Kolonia: Msza Bożego Ciała na barce uchodźców

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 21:39
Barka, którą setka uchodźców dotarła do Europy przez Morze Śródziemne, stała się ołtarzem, na którym arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki odprawił Mszę Bożego Ciała.
więcej

Bp Mazur: idźmy do Jezusa w zatroskaniu o polską rodzinę

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 21:32
Główne uroczystości Bożego Ciała w diecezji ełckiej rozpoczęły się Mszą św. na Placu św. Jana Pawła II, której przewodniczył bp Jerzy Mazur. - Idźmy do Jezusa w zatroskaniu o polską rodzinę, małżeństwa i życie - mówił w homilii ordynariusz ełcki.
więcej

Egipt: tłum muzułmanów zaatakował chrześcijan

PAP / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 21:09
Tłum muzułmanów podpalił kilka domów chrześcijan na południe od stolicy Egiptu, Kairu, i znieważył 70-letnią kobietę, której syn, Kopt, wdał się podobno w romans z muzułmanką - poinformowali w czwartek świadkowie.
więcej

Papież: Eucharystia jest znakiem rozpoznawczym Kościoła

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 19:36
Eucharystia jest znakiem rozpoznawczym Chrystusa i Jego uczniów, ośrodkiem i formą życia Kościoła. Mówił o tym papież Franciszek podczas Mszy św., jaką odprawił przed bazyliką św. Jana na Lateranie.
więcej

"Bliski Wschód potrzebuje miłosierdzia i przebaczenia"

RV / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 18:56
Bliski Wschód potrzebuje miłosierdzia i przebaczenia. Tylko w ten sposób można stawić czoło katastrofalnej sytuacji przemocy, w jakiej pogrążony jest ten region - apeluje abp Fouad Twal.
więcej

Biskupi Francji apelują o dialog

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 18:47
Wobec nowej fali strajków i demonstracji, do jakiej doszło we Francji w związku z zaproponowaną przez rząd prezydenta Françoisa Hollande'a reformą prawa pracy, tamtejszy Kościół wystąpił z naglącym apelem o dialog.
więcej

Kolumbia i Wenezuela: biskupi apelują o otwarcie granic

RV / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 18:40
Biskupi diecezji Kolumbii i Wenezueli położonych w obszarze przygranicznym zaapelowali do władz o otwarcie granicy, zamkniętej od września 2015 r. decyzją wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro.
więcej

Bp Piotr Libera: bądźmy ludźmi Eucharystii

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 17:58
Bądźmy ludźmi Eucharystii, ludźmi którzy potrafią ofiarować samych siebie Bogu Najwyższemu i naszym braciom i siostrom, wśród których żyjemy - powiedział bp Piotr Libera w uroczystość Bożego Ciała w Płocku. W centralnej procesji, która przeszła ulicami Starego Miasta, uczestniczyło kilka tysięcy wiernych.
więcej

Zmarł kard. Loris Capovilla, były sekretarz św. Jana XXIII

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 17:08
Zmarł kard. Loris Capovilla, były sekretarz św. papieża Jana XXIII. Był najstarszym kardynałem - 14 października skończyłby 101 lat.
więcej

"Bądźmy heroldami jedności i dostrzegania dobra"

KAI / pk
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 16:36
Nie dajmy się uwikłać w konflikty ponieważ one zawsze prowadzą do destrukcji. Bądźmy heroldami jedności i dostrzegania dobra w świecie - zaapelował abp Henryk Hoser na zakończenie procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami warszawskiej Pragi.
więcej
lista archiwalnych aktualności

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook