Barcelona: sympozjum o duszpasterstwie młodzieży

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 19:56
"Ojciec Święty zachęca was do podjęcia refleksji nad wyzwaniami ewangelizacji i towarzyszenia młodzieży, aby poprzez dialog i spotkanie, jako żywe członki rodziny Chrystusa, młodzi ludzie byli przekonującymi głosicielami radości Ewangelii we wszystkich środowiskach" - pisze w imieniu Papieża kard. Pietro Parolin do uczestników sympozjum poświęconego młodzieży.
więcej

Niemcy: biskupi przeciwni tzw. "małżeństwom dla wszystkich“

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 18:16
Niemieccy biskupi są stanowczo przeciwni tzw. "małżeństwom dla wszystkich“. Arcybiskup Berlina Heiner Koch powiedział dziś w wywiadzie dla Passauer Neue Presse, że episkopat ma zastrzeżenia co do zgodności takiego modelu prawnego z niemiecką konstytucją.
więcej

W Korei Północnej wciąż są chrześcijanie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 17:58
W Korei Północnej wciąż są chrześcijanie. Ich sytuacja jest jednak bardzo trudna, wszyscy żyją w katakumbach - informuje francuski misjonarz, który na co dzień zajmuje się pomocą w ucieczce Koreańczyków do Chin.
więcej

Bp Ryś: Bóg mnie kocha do zwariowana

KAI / psd
Środa, 29 marca 2017, godz. 16:23
Blisko 22 tys. młodych ludzi uczestniczyło w spotkaniu Młodzi i Miłosierdzie (M&M2), które w dniach 28 i 29 marca odbyło się w Tauron Arenie Kraków.
więcej

Arcybiskup uratował kobietę, która była niewolnicą

9news.com.au / mch / kw
Środa, 29 marca 2017, godz. 13:31
Jeden z hierarchów nie tylko pomógł niani wydostać się z niewoli, ale również zwrócił uwagę na kwestię ignorowania współczesnego niewolnictwa.
więcej

Czesi poznają polski katolicyzm

Instytut Polski w Pradze / kk
Środa, 29 marca 2017, godz. 12:40
Niecodziennego zadania podjął się Instytut Polski w Pradze. Poprzez serię wydarzeń stara się przedstawić fenomen polskiego katolicyzmu w najbardziej zlaicyzowanym kraju Europy.
więcej

Głód w Sudanie Płd. 100 tys. ludzi grozi śmierć

Radio Watykańskie
/ pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 12:03
Sudan Południowy stanął w obliczu katastrofy humanitarnej głodu. 100 tys. ludzi jest tam zagrożonych z tego powodu śmiercią - alarmuje ks. Dante Carraro, dyrektor organizacji pozarządowej "Lekarze z Afryką".
więcej

Mniszki klauzurowe odwiedziły Jasną Górę

Radio Watykańskie
/ pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 11:11
Na co dzień nie opuszczają swych klasztorów. Istnieją jednak wyjątki. Na Jasnej Górze trwa 9. Zebranie Plenarne Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce.
więcej

"Zgrzeszyłem. Uniosłem się gniewem" - ksiądz przeprasza uczestnika rekolekcji

ks. Przemysław Szewczyk / Grzegorz Kramer SJ / Dziennik Łódzki / kw
Środa, 29 marca 2017, godz. 10:46
"Upokorzyłem jednego dzieciaka przed całą grupą i wiem jak musi go palić ten policzek w sercu" - ksiądz Przemysław Szewczyk, znany duszpasterz i autor, publicznie przeprosił gimnazjalistę za incydent podczas rekolekcji. W mediach, które podały tę informację, pojawiło się mnóstwo nienawistnych komentarzy.
więcej

"Polacy i Żydzi są jak mąż i żona, ale po rozwodzie"

PAP / pk
Środa, 29 marca 2017, godz. 09:20
Polacy i Żydzi są jak mąż i żona, ale po rozwodzie; ta analogia jest o tyle ułomna, że tego rozwodu dokonali Niemcy - mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski, laureat prestiżowej nagrody Ratzingera. W dialogu polsko-żydowskim potrzebne jest współczucie - podkreśla.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook