100-lecie Papieskiej Unii Misyjnej na Jasnej Górze

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 19:51
Duchowni i świeccy, zaangażowani w działalność Papieskiej Unii Misyjnej, obchodzili w sobotę na Jasnej Górze 100-lecie tej kościelnej organizacji, do której zadań należy promowanie dzieł misyjnych oraz formacja misyjna kleryków, kapłanów i członków zakonów.
więcej

Abp Pizzaballa: Ziemia Święta potrzebuje miłosierdzia

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 18:15
Tutaj, w Ziemi Świętej, potrzebujemy bardzo miłosierdzia, bo wiele jest ran i podziałów, które nas dotykają - stwierdził abp Pierbattista Pizzaballa, administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.
więcej

Sprofanowano chrześcijański cmentarz w Galilei

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 17:06
Łaciński patriarchat Jerozolimy w jedności ze wszystkimi Kościołami Ziemi Świętej ostro potępił profanację chrześcijańskiego cmentarza.
więcej

Franciszek: potrzeba nowej umowy społecznej

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 15:58
Do utworzenia nowej umowy społecznej XXI w. - wezwał Franciszek przedsiębiorców uczestników Fortune-Time Global Forum w Rzymie.
więcej

Rodzina Radia Maryja świętuje swoje 25-lecie

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 15:37
Rodzina Radia Maryja z kraju i zagranicy świętuje dziś 25-lecie istnienia katolickiej rozgłośni. Obchody rocznicowe rozpoczęły się modlitwą różańcową w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu, o godz. 12.30.
więcej

Abp Gądecki o potrzebie "nawrócenia" misyjnego

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 15:22
O konieczności misyjnego nawrócenia wszystkich ochrzczonych przypomniał na Jasnej Górze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
więcej

Patriarcha Bartłomiej o "Amoris laetitia"

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 14:30
Adhortacja apostolska papieża Franciszka "Amoris laetitia" przypomina przede wszystkim o miłosierdziu i współczuciu Boga, a nie tylko o normach moralnych i kanonicznych przepisach ludzi - uważa patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I.
więcej

"Bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach"

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 13:21
Bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach! - zaapelował bp Marek Solarczyk podczas uroczystej Mszy św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, rozpoczynającej nowennę przygotowującą do peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu, która rozpocznie się 2 września 2017 roku w diecezji warszawsko-praskiej.
więcej

Kard. Parolin rozmawiał z szefem MSZ Rosji

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 12:01
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow spotkał się wczoraj z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej, kardynałem Pietro Parolinem oraz sekretarzem do spraw Stosunków Stolicy Apostolskiej z Państwami, abp. Paulem Richardem Gallagherem - poinformowało rosyjskie MSZ.
więcej

Nie można dłużej czekać. Odpowiesz na apel papieża? [WIDEO]

The Vatican / youtube.com / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 10:10
Franciszek prosi w grudniu o modlitwę w bardzo ważnej sprawie. "Kimkolwiek jesteś, a poruszyło Cię to tak jak mnie, proszę, byś przyłączył się do modlitwy w tej intencji":
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook