Nacjonalizm jest przeciwieństwem patriotyzmu

PAP / psd
Czwartek, 26 listopada 2015, godz. 20:13
Nacjonalizm jest przeciwieństwem patriotyzmu; patriotyzm to uczucie, w którym kochamy bliskich, nie nienawidząc innych - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas uroczystości z okazji 50. rocznicy ogłoszenia deklaracji "Nostra Aetate".
więcej

Po raz 22. rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Caritas Polska / psd
Czwartek, 26 listopada 2015, godz. 16:24
Caritas po raz 22. rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymuje dożywianie, wsparcie edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci syryjskie.
więcej

Różne propozycjie na tegoroczne rekolekcje adwentowe

Czwartek, 26 listopada 2015, godz. 12:30
W internecie i w milczeniu, w kraju i zagranicą, dla dorosłych i młodzieży, a nawet nauczycieli, samorządowców i parlamentarzystów - to niektóre propozycje rekolekcji adwentowych, organizowanych w tym roku przez zgromadzenia zakonne, duszpasterstwa, w diecezjach i parafiach oraz przez świeckie stowarzyszenia i ruchy katolickie.
więcej

Syria: islamiści uwolnili chrześcijańskich zakładników

KAI / jm
Czwartek, 26 listopada 2015, godz. 11:40
W regionie Al-Hasaka na północy Syrii zostało uwolnionych z rąk bojowników Państwa Islamskiego dziesięcioro asyryjskich chrześcijan. Chrześcijańska agencja Aina poinformowała 25 listopada, że grupa pięciu kobiet i pięciu mężczyzn jest w dobrym stanie fizycznym. Według agencji, w dalszym ciągu w rękach islamistów znajduje się 158 chrześcijan.
więcej

"Papież w pielgrzymce wybrał to, co małe i słabe"

PAP / pk
Środa, 25 listopada 2015, godz. 19:46
Stawiając na Republikę Środkowoafrykańską jako jeden z celów swojej pierwszej wizyty na naszym kontynencie, papież wybrał to, co jest małe i to, co słabe: ubogiego, który płacze i którego Pan wysłuchuje. Taki pogląd wyraził na kilka dni przed przylotem Franciszka do Afryki metropolita stolicy tego kraju - Bangi, abp Dieudonné Nzapalainga.
więcej

Patriarchat Moskiewski odwołał podóż do Stambułu

KAI / pk
Środa, 25 listopada 2015, godz. 19:06
Delegacja Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) z metropolitą wołokołamskim Hilarionem na czele odwołała podróż do Stambułu, która miała się rozpocząć 25 listopada. Na drugi dzień zaplanowano rozmowy gości z Rosji z kierownictwem tureckiego Zarządu ds. Religii.
więcej

"Kenia z wielką radością czeka na Franciszka"

PAP / pk
Środa, 25 listopada 2015, godz. 14:39
Pogłębienie wiary, wezwanie do jedności, sprawiedliwości społecznej a także walki z korupcją - to zdaniem o. Marcina Karwota główne oczekiwania wobec rozpoczynającej się dzisiaj trzydniowej wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Kenii.
więcej

Abp Gądecki na Jasnej Górze: pragniemy dać znak Europie

PAP / pk
Środa, 25 listopada 2015, godz. 14:31
Dziś na Jasnej Górze nastąpi symboliczna inauguracja obchodów jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.
więcej

"Internet może pomóc skrócić cierpienia czyśćcowe"

KAI / ml
Środa, 25 listopada 2015, godz. 13:05
"Umieszczenie listy zmarłych wypominanych na stronie internetowej parafii może służyć znacznemu zwiększenie modlitw w ich intencji, a tym samym skrócić im pokutę w czyśćcu" - podkreśla ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze.
więcej

Minister Radziwiłł w Watykanie

KAI / ml
Środa, 25 listopada 2015, godz. 11:29
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wziął udział w XXX Międzynarodowej Konferencji Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia odbywającej się w Watykanie - poinformowało ministerstwo zdrowia.
więcej

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook