.04.2015 14:45
70 lat temu z inicjatywy kardynała Adama Sapiehy wydany został pierwszy numer katolickiego społeczno-kulturalnego "Tygodnika Powszechnego". Przez wczesne lata PRL czasopismo było praktycznie jedynym wolnym pismem o charakterze inteligenckim. Redakcja nie ulegała naciskom władzy, przypłacając to m.in. trzyletnim zawieszeniem działalności po odmowie publikacji nekrologu Stalina.

Caritas zbiera pieniądze dla poszkodowanych w Nepalu

więcej
Biuro Prasowe Caritas Polska / ptt
27.04.2015 13:50
Caritas Polska przekazuje kwotę 30 000 Euro na pierwszą pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Jednocześnie trwa zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na działania ratownicze i aprowizacyjne dla osób, które ucierpiały.

Brzozów: proces księdza znowu odroczony

więcej
KAI / ptt
27.04.2015 13:01
Ze względu na pobyt oskarżonego w szpitalu, Sąd Rejonowy w Brzozowie po raz trzeci odroczył dziś proces ks. Stanisława K. oskarżonego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad czwórką dzieci i doprowadzenie jednego z nich do samobójstwa.

Bartoszewski był konsekwentnym chrześcijaninem

więcej
KAI / ptt
27.04.2015 12:00
- Śp. prof. Władysław Bartoszewski był chrześcijaninem bardzo konsekwentnym - wspomina zmarłego w piątek wybitnego historyka, polityka i działacza katolickiego abp Alfons Nossol. - Właściwie nigdy się chrześcijaństwa nie zapierał. Nie był typem klęcząco-kościelnym, ale świadomym chrześcijaninem - powiedział KAI emerytowany biskup opolski.

Msza dziękczynna w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

więcej
PAP / ptt
27.04.2015 11:05
W pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II odprawiono w poniedziałek mszę dziękczynną w bazylice św. Piotra w Watykanie. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz nazwał papieża "człowiekiem modlitwy, kontemplacji i czynu" oraz "mistykiem służby".

Dziś 1. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII

więcej
KAI / ptt
27.04.2015 11:00
Dzisiaj mija 1. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Rok temu 27 kwietnia 2014 r. dwaj papieże zostali świętymi Kościoła powszechnego. Uroczystość pod przewodnictwem papieża Franciszka odbyła się w ustanowione przez papieża Polaka święto Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty nazwał Jana Pawła II papieżem rodziny. W liturgii uczestniczyło 800 tys. wiernych z całego świata. Wśród koncelebransów był papież senior Benedykt XVI.

Pokazał nam jak wygląda kroczenie do świętości

więcej
KAI / ptt
27.04.2015 10:13
- Naśladujmy Jana Pawła II, bo przecież mogliśmy widzieć, na czym polega kroczenie do świętości - zachęcił wczoraj abp Mieczysław Mokrzycki. Metropolita lwowski przewodniczył w bydgoskim Kościele Rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego Eucharystii, w czasie której uroczyście wprowadzono relikwie papieża Polaka.

XIV Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel

więcej
KAI / ptt
27.04.2015 09:17
Ponad 70 osób wzięło udział w XIV Międzynarodowych Warsztatach Muzyki Gospel, które odbyły się w Przemyślu. Zajęcia prowadzili liderzy zespołu TGD: Kamila Pałasz i Piotr Nazaruk. Zwieńczeniem był koncert galowy w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w niedzielę wieczorem.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?