Kard. Marx nawiedził grób bł. ks. Popiełuszki

więcej
KAI / psd
01.09.2014 16:42
Kard. Reinhard Marx, przewodniczący Episkopatu Niemiec, nawiedził dziś po południu grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Przebywający z wizytą w Polsce arcybiskup Monachium i Fryzyngi wraz z kard. Kazimierzem Nyczem modlił się przed grobem kapelana i patrona Solidarności a następnie odwiedził poświęcone mu muzeum.

Müller: Więcej teolożek w Watykanie

więcej
KAI / paulus
01.09.2014 14:51
Zwiększenie liczby kobiet w Międzynarodowej Komisji Teologicznej zapowiada kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, na łamach "L’Osservatore Romano".

Dominikański triathlon na dystansie Ironmana

więcej
KAI / paulus
01.09.2014 14:31
O. Marcin Jeleń OP jest pierwszym w Polsce dominikaninem, który ukończył triathlon na dystansie Ironmana. 226 km biegiem, wpław i na rowerze pokonał w 12 godzin i 37 minut.

Każda wojna jest wielką tragedią!

więcej
KAI / paulus
01.09.2014 13:27
Ok. 150 tysięcy chrześcijan, którzy zostali wygnani ze swoich domów i miast. Schronienie znaleźli w górach i lasach. Są to często ludzie starsi, chorzy, kobiety w ciąży i dzieci. 7 września w Radomiu zbiórka do puszek.

Filaret potępia "cyniczne" kłamstwa Cyryla

więcej
KAI / paulus
01.09.2014 13:12
Po raz pierwszy od czasów hitlerowskich zetknęliśmy się z niezwykłą pod względem cynizmu i kłamstw zmasowaną propagandą przeciw Ukrainie.

Licheń: koniec wakacji w rodzinnym klimacie

więcej
Robert Adamczyk
01.09.2014 11:37
Gry, zabawy oraz niezliczone atrakcje dla najmłodszych czekały dzisiejszego popołudnia przed bazyliką Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. W ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji księża marianie przygotowali dla najmłodszych zakończenie wakacyjnego odpoczynku w Bożym duchu.

Niech już nie będzie więcej wojny...

więcej
KAI / pk
01.09.2014 09:20
- Niech już nie będzie więcej wojny, złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny, kłębowiska walki i przemocy - apelował abp Skworc pod budynkiem dawnej gliwickiej radiostacji w niedzielę 31 sierpnia wieczorem, gdzie zgromadzili się duchowni, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz pobliscy mieszkańcy. Siedemdziesiąt pięć lat temu w tym miejscu hitlerowska prowokacja zapoczątkowała II Wojnę Światową.

Kard. Marx: Kościół musi nieść pokój

więcej
KAI / psd
31.08.2014 20:34
Kościół musi być budowniczym mostów i niosącym pokój. Nasze doświadczenia związane z wojną zobowiązują nas by nieść świadectwo pokoju - mówił dziś w gliwickiej katedrze przewodniczący Episkopatu Niemiec kard. Reinhard Marx, podczas Mszy św. sprawowanej z abp. Stanisławem Gądeckim jako wspólne upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez biskupów z Polski i Niemiec.

Abp Hoser: rolnikowi należy się szacunek

więcej
KAI / psd
31.08.2014 20:08
O szacunek dla rolników i ich ciężkiej pracy - zaapelował abp Henryk Hoser. W czasie diecezjalno- powiatowo-gminnych dożynek w Wiązownie biskup warszawsko-praski podkreślił piękno polskiej ziemi oraz znaczenie pracy na roli, nazywając rolników "twórcami naszej narodowej tożsamości, którą z takim poświęceniem bronimy".

Nauczmy się, nie tyle dużo, co mądrze posiadać

więcej
KAI / psd
31.08.2014 17:17
"Być bogatym przed Bogiem to nie tyle dużo posiadać, co mądrze posiadać" - mówił bp Roman Pindel w czasie dożynek diecezjalno-powiatowo-gminnych, które odbyły się w niedzielę 31 sierpnia w Czańcu na Podbeskidziu. Biskup bielsko-żywiecki przewodniczył polowej Mszy św., będącej dziękczynieniem za tegoroczne plony. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich dekanatów diecezji, którzy przeszli na miejscowy stadion w barwnych korowodzie z chlebem z tegorocznego ziarna i wieńcami.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?