Spotkanie biskupów we Lwowie

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 20:18
Z udziałem 45 hierarchów z 14 Kościołów w 20 krajach rozpoczęło się 23 października w Brzuchowicach pod Lwowem doroczne spotkanie biskupów wschodnich Kościołów katolickich z naszego kontynentu. Jego organizatorem jest Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) we współpracy z Radą Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Wydarzenie to, przebiegające pod hasłem "Posłannictwo i rola Kościołów wschodnich w dzisiejszej Europie", potrwa do 26 bm.

Polska ma być wzorem dla katolickiego świata

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 18:43
"Mam nadzieję, że Polska stanie się krajem, w którym będzie najwyższa liczba narodzin w Europie. Polska ma być wzorem dla katolickiego świata" - powiedział dziś w Lublinie kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary podczas spotkania z dziennikarzami.

Bp Tomasik: spot TVP koliduje z prawem

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 17:30
Mamy kolizję z ustawodawstwem - ocenił biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży, który odniósł się do decyzji TVP w sprawie darmowej emisji spotu promującego homoseksualne związki partnerskie i potrzebę ich prawnego uznania.

Potrzebna reforma centralnych władz Kościoła?

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 17:25
Z III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów wynika konieczność zreformowania centralnych władz Kościoła - uważa założyciel Wspólnoty św. Idziego, prof. Andrea Riccardi. Włoski historyk podkreśla, że na czele dykasterii kurii rzymskiej muszą stać osoby, działające zgodnie z intencjami papieża Franciszka.

Benedykt z Nursji od 50 lat patronem Europy

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 16:13
Pięćdziesiąt lat temu papież bł. Paweł VI ogłosił św. Benedykta z Nursji "głównym patronem całej Europy". Uczynił to w liście apostolskim "Pacis nuntius" (Zwiastun pokoju), podpisanym 24 października. Nazwał go w nim "zwiastunem pokoju, sprawcą jedności, nauczycielem cywilizacji, głosicielem religii Chrystusowej i twórcą życia monastycznego na Zachodzie".

Rzym a Bractwo Kapłańskie św. Piusa X

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 15:45
Rzym nie zamierza narzucać kapitulacji lefebrystom - powiedział abp Guido Pozzo, sekretarz Papieskiej Komisji "Ecclesia Dei", zajmującej się kontaktami z Bractwem Kapłańskim św. Pius X. W wywiadzie dla francuskiego tygodnika "Famille chrétienne" hierarcha zaznaczył, że wciąż trwają rozmowy z Bractwem, których celem jest pełne pojednanie.

Dlaczego biskupi zajmują się rodziną?

więcej
KAI / ptsj
24.10.2014 14:34
Kiedy pytają mnie, z jakiej racji biskupi zajmują się rodziną, odpowiadam: czy myślicie, że biskupi spadli z nieba? Czy także oni nie urodzili się i nie dorastali w rodzinie? Czy nie znają jej piękna? - mówił kard. Walter Kasper w katedrze we włoskim mieście Pordenone na spotkaniu zorganizowanym przez Watykańską Księgarnię Wydawniczą.

Młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Licheniu

więcej
Robert Adamczyk
24.10.2014 14:07
"Służę temu dziecku, któremu jest w życiu najtrudniej". Wcielając w życie słowa prof.Ottona Lipkowskiego, wybitnego polskiego pedagoga, pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie przyjeżdżają do Lichenia wraz ze swoimi podopiecznymi, aby wpajać im wartości narodowe i chrześcijańskie.

Abp Szewczuk o przyszłości Kościoła na Krymie

więcej
KAI / psd
24.10.2014 10:43
Po raz pierwszy od czasu wyjścia z podziemia 25 lat temu Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) stanął w obliczu utraty swej jednostki terytorialnej - likwidacji egzarchatu krymskiego. Oznajmił o tym arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk 23 października we Lwowie na konferencji prasowej w ramach rozpoczętego w tym dniu spotkania biskupów wschodnich Kościołów katolickich z Europy.

Przyszedł czas powiedzieć: non possumus!

więcej
slo
23.10.2014 20:23
Tym, którzy nawołują do zrewidowania fundamentów naszej wiary i dostosowania ich do naszych czasów Kościół musi powiedzieć: Non possumus - nie możemy! - uważa ks. prof. Livio Melina, prezes Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?