109. urodziny najstarszej dominikanki klauzurowej

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 17:03
Niezwykły jubileusz 109. urodzin i 86. rocznicy ślubów zakonnych obchodziła dziś w krakowskim klasztorze dominikanek klauzurowych "Na Gródku" siostra Cecylia Roszak.
więcej

"Denerwuje mnie idea: 24 godziny dla Pana"

Przemysław Radzyński
Sobota, 25 marca 2017, godz. 16:40
Idea "24 godzin dla Pana" mnie denerwuje. Myślę, że ona byłaby zupełnie niepotrzebna, gdybyśmy jako kapłani robili wszystko, co do nas należy - mówi o. Michał Legan, paulin z Jasnej Góry.
więcej

"Europa straciła pamięć o korzeniach chrześcijańskich"

KAI/ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 15:50
- Europa straciła pamięć o swoich korzeniach chrześcijańskich - mówił abp Wacław Depo, który celebrował dziś Mszę świętą w radomskiej katedrze z okazji 25-lecia powstania diecezji radomskiej.
więcej

Papież spotkał się z kobietami w więzieniu

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 14:31
Podczas papieskiej wizyty w Mediolanie nie zabrakło też spotkania z więźniami. Odbyło się ono w zakładzie karnym San Vittore, w którym przetrzymywanych jest 900 więźniów.
więcej

Franciszek ostrzega kapłanów

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 13:08
Przed nadmiarem uniformizmu i relatywizmem, które próbują usunąć jedność z różności w społeczeństwie wielokulturowym, wieloreligijnym i wieloetnicznym przestrzegł Franciszek podczas spotkania z kapłanami i osobami konsekrowanymi w mediolańskiej katedrze.
więcej

Abp Jędraszewski: Bóg kocha, bo przebacza

KAI/ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 11:26
W piątek wieczorem w Krakowie rozpoczęła się inicjatywa "24 godziny dla Pana". "Bóg kocha, bo przebacza. Bo przygarnia do siebie na powrót i daje poczucie szczęścia dziecięctwa Bożego" - mówił abp Marek Jędraszewski.
więcej

Franciszek: jestem pośród was jako kapłan

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 09:32
Jestem tu pośród was jako kapłan, wkraczam do Mediolanu jako ksiądz - powiedział Franciszek podczas spotkania na osiedlu "Białe Domy" w dzielnicy Forlanini.
więcej

Franciszek rozpoczął wizytę w Mediolanie

KAI/ ed
Sobota, 25 marca 2017, godz. 09:12
Franciszek rozpoczął jednodniową wizytę w Mediolanie. Na lotnisku Mediolan-Linate papieża powitali m.in. kard. Angelo Scola, metropolita miasta, burmistrz Giuseppe Sala i władze regionu Lombardii. Jest to jego pierwsza podróż po Włoszech w tym roku.
więcej

Papież: UE nie jest zbiorem zasad i protokołów

PAP / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 18:31
Papież Franciszek mówił w piątek przywódcom krajów i instytucji UE, że nie jest ona zbiorem zasad, protokołów i procedur, których należy przestrzegać, ale życiem. Podczas audiencji wskazał, że pierwszym elementem żywotności europejskiej jest solidarność.
więcej

Kanonizacja bł. Hiacynty i Franciszka podczas wizyty papieża w Fatimie

KAI / psd
Piątek, 24 marca 2017, godz. 18:09
Portugalski kardynał José Saraiva Martins spodziewa się, że kanonizacja błogosławionych Hiacynty i Franciszka Marto nastąpi 13 maja br. w Fatimie podczas wizyty papieża. Purpurat, który będzie towarzyszył Franciszkowi w trakcie jego podróży do Portugalii, stwierdził, że jest niemal całkowicie pewny daty kanonizacji małych wizjonerów z Fatimy.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook