Bp Solarczyk do młodych w Gnieźnie: dla kogo żyjecie?

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 21:34
Zadaj sobie dziś pytanie - dla kogo chcesz żyć? Czy chcesz żyć dla Pana Boga? Kiedy zobaczysz jak wiele ci ofiarował, wtedy będziesz w stanie zobaczyć te dary także w życiu innych i zapragniesz żyć dla nich na różnych drogach swoich powołań" - mówił do młodych w Gnieźnie bp Marek Solarczyk.
więcej

Franciszek przyjął księcia Liechtensteinu

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 20:30
Franciszek przyjął dziś przed południem na audiencji księcia Liechtensteinu Jana Adama II i następcę tronu Alojzego, którzy spotkali się potem z kardynałem sekretarzem stanu i z podsekretarzem ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami.
więcej

Bp Ryś poświęcił tratwy wożące turystów na Dunajcu

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 19:48
Uroczystym przepłynięciem tratw z bp. Grzegorzem Rysiem wokół przystani w Sromowcach Wyżnych rozpoczął się dziś 183. sezon flisacki Przełomem Dunajca.
więcej

"Papież jedynym światowym przywódcą konkretnie zajmującym się uchodźcami"

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 19:12
"Papież Franciszek jest jedynym światowym przywódcą, który konkretnie i w sposób odpowiedzialny zajmuje się dziś problemem uchodźców" - powiedział po prywatnej audiencji w Watykanie Oscar Camps, hiszpański ratownik, który jako wolontariusz spieszy z pomocą imigrantom dostającym się do Europy drogą morską.
więcej

Papież: obozy dla uchodźców to obozy koncentracyjne

PAP / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 18:35
Papież Franciszek powiedział w sobotę w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.
więcej

Franciszek apeluje o troskę o środowisko naturalne

KAI / twitter.com / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 17:50
O obowiązku troski o środowisko naturalne człowieka przypomniał w związku z obchodzonym dziś Dniem Ziemi Ojciec Święty w swoim wpisie na komunikatorze Twitter.
więcej

Kair: msza papieska 29 kwietnia przeniesiona

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 17:00
Msza św., którą papież Franciszek odprawi podczas swojej wizyty w Kairze 29 kwietnia, odbędzie się na terenie bazy lotniczej poza Kairem, a nie - jak dotychczas planowano - na stołecznym stadionie sportowym.
więcej

Fatima: cudnownie uzdrowione dziecko przybędzie na kanonizację

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 15:21
Brazylijskie dziecko, które zostało uzdrowione za wstawiennictwem błogosławionych Hiacynty i Franciszka Marto, uczestników objawień maryjnych z 1917 r., przybędzie w maju br. do Fatimy.
więcej

Biskup poprosił o dymisję, chce zostać misjonarzem

KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 14:11
"Ktoś mógłby pomyśleć, że za moją decyzją o powrocie na misje kryje się jakaś motywacja związana z trudnościami, niezadowoleniem albo chęcią zmiany otoczenia. Nic z tych rzeczy".
więcej

"Franciszek i Hiacynta byli świętymi, bo przyjęli powierzoną im misję"

Radio Watykańskie
/ KAI / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 13:32
Pastuszkowie z Fatimy zostaną kanonizowani, bo przyjęli misję powierzoną im przez Boga, godząc się tym samym na wiele ciężkich wyrzeczeń. W jakimś sensie przyjęli odpowiedzialność za świat - uważa ks. prof. Gian Matteo Roggio, mariolog z Papieskiego Wydziału Teologicznego Marianum, specjalista od objawień maryjnych.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook