Papież Franciszek wsparł paryski Marsz dla Życia

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 20:28
Papież Franciszek wsparł Marsz dla Życia, jaki 22 stycznia przejdzie ulicami Paryża. Zapewnił o tym w liście do organizatorów tego wydarzenia nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura.
więcej

Abp Jędraszewski: Bogu niech będą dzięki za błogosławiony łódzki czas

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 20:13
- Dziękuję dziś wszystkim, których Pan Bóg postawił przez te ponad cztery lata na mojej pasterskiej drodze w archidiecezji łódzkiej, i z którymi razem dane mi było głosić zwycięską Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa - powiedział w sobotę abp Marek Jędraszewski.
więcej

Rozpoczęły się wybory nowego prałata Opus Dei

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 18:55
W Rzymie rozpoczął się dziś rano Generalny Kongres Wyborczy, który ma wybrać nowego przełożonego prałatury Opus Dei na miejsce zmarłego 12 grudnia ub.r. bp. Javiera Echevarríi.
więcej

"Zbliżający się terminu ślubu to okazja, by spotkać się na nowo z wiarą"

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 18:49
Relacja między wiarą a małżeństwem była tematem dorocznej audiencji papieskiej dla Roty Rzymskiej. Z okazji inauguracji roku sądowego Ojciec Święty spotkał się z tym trybunałem Stolicy Apostolskiej, zajmującym się sprawami małżeńskimi.
więcej

Niemieccy biskupi: tylko dzięki rodzinom nasz kraj ma przyszłość

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 17:37
- Rodziny gwarantują istnienie naszego społeczeństwa. Tylko dzięki rodzinom nasz kraj będzie miał przyszłość - czytamy w dokumencie, który wydały diecezje Nadrenii Północnej-Westfalii, największego pod względem liczby ludności kraju związkowego w Niemczech.
więcej

Papież: biada Kościołowi, który utracił swój smak!

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 16:42
Biada Kościołowi, który utracił swój smak! Biada kapłanowi, osobie konsekrowanej, zgromadzeniu, które utraciło swój smak! - przestrzegł papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w bazylice św. Jana na Lateranie.
więcej

Papież tradycyjnie pobłogosławił młode baranki

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 14:14
Dziś rano w sali kaplicy Urbana VIII przedstawiono papieżowi dwa baranki pobłogosławione w bazylice św. Agnieszki. Dzieje się tak zgodnie z tradycją we wspomnienie tej młodziutkiej męczennicy żyjącej na przełomie III i IV wieku.
więcej

"Jan Paweł II przewidywał moją służbę w Krakowie"

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 12:07
Jan Paweł II przewidywał moją służbę w Krakowie - wyznał w sobotę kard. Stanisław Dziwisz. Dlatego z pokorą przyjąłem nominację, zdając sobie sprawę z moich ograniczeń - mówił.
więcej

Rzym: zmarł były lekarz osobisty Jana Pawła II

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 11:38
Minionej nocy zmarł w Rzymie w wieku 92 lat dr Renato Buzzonetti, który od 29 grudnia 1978 roku był lekarzem osobistym Jana Pawła II a następnie do czerwca 2009 roku - Benedykta XVI, który przyznał jemu honorowy tytuł emerytowanego lekarza papieskiego.
więcej

Bp Jezierski: reformacja to ważne wydarzenie i proces dziejowy

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 11:32
Dla wszystkich chrześcijan Reformacja to ważne wydarzenie, a właściwie proces dziejowy - napisał biskup elbląski Jacek Jezierski. W liście do diecezjan z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan i w związku z 500-leciem reformacji zaznaczył, że Marcin Luter nie zamierzał tworzyć odrębnego Kościoła. Słowo biskupa zostanie odczytane w świątyniach całej diecezji w niedzielę.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook