Abp Auza w ONZ o kwestii Palestyny

KAI / kw
Czwartek, 20 października 2016, godz. 21:12
Kwestię palestyńską można rozpatrywać wyłącznie w kontekście krytycznej sytuacji, która uderza w cały Bliski Wschód, wychodząc także poza granice tego regionu.
więcej

Rozpoczęła się narodowa pielgrzymka Polaków

PAP / kw
Czwartek, 20 października 2016, godz. 19:58
Msza w papieskiej bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie zainaugurowała w czwartek narodową pielgrzymkę Polaków. Do Wiecznego Miasta przybyło kilka tysięcy pielgrzymów wraz z kilkudziesięcioma polskimi biskupami i ponad 250 kapłanami.
więcej

Papież: stąd czerpiemy siłę do życia

Czwartek, 20 października 2016, godz. 18:37
Właśnie tego potrzebujemy, aby móc stawić czoło bieżącym wyzwaniom, patrząc w przyszłość - przeczytajcie, o czym mówił dziś Franciszek.
więcej

Król Bahrajnu podarował chrześcijanom działkę

KAI / kw
Czwartek, 20 października 2016, godz. 18:31
Król Bahrajnu podarował wspólnocie prawosławnych koptów działkę pod budowę kościoła. Nowa świątynia chrześcijańska powstanie w stolicy kraju, Manamie.
więcej

Dalajlama o braku zaproszenia na modlitwę w Asyżu

PAP / kw
Czwartek, 20 października 2016, godz. 17:35
Dalajlama poproszony o komentarz do faktu, iż nie został zaproszony do Asyżu na niedawne obchody 30. rocznicy międzyreligijnego spotkania w intencji pokoju, odparł: "Watykan jest prawdopodobnie zaniepokojony losem chrześcijan w Chinach. To autentyczna troska, którą należy uszanować, a ja nie chcę wywoływać w związku z tym żadnych problemów czy zaniepokojenia".
więcej

Camino: nowy rekord liczby pielgrzymów?

Czwartek, 20 października 2016, godz. 16:23
Droga św. Jakuba do Santiago de Compostela bije coraz to nowe rekordy. Tylko w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku certyfikat odbycia pielgrzymki do grobu Apostoła uzyskało 240 420 osób - poinformowało miejscowe biuro pielgrzymkowe.
więcej

Papież przyjął prezydenta Burkina Faso

KAI / kw
Czwartek, 20 października 2016, godz. 15:20
Franciszek przyjął 20 października w Watykańskim Pałacu Apostolskim prezydenta Burkina Faso - Rocha Marca Christiana Kaboré. Gość z Afryki spotkał się następnie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył sekretarz ds. stosunków z państwami w Sekretariacie Stanu abp Paul Richard Gallagher.
więcej

Jezuici przebudowują zakonne struktury

gc36.org / Wojciech Żmudziński SJ
Czwartek, 20 października 2016, godz. 14:09
W poniedziałek, 17 października, delegaci na Kongregację Generalną Towarzystwa Jezusowego wysłuchali nowo wybranego Generała, który podkreślił raz jeszcze, wielką wagę spuścizny jaką po sobie zostawia jego poprzednik.
więcej

"Co roku ok. stu Szwedów przechodzi na katolicyzm"

KAI/ ed
Czwartek, 20 października 2016, godz. 14:02
Co roku od 70 do 100 Szwedów przyjmuje wiarę katolicką - powiedział katolicki biskup Sztokholmu Anders Arborelius OCD w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Stampa".
więcej

Ks. Jacek Krzemień: bez miłosierdzia oszalejemy!

Szymon Żyśko / DEON.pl
Czwartek, 20 października 2016, godz. 13:36
Środa, 19 października, stała się ważnym dniem dla dwóch wspólnot. Święta Faustyna zamieszkała z ubogimi. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik przekazały jej relikwie domowi Wspólnoty Chleb Życia. Tak oto spotkały się dwa charyzmaty, do których wzywa nas Jezus: głoszenie i czynienie miłosierdzia.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook