Watykan domaga się szczególnej ochrony kobiet

więcej
KAI / ptsj
31.01.2015 19:30
Stolica Apostolska jest zdecydowanie przeciwna uciekaniu się do konfliktu zbrojnego jako środka rozwiązywania sporów. Uznaje też, że w konfliktach takich cierpienia kobiet i dziewcząt są nieproporcjonalnie wielkie, gdyż to one szczególnie odczuwają niszczące skutki tego rodzaju działań. Są też często bezpośrednim celem zastraszania i pozbawiania należnych im praw.

Bp Ryś: w ewangelizacji potrzeba spotkania

więcej
KAI / ptsj
31.01.2015 18:30
Istotą ewangelizacji jest spotkanie i osobisty kontakt z drugim człowiekiem, nie wystarczy duży koncert czy dobrze wyreżyserowany film - uważa bp Grzegorz Ryś. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji był w sobotę gościem XII Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które odbywa się w Łomży.

2 - 7.02 : Spotkanie Młodych u Franciszkanów

więcej
KAI / ptsj
31.01.2015 16:31
Pełne Zanurzenie - to hasło 9. Zimowego Franciszkańskiego Spotkania Młodych (ZFSM), które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do soboty (2-7 lutego). Odbywać się będzie w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

Obchody 200. rocznicy urodzin św. Jana Bosko

więcej
KAI / ptsj
31.01.2015 15:23
Filmy, spektakle, "boskie turnieje", gry, zabawy, kiermasze ale też Msza z bp. Janem Piotrowskim - to najważniejsze elementy rozpoczętych dzisiaj dwudniowych obchodów 200. rocznicy urodzin św. Jana Bosko, które w salezjańskiej parafii św. Krzyża przebiegają pod hasłem "JanaDzieńdobry".

Papieskie nominacje: polski michalita biskupem

więcej
KAI / ptsj
31.01.2015 13:55
Ojciec Święty mianował biskupem Karagandy w Kazachstanie dotychczasowego administratora apostolskiego Atyrau 66-letniego Włocha, bpa Adelio Dell’Oro. Jednocześnie powierzył jemu pełnienie nadal dotychczasowych obowiązków w Atyrau, do czasu, kiedy nie będzie innych decyzji. Także dzisiaj papież mianował biskupem tytularnym Case di Numidia oraz biskupem pomocniczym diecezji London w Kanadzie 50-letniego polskiego michalitę, ks. Józefa A. Dąbrowskiego.

IPN zebrał kilkadziesiąt kazań ks. Suchowolca

więcej
PAP / slo
30.01.2015 20:08
Kilkadziesiąt kazań kapelana białostockiej Solidarności ks. Stanisława Suchowolca z jego mszy za ojczyznę udało się zebrać IPN w Białymstoku do przygotowywanej książki. IPN wciąż szuka jednak treści kazań, które były wygłaszane poza Białymstokiem i Suchowolą.

Filmy dla dzieci o polskich świętych w TVP

więcej
R. Łączny, KAI / slo
30.01.2015 19:49
W Dziecięcym Kanale Telewizji Polskiej TVP ABC można od dziś oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych. Seria nosi tytuł "Aureola - od Stanisława do Karola".

Luksemburg: Bez religii w szkołach publicznych

więcej
slo
30.01.2015 19:39
Znaczne ograniczenie subwencji państwa dla Kościoła, a także zastąpienie lekcji religii "Wychowaniem do wartości" to niektóre ze zmian, jakie wkrótce zostaną wprowadzone w życie w Luksemburgu.

Wyjątkowy Dzień Życia Konsekrowanego

więcej
o. Jan Maria Szewek OFMConv
30.01.2015 19:00
2 lutego o godz. 15.45 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie spotkają się na wspólnej modlitwie osoby konsekrowane - zakonnice, zakonnicy, pustelnicy, dziewice i wdowy konsekrowane oraz członkowie instytutów świeckich.

NIE dla Konwencji Przemocowej. Dlaczego?

więcej
KAI / slo
30.01.2015 18:41
W najbliższą środę lub czwartek w Sejmie odbędzie się głosowanie nad przyjęciem przez Polskę zideologizowanej Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Ludzie Kościoła w Polsce - biskupi i świeccy - od samego początku dyskusji nad Konwencją odnosili się do niej krytycznie. Dlaczego?

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?