Prymas Polak: trzeba nam wyruszać od źródeł na peryferie

KAI / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 21:13
Nie jesteśmy tylko głosicielami, ale świadkami - przypomniał abp Wojciech Polak katechetom uczestniczącym dziś w Gnieźnie w narodowej pielgrzymce do źródeł chrzcielnych Polski.
więcej

"Integralny rozwój ludzki jest niemożliwy bez pokoju"

KAI / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 20:08
We współczesnym świecie potrzeba, aby ekonomia, polityka, kultura i społeczeństwo koncentrowały się na perspektywach długoterminowych, skierowanych ku dobru wspólnemu.
więcej

"Apostolstwo to nie tylko zadanie księży, ale każdego"

PAP / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 17:45
Każdy człowiek jest zobowiązany do apostolstwa, to nie tylko zadanie księży - mówił w sobotę podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Gościem wydarzenia był kard. Gerhard Mueller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
więcej

"Dziękujmy za miłosierdzie Boga oraz za dar papieża Franciszka"

KAI / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 16:19
Do dziękowania za miłosierdzie Boga oraz za dar papieża Franciszka, który widzi potrzebę głoszenia miłosierdzia, i który ogłosił rok jubileuszowy, będący okazją do zbawiennego przejścia przez Bramę Miłosierdzia - zachęcił bp Roman Pindel podczas sobotniej Eucharystii w bielskiej katedrze.
więcej

"Dostępność broni palnej ułatwia popełnianie zbrodni"

KAI / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 16:15
Akty przemocy wciąż dotykają amerykańskie społeczeństwo. Po tym jak w ostatni weekend, od 16 do 18 września, w Filadelfii doszło do 18 strzelanin, miejscowy ordynariusz, abp Charles Joseph Chaput OFMCap, wyraził ostrą krytykę sytuacji społeczno-moralnej panującej w miastach USA.
więcej

Beatyfikacja ks. Unzeitiga, kapłana-męczennika II WŚ

KAI / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 13:30
Niemiecki kapłan o. Engelmar Unzeitig, męczennik II wojny światowej, zostanie jutro (24 września) w Würzburgu w Niemczech ogłoszony błogosławionym.
więcej

Sakramenty tematem prac Komisji Duszpasterstwa KEP

KAI / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 11:09
Wokół sakramentów bierzmowania oraz Eucharystii skupią się w najbliższym czasie prace Komisji Duszpasterstwa KEP. Takie wstępne ustalenia podjęto dziś na Jasnej Górze podczas spotkania Komisji i dyrektorów Wydziałów Duszpasterkich z poszczególnych diecezji.
więcej

Prymas Wlk. Brytanii odpowiedział prezydentowi Dudzie

PAP / kw
Sobota, 24 września 2016, godz. 08:51
W odpowiedzi na listy wysłane przez prezydenta Dudę do prymasów Kościoła anglikańskiego i rzymskokatolickiego w Wlk. Brytanii zwierzchnicy obu wspólnot wystosowali wspólne pismo, w którym podkreślili swe zaangażowanie w zwalczanie nietolerancji wobec imigrantów.
więcej

Izrael: szkoły chrześcijańskie zaczynają rok bez dofinansowania

KAI / ml
Piątek, 23 września 2016, godz. 21:26
W Izraelu państwo nie dofinansowuje szkół chrześcijańskich. Nowy rok szkolny rozpoczęło tam 47 chrześcijańskich placówek oświatowych, jednak bez szansy na wsparcie, jakie mają zapewnione szkoły żydowskie.
więcej

Watykan przystępuje do Konwencji przeciwko Korupcji

KAI / ml
Piątek, 23 września 2016, godz. 19:09
Stolica Apostolska i Państwo Watykan przystąpiły do Konwencji Narodów Zjednoczonych Przeciwko Korupcji. Watykański sekretarz stanu podpisał stosowną deklarację 19 września w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook