Papież Franciszek ponownie u Matki Bożej

KAI / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 22:10
Zgodnie ze swoim zwyczajem Ojciec Święty bezpośrednio z lotniska Ciampino udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby Matce Bożej, Salus Populi Romani podziękować za swoją czternastą podróż zagraniczną.
więcej

Na Krecie zakończył się Sobór Wszechprawosławny

KAI / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 20:08
Uroczysta liturgia w cerkwi św. Piotra i Pawła w Chanii na Krecie zakończyła 26 czerwca Sobór Wszechprawosławny - pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Kościele wschodnim od ponad 12 wieków. Po odśpiewaniu Ewangelii abp Hiob z Patriarchatu Konstantynopolskiego odczytał przesłanie soborowe do ludu prawosławnego i do wszystkich ludzi dobrej woli, zatwierdzone przez ok. 230 zwierzchników i biskupów 10 lokalnych Kościołów autokefalicznych, które wzięły udział w tym zgromadzeniu.
więcej

Kard. Nycz na uroczystościach czerwca '76 w Ursusie

PAP / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 18:52
W tych wydarzeniach, na pierwszym miejscu lud pracujący stawiał godność człowieka, wolność, wolność narodu i dobroć rodziny - mówił w niedzielę w Warszawie w homilii upamiętniającej Czerwiec '76 kard. Kazimierz Nycz. Robotnicy - jak podkreślił - ucierpieli, ale byli świadomi ceny.
więcej

Franciszek zakończył pielgrzymkę do Armenii

KAI / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 18:38
Ceremonią pożegnania na międzynarodowym lotnisku Zwartnoc w Erywaniu zakończyła się pielgrzymka Franciszka do Armenii.
więcej

Papież i katolikos modlili się w Chor Wirap

KAI / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 17:32
Krótki pobyt w Chor Wirap - miejscu uwięzienia św. Grzegorza Oświeciciela a później kolebce monastycyzmu ormiańskiego - był ostatnim punktem wizyty Franciszka w Armenii. Ojca Świętego, który przybył tam w towarzystwie katolikosa Garegina II, powitały bicie dzwonów miejscowego klasztoru i śpiew chóru kleryków ormiańskich.
więcej

Abp Budzik: uczyń nas narzędziami Miłosierdzia

KAI / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 15:30
W obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w archidiecezji lubelskiej wpisało się uroczyste poświęcenie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Uroczystości przewodniczył abp Stanisław Budzik. - Ofiarujemy Ci tę świątynię jako nasz dar dla Ciebie i przyjmujemy ją, jako Twój dar dla nas. Uczyń nas świadkami i narzędziami Twojego Miłosierdzia - powiedział metropolita lubelski w homilii podczas poświęcenia kościoła.
więcej

"Miliony ludzi potrzebują chleba a nie broni"

KAI / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 14:59
"Błagamy przywódców narodów, aby wysłuchali prośby milionów ludzi, którzy pragną pokoju i sprawiedliwości na świecie, którzy domagają się poszanowania praw nadanych im przez Boga, którzy pilnie potrzebują chleba, a nie broni" - apelują papież Franciszek i katolikos Garegin II
więcej

Lombardi SJ o wspólnych gestach papieża i katolikosa

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 13:18
Na znaczenie wielu i różnorodnych wspólnych gestów Franciszka i katolikosa Garegina II podczas kończącej się dzisiaj podróży apostolskiej do Armenii zwrócił uwagę dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi SI.
więcej

"Idźmy za Bożym wezwaniem do pełnej komunii"

KAI / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 10:12
"Idźmy za Bożym wezwaniem do pełnej komunii i przyspieszmy ku niej kroku" - stwierdził Franciszek podczas Boskiej Liturgii w katedrze Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego w Eczmiadzynie.
więcej

Franciszek: Ormianie posłańcami tęsknoty za jednością

KAI / ml
Sobota, 25 czerwca 2016, godz. 21:29
O szczególnym znaczeniu Ormian w budzeniu tęsknoty za jednością chrześcijan, jako "ambasadorów pokoju" mówił Ojciec Święty podczas spotkania ekumenicznego i modlitwy o pokój na placu Republiki w stolicy Armenii, Erywaniu.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook