Episkopaty Europy dyskutują o kryzysie uchodźców

KAI/ ed
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 21:35
Problematyka uchodźców będzie głównym tematem okresowego spotkania sekretarzy generalnych Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE).
więcej

Ekumeniczna modlitwa przeciwko terroryzmowi

KAI/ ed
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 18:54
Ekumeniczna modlitwa o pokój i nawrócenie serc terrorystów była odpowiedzią na falę przemocy, jaka w ostatnich tygodniach przetacza się przez Bangladesz.
więcej

Ruszyła Młodzieżowa Agencja Informacyjna

KAI/ ed
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 16:49
MAIKA - Młodzieżowa Agencja Informacyjna - to nowoczesna platforma internetowa, na której młodzi dziennikarze-amatorzy zamieszczać mogą relacje i zapowiedzi najciekawszych inicjatyw religijnych, edukacyjnych i społecznych.
więcej

"Naszym zadaniem jest pomoc w przeistoczeniu świata"

KAI/ ed
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 14:41
W swoim spontanicznym wystąpieniu podczas uroczystości 65-lecia święceń kapłańskich w Watykanie Benedykt XVI podziękował papieżowi Franciszkowi, kardynałom Angelo Sodano i Gerhardowi Müllerowi za skierowane do niego słowa.
więcej

W czasie szczytu NATO - szczyt ubogich

ml
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 13:37
Na początku lipca br. odbędzie się w Polsce nie tylko szczyt NATO. W tych samych dniach spotyka się w Konstancinie pod Warszawą międzynarodowa Rada Koordynatorów chrześcijańskiego ruchu "Wiara i Światło" skupionego wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.
więcej

Polski biskup przeniesiony do stanu świeckiego

KAI / psd
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 12:49
Publikujemy przekazane dziś KAI oświadczenie Janusza Kalety b. biskupa Karagandy o przeniesieniu go do stanu świeckiego, na mocy decyzji Ojca Świętego Franciszka.
więcej

Kard. Marx ubolewa z powodu “Brexitu"

KAI / psd
Wtorek, 28 czerwca 2016, godz. 09:07
Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE, kard. Reinhard Marx, wyraził ubolewanie z powodu decyzji obywateli Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej. - Kiedy jeden z członków opuszcza Unię jest to "bolesne" i ma konsekwencje dla wszystkich - oświadczył kard. Marx 27 czerwca w Brukseli.
więcej

Prezydent Duda odznaczył nuncjusza abp. Migliore

KAI / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 21:21
Kończący misję w Polsce nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore został w poniedziałek odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP.
więcej

Rzecznicy diecezji spotkali się w Warszawie

KAI / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 19:54
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz przeżywanie 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia - to główne tematy spotkania rzeczników diecezjalnych, które miało miejsce dziś w Warszawie.
więcej

Zwierzchnik grekokatolików potępił incydent w Przemyślu

Jarosław Junko / PAP / ml
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, godz. 17:59
Stanowczo potępiamy skrajny nacjonalizm, który nie przystoi chrześcijańskiemu narodowi - ocenił w poniedziałek zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Swiatosław, w odpowiedzi na próbę zakłócenia ukraińskiej procesji dzień wcześniej w Przemyślu.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook