Gdańsk: jutro uroczysty pogrzeb Inki i Zagończyka

KAI/mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 14:23
W 70. rocznicę wykonania wyroku na Żołnierzach Wyklętych: Danucie Siedzikównie, ps. "Inka", i Feliksie Selmanowiczu, ps. "Zagończyk", odbędzie się ich pogrzeb. Obydwoje spoczną na gdańskim Cmentarzu Garnizonowym. Uroczystości będą miały charakter państwowy.
więcej

Wywiad z abp. Głódziem: czas skończyć z amnezją historyczną

KAI/mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 14:12
Czas skończyć z amnezją historyczną, która ciążyła na nas tyle lat - mówi w wywiadzie dla KAI abp Sławoj Leszek Głódź. W przededniu Mszy pogrzebowej, której będzie przewodniczył oraz państwowego pogrzebu "Inki" i "Zagończyka", z metropolitą gdańskim rozmawia Jolanta Roman-Stefanowska. Publikujemy wywiad z metropolitą gdańskim abp. Sławojem Leszkiem Głódziem.
więcej

Tylicz: nowe sanktuarium w diecezji tarnowskiej

KAI/mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 12:38
Diecezja tarnowska ma nowe sanktuarium. Kościół w Tyliczu ogłoszono Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej - Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych. W uroczystości pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża licznie uczestniczyli parafianie, goście ze Słowacji, kapłani z całej diecezji. Jest to dwudzieste piąte sanktuarium maryjne w diecezji tarnowskiej.
więcej

Święto Sił Powietrznych RP - msza z udziałem prezydenta

KAI/mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 12:37
- Heroizmu nam potrzeba na "wszystkich polach życia", abyśmy razem, w harmonijnej współpracy, ze wzajemnym zaufaniem, podejmowali najlepsze decyzje w trosce o rozwój i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny - powiedział podczas Mszy św. w bazie w Krzesinach biskup polowy Józef Guzdek. Ordynariusz wojskowy przewodniczył Mszy św. w intencji żołnierzy i pracowników Sił Powietrznych RP. Po Mszy św. odsłonięta została tablica upamiętniająca Marię i Lecha Kaczyńskich oraz byłego dowódcę Sił Powietrznych gen. broni pil. Stanisława Targosza, a także pomnik broni gen. broni pil. Andrzeja Błasika. Uroczystości z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy związane są z trwającymi od czwartku obchodami Święta Lotnictwa.
więcej

Ks. prof. Szostek: papież wezwał Polaków do zgody i miłosierdzia

KAI/mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 11:15
Do Polski papież Franciszek skierował wezwania o szukanie zgody i o rzeczywiste miłosierdzie wobec potrzebujących - uważa filozof ks. prof. Andrzej Szostek. Jego zdaniem zabrakło dotąd głębszej refleksji nad "poważnym słowem" papieża o przyjmowaniu uchodźców.
więcej

Rzym: po trzęsieniu ziemi zmiany w programach uroczystości

KAI/mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 10:38
W związku z katastrofalnym trzęsieniem ziemi w środkowych Włoszech ulegnie zmianie program uroczystości jubileuszowych wolontariuszy i pracowników dzieł miłosierdzia - poinformował na specjalnej stronie internetowej Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Zaplanowane na sobotę 3 września o godz. 20.00 "święto" zostało odwołane.
więcej

Argentyna: beatyfikacja propagatorki ćwiczeń duchowych

KAI/mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 09:25
W sobotę 27 sierpnia w mieście Santiago del Estero - stolicy prowincji o tej samej nazwie w północno-zachodniej Argentynie - prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato ogłosi błogosławioną Marię Antonię de Paz y Figueroa.
więcej

Pakistan: riksze dla ofiar zamachu

KAI / ml
Piątek, 26 sierpnia 2016, godz. 21:38
Rodziny, które ucierpiały w wyniku zamachu, jaki w Niedzielę Wielkanocną uderzył w Pakistan, otrzymały w darze od Kościoła motorowe riksze.
więcej

Portugalia: Kościół zebrał 300 tys. euro dla ofiar pożarów

KAI / ml
Piątek, 26 sierpnia 2016, godz. 19:48
Portugalska Caritas oraz parafie w tym iberyjskim kraju zebrały już ponad 300 tys. euro na pomoc ofiarom pożarów. Akcja prowadzona od połowy sierpnia objęła wszystkie diecezje Portugalii.
więcej

Włochy: ekumeniczne kondolencje od patriarchów

KAI / ml
Piątek, 26 sierpnia 2016, godz. 18:42
Kondolencje do dotkniętych trzęsieniem ziemi Włoch napływają również od chrześcijan innych wyznań. Prawosławny patriarcha Gruzji Eliasz II skierował je na ręce papieża Franciszka.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook